Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ham_


ham_
tag

Nekem tetszett :)

(#2) 7


7
addikt

Benne vagy mindben. :)

(#3) tkazmer


tkazmer
addikt

:)

[jó ilyesmiket olvasni]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) Bonyi96


Bonyi96
csendes tag

Az utolsó mondatnak nagy hatása van :)

EEE-> Erő, Erkölcs, Egyetértés. Since 1899...

(#5) Scalpel


Scalpel
senior tag

Tetszett, jó volt. Köszönjük! :R

(#6) Meta


Meta
tag

riszpekt :R köszönjük

(#7) Eddie141


Eddie141
senior tag

Eléggé ösztönzően hatott rám az írásod [a jó értelemben :) ] és arra jutottam az általa keltett gondolatmenet végén, hogy a többi műved is végigolvassam.
Azért ezt megkérdőjelezném: "egyszer talán híres író is lehetek"
Vagy igazából ne megkérdőjelezném, inkább megkérdezném,

És miért nem lettél az?

Kiváló, magával ragadó, könnyen olvasható, elgondolkodtató az irományod. Bár mondjuk mind az. :) Egytől-egyig. Még a bamutatkozásod is humoros, és igazán egyedi.
Nagyon kevés fantáziával el tudnám magam képzelni ahogy derüs arccal és mosolyogva, néhol átszellemül a fotelban ülök, és a te regényeddel/könyveddel a kezemben egyszerűen jól érzem magam miközben olvasom.

Körülbelül 3 hete merültem el a Logout-ban és az általa nyujtott élményekben. Talán a hangulat, talán az unalom vitt rá erre a lépésemre. De azóta nem tudom abba hagyni, és már jobban várom a kedvenc usereim írásait mint a teszteket [pedig az nagy szó egy ekkora kockától mint én :) ]

Tisztelem azokat akik megteremtették a lehetőséget, és létrehoztak egy ilyen környezetet ahoz, hogy létrejöhessen egy ilyen kör, amit akár már baráti közösségnek is nevezhetnék, de valószínűleg sokkal nagyobb tiszteletet érdemellnek az olyanok mint te, akik képesek arra, hogy az amúgy unalmas és szürke hétköznapokat könnyeddé és vidámmá varázsolják ilyen egyszerűen :) Mert velem ez történt a történeteid után.
Lenyűgöző az, hogy teljesen azonosulni tud az olvasó a műben szereplő alakokkal, az eseményekkel és a helyzettel. [természetesen egyén függő, de én igen :) ]

Röviden:
Régen olvastam már ilyen jót - ha szabad ezt egyáltalán ilyen formában írni. Régen éreztem azt, hogy részese vagyok a történetnek, és régen hozott egy írás már lázba. Úgy éreztem kinőttem már ebből, és ezt azzal próbáltam alátámasztani, hogy rohanok, és sajnos már nincs időm. Szerencsémre tudtam végre erre is szakítani időt és rájöttem, ebből nem lehet kinőni.
Köszönöm! :R

Reméllem hamarosan ismét hallunk felölled :) Izgatottan várom a következő történetet! :K

[ Szerkesztve ]

(#8) sztyui2


sztyui2
őstag

Ez nagyon jó volt! :R
Nekem a legjobban a kutya és az öreg gondolatai tetszenek. Jó ez az ellentét közöttük, mert azt hiszik, hogy az kell a másiknak, ha dobálják a labdát és mégis szeretik egymást, és képesek életük végéig ugyanezt csinálni, csak azért, mert ez örömet okoz annak, akit szeretnek. És ez csak a kutya és az öreg...

(#9) lúzer


lúzer
veterán

:R :R
már a címből tudtam, ki írta

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#10) Eddie141


Eddie141
senior tag

"Egyre inkább az az érzésem, hogy van bennünk valami közös. Fantázia és valóság keveréke, egymásba szövése."
Vakegérké-től CimbiX-nek. Egyet értek :) mindketten szenzációs műalkotásokat adtok ki a kezeitek közül!!!

