Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-01 08:51:25

LOGOUT.hu

Akinek adatmentéses problémája van, vagy gondja van a HDD-vel, az szíveskedjen a megfelelő topikokban érdeklődni!
Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
HDD probléma (nem adatmentés)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52) zizi7229


zizi7229
tag

Köszi. nem akarok 7200-t hanem akkor már egy ssd-t rendszernek, meg egy 5400-t tárnak
valami majd lesz, nem gondoltam volna, hogy ennek igy akármikor vége lehet. eddig simán bírta

[ Szerkesztve ]

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#53) edari válasza SirCsimbók (#50) üzenetére


edari
őstag

Én jót nevettem. :DDD

(#54) quailstorm válasza edari (#53) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én annyira nem...
Azóta is csak két 40GB-os van, az se régóta... Szerencsére az adat megvan.

#50) SirCsimbók: a rugdosás a kamu neked vagy a badsector? Vagy netán mindkettő?

[ Szerkesztve ]

(#55) edari válasza quailstorm (#54) üzenetére


edari
őstag

Én csak azon ahogy leírtad.

(#57) Gaben01 válasza #97716736 (#7) üzenetére


Gaben01
őstag

Pár éve vettem egy zsír új Zalman ZM600-HP (FSP bél) moduláris tápot, aminek az ára valahol 30K környékén volt. Volt az akkori gépemben egy 60GB-os ssd és két darab 1,5TB WD green. Nagyjából fél év használat után egy bakapcsolásnál csak egy egyre hangosodó sípolást hallottam,aztán égett szagot. Mivel ugyanarra a sata "korbácsra" volt kötve az assd és a két hdd így szépen el is füstölt mindhárom elektronikája. :(
Volt otthon egy egy tartalék hdd-m,amivel később kipróbáltam a gépet. Utána gond nélkül működött minden. A mai napig nem tudom mi történt, szóval a minőségi táp sem biztosíték semmire.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#59) milan18


milan18
aktív tag

Hát az én gépemen meg minden játék szagatt meg fagynak a videok is már mindent teszteltem és a tesztek szerint minden jól működik lehet hogy a winyóm kopik?

(#60) satz18


satz18
őstag

Nagyon jó cikk volt, be is paráztam rendesen. Lehet kéne venni egy NAS-t. :U

A laptopomban játék alatt 63°C-os szokott lenni a HDD (természertesen nem ezen vannak az archive dolgok), 1.3 év alatt 1 HDD-t már megevett a drága. Adatokat simán le lehetett menteni róla, mivel csak hidegen kattogott, ha ment a gép 10 percet, akkor átmelegedett annyira a kicsike, hogy egy restart után simán felpörgött és gond nélkül használható volt. Én 3 nap után küldtem szervizbe, de tesóm lusta volt és még három hónapig használta a gépét ugyan ezzel a hibával. Hetente egyszer újraindította a gépet és kész. Jelenleg azon vagyok, hogy az ODD helyére teszem a vinyót hogy hosszabb életű legye, az ODD ugyanis nem a hűtőrendszer közvetlen közelében van a GPU és a CPU ölelésében.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#61) quailstorm válasza milan18 (#59) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt se tudjuk milyen géped van. Kábelhibát is ki kell zárni. Aztán meg szerezz egy másik HDD-t akár kölcsön, rendszer, 1 játék, tesztelés.

(#62) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Volt egy 2,5GB-os JTS merevlemezem (ha jól rémlik), ami anno öt centit huppant, és azonnal megadta magát. Ez persze az én hibám volt, akkor egy életre megtanultam, hogy erre vigyázni kell. Azóta nálam soha nem döglött meg úgy merevlemez, hogy komoly adatvesztés lett volna. Konkrétan csak egy rémlik, hogy részlegesen elhalálozott, de ott sem volt semmi komoly, ezen felül viszont nem ment nálam tönkre merevlemez.
Én a Samsungra esküdtem, nálam azokkal soha semmi nem volt, mióta kilépett, már csak WD RED vagy BLACK. Semmi más. Negatív rekord az a Seagate.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#63) NemesTom


NemesTom
tag

Lekopogom, de eddig nekem nem szállt el hddm :))

(#64) borg25 válasza zizi7229 (#30) üzenetére


borg25
senior tag

Első lépésként készíts biztonsági mentést: HDD, DVD ami van.
Ha netezésnél jön elő, akkor sok apró fájl ír ki, és a fej ide oda jár, valszeg ezt nem szereti, de várd meg a nálam jobban hozzáértők véleményét is. Ha így van, akkor a fej pozicionálásával van gond, esetleg hozzáér a lemezhez? s ezért ugrik fel másnapra a meggyengült szektorok száma, de az is igaz, hogy a másolással olvasni és írni kell a lemezt, tehát kiderül, ha gond van. Az is lehet, hogy a lemez más területén is van gond, csak ameddig nem olvasol vagy írsz oda nem derül ki.

