Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-01 08:51:25

LOGOUT.hu

Akinek adatmentéses problémája van, vagy gondja van a HDD-vel, az szíveskedjen a megfelelő topikokban érdeklődni!
Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
HDD probléma (nem adatmentés)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Aryes válasza liksoft (#350) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt a cikket már olvastam, a wear leveling fogalmát is ismerem. A
"flash hiba miatti wearleveling" amit nem értek, mi az.

(#352) liksoft válasza Aryes (#351) üzenetére


liksoft
nagyúr

A wear leveling ugye egy táblázat amit sűrűn ír az SSD. Érdekes módon, ez is a flash-ben van eltárolva. Így ez is képes "elfáradni". Csak a wear leveling és a flash tulajdonságait kell összerakni, és máris kész a hibaanalízis. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#353) Aryes válasza liksoft (#352) üzenetére


Aryes
nagyúr

Értem, köszi! :)
De ez esetben egyrészt nem értem, hogy a wear leveling tárolót miért nem helyezi át ugyanúgy időnként (mármint ha nem teszi), másrészt ez ha elromlik, attól miért nem lehet a lemezt tovább használni, pláne olvasni?
Egy bónusz kérdés: nem emlékszem szó volt-e arról, hogy az ssd meddig képes tárolni az információt biztonságosan? Mármint ha nem is romlik el, tudtommal a flash tároló hajlamos magától felejteni. Ezzel kapcsolatosan van tapasztalatod? Köszi a válaszokat és a türelmedet! :)

(#354) borg25 válasza TeeJay (#345) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Hát szerintem a G. Skill márka... főleg ha élettartalom garanciát vállalnak.

Az embereket három részre lehet osztani:
1. Akinek szálltak már el adatai SSD miatt
2. Akinek még nem...
3. A bölcs aki tudja, hogy tanulva mások bajából nem kéne felesleges kockázatokat bevállalni.

Nekem miután először megadta magát az SSD utána nem hagytam, hogy a profilom ugyanúgy az SSD-n legyen mint a windows, szépen át lett irányítva HDD-re. Oké most reménykedem a Samsung 850 megbízhatóságában, de azért be van állítva az ütemezett mentés....mert nekem ellentétben másokkal senki se nyilatkozta ki odafentről, hogy ne féljek a Samsung SSD-m nem fog tönkremenni.

Lehet hinni a marketingnek meg az újságoknak, hogy ez most szebb ez jobb, ez nem első generációs, oké, hogy TLC de tudjuk mit csinálunk, de nem biztos, hogy érdemes.

(#355) liksoft válasza Aryes (#353) üzenetére


liksoft
nagyúr

De, átrakja. Viszont annak a helyét is adminisztrálnia kell. Így ha belegondolsz, egy fastruktúrát kapsz, aminek az első eleme fix, míg az összes többi lefelé egyre gyorsabban változó. Látványként úgy tudnám elmondani, hogy egy bot végére kötött szalagcsokor ha lobog a szélben, a botnál fixen egyben van, míg a szalagok vége felé egyre gyorsabban és jobban lobog. A wear leveling esetén a szalagok egyre több felé ágaznak, és a szél az ami ezeket az alsó darabokat mindig más felső darabra köti át.

Hiába maradna olvasható, ha a blokkok sorrendje összevissza van.
1, 2, 3, 4, 5, 6, ...25.000.000 ehelyett ezt kapod:
3417, 2, 87620, 2743, 169, 33333, ... 9821

Mivel a legtöbb adat bináris (fényképek) és a blokkok nem tartalmazzák a sorszámukat, így olyan lottót kéne kitölteni, ami nincs is a világon. Alapban 90-ből 5 számot kell eltalálni mindegy milyen sorrendben, itt több millióból az összeset kell tudni sorba rendezni.

A felejtést szivárgásnak hívják, és valós jelenség. Ez minden esetben a félvezető tisztaságától függ leginkább, így ki lehet fogni erre érzékenyebb, vagy jobb szériát is. Tapasztalatom első kézből nincs (egy-két eset nem statisztikai mennyiség). A hallottak alapján egy és tíz év közé tehető a megjelenése. Viszont az írások száma is növeli ezt, hiszen írás során a belső villám kristályszerkezeti kopást okoz, ami megbontja a "tisztaságát" a félvezetőnek.

