Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) szipipeti válasza Egon (#15) üzenetére


szipipeti
csendes tag

A "gazdasági" haszna megjelent... Nem ott, hogy kevesebb világítás kellett, mert az így is úgy is ugyan annyi üzemóra...
A haszon ott volt, hogy a világítás költségének jelentős része nem a munkahelyek (és hivatalok) rezsiköltségét emelte, hanem a polgárokét...
Gyakorlatilag télen csak a legaktívabb időszakban van természetes fény, (amikor munkahelyen vagy)... az otthoni -reggeli indulást és az esti napi rutint old meg a lakásodban a saját költségeden a saját világításoddal...

(#52) RexMaximus válasza A Zéé (#46) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Hat, suliban se szerettem, sot a tobieken is ugyanugy erzodott az allitgatas, tanarokat belertev. Es ennek bo 20 eve amikor meg semmilyen media nem boncolgatta ezt. Akkoriban csak kb ennyi volt a hir, figyelem oraatallitas lesz, ennyi meg ennyi energiamegtakaritassal jar evente oszt csokolom.

Kivancsi lennek arra is, hogy ezzel osszefugo problemak miatt hany ember eletebe kerult (baleset). A komas emberek termelekenysege szamositva mennyivel is eshetett vissza. Mert ezeket sem vettek figyelembe. Van egy olyan erzesem, hogy ezen a hulyesegen vegeredmenyeben egy petakot nem nyertunk szummaban.

(#53) proci985 válasza Drótszamár (#47) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi, ez szep

Stockholm kapcsan errol beszelek nyaron, telen ennek az inverze. december huzos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54) t72killer válasza RexMaximus (#52) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az off bekezdésed nagyon is ON... A tavaszi "óralopás" utáni első héten a kollégák jelentős része dupla koffeinadagot önt magába, vagy fél napot szunyókál a munkahelyen. Neszeneked termelékenység...

#53: noigen, bizonyos szélességi körök felett és alatt nulla értelme van az állítgatás mellett felhozott érveknek, ezért is van, hogy sok egyenlítő mentén fekvő ország nem tologat... Magas szélességen pedig Izland sem állítgatja az órát pl.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#55) Egon válasza nemlehet (#50) üzenetére


Egon
nagyúr

+1000.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#56) tomazin válasza elithun (#39) üzenetére


tomazin
veterán

elolvasni későbbre

köszi a linket, nagyon tetszik, hogy rendes cikkeket belinkeltek

(#57) proci985 válasza t72killer (#54) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja de izland pici, ellenben Göteborgtol kb olyan messze van Kalyx (orszaghataron belul) mint Budapest. de kisebb lepesben a problema pl Hamburg - Munchen viszonyban is kijon

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#58) Samott válasza nemlehet (#50) üzenetére


Samott
addikt

Ize, nem csak annak kelne fel egy oraval kesobb aki morog a felvetett hulyeseg miatt, hanem mindenkinek. Siman lehet hogy az fog a leghangosabban hisztizni a reggeli sotet miatt aki most koveteli, hogy toroljek el az oraatallitast es aki azt akarja hogy vezessuk be a roman idozonat. Az emberek igen hulyek. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59) divan


divan
senior tag

30 éve vagyok cukorbeteg. Kb 10-15 éve jelentek meg az olyan inzulinok, amiknél már nem kell pontosan betartani az étkezések időpontját. Előtte nekem minden óraátállításnál hetekre felborult a cukorháztartásom. Csak akkor ez még senkit sem érdekelt. Lehet más betegség is, ahol ez bekavarhat.

(#60) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kínaiak nagy népi egységeként, az ország 5 időzónáját a Pekingihez igazították.
Van ahol 10 órakor, van ahol 15 órakor delel a nap.
Még sincs időzóna lázadás miatta. Az iskola és munkakezdés módosításával igazítottak az ideológiai baromságon. Pihenni mindenki éjszaka szeretne.