Én ha lehet nem várnék év végéig...
Amit mindenképp kerülj el az a HDD felesleges terhelése:
Felesleges másolgatások, lemez töredezettségmentesítés
Azon is gondolkodj el, hogy mi a fontosabb: Hogy torrentezel, vagy az hogy a HDD tovább bírja. Ha mindenképp torrent, akkor álítsd át, hogy egyszerre minél kevesebbféle fáljt töltsön fel és le. Ne feledd az is random olvasást jelent ami terheli a fejet.
HA van másik HDD akkor oprendszert arra át, és ha lehet az érzékeny adatokat is, min a lapozó fájlt költöztesd.
Most mondjam azt, hogy ne használd, míg nincs csere?

(#66) gghrtz


gghrtz
őstag

A biztonsági mentés nagyon fontos. Legtöbben sajnos csak a hiba bekövetkezte után kapnak a fejükhöz. Ex-barátnőmnek is javasoltam régen, hogy le kellene menteni Google drive-ra a fontos fényképeit, mert rengeteg van neki, egy elég régi HDD-n.
Egy másik ismerősöm meg Ausztriából írt rám, hogy fejrállt a laptop, és megdöglött a HDD, tudnék e valamit kezdeni vele. Aztán felhomályosítottam, hogy kürt kft. és elég húzós az ár is.
Nekem pedig a 2TB-os külső HDD-m állt fejre olvasás közben, és utána meg csak kattogott, és a gép fel se ismerte. Szerencsére semmi pótolhatatlan nem volt rajta, de azért sz_rul esett, hogy újat kellett venni. (Meg az 5 megás netemmel mire újra telinyomtam HD filmekkel, az is eltartott egy darabig)

(#68) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

tippre a képen látható hdd menthetetlen, de lehet valaki összemozaikozza... :U

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#70) edari válasza Gaben01 (#57) üzenetére


edari
őstag

Én eddig minden cuccomat egy ctg-400-80p-vel hajtottam meg, még egy winyó se szállt el a gépben. Már gondolkoztam rajta hogy lehet le kéne cserélni, mert kb 5 éves már. Sok mindent meghajtott pedig, pl d820 4 ghz-en, 5850-el....

(#71) vinibali válasza VoidXs (#36) üzenetére


vinibali
őstag

mennyivel másoltál? :)

A cikket támogatta a Samsung :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#73) zizi7229 válasza borg25 (#64) üzenetére


zizi7229
tag

Köszönöm a választ, várok más véleményére is még, nyilván tisztában vagyok vele hogy ez így nem a legegészségesebb dolog, lehet előkotorom a 320-as ide-s samsungot, amelyik éppen 6 éveet ment és semmi baja, már csak azt kell kitalálnom hogy a francba kötöm rá sata-ra

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#74) borg25 válasza zizi7229 (#49) üzenetére


borg25
senior tag

SSD nem adattárolásra való, nekem már kettő adta meg magát.
Itt sokan szídják a Samsungot, nekem beváltak.
Ami a lényeg az a hő és a kopás: Ha adattárolás akkor inkább 5400 fordulatú HDD semmint 7200 vagy mégtöbb.
Most őszintén kit zavar, ha a filmet lassabban másolja át? Lejátszásnál nem zavaró, játéknál se az rontja az élményt, ha a HDD valamivel lassabb. Rendszernek meg úgy is SSD kell, egyetlen 10e+ fordulatú HDD se veszi fel velük a versenyt. Neked meg van egy nem melegedő tartósabb HDD-d.
S hogy tovább bírja tehermentesítsd, a régi még bentmaradthat a gépben mint torrenthdd, hagy hajtsd ki belőle amit még lehet.

(#76) Gaben01 válasza edari (#70) üzenetére


Gaben01
őstag

Előtte egy zalman ZM360B-APS volt, amivel nagyon elégedett voltam, de vga cserénél már kevés volt. A 600-as zalman után corsair HX-750-em, egy downgrade után cm 450-es tápom volt, most egy be quiet 400-as van és azóta se történt semmi ilyesmi. Ez volt az egyetlen alkalom (és remélem az utolsó is), hogy a minőségi tápom kinyírt alkatrészt.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#77) Elemental válasza jim bcs (#43) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam 4 külön merevlemezen vannak elmentve a pótolhatatlan adatok. Ebből három otthon, egy a melóhelyen, kb 10 km-re a többitől.