A fentiek alapján látható, hogy a fa struktúrális adminisztrációs lánc teteje sincs ettől védve, így az adatvesztés a teljes a technológiába van kódolva, ráadásul a struktúra tetejét érintő az egész drive adatvesztését eredményezi.

A titkosítás jó az munkahelyi szektornak a lopás elleni védelemként (hiszen ha jelszóval védett, akkor adatmentéses módon sem igazán lehet a felülethez jutni, mert értelmezhetetlen az adathalmaza (nem pontos, de megközelíti a valóságot az előző meghatározás)), de legfőképpen a gyártó adminisztrációs rendszerét védi a konkurenciától. Hiszen ugyanabból a gyárból kijövő flash felhasználásával olvastunk itt már kiváló és pocsék szériáról is.

Többet már nem írnék ide erről a témáról, mert ez már lassan egy különálló cikk is lehetne. Annak több értelmét látnám, mert itt kevesebben olvassák.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#356) TeeJay válasza borg25 (#354) üzenetére


TeeJay
félisten

igen és ők SSD-t gyártanak vagy csak átmatricáznak valami Kingston vagy OCZ-t?
nagyon nem mindegy mert egyedül a Samsung és talán most már a Toshiba (OCZ felvásárlás) az egyedüli gyártó amelyik magának gyárt vezérlőt flash-t, ram-ot meg FW-t is
az összes többi innen onnan vásárol és azt próbálja összedobni

ráadásul SSD-nél is fokozottan érvényes az a tény hogy minőségi táppal kell használni akkor talán a vezérlő sem fog megpurcanni benne, bár én továbbra is csak Samsungot vennék, azzal nem hiszem hogy baj lehet.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#357) Ganz-[HUN] válasza TeeJay (#356) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

pedig egyszer meg fog dögleni, és hidd el, fájni fog. :K

Abban viszont egyetértek, hogy a samsung az egy minőségi SSD.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#358) Viktor81 válasza Ganz-[HUN] (#357) üzenetére


Viktor81
senior tag

Sziasztok !

Szerintem pedig olyan, hogy megbizhato SSD nem letezik (kiveve talan nehany vallalati kornyezetbe szant megoldast).
Alapvetoen megbizhatatlanabbnak tartom, mint egy HDD-t es vallom, hogy SSD-n nem tarolunk adatot (nem is arra valo). Ha mar jo SSD-t kellene valasztanom, azert kiemelnem az Intel "regebbi" sajat vezerlos modelljeit, azok korrekt darabok.

V.

[ Szerkesztve ]

(#359) TeeJay válasza Viktor81 (#358) üzenetére


TeeJay
félisten

én nem írtam olyat hogy SSD-n kell adatot tárolni
hanem pár hozzászólással fentebb valaki írta hogy az SSD-k pillanatok alatt meghalnak
erre írtam hogy semmivel sem hamarabb mint egy mai HDD...
pláne hogy a vinyónak a mozgatás ütés nagyon keresztbe tud tenni
az SSD legalább nem érzékeny az ilyen behatásokra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#360) Aryes válasza liksoft (#355) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönöm szépen! :R
A kristályszerkezet kopására: pár hónapja volt hír, hogy halott flash memória cellákat hevítéssel vissza lehet hozni 100%-os működő állapotba. Erre leszek még kíváncsi. :)

(#354) borg25: az élettartam garancia kifejezés egy jelentés nélküli üres frázis, tekintve, hogy nem a tulajdonos élete végéig szól, hanem a gyártó által exhas megállapított időre, amit még az orrodra sem köt, csak a garancia érvényesítésekor fogja közölni, hogy: dehát ez már lejárt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#361) borg25 válasza TeeJay (#359) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Azért mondom, hogy egyik pillanatról a másikra, mert nekem két G.Skill is így ment tönkre: semmi gond, gép kikapcsol legközelebbi bekapcsolásnál pedig BIOS már fel se ismeri, másodiknál telepítés közbeni gépújraindulás után.

Ezzel szemben mikor a 120GB-s HDD-m megadta magát, akkor előtte voltak gyanús jelek: DVD írás nem sikerül, mint kiderül azért nem, mert hibás blokk miatt nem volt hajlandó kiolvasni a fájl teljes tartalmát, amit a Nero nem díjazott. Mikor erre rájöttem, adat lement, aztán az végezte ki, mikor mostmár úgy is mindegy alapon ráengedtem egy progit, hátha mélyformázással, vagy írás/olvasási ciklussal tud vele valamit kezdeni: Használni így nem fogom, tehát el nem tudja rontani.