Bocsánat, hogy még egyet írtam, de cserébe még egyszer végig is olvastam :) :K

:R

[ Szerkesztve ]

(#11) shtml


shtml
őstag

Nagyon tetszik az írásod, gratulálok hozzá, szerintem egy irodalmi lapban is megállná a helyét.

Kérlek, ne vedd piszkálódásnak, de ezt javítsd ki, ha ráérsz:

Amiért imátkoztam egész éjjel, nem teljesült.

Helyesen: imádkoztam

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12) ttower


ttower
aktív tag

köszönöm hogy olvashattam :R

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm barátaim!

Idáig elenyésző volt a negatív kritika, és itt gondolok minden írásomra. Érdekes, tőlem elviseltek mindent.
Igen, yetike, valóban minden írásom én vagyok. Pőrén tárom elétek gondolataim, érzéseim.

lúzer: Mit mondjak, jól esik, köszönöm.

sztyui2: Szeretet nélkül nem lehet, legalábbis nem érdemes élni. Sajnos a kissrác helyzete a legkétségbeejtőbb. Szeretne szegény, de anyu meggátolja, apu pedig nem elég határozott ahhoz, hogy lehetőséget adjon rá neki. Persze anyut, aput, hugit is szereti, de egy kutyáról gondoskodhatna, társa lehetne, és ez egész más bugyra a szeretetnek.
Ez a nemes érzés több tiszteletet érdemel, mint amennyit általában megadnak neki.
Olyan snassz dolog az érzelgősség, maraggyámán...
Én nem szégyenlem. Amit csak kaptam, és amit kaphattam volna, avagy nem kaptam, kiírom magamból. Talán nyíltan utalok rá, talán rejtett tényező, de általában megjelenik írásaimban.
Talán olvastad, talán nem, kedvenc öreg parasztom meséiben a tisztölendő plebános elég kegyetlenül téríti jó útra a megátalkodott baktert. Talán gyűlöli, vagy haragszik rá? Nem. Szereti, csak éppen nem cicózik évekig a térítéssel.
Az értékek közt sokadik a szeretet. Nálam az elsők közt van.

Eddie141: Először is köszönöm, hogy felfigyeltél írásomra, valamint azt is, hogy ösztönzéseként nekiálltál "engem" olvasgatni.
Nos, lehet, hogy írásaim mindazon jelzőkkel illethetők, melyeket felsoroltál, ám sem kellő végzettségem, sem ahhoz szükséges kapcsolatom nincs, hogy könyvsátorban, boltokban legyenek megvásárolhatóak alkotásaim. Magánkiadásról sem lehet szó, hiszen napi kenyérgondjaim vannak. Tehát vegetál a "híres író", és szívből jövő hálával nyugtázza a dícsérő szavakat.
"Régen éreztem azt, hogy részese vagyok a történetnek, és régen hozott egy írás már lázba. Úgy éreztem kinőttem már ebből, és ezt azzal próbáltam alátámasztani, hogy rohanok, és sajnos már nincs időm."
A gyermek, a játékos gyermek ott lapul mindenkiben. Aki nem hagyja érvényesülni, annak fogalma sincs, hogy mit veszt.

shtml: Köszönöm a véleményed, és a korrektúrát. Javítottam.

Köszönöm mégegyszer mindenkinek. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

köszönöm! :R
azthiszem ma is jót alszom, nagyon jó az írás és jó volt olvasni. várom a köv. írásod. :C

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#15) Buddhha válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Buddhha
tag

Egér...!!!

Már vártalak nagyon!!!
Megnyugodtam... :) bevallom, aggódtam, hogy történt valami...

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#16) Vakegérke válasza Buddhha (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ó, köszi.

