Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-01 08:51:25

LOGOUT.hu

Akinek adatmentéses problémája van, vagy gondja van a HDD-vel, az szíveskedjen a megfelelő topikokban érdeklődni!
Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
HDD probléma (nem adatmentés)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

na ja sajnos volt részem ilyenben :(((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) Laggner


Laggner
csendes tag

Ehhez gondoltam azonnal hozzászólok. Kb 2 hónapja egyik ismerősöm borotválkozás (elektromos, tehát jó hangos) közben csak annyit hallott, hogy jó nagy katt. Aztán darál-darál-darál. És a laptop winchestere örök álomra szenderült.
Marha nagy szerencséje volt, (ez itt nem a promó helye, de megcsinálták!), az Adatmentés-eseknek sikerült lementeni az adatokat arról a lemezről, amiben az összes!!! igen az összes olvasófej leszakadt.

Hm. Azért elgondolkodtató, hogy mennyire biztonságos a lemez. Persze ilyet én nem hallok sürűn, de ismerősömnek ez a 2. ilyen incidense volt.

Átraktam ONba, mert ez a témához kapcsolódik.

[ Módosította: Oliverda ]

Laggner

(#3) MZperX75


MZperX75
addikt

Kb 15db 20gigástól az 1 terásig áll nálam,amit buherálnom ,megpróblnom lementeni róla az adatot, 2000 óta gyűlik nálam,a vinyok amik elszáltak ill szektorhibásak lettek.
A legtöbb hibás táp miatt szált el sajnos.

(#4) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

erről a cikkről csak szuperlatívuszok jutnak az eszembe

(szerk.) pl. "überzsírkirály"

[ Szerkesztve ]

(#5) Plazmacucci válasza MZperX75 (#3) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt adom. Nekem is a táp rakta szét. Lement az áram, és többet a lemez nem működött :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Köszönöm az írást.Nagyon részletes.

Nekem is nem rég volt dolgom egy hibás 1TB HDD -vel.2 hónap után elkezdett búgó hangot adni terhelés alatt.De csak olyan kb. 20-30 percig,utána halkabb lett.Gariba cserélték.

Valamikor régen a 850MB -os HDD -et,sikerült szerelés közben leejtenem. Anyám belépett a szobába és meg ijesztett.Na azóta ha szerelek, nem zavarnak meg az akció közben.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) #97716736 válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ezért is mondják, hogy sose a tápon spóroljon az ember, mert hazavághatja a gépet / alkatrészeket. :))

(#8) Ribi


Ribi
nagyúr

Esetleg javaslatok, hogy kihez érdemes vinni döglött winyót?
Amiről perpill szó van az biztosan fizikailag sérült, notebook "simogatás" utáni lepusztulás által.

(#9) Findzs


Findzs
addikt

na most olvastam végig és azt kell mondjam profi cikk lett, köszönöm :R

szerintem oliverda egyik legjobb írása :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#10) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Ez a "nem működik stabilan" pontosan mit jelent? Az idetartozik, hogy a gép alkalmanként úgy egy percig képtelen bármit csinálni, ami betöltéssel jár, de utána megjavul?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11) M107


M107
addikt

:R

Hasznos és kiváló cikk *5-s

Kérdés :

Hordoztató HDD-k estében ha dolgozik ha fel emelem az asztalról és arrébb teszem (nem rázogatom) okozhat e valami sérülést problémát ha finoman csinálom ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12) Oliverda válasza Ribi (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerinted liksoft, aki az infókat és a képeket szolgáltatta a cikkhez, mennyire érthet hozzá?:D

Findzs: Köszi, bár liksoft segítsége nélkül elég nehezen jöhetett volna létre.:B

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) flexxx2


flexxx2
őstag

Nekem olyan volt, hogy a hddsentinel jelzett: sok a gyenge szektor. Félreraktam (biztos helyre), mondom majd lementem róla amint szerzek kapacitást rá. 1 hónap visszarakom, már csak a root dirt olvasta be, de be se lépett aldirbe. Úgyhogy ne várjatok az ilyennel, akár egy restart után is rosszabbodhat a helyzet.

(#14) tornas válasza Findzs (#9) üzenetére


tornas
őstag

Egyetértek...