Régen az 1,44 floppynál tudtad, hogy vannak bad sectorok a max méret elkezdett csökkenni, és előbb-utóbb kidobtad a floppyt, mondván, hogy már nincs rajta semmi ami kéne, és használhatatlan. Az SSD-nél meg villámcsapásként jön, hogy no data.

Szerintem lassan 4 éve van SSD-m, szeretem, mert rendesen megdobja a gép teljesítményét, de attól, mert örülök neki, hogy 20 s alatt betölt a Windows, annak nem akarok örülni, hogy 0,1s alatt betölti a családi fotóalbumot, azon az áron, hogy elszállhat.

Ok, hogy fullhd film vágásánál is jól jöhet az a teljesítmény, de ott meg megsokszorozva érvényesül az, hogy backupnak lennie kell, mert nem lehet a megrendelőnek azt mondani, hogy boccs elszállt az SSD-m, és a te esküvőd, vagy más megismételhetetlen pillanatod.

(#362) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Régen az egyik haveromnál egy 40GB-os Maxtor hdd-t töredezetségmentesítettünk, de közben meghalt a vinyó, ami miatt már el sem indult többé a rendszer.

A nagygépben egy Samsung 160GB-os (7 éve), illetve egy WD 1,5TB-os (2-3 éve) vinyók vannak. mind2 tökéletesen működik. Meg van egy külsőnek beállított vinyó (80GB Maxtor már 9 éve) Illetve egy pár hónapig használt 500GB-os A-data Nobility (persze első dolgom volt a fájlokat visszaállítani, de azóta már letöröltem, mivel semmi érdekes nem találtam rajta). Kb. 1 hónapja történt velem, hogy adat mentést akartam végezni erre a külső hdd-re, és bedugtam az usb kábelt. Erre ugyan bekapcsolt, de állandóan csak bepörögni akart. Már azt hittem, hogy hibás, mikor megláttam, hogy 2db usb csatlakozója van ("Y" usb kábel). Na mondom dugjuk be azt is. Erre rögtön felismerte és gyorsan működött.

(#363) Readdeo


Readdeo
csendes tag

Üdv!
Buheráltam a tápomat aztán elfüstölt a merevlemezem. Samsung HD256GJ vinyója van valakinek? Az 1R2 feliratú tekercs melletti 8 lábú Ic-n lévő feliratra lenne szükségem. Remélem valaki meg tudja mondani.

(#364) Readdeo válasza Readdeo (#363) üzenetére


Readdeo
csendes tag

Megtaláltam. Stj009. Ha megvolt a csere megírom működik-e.

(#365) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Csináltam egy szoftveres adatmentést egy winyón, az adatok 50%-át sikeresen ki is nyertem, viszont van rengeteg kép, ami mérete alapján rendben van, mégis a windows képnézegető nem tudja megnyitni, és itt el is akadtam a dologban, mi lehet a megoldás? Köszönöm előre is.

(#366) liksoft válasza Babetta-X (#365) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ez így kevés. Nagyon pontos leírás kell, mert csak akkor lehet bármi tanácsot adni. (Milyen OS, hány partíció, milyen program, milyen lépések, stb.... ) Részletesen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#367) Babetta-X válasza liksoft (#366) üzenetére


Babetta-X
senior tag

windows 7 alól csináltam az Easeus segítségével egy visszanyerést, vissza is jött sokminden ami kell, de sajnos sok kép nem nyitható meg, ott van, megvan, a mérete és a formátuma is egyezik mégsem tudom megnyitni, gondolom egy része megsérült vagy hasonló. Az lenne a kérdésem, hogy ezeket meg tudom-e menteni valahogy, vagy adjam fel inkább :)

(#368) Saltwater válasza Babetta-X (#367) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Add fel!
Valószeg a szektorok ahol a kérdéses fájlok csücsültek már felül lettek írva, de az adminisztrációs bejegyzéseit az adatmentő szoftver még megtalálta a lemez más területein.

https://hdd-adatmentes.hu

(#369) Babetta-X válasza Saltwater (#368) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm! Egyenlőre még próbálkoztam, de valószínűleg igazad lesz, a JPEG Snoop nevű program még talált a képben menthető dolgokat, de kb egy csík látszik az egész képből, amivel nem sokra megyek. Megnyitottam editorral is, és nincs tele 0-val, tehát valami anyag van benne, csak gondolom hibás vagy a header vagy valami más, és mivel itt a tudásom véget ér, nem hiszem, hogy ésszerű időtartam alatt ki lehetne javítani.