A cikknek az utolsó mondata a legfontosabb.
Bár szinte felesleges ilyen cikkeket írni, mert állítom, aki ezt a cikket elolvasta, tuti van biztonsági mentése, aki meg tojik az egészre, az nem is akar olvasni a vinyókról. Utána meg mehet bruhaházni.

(#78) borg25 válasza zizi7229 (#73) üzenetére


borg25
senior tag

SATA -> ide vagy USB -> IDE átalakító, utóbbi tartósabb befektetés egy használt mobil rack házzal

(#80) Viktor81 válasza edari (#45) üzenetére


Viktor81
senior tag

Oszinten ?

Az en olvasatomban a Green jobb HDD, mint a Blue... (parkolast kiloni es kesz)

(#82) t.tomi


t.tomi
tag

Sziasztok,

azért olvastam el a cikket, mert aktuális:
kattogó hang a vinyóból, SATA WD 250GB, bár még felpörög, de nem ismeri fel a bios.
Nem történt leesés, bár házban volt, le volt húzva a sata kábel és a tápkábel.
Most kellett volna.
Csak 2x költöztettem a gépemet másik lakásba idő közben...
Ami az érdekes, h a többi vinyó ami a házban volt müxik szépen.

Üdv

T.

Life begins @ 40! (knots) :)

(#83) quailstorm válasza t.tomi (#82) üzenetére


quailstorm
nagyúr

250GB---> nem mai darab, esélyes hogy van hozzá alkatrész. Én arra gondolok, nem az elektronika hibás mégse, hanem mivel az önteszt nem fut le, nem ad életjelet magától.
Valószínűleg el kell búcsúznod tőle.

(#84) iMaverick válasza quailstorm (#41) üzenetére


iMaverick
addikt

Csapkodtam a földhöz meg rugdostam, áram alatt. Aztán csak beindult mindkettő, és 100%-os sikerrel le lett mentve az adat.

Uh, azért ez durva... :U

Amúgy nekem pont aktuális a téma: itt a melóba a gépem elkezdett furán viselkedni: tegnap "megállt" a Win7... WTF? Aztán folyt köv., de azért gyanús volt... Ráadásul a HDD lámpa is égett folyamatosan... Hmmm. Ránézek a naplóra, hát írja is, hogy bad sector... (Egy rakat bejegyzésben. Ajaj.) Elindítom a CrystalDisk Info-t, Állapot: Veszélyes... Már is adtam az igényt a főnök úrnak, hogy engedélyezzen rá némi cash-t. (Mármint a cserére.) Persze ha már lúd, akkor legyen kövér alapon az 512GB-s helyett egy 1TB-s WD-t írtam be. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#85) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Most vettem 2TB-os WD greent. Tökéletesen megfelel. 1 hónapos kb és nincs hibája. 28-30 fokon megy 0-24.

(#86) mongoose123


mongoose123
aktív tag

Nálam pont a Seagate vinyók döglenek be. Volt WD is ami pár naposan meghalt. Ellentétben többiekkel pont a Samsung 80gb 640gb működik a mai napig is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#87) Istikee007


Istikee007
tag

Nagyon tetszik a cikk és hasznos is.
Az elmúlt hónapokban sajnos nekem is tönkrement egy 500gb Seagate HDD, de szerencsére sikerült az adatokat lementeni róla! :)

(#88) quailstorm válasza iMaverick (#84) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tovább is volt írva, csak szétszórtan.

(#85) jozsef8: Automata fejparkolást nézd meg, most még nem késő kikapcsolni.

(#89) gghrtz válasza jozsef8 (#85) üzenetére


gghrtz
őstag

1 hónap után elég erős azért messzemenő következtetéseket levonni, de nekem is ilyenem van a routerre kötve, és 0-24 megy a torrent.

(#90) JoDy_28 válasza vittorio7 (#39) üzenetére


JoDy_28
csendes tag

Nekem is SSD-n fut a rendszer es az adataimat egy kulso HDD-n tarolom. Minden egyes ujrainditas vagy alvo allapotbol valo visszateres alkalmaval ujraindul a HDD, igy elofordul, hogy egy nap tobbszor leall, majd elindul. Mivel kopo alkatreszek vannak benne, igy logikusnak tunik, hogy erosen befolyasolja az elettartamot. Valakinak van tapasztalata, hogy ez mennyire megterhelo a winchester szamara?

“Ne várj, a legjobb alkalom soha nem fog elérkezni. Kezdj hozzá ott, ahol éppen most vagy, és használj bármilyen eszközt, ami csak a kezedbe kerül, hiszen a legjobb szerszámokat útközben úgyis meg fogod találni.”

(#91) Simivok válasza JoDy_28 (#90) üzenetére


Simivok
senior tag

HDD-nek nem tesz jót a sűrű leállás/felpörgés. Inkább menjen folyamatosan.