Ez egy hiánypótló és nagyon jó kis cikk lett... :C

Ami pedig a merevlemezt illeti, sokszor halálra vannak ítélve azok a HDD-k is, amiken csak függőben lévő vagy gyenge szektorok vannak a SMART szerint. Ilyenkor én lefuttatom a teljes inicializálást a HD Sentienel-lel. Ha ekkor csupa zöld lesz a felület, akkor a lemez tovább használható nagy biztonsággal (minimum rendszerlemezként). Meg ilyenkor az adott HDD SMART-ja is átíródhat a Sentinel jóvoltából, gyakorlatilag regenerálódik. Pl. ha volt 10 db gyenge és / vagy függőben lévő szektor akkor az 0 lesz. De pl. az áthelyezett szektorok száma már nem módosítható sehogy sem, meg a legtöbb SMART érték sem.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#15) fasyrt


fasyrt
őstag

Nagyon jó a cikk, köszönöm Liksoftnak a közreműködést és adatmegosztást a PH-val és az olvasótáborával. :R

(#16) antikomcsi válasza Oliverda (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán

Kell itt paráztatnod a népet, most mehetek 4 vinyóért, hogy tükrösítsem őket egy tömbbe! :DDD ;]

(#17) VoidXs válasza flexxx2 (#13) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem sikerült azzal hazavágnom egy merevlemezt, hogy bevittem a boltba megmutatni valamiért, és hazaérve 20%-ot esett az épsége HD Sentinelben. Pedig a hozzá mellékelt műanyag tárolóban volt, és még egy papírdobozban is. Mondjuk az egész pakk pedig egy hátizsákban... Szerencsére ez volt a Steam lemezem, így 100%-ban menthető.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#18) Oliverda válasza antikomcsi (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Jobb félni...;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) flexxx2 válasza VoidXs (#17) üzenetére


flexxx2
őstag

Azért régen tényleg többet bírtak. 10 éve hordozható rackben cibáltam havertól haverig, és nem döglött be tőle.
Ilyenekben:

[ Szerkesztve ]

(#20) #82729984 válasza flexxx2 (#19) üzenetére


#82729984
törölt tag

Kisebb adatsürüség, kevésbé voltak túlterhelve a lemezek. Ez amúgy mindenre igaz, ezért is birja a régebbi technika általában tovább.

De én egyébként azon szörnyülködök mindig hogy a legtöbb ismerősőmnek nincs semmiféle biztonsági mentése a pótolhatatlan cuccairól. Egyszerüen azt feltételezik hogy a merevlemez soha nem megy tönkre egyéb veszélyekről nem is beszélve.

(#21) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Üzem közben a gépház megrúgása, arrébb helyezése, megbillenése mennyire veszélyes?
A WD500AAKS HDD-m meg semmi SMART hibát nem mutat, de tetű lassú, és nem válaszol a Windows szerint. De csak ha arról fut(na) a rendszer.

(#22) edari válasza quailstorm (#21) üzenetére


edari
őstag

A winyók semmilyen mozgást nem szeretnek. Nekem volt régen egy winyóm, elég sokat mozgott a ház vele, elképesztően lassú lett a végére. Nem ment tönkre, csak iszonyat lassú volt. Később persze csere lett belőle.

(#23) Viktor81


Viktor81
senior tag

Mokas, hogy most jelent meg ez a cikk...

Ketto napja kifejtettem a Seagate 8T-s HDD-jerol szolo cikknel, hogy ekkor meretu lemezek eseten szamomra komolytalan ember az, aki egymagaban hasznalja ezeket....
Tobb ember ugy ugrott nekem, mintha a felmenoit szidalmaztam volna es minden ervemet kimagyaraztak minden lehetseges modon.
Remelem, ha ezt elolvassak, megertik, hogy bizony meg az egyre szigorubb korulmenyek betartasa mellett is lutri egy HDD-n tarolni az olyan adatokat, amelyek nem letolthetoek nehany nap alatt a netrol.

V.

(#21) quailstorm
Annyira nem szeretik a mozgast, hogy ha gagyi hazban vannak tobben egy cage-en belul (nincsen gumirozas, gyenge lemezeles) akkor a masik vinyo altal keltett rezonancia is problemat okoz(hat)

[ Szerkesztve ]

(#24) flexxx2 válasza #82729984 (#20) üzenetére


flexxx2
őstag

Majd ha bedöglik neki, utána fog. Habár nekem is volt 3 elromlás vagy 20 év alatt, de nem volt 100%os mentésem soha a fontosabb dolgokról. Annyi minden van (fotó, zene, stb..), hogy nem győzőm menteni. És nincs 100%os backup lehetőség, másik HDD, DVD is elromlik. Idő is kell hozzá nem kevés. Ilyen az ember ilyen téren.