(#370) duke


duke
aktív tag

Sziasztok.

Szetszedtem egy regi 40 gigas merevlemezt, azert hogy a tetejere vagjak egy, ablakot, hogy a plexin keresztul, lehessen latni mukodes kozben. :Y Ovatos voltam, ahogy szetszedtem azonnal alufoliaba csomagoltam, hogy amennyire lehet pormentes maradjon. Majd az elkeszitett tetot, is alaposan megtisztitva tettem vissza, ossz egeszeben 20 masodpercet lehett a szabad levegon es meg sem megy. Elektronikusan meg jo, bios, windows felismeri, kiirja a meretet, de utanna nem tud vele mit kezdeni. Annyi latszik, hogy a fej, fel percenkent a lemez szele es kozepe kozott mozog. Mi a fene tortenhetett vele ilyen gyorsan, mert gyakran latni olyat, hogy vinyokat nyitott allapotban jaratnak, es egy par orat azert kibirjak. Esetleg az lehet a gond, hogy ugy vagtam ki, hogy fedelen atmeno, a fejbe csavarodo csavarreszt is kivagtam, tehat ez a rogzitesi pont megszunt. Talan ez nyirta ki, hogy fej mondjuk nem elege stabil a rogzites hianya miatt ?
Szerintetek meglehet ezt meg valahogy javitani ? Bosszant, hogy van kepe nem mukodni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#371) odium


odium
aktív tag

Üdv!

A Lenovo 3000 N500 laptop böngészés közben lefagyott, csak a fizikai gombbal lehetett kikapcsolni. Újraindítás után a BIOS már nem is látta a merevlemezt, abból nem ismétlődő, kattogó hang hallatszik. Amennyire értek hozzá, én is meg tudom állapítani, hogy valami mechanikai probléma van (fejszakadás?) annak ellenére, hogy nemcsak ütés, még csak mozdítás sem érte a gépet használat közben. A merevlemez típusa: WD2500BEVT-88ZCT0. Két partíció van, az egyik a rendszer számára fenntartott, ez különösebben nem érdekel, viszont a másikon családi képek, videók amiket szeretnénk visszakapni. Kihez ajánlott fordulni ilyen esetben? Köszi.

(#372) liksoft válasza odium (#371) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ne nyúzd. Ha hibásan parkolt, akkor lehet ott szétszakadt fejszerelvény is, mely még a mentést is veszélybe sodorhatja. Egyébként leginkább a fejszerelvény túlmelegedés miatt szokott meghalni. A másik, hogy szegénykém elöregedett (nem mai darab), és valamelyik része koránál fogva "elkopott".
Csak adatmentéses cég, melyik mechanikai hibával is tud mit kezdeni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#373) odium válasza liksoft (#372) üzenetére


odium
aktív tag

Köszi. Szerinted van esély arra, hogy az elektronika halt be?

[ Szerkesztve ]

(#374) liksoft válasza odium (#373) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kicsi, és gyári számra párosított a mechanikához.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#375) odium válasza liksoft (#374) üzenetére


odium
aktív tag

ez azt jelenti, hogy egy merevlemezhez egy elektronika tartozik, és mondjuk ugyanabból a szériából sem helyettesíthető másikkal? csak azért kérdezem, mert ha elektronikát lehetne cserélni, akkor szinte minden adat megmenthető lenne kb. 20000 forintból. Sajnos 100000 fölötti összeget most nem tudok kiadni erre, bármennyire is hiányzik a családi album :((