Galaxy S23 256GB Cream

(#92) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Jó kis cikk, kb ezeket a hibaforrásokat már én is megtapasztaltam a hosszú évek alatt, de szerencsére kevés rossz vinyóm volt.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#93) SylverR


SylverR
senior tag

Én 11 éve használok saját kezűleg pc-t, előtte pedig további 10 év tapasztalat van a hátam mögött. Ha minden igaz, abban a 10 évben egyetlen WD halt meg, mióta én használom, pedig egy 80-as, és egy 500-as Seagate. A 80-as 8 évesen halt meg, az 500-as pedig 2 évesen. Mindkettő bad sector. Egyik bőven megélte a korát, a másik meg garanciaidőn belülre esett, tehát cserélhető.
Jelenlegi WD 5 éves és hibamentes, Seagate is 2 éves lesz, és tökéletes.

Az adatok óvása természetesen fontos. De ez a sok óvintézkedés fölösleges. 3 dolgot kell betartani.
1. mindig legalább 2 hdd legyen a gépben.
2. az adatok legfontosabbja, ami muszáj, hogy megmaradjon, fent legyen mindkét meghajtón.
3. 4-5 évente az idősebbik meghajtó cseréje, ezzel biztosítva az adatbiztonságot.

Ennyi. A tápokról nem tudok mit mondani. Volt olcsó Deerem is. Olcsó gagyifajta Chieftec. Bár ezek alatt a tápok alatt, pontosabban a Chieftec alatt döglött meg az 500-as, később cserélve lett egy még sz.rabb márkára, mert a csíftek 1 év alatt meghalt. :P És ezidőtájt lett véve a WD is, tehát azt is gyilkolnia kellett volna a tápnak. De nem tette. Tehát nem amiatt halt meg.

Elhiszem, hogy szakemberek tapasztalnak ezt meg azt. De épp az a lényege a dolognak, hogy aki pl szervízbe dolgozik, azokról nem fog tudni, akik elégedetten használják a gépüket, csak azokról, akik visszaviszik. S az egész statisztika máris értéktelen.

Mellesleg meg aki Samsungokat vásárol, ne csodálkozzon. :U

Nem!

(#94) khron78


khron78
őstag

Sajnos nekem is történt hdd halál.
Nagyon jó írás, hiánypótló!

(#95) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Igen jól összeállított cikk, és igencsak hasznos, köszönet érte. :R

Nálam az ilyen esetek elkerülésére van két gép. Az egyik az asztalim, a másik a laptopom. A pótolhatatlan dolgok megvannak mindkettőn, így még ha a táp is rántja magával az asztali összes lemezét, a lapin ott lesz minden. *kopp-kopp* Gondoltam már a raid 1-re is, de az sem védene ki mindent, mivel fizikailag egy helyen lenne minden. USB-s ketyerére meg nem akarok több száz GB-ot mentegetni, pláne, hogy az is le tud esni.

Nyugodj békében Integra!

(#96) sonar válasza SylverR (#93) üzenetére


sonar
addikt

Azért a Samsung (régi ide-s korszak) meg a WD-k winyók közti különbségről tudnék regélni.
ahol dolgozom ott heti kb ~10k winyót fogyasztunk el és látom, hogy melyik az érzékenyebb.
Anno a samsungot havonta jött egy ember és analizálta a hibásakat (azt a párat) sőt a bontatlanokból is kivett x db-ot és különböző módon földhöz/asztalhoz vágta... és utána ment a burn-in teszt

WD-nél meg a blue-k néha hullanak mint a cserepes virág a lépcsőházban. WD reakciója: nem megfelelő kezelés...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#97) khron78 válasza SylverR (#93) üzenetére


khron78
őstag

Szakemberek tapasztalnak ezt azt...

Azért hívják őket szakembereknek. Talán azért érdemes meghallgatni őket is és nem csak a ph.-s okosságokat ismételni.

(#98) sonar válasza JoDy_28 (#90) üzenetére


sonar
addikt

Nagyon!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#99) SylverR válasza khron78 (#97) üzenetére


SylverR
senior tag

Épp ezaz. Sem a szakemberek, sem a ph-s okosságok nem érdekelnek. A tapasztalat többet ér. :)

@(#96) sonar :
Ühüm. Mint az a Samsung amit karácsonyra kaptam egyszer, és állóhelyében megdöglött. :D

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#100) M107


M107
addikt

:R

2 hónapos WD 1TB Elements 2.5 HDD Portable.

Kikapcsolt állapotban rázogattam forgattam kezeim közt, kb 2 m -ről egy feszes huzatú francia ágyra ejtettem.
Semmi gondja.


A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.