Nem történt semmi, és talán épp ez a baj.
Két és fél év eseményei taszítottak gödörbe, és ezekből a legsúlyosabb decemberben történt. Magamra maradtam. Pár hete azt hittem, hogy túl vagyok gyászos korszakomon, de tévedtem.
Még gödörben vagyok, de remélhetőleg felmértem már a mélységét, terjedelmét. Az élet megy tovább, és jól tudom, semmi értelme földet húzva magamra eltemetkezni. Álláspontom bizonyára igazolja megjelent írásom is.

Itt voltam, itt vagyok, és remélhetően itt is leszek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Csak így tovább! Nagyon jók az írásaid ;)

(#18) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Nem is tudtam, hogy egy fának vagy bokornak van "feje" és járhat benne valami. S a lényeg most az állatkínzás lenne? Lakótelepi lakásban kutyát tartani... Vagy a póráztörvény be nem tartása? Veszélyeztetni egy csecsemőt? S egyesek ezt jó írásnak tartják... érdekes...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#19) Gabás válasza Dark Archon (#18) üzenetére


Gabás
addikt

ühm, hogy is mondjam.. még egy kicsit gyakorold az olvasást.

(#20) Viszlát válasza Gabás (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

:D

Szerintem ezen a gyakorlás nem segít...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21) DarkByte


DarkByte
addikt

Nagyon jó írás. :R Tetszik az éles ellentét a között amit látunk és a között amit a szereplők gondolnak. És igazából ebben nincs is semmi különös hiszen mindenkinek vannak gondjai, csak ezt az élet nevű színjátékban igyekszünk elrejteni.

(#22) Vakegérke válasza Dark Archon (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Írásom kategóriája: igaz mese.
A történet valós, a szereplőknek viszont én kölcsönöztem gondolatokat. Én beszélek a fa, a bokor nevében. Vagyis mivel úgy akarom, még egy fa, bokor is megszólal.

Ami a kutyát illeti, jól érzi magát egy panel lakásban. Na nem a vasbeton vonzó számára, hanem az, hogy szeretett gazdijával élhet.
Avagy nem kellett volna befogadnia az öregnek? Meglehet. Hadd kóboroljon csak csontsoványan, és talán lenne olyan kegyes hozzá a sors, hogy megajándékozza a gyors halállal, mondjuk elüti egy kamion.

Ha az veszélyeztetése egy csecsemőnek, hogy egy kutya megnyalintja az arcocskáját, akkor rengeteg csecsemő veszélyeztetett. Amelyik család kutyát tart, annál bizony jó esély van egy kis nyalakodásra. Megjegyzendő, a kutya nyálának gyógyhatása van.
Talán kéne egy törvényt hozni, mely szerint csecsemők egy kilométeres körzetében tilos kutyát tartani, sétáltatni...

Neked nem tetszik írásom, és talán igazad is van. A sokezres tagságból mindössze páran jelezték, hogy nekik igen. Ezek szerint sokezer tag arra sem méltat, hogy leszóljon. De az is lehet, hogy csak kíméletesek.

Köszönöm a véleményed. Érdekes.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) Dark Archon válasza Vakegérke (#22) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, hát az igaz, hogy nézőpont kérdése, a panel még mindig jobb, mint az utca. Viszont lehet, hogy maradi vagyok, de nem biztos, hogy tapsolnék örömömben, ha egy vadidegen kutya nyalogatná a lányom arcát, főleg, ha előtte kutyagumit nyalogatott, amit én annyira nem tartok egészségesnek :) Hogy a csecsemők nem veszélyeztetettek, azt magyarázd meg a már széttépett áldozatoknak...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#24) dabadab válasza Dark Archon (#23) üzenetére


dabadab
titán

Jesszusom :(

DRM is theft

(#25) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Csak ennyi :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#26) Realradical válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Realradical
őstag

Az írásaidból árad az a tipusú emberiesség amit manapság már szinte magamból is érzek kiveszni egy-egy nehéz időszak után. Ami még jobb, hogy gondolkodásra készteti az embert, ami az igazán jó történet ismérve.