Én emlékszem a nyári időszámítás bevezetésére. Szokatlan volt, hogy nyáron sokáig van világos.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#61) pilóta válasza Hieronymus (#60) üzenetére


pilóta
nagyúr

A kínaiak nagy népi egységeként, az ország 5 időzónáját a Pekingihez igazították.
Van ahol 10 órakor, van ahol 15 órakor delel a nap.
Még sincs időzóna lázadás miatta.

Vajon miért is nincs lázadás kínában bármi miatt?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#62) Hieronymus válasza pilóta (#61) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egyszerűen megszokták az emberek. Nem kell ezt túlgondolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#63) villamos


villamos
őstag

Utálom az óraátállítást. Szűnjön meg.
Bár el tudom képzelni, hogy amennyiben eltörölnék, a munkaidőt variálnák meg félévente egy-egy órával... :D

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#64) grabber válasza Samott (#5) üzenetére


grabber
addikt

Az normális,hogy délután 4-kor meg már sötét van?

(#65) Samott válasza grabber (#64) üzenetére


Samott
addikt

Nem, de ez nem az oratallitas, vagy az idozona hibaja. Ugyanakkor fel nyolckor kel a nap. Az se normalis, de a tel mar csak ilyen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#66) Armahun


Armahun
addikt

Inkább havonta állítgassunk 10 percet, az mindenkinek jó lesz. ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#67) Hieronymus válasza Armahun (#66) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lehetne állítani naponta 33 másodpercet. Ennyi időeltolódást senki sem vesz észre. A közlekedésre nincs hatása. bele fér a menetrendbe. 182 napig előre, aztán hátra. :DD :C :DD
Január elseje a korrekciós nap. Akkor mindenki alszik, nem okoz gondot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#68) Hieronymus válasza Hieronymus (#67) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Most működik a link!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#69) Fecogame


Fecogame
veterán

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#70) joey04


joey04
titán

remélem eltörlik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#71) Fecogame válasza joey04 (#70) üzenetére


Fecogame
veterán

Leadtad a szavazatod is? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#72) joey04 válasza Fecogame (#71) üzenetére


joey04
titán

igen bár nagyon nehéz volt, 2x frissíteni kellett az oldalt mire bejött. de igen, már meg is köszönték. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) t72killer válasza Fecogame (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, pontosan erről van szó:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74) petipetya


petipetya
nagyúr

Kitölteném, de elérhetetlen a kérdőív... Egyébként a tavaszi átállítás rendben van, így a nyári időszámítás tökéletes. Az őszi viszont mindig elcseszi a biológiai órámat, teljesen felesleges, az energia megtakarítás pedig nagy humbug. Álljunk be stabilan a nyárira vagy a télire, és felejtsük el az átállítgatást.

"nincs rá lezsóidő"

(#75) Hieronymus válasza petipetya (#74) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem kérdés. A téli a megfelelő, eredetileg is az volt. Ezért lett a neve nyári időszámítás, a tavaszi eltolásnak.
Az oroszok első körben a nyárira álltak be, de közkívánatra, a télire állak át.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#76) Samott válasza Hieronymus (#75) üzenetére


Samott
addikt

Az a kisebbik szivas, valoban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#77) Depression


Depression
veterán

Csak én vagyok az egyetlen, akinek az átállítás fel sem tűnik? Nem óra szerint fekszek, és nem is aszerint kelek.
Mondjuk nekem az lenne a kellemetlen, ha nyáron hamarabb sötétedne, óraállítástól függetlenül.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#78) #90088192


#90088192
törölt tag

Sacc /kb elolvastam az osszeset.

Akik a maradas melett dontenek, azoknak azert ajanlom, pl repulojegy rendeles eseten tud gondot okozni, bar a rendszer igen rugalmas, de tud meglepeteseket okozni.
Az hogy hogyan tologatjuk a "sotetet" es vele a belso orankat, SZVSZ teljesen felesleges, hiszen a gazdasag mar nem kell hogy alkalmazkodjon sem a napszakokhoz, sem az evszakokhoz(mezogazdasagban meg ugysem az ora/naptar mondta meg orara/napra pontosan mikor kell csinalni).