(#376) liksoft válasza odium (#375) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyors firmware változások miatt (meg a felhasználók csereberéi miatt is) a gyártók többsége összeköti a kettőt. Vagyis a sima csere ritkán hoz megoldást. Viszont őszintén szeretném tudni, miből gondolod, hogy a külső elektronika halt meg? Az csak agy áramköri halmaz! A drive operációs rendszere (igen, már neki is van, a 420MB-os Quantumnak is volt!) a felületről töltődik be. Ha ezt nem tudja bármi mechanikán belüli hiba esetén, a drive kattog, vagy "sikál", és a "BIOS sem ismeri fel".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#377) odium válasza liksoft (#376) üzenetére


odium
aktív tag

Nem gondolom, hogy az halt meg, csak remélem. A fagyáskor a merevlemez elvileg nem dolgozott. Nem swapolt, nem volt letöltés, még csak mappa se volt nyitva. Persze ettől még pöröghetett. A másik dolog az, hogy ha találnék pont ilyen vinyót, és 10-20 ezer körül meg tudnám venni, akkor az elektronikai hibát ki tudnám zárni. Ha semmiképp nem úszom meg a teljes szétszerelést, a vásárolt vinyóval mehetne a laptop tovább, szóval nem menne kárba a cucc. Nem jó a gondolatmenet?

(#378) liksoft válasza odium (#377) üzenetére


liksoft
nagyúr

Félig. Most nem megy. Panelt cserélsz, és a gyári szám miatt nem megy. Vagy a panelcsere után sem olvassa a felületet, tehát nem megy.
A lapos további használata tökéletes.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#379) odium válasza liksoft (#378) üzenetére


odium
aktív tag

Így is-úgy is kell vennem vinyót, egy próbát megérne. Aztán ha nem megy, küldöm hozzátok.

(#380) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Sziasztok!

Nem dugtam rá rendesen a tápcsatlakozót, és bekapcsolásnál némi amperszag kíséretében elfüstölt a notebook vinyóm. A tápcsatlakozó része csöppet megolvadt egy helyen. Ilyenkor egy elektronika csere elegendő szokott lenni, vagy felejstem el? Tudtok ajánlani embert, aki elektronikát tud cserléni?
Toshiba MQ01ABD100

(#381) liksoft válasza cipofuzo87 (#380) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Gyári számra párosított. Adat menthető, de nem érdemes foglalkozni vele, mert ilyenkor a mechanikán belüli elektronika is meg szokott halni. Ha életben marad is esetleg, olyan sokkot kapott, hogy "orosz rulett" tovább használni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#382) miska17


miska17
tag

Hogyan lehet meggyőződni arról,hogy a merevlemez elektronika ne jó ?; ki lehet ezt szűrni valahogy ?

(#383) liksoft válasza miska17 (#382) üzenetére


liksoft
nagyúr

Átépítéssel, másik alkatrészekkel. Nem minden esetben egyszerű.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#384) miska17


miska17
tag

Akerok venni egy kb 2TB-os merevlemezt adatmentésre; de nem tudom mi lenne a jó választás ,fő szempont a megbízhatóság; mit érdemes venni ?

(#385) junior11 válasza miska17 (#384) üzenetére


junior11
veterán

Itt kérdezz rá [link] + ott az összefoglaló

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#386) miska17 válasza junior11 (#385) üzenetére


miska17
tag

Köszi !

(#387) Dorian


Dorian
félisten

Help:

Barátnőm gépe (HP laptop + Win 10) hétvégén kiírta, h hibás a HDD, mentse el az adatokat és semmi más ne csináljon. Újraindításkor Win betöltése előtt automatikusan beugrott egy ablak (gondolom bios része) ahol opció volt a HDD hibaellenőrzése, az nem volt képes elindulni sem. Win betölt, TC-ben látszik a vinyó, partíciók, fájlok, a laptop még garis.
Gondolom dugjak rá egy mobilvinyót és másoljam át az adatokat, majd hívja a HP szerviz futárt, ugye?
Bármi más lépés, javaslat, akármi?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#388) liksoft válasza Dorian (#387) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Esetleg mentés nélkül azonnal hívod őket. De akkor nem lesz adat. Bár az sem gond, hiszen ilyenkor kell elővenni a biztonsági mentést, ami ugyebár van. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#389) Dorian válasza liksoft (#388) üzenetére