(#25) Kékes525


Kékes525
félisten

A melegedéssel kapcsolatban saját tapasztalatom van. Egy időben a HDD hőmérséklete 53-55 fok volt, nyáron kb 10 fokkal melegebb. Ennek következtében nagyon megnőtt a HDD-ék meghibásodása. Ettől kezdve, tanulva az esetből, Cooler Master házat vettem, ahol soha nem megy a HDD-ék hőmérséklet 40 fok fölé. Átlagban 30-33 fok körül van. Azóta (lekopogom:kopp-kopp-kopp) nem volt meghibásodás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) antikomcsi válasza #82729984 (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én meg azon, amikor elhozzák a laptopjukat, aminek, 3 sarka le van törve, össze-vissza van ütve az egész, néhol a borítás el van színeződve a hőterheléstől, és nem lehet bekapcsolni, "pedig előtte ment".

És kapsz egy 4-8 gigás pendrive-ot olyan ~500Ft.-os kategóriából, hogy azért előtte gyorsan az adatokat mentsem ki a 160-200-250 gigás hdd-ről.

És hiába is próbálnék bármit mondani, annyi értelme lenne, mintha behívnám a kutyámat és annak mondanám.

Gondolom nem egyedi eset, szerintem sokatoknak "hullott már a haja" ilyenek miatt.

(#23) Viktor81

Jó dolog a nagy tár, bár én csak 25-50-100 gigás, vagy milyenek vannak BD3D-ket tartanék rajta, ha lenne technikám megnézni őket. Csupa olyan dolgot, ami ha elvész nem kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#27) quailstorm válasza Viktor81 (#23) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mercury, lemez, csavarozás.
A WD úgy vibrál mint az állat. Ráraktam egy 1kb-os súlyzót, az fogja le. Remélem a 2TBos Toshiba fogja bírni egy darabig. Az az 5,25-ös helyen van keretben.

(#28) edari


edari
őstag

Én most tervezek új winyót venni, mert az 500gb kezd kevés lenni. Igen 500 GB eddig elég volt, mert amit letöltök, azt nem tartom meg, megnézem/kijátszom, után törlöm. A fontosabb adataimat meg felhőbe tartom. Ilyen egyszerű a történet. Egyetlen problémám a mostani winyókkal, hogy sz*rok. Tele a fórum/net problémákkal az új hhd-kel, hogy 2-3 nap/hónap alatt meghalnak. Bezzeg a jó öreg 160-asom, amit kb 2 hónapja adtam el, 5 (vagy 6) év után is jó volt, csak op rendszer volt rajta, és azt kell hogy mondjam kielégítően gyors volt. Kíváncsi vagyok, ha most veszek egy új pl 1 vagy 2 terás hdd-t, az meddig bírja majd. attól félek nem sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#29) vittorio7


vittorio7
őstag

Jó a cikk örülök neki. :R

Bár nem tudom, hogy miként lehet kikerülni a parkoltatást ami itt is meg lett említve. Mert az utóbbi időben amit eddig láttam 2,5"-os HDD-t Samsung, Seagate, WD, Hitachi mind parkolt. Bár tudom van fontos biztonsági funkciója is a dolognak. (OK elvileg WD-nél valamennyire ki lehet kapcsolni.)

Az utóbbi időben elég sok IDE HDD került hozzám. És kb. minden második elhullott egy teljes formázás után. A Sentinel még 100/100-nak is mutatott egy jó párat. Aztán a teljes formázás végére kicsit megváltoztak a dolgok. Szektor hibák jöttek elő, vagy elkezdtek hangosan kattogni, és behalt a fej.

A tápom amivel tesztelek remek Seasonic, a satás merevlemezeimnek nincs is baja. Egyszerűen ezek a régi sokat állt, ment HDD-k ennyit bírnak...

[ Szerkesztve ]

(#30) zizi7229 válasza quailstorm (#21) üzenetére


zizi7229
tag

Talán itt tudtok nekem valamit segíteni:
Van egy kb 2 éves Hitachi 1TB vinyóm. mindenem azon van. az elmúlt egy évben elkezdett a kondíció esni, most olyan 12% körül jár, átnéztem a SMART logot, ha jól néztem, csak a következők nem stimmeltek: 2 db"ultra ATA CRC error", 101 tartléktárra helyezési kísérlet, 96 meg is történt. volt olyan időszak amikor 400 felett volt a meggyengült szektor szám, de most már egy ideje 0. fájljaim eddig megannak, semmi hibát nem tapasztaltam soha. nagyobb adatmozgásnál(kitakaritom a felesleges dolgokat, rendszerezek, másnapra felugrik a gyenge szektorok száma). plusz jóideje van egy olyan gondja, hogy gondol egyet és fél percre kb elérhetetlen, windows meghal, majd mintha mi sem történt volna megy tovább nagyon sok ideje van már, de még nem jöttem rá, hogy mitől függ hogy elő jön-e, például másolásnál nem, játéknál sem. netezés közben mikor oldalt tölt be akkor igen, és rendszerindításnál, miközben dolgozik. mire számíthatok? év végéig még nem szeretném lecserélni, de ti momndjátok meg mit tegyek. hangja nincs neki semmi. hd sentinel szerint a legmagasabb mért hőfok 40 volt, azt nem mondanám azért magasnak, cipelve soha nem volt.
Remélem tudtok segíteni
:R

véletlen válasznak ment sry

[ Szerkesztve ]