Az eredeti elgondolas igen logikus volt, hiszen akkoriban amikor eredetileg bevezettek, (A szovjet unio csak 80-as evek vege fele csatlakozott) hiszen a maga az energia termeles igen korlatozott volt, az izzok eletartamarol meg felesleges vitazni :R

Eddig eltem olyan helyen ahol volt at allitas, a semmi ertelme nem volt, hiszen a sotet/vilagos nem befolyasolja a kozlekedesi szokasaimat, meg masoket sem nagyon, a munkavegzes ugyan ez tok mindegy mert az idotartam a lenyeg ha napi 10-12 orat dolgozal akkor hot mindegy hogy az elje sotet, vagy a vege....

Most nincs allitgatas mar egy eve(atkoltoztem) es SEMMI kulonbseg nincs a munkavegzesben, de nincs atallitasi hercehurca.

Egyszerubb SZVSZ :R

(#79) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

anno olvastam egy emberről (meg nem tudom mondani, hogy ki), akinek volt pár ötlete, amit el is utasítottak:
- szüntessük meg az időzónákat (és az időátállítást), persze emiatt van, aki reggel 22:00-kor kelne,
- illetve a naptárral is volt ötlete, talán úgy alakíttatta volna át, hogy minden éveben, minden nap ugyan arra a napra essen.

Mondjuk az első ötlet nem is akkora hülyeség. Ha azt nézzük az atom óráknak is egy ideje van, csak azt eltoljuk az időzónának megfelelően.

(#80) Dr. Romano válasza Depression (#77) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem sem.
Aznap már előtte való nap betekerem az órát és annyi. Reggel már úgy kelek hogy semmit nem veszek észre az egészből.
(+ előnye hogy az összes órám ismét a percre pontos időt mutatja :D )

Engem sokkal jobban zavar a nyári retkes meleg ami szerencsére most nincs. Valahogy azt kéne beszüntetni, csak nem találtam még hozzá nemzeti konzultációs ívet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#81) Lauda válasza Sanyi.mTs (#79) üzenetére


Lauda
félisten

Hát nem véletlen vannak az időzónák.

(#82) yozsee11 válasza Sanyi.mTs (#79) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Ez a naptár ötlet sem lenne azért rossz:

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#83) Matada2.3


Matada2.3
veterán

hmmm :U

Szerk.: Lefrissítettem és lehalt megint a szerver.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#84) cinemazealot válasza Matada2.3 (#83) üzenetére


cinemazealot
addikt

Kezdetek óta így van. Létezhet, hogy nagyobb az érdeklődés erre a kérdőívre, mint azt tervezték? :)

(#85) Matada2.3 válasza cinemazealot (#84) üzenetére


Matada2.3
veterán

A fene se tudja, szerintem az emberek nagyobb részét nem foglalkoztatja annyira a kérdés, viszont most sikerült beküldenem a véleményem! :)

Finn the human

(#86) mickemoto


mickemoto
őstag

Két napja próbálkozok de hiába. Műszaki problémákra hivatkozva nem működik az oldal.
Így tényleg semmi értelme.

(#87) t72killer válasza cinemazealot (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

valószínű, végre egy kérdés, ami mindenkit érint és megkérdezik róla az embereket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#88) Hieronymus válasza mickemoto (#86) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Túlterhelés.
Reggel ötkor garantáltan használható. :DDD

Ez az első eset, amikor népszavazásnak megfelelő mennyiségű reakció érkezik. Ha jól sejtem hétfőn rendelik meg az új szervereket.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#89) Dr. Romano válasza mickemoto (#86) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Elsőre sikerült a mai nap. 14:30 felé

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#90) Depression


Depression
veterán

Hajnali 3 óra, simán megy ;]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#91) #90088192 válasza yozsee11 (#82) üzenetére


