Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) L3zl13 válasza t72killer (#97) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Te mondod meg mikor kelsz nyaralás alatt, de ne mondd már, hogy egy 6+ órás eltérésnél nem kell igazítanod az életritmusodat az ottanihoz.
Mégsem hallottam még soha, hogy kerüljük a tengeren túli utazást, mert megzavarja a bioritmust.
Amikor gyerek voltam voltak 0. órás napjaink. Aznap egy órával korábban kellett kelnem/indulnom. És mindezt nem évente 2 alkalommal, hanem pár napos váltással. Az óraátállítás volt a legkissebb problémám.
Melóba most van, hogy korábban kell mennem, mert úgy van szervezve valamilyen meeting. Ilyenkor megint csak 1 órával korábban kelek, mint máskor.

Amikor 3 műszakoztam, na az gáz volt. Azt elfogadom, hogy nagyon megterhelő a szervezetnek hosszú távon. De évente 2-szer egy óra? Haggyuk már.

Aki hülye, haljon meg!

(#102) L3zl13 válasza Hieronymus (#98) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A hozzászólásod második részével kapcsolatban nem értem mire gondolsz.

A fenti hozzászólásokból (és a kérdőívből) kiderül, hogy a fix nyári időszámítás (GMT+2) ugyanúgy asztalon van mint a fix téli. Ha már megreformálják a rendszert egyáltalán nem biztos, hogy az alapértelmezett (téli) időszámítás lesz fixen.
Emellett én nem a téli vagy a nyári időszámítás ellen szavaztam, hanem az óraátállítás eltörlése ellen. Bár ha a 2 fix verzió közül kell választani, a téli jobban tetszik, de ez nem jelenti, hogy nyáron nem élvezem, hogy sokáig világos van.

Aki hülye, haljon meg!

(#103) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

kiszámoló cikk: Nyári időszámítás: többet költesz?

[ Szerkesztve ]

(#104) cinemazealot válasza L3zl13 (#102) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tegyük fel, hogy eltörlik az óraátállítást. A téli időszámítás Neked miért tetszik jobban? Ebből következően miért lenne jobb szerinted, ha nyáron is a téli időszámítás lenne érvényben? Komolyan érdekel a véleményed.

(#105) Depression válasza Hieronymus (#94) üzenetére


Depression
veterán

Tehát tényleg azért szavaztál a télire, mert a nyugatnak az a jobb?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#106) Samott válasza Depression (#105) üzenetére


Samott
addikt

Nekunk is az a jobb, lenne nagy siras-rivas, ha telen fel kilenckor kelne a nap. De ebbe nem gondol bele senki. Csak azt nezik, hogy este tovabb lenne vilagos.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107) L3zl13 válasza cinemazealot (#104) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mint azt korábban írtam, bár mostanában nem kell korán kelnem, (és remélem, hogy ez így is marad) amikor kellett sokkal jobban éreztem magam attól, hogy már legalább elkezdett világosodni mikor elkezdtem dolgozni, és nem csak másfél órával munka kezdés után kelt fel a nap.

Mostanában későn kelek és későn is érek haza, de kevésbé zavar, hogy így többször érek haza sötétben, mintha egész évben GMT+2 lenne.

Aki hülye, haljon meg!

(#108) Arpee78


Arpee78
senior tag

Ha a természetes napfényt maximálisan ki akarjuk használni, a biológiai óránkat se nagyon akarjuk összezavarni óraállítással, de az óra számértékekhez igazodó napirendünket se akarjuk megborítani akkor az alábbi 4+2 lehetőségünk van.

1. A jelenlegi rendszerben este 9-kor fekvés és reggel 5-kor ébredés. Télen-nyáron, az év minden napján, évente kétszer a megszokott módon elviseljük az óraállítást(A). Vagy a téli időszámítás idején este 8-tól hajnali 4-ig alszunk (B).

2. Az óraállítást megtartva, de átlépve a GMT+2 időzónába este 10-kor fekvés és reggel 6-kor ébredés. Télen-nyáron, az év minden napján, évente kétszer a megszokott módon elviseljük az óraállítást(A). Vagy a téli időszámítás idején este 9-től hajnali 5-ig alszunk (B).