Nem hiszem, hogy bármit is végzettség alapon kéne mérni ami mögé ilyen mértékű tehetség párosul.
Van itt rengeteg nyomdász és hasonló emberfia, talán valaki tud mondani egy hozzávetőleges számot amiért már láthatnánk borítóba csomagolva is a műveidet. Ha rajtam múlik beleszállnék egy nagy kalapba szivesen.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#27) shtml válasza Dark Archon (#23) üzenetére


shtml
őstag

Van alapja annak is, amit mondasz, ám ne feledd, itt nem harci vagy ún. őrző-védő (értsd: igen sokszor idióták által emberek megtámadására, akár megölésére betanított*) kutyáról van szó, ez a szövegből több helyen is egyértleműen kiderül.

* Az igazi őrző-védő kutya nem támad meg csecsemőt vagy gyereket, mert igen erős kontrollt neveltek belé, mikor és kit támadhat. S ami a legfontosabb, a megtámadott személy földre teperése után nem támad tovább, hanem bevárja a gazdáját. A súlyos sérüléssel vagy emberhalállal végződő támadásokat kivétel nélkül a nem szakszerűen oktatott, sőt egyenesen agresszióra és gyilkolásra kiképzett kutyák követik el, olvass csak híreket. Egy ilyen kutya gyakorlatilag fegyvernek tekinthető, márpedig ha egy fegyver elsül, akkor abban nem a fegyver hibás, hanem a gazdája.

Való igaz, hogy háznál tartott, amúgy normális kutyák is rendkívül ritkán megtámadnak gyerekeket, ha pl. az elesik és ezáltal kiváltja a kutya támadási ösztönét. Az ilyen esetek mindig akkor történnek, amikor a gyereket és a hutyát felügyelet nélkül hagyják. Az írásban egyik sem volt felügyelet nélkül.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#28) Realradical válasza Dark Archon (#23) üzenetére


Realradical
őstag

Autóban nagyságrendekkel több csecsemő halt meg mint az általad említett kutyák által.
Ráadásul a kutyás esetek a média által fel is vannak fújva rendesen. Ha megnézel egy olyan állatot ami ilyesmit tesz akkor az esetek 90%-ában szembesülhetsz vele, hogy élőlényhez nem való körülmények között vannak tartva.

A kutyanyalogatás meg... ugyan kérem, a gyerek meg turkál az orrában és hozzámnyomja az ujjait amikor puszit kap. (az még csak nem is egészséges :) )

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#29) shtml válasza Realradical (#26) üzenetére


shtml
őstag

Én nem vagyok nyomdász, de ismerek valakit, aki az. Ha kapok (privátban) infót terjedelemről (A/4 oldalban) és kívánt példányszámról, szívesen megkérdezem. Semmit nem ígérek, de megkérdezni nem kerül pénzbe.:)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#30) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Köszönöm ezt az élményt. Nagyon magával ragadó volt... :R :R :C

An odyssey through the realm of consciousness.

(#31) szumo


szumo
senior tag

Valóban korrekt írás!

Úgy látszik ma csak ilyen pozitív hatások érnek.
A volt iskolámból 3 diák (egy caspat) 29 ország 273 csapata közül az első lett.
Ez az írás is nagyon tettszett.