#90088192
törölt tag

Errol olvastam, egy kozgazdasz talalta ki mert "lusta" a korrekciokat folyamatosan alkalmazni. Ezzel akarta megszuntetni a honapok kozti kulonbsegeket es azok vonzatait a penzugyi szektorban..... Mert ugye sosem ugyan annyi munkanap van egy honapban, a folyamatosan csuszo hetek miatt....
Az elkepzeles erdekes, csak ugye megint egy profitnovelo elgondolas, SEMMI mas, mert kulonben mi baj van a jelenlegi rendszerrel, marmint naptar? Eleg pontos, igaz nem koveti akkuratusan a holdhonapok valtozasat. Amit a kollega felvazolt az meg gyakorlatilag egy "hold naptar" 1 nappal megtoldva, hiszen ennyi a kulonbseg.
Ha jol emlekszem a majakok, is ezzel jottek elo, csak ugye ok nem foglalkoztak azzal az 1 nappal :)

(#92) petipetya válasza mickemoto (#86) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem tegnap sikerült kitöltenem, 1 perc alatt megvan az egész. Végül is a tavaszi átállítás ellen tettem le a voksomat, hogy maradjon egész évben a téli időszámítás.

"nincs rá lezsóidő"

(#93) Depression válasza petipetya (#92) üzenetére


Depression
veterán

Részemről pont az ellenkezője. Maradjon így, de ha mégis változik, akkor nyári legyen.
Nekem fontosabb, hogy nyáron 9-kor még világos legyen, mint bármi más.

De szívesen meghallgatnám a te indokaidat is.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#94) Hieronymus válasza Depression (#93) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az EU tagállami egyszerre és egy irányba fognak mozdulni vagy maradni.
Ez teljesen behatárolja a mozgás irányát.
Egyrészt a franciák, Benelux államok, ... "rossz" időzónában vannak, nekik nem pálya a nyári megtartása.
Másrészt Romániánál kezdődik a következő időzóna. Nekik és a hasonló fekvésű országoknak szintén nem pálya nyári megtartása. Vélhetően stabil többséget fognak adni, az eredeti (téli) időszámításhoz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#95) t72killer válasza Hieronymus (#94) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, Francia, Spanyolo.-ot és a BeNeLux-okat át kell sorolni GMT-be. Elég morbid, hogy Londontól nyugatabbra fekvő területek is "közép-eu" időt használnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#96) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Arra szavaztam, hogy maradjon. Sose értettem a sírást ami körülveszi az átállást.
Mostanában nem kell korán kelnem, de amikor kellett, jól jött, hogy télen legalább már elkezdett világosodni, mire kezdtem a munkát.
Elfogadom, hogy másokat esetleg jobban megvisel az átállás. De azért kíváncsi volnék, hogy közülük hányan vannak akik gondolkodás nélkül bevállalnak egy külföldi utat "pihenésképp" ami nemhogy egy, hanem több időzóna átlépésével jár, hogy aztán arra az egy hétre megpróbáljanak átállni majd utána vissza.

Aki hülye, haljon meg!

(#97) t72killer válasza L3zl13 (#96) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a tavaszi óralopásért cserébe kapok egy hét Queensland-i nyaralást, akkor maradhat a rendszer:DDD.

"aprócska" különbség a nyaraláshoz képest: ha nyaralsz, te mondod meg, mikor kelsz. "otthon" a meló és a gyerek sulija.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#98) Hieronymus válasza L3zl13 (#96) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"De azért kíváncsi volnék, hogy közülük hányan vannak akik gondolkodás nélkül bevállalnak egy külföldi utat "pihenésképp" ami nemhogy egy, hanem több időzóna átlépésével jár, hogy aztán arra az egy hétre megpróbáljanak átállni majd utána vissza."

Nem kell megszokni vagy átállni. Akkor kelsz és fekszel, amikor neked jól esik. Senki sem kötelez semmire, ezzel kapcsolatban.