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#31) M107 válasza edari (#22) üzenetére


M107
addikt

:R

Erre is igaz ?

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#32) quailstorm válasza zizi7229 (#30) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azonnali csere, bármikor kampec. Erre számíthatsz.

(#33) Feketelaszlo válasza M107 (#11) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

2,5"-es notebook vinyókban (ha ilyenről van szó) ma már szinte alap a gyorsulásérzékelő. Ha veszélyesen nagy erőhatásokat érzékel, automatikusan parkolja fejet, s addig nyílván nem lehet bene komolyabb kárt okozni.

Itt van erről egy rövidke tanulmány, ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

(#34) edari válasza M107 (#31) üzenetére


edari
őstag

Szerintem ha tényleg vigyázva csinálod, nem lesz vele baj.

Nekem volt egy 500gb-os, külső hitachim. Max 2x esett le. Nem adta a jelét a hibáknak.
Aztán egyszer csak a windows olyat dobott ki, hogy formázni akarja. Hát mondtam neki hogy ne. Bedugtam újra (már kattant), akkor is formázni akarta (hát merthogy nem lehet felismerni). Eljátszottam még 4-5x (mindig kattant a winyó), aztán később már fel se pörgött. Kb 300 gb fénykép volt rajta (hát igen, fiatalon nem mentünk).

(#35) SirCsimbók válasza antikomcsi (#26) üzenetére


SirCsimbók
tag

néha meg kell nekik mondani, hogy most már vessenek keresztet a becses adataikra, ha eddig ennyire törődtek velük ;]

(#36) VoidXs válasza flexxx2 (#19) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A 2006-os Seagate-em (250 GB) máig köszöni, jól van, arról fut a rendszer. A Samukról ez nem mondható el, az 5 évesem haldoklik, amiről beszéltem, az pedig 2 napos volt. Mentségükre szóljon, hogy az AHCI miatt másoltam már rajtuk 800 MB/s körül.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#37) flexxx2 válasza VoidXs (#36) üzenetére


flexxx2
őstag

Nekem van 160as meg 500as Samsung, kb 10 évesek, tökéletesek, nem adom el, mert archívra jobbnak tartom mint most venni egyet.
Amúgy most már 24/7es hdd-t vettem mert kifizettem azt a plusz néhány ezrest inkább.

(#38) #82729984 válasza flexxx2 (#24) üzenetére


#82729984
törölt tag

Igen. Épp ezért nekem mindig első kérdésem amikor gépet hivnak szerelni, hogy "Ugye van biztonsági mentés a fontos dolgokról?"
és ha a válasz nem, már mondom is hogy jó akkor most játszunk el a gondolattal hogy a virus letörölte a lemez tartalmát, vagy hogy csak besz@rt a lemez. És már megy is a külső hdd rendelés :)

Amúgy manapság azért is rosszabb a helyzet, mert régen elég sokan irkálták ki a cuccaikat cd-re vagy dvd-re főleg amikor megtelt a lemez és igy volt egyfajta mentés. Manapság ez már nincs meg, a felhőt még nagyon kevesen ismerik igy a merevlemez tönkremenése gyakorlatilag full adatvesztés. Leszámítva a facebookra feltöltött képeket...

(#39) vittorio7


vittorio7
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy kb. mennyi leállást, újraindítást bír ki egy HDD?

Mert hallottam már kb. 10000 körüli számról.

Mert sok embernél SSD van, azon van az oprendszer is. A HDD-n meg az adattárolás van. A Win leállítja a HDD, aztán ha kell naponta akár 5-10-szer leáll/elindul. Mennyire jó ez?

[ Szerkesztve ]

(#40) ricshard444


ricshard444
veterán

Köszi a cikket, érdekes volt. :)

Vannak dolgok...

(#41) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Samsung tartja a negatív rekordot nálam is.