Köszönet érte.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#32) Dark Archon válasza shtml (#27) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igazából nem az a lényeg, hogy kinek a hibája. A hírek ferdítenek, de szerintem egy nem megfelelően tenyésztett kutya is ugyanolyan veszélyes lehet, mint amelyiket direkt erre tanítják. Ahogy az utcáról befogadott - s ki tudja eddig miket átélt - kutya is.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#33) CimbiX válasza Vakegérke (#16) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Termeszetesen itt maradsz, ez nem is lehet vita targya. :DD
Irasod hangulata ismet sikerrel beszippantott. Nekem a kissrac gondolataiig es utana az öreg gondolataitol tetszett leginkab, a kutya nagyon "ember" lett. :D
A tisztasagmanias varosi anyukak, akikbe valamiert bele lett kondicionalva a betegsegmania/paranoia nagyon jol kiragadott reszlet a hetköznapokbol, amit gyönyörüen füzöl össze egy nagyon romantikus, de ugyanakkor szomorkas törtenettel. Ha nem lenne a közepen a fas-bokros "lazito" resz, akkor sokkal szomorubb lenne a hangulata a müvednek- am igy lesz igazan a tied: megis mese.

(#34) shtml válasza Dark Archon (#32) üzenetére


shtml
őstag

Igazából nem az a lényeg, hogy kinek a hibája.

Dehogynem, pontosan ez a lényeg. Állításod analóg azzal, ha a balesetben vétkes vezető jönne azzal, hogy nem lényeges, ki a hibás, mert hiszen már úgyis megtörtént a baleset.

A második mondatoddal egyetértek. A harmadikkal is, de - mint már az előbb is jeleztem - az írásból egyértelműen kiderül, hogy a kutyát már hosszú-hosszú évekkel korábban fogadták be és soha semmi bajt nem okozott.

A kapanyél is elsülhet, ha Isten úgy akarja - bár nem vagyok sem vallásos, sem hívő. Egy egészen jóravaló kutya is megbolondulhat, ám a tapasztalatok azt mutatják, hogy embereknél ez jóval gyakrabban fordul elő (zsúfoltak a börtönök, mégis mennyi gazember jár szabadlábon), mégsem tiltunk ki minden embert az utcákról.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#35) Eddie141 válasza Dark Archon (#32) üzenetére


Eddie141
senior tag

Elősször is:
Minden felhasználló egyenrangú, és természetesen a fórum azért van, hogy véleményt nyilváníthassunk többek között, ezért nem kell félreérteni, ez az én véleményem.
Ragaszkodom a lentebb leírtaimhoz. Emellett kiállnék Vakegérke mellett aki olyat teremtett amit innen sokan nagyon szivesen forgatnának a kezükben/látnának a könyves polcukon,[természetesen akár hosszabb esetén is, sőŐőt :)] olvasgatnák szórakozásképp.

Másodszor:

nem vagyok sem irodalom történész, sem nyelvtan tanár
[ez néha meglátszik a helyesírásomon, és ezért elnézést kérek :) ] de szerintem, mint minden egésséges ember meg tudom ítéllni, ha ránézek egy lányra hogy szép, aranyos, kedves, és ha elkezdek vele beszéllgetni[mondhatni megismerkedem vele] még ezernyi meg ezernyi benyomásom lehet rólla. Kialakul egy véleményem, ami tele van érzelmekel, akár közömbösek, akár nem, tulajdonságokat és értékeket sorolok fel magamban róla, és ha meglátom ezek eszembe jutnak.
Egy jó olvasó hasonlót tesz. Felismeri a mű értékeit, besorolja, és véleményt alkot rólla, esetleg meg is osztja ezt. Nah az én véleményem az, hogy nállad valahogy az első kettő nállad valahogy nem sikerült. Csatlakozom Viszláthoz azzal kiegészítve, hogy ez már úgyis mindegy.
Végülis arra akartam kijukadni, hogy köszönnyük, de nem erről szól a mű. Olvasgass híreket ha ilyesmi vonz érdekel és ez köt le. Ez nem az a kategória, és nem is fér bele, ezért úgy vélem nem igazán kapcsolódnak a hozzászólásaid az íráshoz.
Köszönöm! :R
Tudnék még írni, de nem akarom kifejteni a véleményem, és nem akarok senkit megsérteni!! Azért reméllem, hogy ezek után átgondolod mindazt amit mondtak neked...