Dorian
félisten

Aha, persze, van :DDD
Vagy 10x rágtam a csajom fejébe, hogy ott a mobilvinyó, ott a nas, másolgassa vmelyikre az új dolgait, de persze sejted mennyire tette. Max most majd tanul belőle, de azért megpróbálom átmásolni amit lehet, mert a hisztit én fogom hallgatni, h nincs meg ez meg az. HDD értéke inkább mellékes, úgysem ártana SSD-re cserélni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#390) liksoft válasza Dorian (#389) üzenetére


liksoft
nagyúr

Borítékolom, mivel Te oldod meg a problémát, nem fog változni a jövőben semmi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#391) keresovandor


keresovandor
csendes újonc

Üdvözlet. Tudna valaki segíteni két fajta merevlemezhez elektronikát szerezni: WD5000AAJS - 00YFA0, a másik WD15EARS - 00MVWB0-hoz. Köszönettel. :W

(#392) liksoft válasza keresovandor (#391) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg: [link] , [link].

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#393) Dorian válasza liksoft (#390) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt sejtem...
Sikerült majdnem minden lényeges dolgot kimenteni róla, 1 fizetős fitnesz-edzés videója bánta, remélem figyelmeztetésnek elég. HP-nek úgy tűnik elég korrekt szervize van, futár vitte - hozza, 1 hetes határidővel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#394) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Szevasztok Szakik!

Az USB-be bedugáskor már fel sem pörgő (csak kattogó hangot kiadó) 2,5-es külső, WD Elements egységgel kapcsolatban van valakinek valami tanácsa? Kézrátét, rázás/ütés, elektronika/mechanika-csere (?), valami működhet, hogy a rajta lévő adatokat valahogy kinyerjem még? Utána kukáznám is, csak van rajta néhány nem életbevágó, de azért mégis csak fontos cucc.

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#395) liksoft válasza Vincent_ (#394) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha nem életbe vágó, akkor már most kuka. 98%-ban a mechanikán belül van a gond, és az drága adatmentést jósol.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#396) Vincent_ válasza liksoft (#395) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Igen, közben olvasgattam a honlapotokon én is. :( Nem életbevágó, úgyhogy akkor váll felett elhajítós lesz. Esetleg alkatrésznek valakinek egy sörért? :DDD

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#397) MasterDeeJay válasza Vincent_ (#394) üzenetére

Ha nincs mit veszíteni vagy annyit nem ér hogy sokat adj ki érte akkor szedd szét. Tudom senki nem ajánlja de volt egy vincsi aminél be volt akadva a fej és kiakasztás után működött tovább persze adatmentés után ment a kukába. Bemutató célból mai napig megy egy plexi tetős vincsi, win indul bad sectoros de nem zavarja hogy volt szétszedve.
Másik módszer hogy rackbe rakod és addig forgatod amíg el nem indul. Ez többször bejött.
Elektronika csere csak egyszer jött be.
A legtöbb döglött vincsi notiból kerül ki fizikai behatàs után. Aztán a külső rackesek döglenek be...

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#398) Vincent_ válasza MasterDeeJay (#397) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Szétszedtem, és tényleg meg volt akadva. Kézzel kiakasztottam, így végre felpörög a lemez, viszont csapkodja a fejet 7-8-szor, majd leállítja a forgást is. :( Forgattam 360 fokban, de sehogysem akart működést produkálni.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#399) liksoft válasza Vincent_ (#398) üzenetére


liksoft
nagyúr

Attól a mozdulattól mikrokarcos lett a felület, valamint a fejeket tartó rugók is sérültek. Így a korrekt légpárna nem tud kialakulni, és minden fordulatnál a felületi sérülésbe ütközik a fej olvasó része. Az ütések hatására pillanatok alatt annyi hősokkot kap, hogy meghal. Innen már profi számára is kihívás adatot menteni. Ja, és akkor még a bekerült porról nem is szóltam. Mivel 1mm-be 7-8 ezer légrés fér be, így nem is látható, de a felületre statikusan ráhúzódzkodik több ezer apró porszemcse annyi idő alatt míg Nálad nyitva volt. Ezek homokszemként kezdik el munkájukat az indítás után. Van még kérdésed miért kattog csak?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#400) Vincent_ válasza liksoft (#399) üzenetére


Vincent_
aktív tag

A kérdésem arra vonatkozott volna, hogy fej+elektronika/akármi cserével orvosolható-e a probléma. 100+k-ért nem kívánom nyilván visszamenteni az adatot, arra ott van a Kürt is, ha minden kötél szakadna.

De akkor köszönöm.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.