Amúgy amikor a táp megölte a 160GB-os és 40GB-os HDD-ket, akkor én megrugdostam. Nem pörögtek fel, kattogtak. Csapkodtam a földhöz meg rugdostam, áram alatt. Aztán csak beindult mindkettő, és 100%-os sikerrel le lett mentve az adat.

30GB-os Nikimi dettó. Kölcsönadtam. Visszakaptam. Gépbe, katt katt katt. Azanyád, 3 jobb oldalba rúgás. Azóta is megy.

(#42) LGLuke válasza #82729984 (#20) üzenetére


LGLuke
őstag

Kiegészíteném annyival, hogy a 15-20 éves lemezek még nem folyadékcsapágyasok voltak, hanem golyóscsapágyasok, mivel ott még a fejnek nem volt szüksége akkora pontosságra, mint ma.
A golyóscsapágy ugye mindig működik, így jobban bírta a felpörgés és leállítást.
A mai merevlemezek a felpörgésre érzékenyek, mert induláskor még nem alakul ki a folyadék filmrétege, így nincs kenés. Gyakori leállás és indulás esetében gyors kopáshoz vezet a dolog, ami a tengely "lötyögésében" nyilvánul meg. Itt nem cm-rekre és halható kotyogásra kell gondolni, elég pár mikrométer és már nem ugyanoda esik az olvasandó felület, amit a szervo már nem tud korrigálni, így problémához vezethet.

Más:
Firmware problémák, alulméretezett motorok, melyek megfőttek... ezek mind a széria hibába sorolhatók.
A szállítási problémára van megoldás. A szállításkori sérülések szinte azonnal kimutatják foguk fehérjét, de maximum 1-2 hónapon belül. Ennyi ideig szinte célszerű legalább hetente figyelni a SMART értékeket, de az első 2-3 napban folyamatosan. Az első 2-3 napig én csak teszt üzemre használom a lemezeket, minden adat megvan a régi lemezeimen is, még a gyorsan pótolhatóak is, hiszen bármikor szóbajöhet a garanciáztatás az új meghajtó esetében. Ezt azért is célszerű észben tartani, mert a rendszer SSD-k mellett ma már az 5400 RPM-es merevlemezeknek van keletje, melyek adattárként 2-3-4 TB-osak. Még ha könnyen beszerezhető az adat, akkor is napokig tart az internetek keresztül letölteni, így sokkal gyorsabb HDD-ről HDD-re másolni otthon.

A nélülözhetetlen adatokról pedig mindig legyen aktuális másolat!!!

(#43) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Hála istennek nálam ilyen még nem fordult elő, ezért van 1 hdd a gépben 1 a fiókban, mindekttőre azonnal megy az adat de a "biztonsági adat" megy is vissza a fiókba, így ha a mindennapos véletlenül beadja a derekát akkor kuka és jöhet az új. A felbecsülhetetlen adatok/képek/videók miatt úgy gondolom nem tétel 1/2 + hdd.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#44) Viktor81 válasza edari (#28) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nem lehet altalanosan kijelenteni, hogy sz@rok. A WD Black peldaul k... jo HDD, vagy a Hitachi Ultrastar. Vannak rossz szeriak valoban, de ez mindenre igaz

(#45) edari válasza quailstorm (#41) üzenetére


edari
őstag

Úristen! :DDD :DDD :C

Viktor81: Persze. De pl. csak arra, hogy most torrentezzek nem fogok Black-et venni. Régen azt akartam, de végül nem láttam értelmét. Greenbe pedig nem bízok. Maradt a Blue. De lehet hogy most megpróbálkozok majd egy greenel, háttértárnak teljesen jó lesz. Most a legfontosabb az hogy halk legyen.

[ Szerkesztve ]

(#46) ViZion


ViZion
félisten

Köszönjük! :R

Sajnos a mostanában népszerű, olcsó notikban a vinyók nagyon kakák. :(( Elég sok hullik el, márkaszerviz 50k-ért mentett, de volt, ahol többet kértek. Sokat kellett elküldenünk már.

Mentés nagyon fontos, sajnos többnyire csak utólag jönnek rá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) M107 válasza Feketelaszlo (#33) üzenetére


M107
addikt

:R

Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólást idáig.....

Usb-s 2 és 3.0 as (320GB - 1TB). /4 éves - 2 hónapos/


A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#48) quailstorm válasza edari (#45) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Néztük is particionáláskor hogy mi az az 5GB particionálatlan terület...

(#49) zizi7229 válasza quailstorm (#32) üzenetére


zizi7229
tag

van esetleg valami tipped, hogy mit vegyek helyette? sokan ajánlottak már seagate-t
:R

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.