(#36) Boci_83


Boci_83
őstag

Köszönöm szépen! Nagyon jól esett olvasni a soraidat! :R
Semmi különös, csak nagyszerű !! :C

**********

(#37) Biomokus


Biomokus
tag

Jó írás, tetszett! :) Gratula hozzá!

(#38) rarri


rarri
senior tag

Nagyon teszik az írásod ! Mosolyogtam is rajta, frászt is kaptam / mikor a kutya vágtatott a kisgyerek felé / és meg is hatódtam . Köszönöm hogy elolvashattam. Gratulálok ! :C

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#39) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Tetszett, elérzékenyültem szokás szerint....

Nem a tetteket érzem itt fontosnak, hanem a gondolatokat./ A kutyás felvetésekre reagálva/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kicsit elszomorodtam.

Muszáj egy (igaz) mesébe bestiális vérebet, halálos kórt belelátni?
Isten mentsen mindenkit egy olyan steril világtól, ahol minden kutyát, tovább megyek, minden állatot kiirtanak, mert megfertőzheti az embergyereket.

Amikor én voltam kicsi, akkor együtt játszottunk a kutyákkal, a szánk néha tele volt kutyaszőrrel, és láss csodát, egészséges maradtam.
Orvosilag megállapított tény, hogy egy gyereknek fél kiló koszt meg kell ennie ahhoz, hogy a szervezete felkészüljön a fertőzések elleni védelemre.

Mit ártott ez a szerencsétlen kutya? Szeretetből nyalintotta meg a kislány arcát. Jelentem alássan, a kislány már totyogó korban van, és egészséges. Szóval el kéne tiltani a kutyát a szeretettől?

A kutyák egy idő után hasonlóvá válnak gazdájukhoz. Viselkedésük, mentalitásuk, még a mozgásuk is. Ezért nem mindegy, hogy ki tart kutyát.
Aki sznobságból, kivagyiságból, az pedigrés ebet vásárol. Mutogatja, virít vele, a kutya pedig kedve szerint produkál. Póráz persze van, nehogy elszökjön a méregdrága szerzemény.
Aki kutyuli-mutyulinak tartja, gyerekként bánik vele, épphogy kiskanállal nem eteti. Itt is van póráz, hiszen egy "gyereket" kordában kell tartani, és ha már nem beszélhet vissza, akkor uralkodom fölötte.
Aki brahiból tart kutyát, az bullterriert, pitbullt, vagy egyéb harci dögöt birtokol. Na, itt már nem biztos a póráz használata. Kotródj az útból, jövünk!

Aztán vannak azok, akiknek nem számít a pedigré, fajta tisztaság, származási papírok.
Képesek befogadni egy "lompos, loncsos és bozontos" mocskos dögöt pusztán azért, mert belenéztek a szemébe, és képesek voltak meglátni a tengernyi szenvedést, a szeretet éhséget, és a valakihez tartozni vágyást. Ők számomra a nagybetüs EMBEREK.

Nos, a befogadott kutyáknak nem kell póráz. Jobban tudják, mint az Istent játszó ember, hogy hálával tartoznak, és ha támadnak, az csakis a gazda, vagy annak tulajdona védelmében fordulhat elő.

Nem vagyok kutya-szakértő. Tapasztalataim mondatták velem mindazt, amit leírtam.

Illő tisztelettel köszönöm az újabb véleményeket. :R

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) shtml válasza Vakegérke (#40) üzenetére


shtml
őstag

Kicsit elszomorodtam.

Ne tedd, és főleg ne vegye el a kedvedet egy ér(t)etlen vélemény. Nekem tetszett az írásod - és ami sokkal fontosabb, a nagy többségnek is tetszett. Csak így tovább, már várom a következő írásodat.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#42) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hadd gratuláljak én is az íráshoz, nagyon olvastatja magát... ;) Azt nevezik jó írásnak, ami folyamatosan fenntartja az olvasóban az érdeklődést, a kíváncsiságot, és ami úgy kerek egész, ahogy van, bevezetéstől egészen a befejezésig.