"amikor kellett, jól jött, hogy télen legalább már elkezdett világosodni, mire kezdtem a munkát."

Ugye nem baj, hogy szólok. A "téli" időszámítás az eredeti. Vélhetően az is fog megmaradni. Az országok többségének sokkal jobb a téli. Meg érte ellen szavazni? :F

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#99) cinemazealot


cinemazealot
addikt

<hangosan gondolkodás>
Földrajzilag ugye a közép-európai (GMT+1) időzónában vagyunk, ami a jelenlegi téli időszámításunknak felel meg. 1980-ig óraátállítás nélkül ez volt érvényben egész évben. Ez számtanilag egy viszonylag kiegyensúlyozott délelőtti-délutáni világost eredményez, mert a nap nagyjából egész évben az égbolt legmagasabb pontján "delel", így szimmetrikusan "elfelezve" a világos órákat a délelőtt és délután között:
- télen bő 4 órányi világos délelőtt és szűk 4 órányi világos délután
- nyáron bő 8 órányi világos délelőtt és szűk 8 órányi világos délután

A jelenleg is működő tavaszi/őszi óraátállítással ez így módosul:
- télen bő 4 órányi világos délelőtt és szűk 4 órányi világos délután
- nyáron bő 7 órányi világos délelőtt és szűk 9 órányi világos délután

Ha az óraátállítást eltörölnénk és maradnánk a nyári időszámításban (GMT+2), azaz egy időzónával keletebbre mennénk, akkor pedig így:
- télen bő 3 órányi világos délelőtt és szűk 5 órányi világos délután
- nyáron bő 7 órányi világos délelőtt és szűk 9 órányi világos délután

Furcsa társadalmi beidegződés a munkaidő szimmetriája, ami szintén ~8-tól délután ~16 óráig tart (ebédidőt nem számítva), azaz ~4 órát hasít ki a délelőttből és ~4 órát a délutánból. Nyilvánvaló, hogy az ember munka után még szívesen élvezne egy kis természetes fényt, és talán a spanyolok és franciák is ezért döntöttek úgy, hogy jóllehet ők földrajzilag nyugat-európai (greenwichi, azaz GMT) időzónában vannak, mégis a közép-európai (GMT+1) időszámítást alkalmazzák, így a délutánjuk tovább világos.
</hangosan gondolkodás>

Na most, én a nyáron alkalmazott időszámításunkkal és annak aszimmetriájával teljesen ki vagyok békülve. A télit pedig az akkorra jellemző felhők sokszor beszürkíthetik, tehát mondhatnám, hogy mindegy, hogy van-e óraátállítás vagy sem. De ha az állítgatás nyűgjét veszem (engem nem visel meg, de sokakat igen), és azt, hogy annak elhagyásával a téli délutánjaim is tovább maradnának világosak, akkor lehet, hogy az egész évben nyári időszámítás mellett voksolnék.

Nyilván akiknek fontos a reggeli derengés (iskolába igyekvő gyerekek), vagy akik egészen más időbeosztásban dolgoznak, azoknak ez nem jó.

Viszont a spanyol/francia mintára felvetette valaki, hogy mi is áttérhetnénk a kelet-európai (GMT+2) időzónába az óraállítás megőrzésével. Abban viszont, hogy ezáltal drasztikusan csökkenne az világításra fordított energia ráfordítás, szkeptikus vagyok. Hiszen pont a téli helyzetet korrigálnánk az egész évben GMT-2 alkalmazásával, a nyár meg már így is elég világos. Személy szerint pedig nem szeretném, ha nyáron este 22 óra körül menne csak le a nap.

Az iménti linken egyébként van egy jó kis összehasonlító táblázat is, érdemes átnézni.

(#100) mickemoto válasza petipetya (#92) üzenetére


mickemoto
őstag

Sikerült végül és a nyárira szavaztam. Én jobb szeretem ha minél később világosodik és később is sötétedik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.