Nagyon kellemes olvasmány így elalvás előtt is.
Így kell ezt csinálni! :R

Sk8erPeter

(#43) Sk8erPeter válasza Dark Archon (#18) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért nem semmi, hogy ennyit fogtál fel az egészből, valószínűleg a csöpp agyad túlságosan korlátolt ahhoz, hogy elvonatkoztass a saját kicsiny belső világodtól, és a fejedben levő sekélyes gondolatoktól. :W

Vakegérke: remélem figyelembe sem veszed Dark Archon nevetséges véleményét. Sajnos vannak emberek, akik a kákán is csomót keresnek, és irigységből vagy más szánalmas okoktól vezérelve kritizálnak másokat. A legfőbb indok az lehet, hogy irigylik azt a tehetséget, ami nekik nem adatott meg, és aminek soha nem is fognak a birtokába kerülni, mert túlságosan lefoglalja őket az állandó okoskodás.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#44) Hebry


Hebry
senior tag

Nagyon jó lett ez is...

Majd felnő hozzá... Vagy csak direkt kötekedik...

Jó, és kész.

(#45) talmida


talmida
Közösségépítő

Yó kis írás ;) Mindig is szerettem az ilyen Fekete Istvános történeteket.
De mintha a labda gondolata kimaradt volna:Y vagy nem jól figyeltem :B

Labda:

Már megint túl mélyre harapott!! Majdnem kijött a tömítésem. Bár elég jó anyagból vagyok, és még mindig úgy pattogok, mint akit tegnap vettek a bolhapiacon, de, ha ez a kutya szétrág, félek, hogy nemsokára a szeméttelepen végzem ...Persze az se lenne nagy baj, mert szép nagy hegy lenne belőlem, amin új házak épülnének vagy fák gyökerei ölelnének örökké ...hacsak ott "idő előtt" rám nem találna egy guberáló, aki megtisztítana, megfoltozna, újra festene és új gazdához adna. Vagyis magyarul akkor meg refurbished termék lennék..:DD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#46) Kareszovics válasza Hebry (#44) üzenetére


Kareszovics
addikt

Szerintem ez a srácnál nem felnövés kérdése; vagyis mégis: érzelmileg nincs még felnőve.
Nekem egy ilyen "igaz mese" után meg se fordulna a fejemben, hogy pl a kutya széttépte volna a kislányt.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#47) Vakegérke válasza talmida (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem is gondoltam volna, hogy felfigyel valaki írásom "hiányosságára".

Valóban, a labda nem szólal meg. Gondolkodtam rajta, de végül nem adtam szót neki. Ugyanis neki nincs múltja, nincsenek emlékei. Kushad a sarokban, aztán pattog, végül megint irány a sarok. Nem tudja, mit történt az elődeivel, és nem tudja, hogy a szemétre fog kerülni.
Minden más szereplő - a kislány kivételével - ismeri az előzményeket, van némi rálátásuk a jövőre.
Az sem mellékes, hogy tudvalevően a labda halálra van ítélve. Ha erről szót ejt, talán saját nekrológját mondja el. Ha optimistán beszél, túl nagy a kontraszt, és akinek érzékeny a lelke, talán el is szomorodik, hiszen az optimizmusra árnyékot vet a tragédia.
Csak ennyi az indok.

Köszönöm az új hozzászólásokat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) Sk8erPeter válasza Vakegérke (#47) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"neki nincs múltja, nincsenek emlékei"
Érdekes okfejtés, de a labdának is ugyanannyi emléke lehet ilyen alapon, mint a bokornak. Ha már mese, akkor már legyen emléke a labdának is... :D
Tulajdonképpen nem tudhatjuk, hogy a bokor nincs-e halálra ítélve ugyanúgy, mint a labda... Esetleg kivágják, vagy annyi kutya találja meg, hogy végül elpusztul. :DDD
A labda viszont tartós anyag lévén (nem olyan érzékeny a külső behatásokra, mint pl. egy bokor...), lehet, hogy túléli még a növényeket is... :F

Sk8erPeter

(#49) Cathfaern válasza Sk8erPeter (#48) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy bokor él, növekszik, élőlény. Egy labda viszont halott tárgy.

(#50) shtml válasza Cathfaern (#49) üzenetére


shtml
őstag

Ez nem lehet szempont, az irodalom egy holt tárgyat ugyanúgy megszemélyesíthet, mint egy élőt. A szerző egyszerűen nem akarta megszemélyesíteni (le is írta, miért) és ennyi.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#51) Sk8erPeter válasza Cathfaern (#49) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Részben igazad van, másik részben viszont nekem (meg shtml-nek) van igaza(m). :DDD
De végül is mindegy, ne akadjunk le részletkérdéseken, a lényeg az, hogy az írás jól sikerült. Nem kell rajta változtatni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#52) lacam


lacam
aktív tag

Emelem kalapom a "művész úr" előtt! Nagyon jól sikerült ez az írás (is). Ritkán véleményezek logout-os irományokat, de ezesetben kivételt teszek! :)

Egy élmény volt! :C :R

(#53) Tim82


Tim82
nagyúr

Köszönöm a történetet. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#54) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Pestiesen szólva ez a nem semmi.

A kutya parázs vitát váltott ki, jobbnál jobb gondolatokat írtok le, és még "szűkszavú" lacam barátunkat is sikerült megszólaltatni.
Varázslatos dolog ez, barátaim.

Köszönöm.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55) spedyboy


spedyboy
senior tag

nagyon megfogott!! :R :R
köszönöm!:)

-::- iPhone 6 16GB -::- iPad 4 16GB -::- //Lenovo G505S// iPhone/iPad/iPod touch szoftveres javítás Budapesten!!

(#56) Vakegérke válasza spedyboy (#55) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én köszönöm megtisztelő véleményed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57) iguana


iguana
őstag

Nagyont tetszett, nagyon magával ragadott.
Az öreg és a felesége gondolatai egyszerűen belepréseltek a fotelba.
Ha nem volt pénzed rá, akkor rajzoltál virágot nekem. Megvan ám még ma is.

Elismerésem.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#58) guga


guga
Közösségépítő

UP :D

grat

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#59) Játékos


Játékos
addikt

Szia Egérkém!
Ugye nem gondoltad, hogy nem olvasom el?! :D
Köszi! :C :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#60) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az új bejegyzéseket. :)

Játékos: Tudom, hogy figyelsz.
Gratula az új avatarodhoz. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) george11


george11
senior tag

Köszönöm, hogy végre kicsit kikapcsolódhadtam az írásod által :R
Csak így tovább :)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#62) Vakegérke válasza george11 (#61) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülök, hogy hatott írásom, és köszönöm a bíztatást. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63) moonlight115 válasza Vakegérke (#62) üzenetére


moonlight115
tag

Ez szép.......kerek, mint egy labda :))
Kiskoromban volt kutyám, írásodat olvasva felidéztem a régi emlékeket. Jó érzés volt. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#64) Vakegérke válasza moonlight115 (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#65) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Hu de jó volt olvasni..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#66) moonlight115 válasza pgyorgy59 (#65) üzenetére


moonlight115
tag

Jó bizony! :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#67) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#65) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülök a véleményednek, vagyis mindkettőtökének, köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68) bmboksi


bmboksi
újonc

Vakegérke! Nagyon tetszett ez a kis elbeszélés, szerintem gyakorold többször!!! Üdv. :K

A szépség múlandó, a gond örök !

(#69) Vakegérke válasza bmboksi (#68) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.