3. Óraállítás nélkül, maradva a mostani időzónában este 8-tól hajnali 4-ig aludnánk.

4. Óraállítás nélkül, átlépve a GMT+2 időzónába este 9-től reggel 5-ig aludnánk.

Mivel gazdaságilag, meg sok egyéb módon kötődünk a közép európai időzónát használó országokhoz, ezért a 2A, 2B és a 4-es verzió nem jöhet szóba.

A 3-as megoldással az embereknek, munkavállalóknak, munkáltatóknak, iskoláknak, üzleteknek stb kicsit igazítani kellene a napirenden és nyitvatartásokon. Különben a nyári estéken egy órával tovább égetjük a lámpát és reggel átalszunk egy napsütötte órát.

Az 1A-val évente kétszer át kell hangolni a biológiai óránkat. Az 1B-vel pedig a napirendeket kellene áthangolni, ezt nyilván az üzletek/cégek nem fogják megtenni, de a magánembereknek is gond lenne évente kétszer megszokni egy óra eltolódást a napirendben, ráadásul nem lennének szinkronban az üzletekkel/cégekkel.

Tehát az óraállítás eltörlésének
- előnye: Nem zavarjuk meg a biológiai óránkat
- hátránya: Vagy igazodnia kell mindenkinek egy órával. Vagy kevesebb a napsütés és több a lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#109) Arpee78


Arpee78
senior tag

Van itt egy KSH infografika.

A másik KSH grafika.

Mint látható a magyarok legtöbbje este 10-től reggel 6-ig alszik. Tehát már most egy óra eltolódásban vagyunk a napfény adta ideálishoz, ha eltörlik az óraállítást és nem váltunk időzónát és napirendet, akkor az egy órából két óra lesz.

[ Szerkesztve ]

(#110) Cathfaern válasza cinemazealot (#99) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

22:25-kor egész pontosan. A GMT+2 és órállítás megtartásának szerintem nem sok értelme van. Vagy óraátállítás megtartása és GMT+1, vagy megszüntetése és GMT+2 (vagy nyári megtartása, kinek hogy tetszik).

(#111) t72killer válasza cinemazealot (#99) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Viszont a spanyol/francia mintára felvetette valaki, hogy mi is áttérhetnénk a kelet-európai (GMT+2) időzónába az óraállítás megőrzésével."

Ez azonos a nyári időszámítás rögzítésével;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#112) Hieronymus válasza Depression (#105) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Tehát tényleg azért szavaztál a télire, mert a nyugatnak az a jobb?"

A keletnek is jobb.
De nem ezért. Én még emlékszem a bevezetésére. Számomra az eredetire visszaállás a logikus.
A másik okom is van. Tavasszal, amikor már világosban kezdek munkában indulni, bevágják anyári időszámítást és vissza tolnak a sötétbe.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#113) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Óraállítás megtartása és egy időzónával keletre, ilyen opció miért nincsen? Tuti arra szavaznék :)

[ Szerkesztve ]

(#114) Depression válasza Hieronymus (#112) üzenetére


Depression
veterán

Értem. Tehát neked fontosabb, hogy világosban dolgozz, mint, hogy világosban legyen a szabadidőd.
Nálam ez a gondolat meg sem fordul, ezért vagyunk ellenkező állásponton.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#115) Arpee78


Arpee78
senior tag

Azt nem értem miért számértékekhez akartok igazodni, miért nem a nap járásához?

Óraállítás nélkül és maradva GMT+1 zónában mindenkinek át kellene kalibrálnia magában a reggel 6 óra, este 10 óra, stb jelentését.

GMT+2 zónában nem annyira kell kalibrálgatni, de nem leszünk annyira EU kompatibilisek.

(#116) pilóta válasza Arpee78 (#115) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja. Olyan időzónába kell tartozni, ahol a nap 12:00-kor a legközelebb áll a delelő pontjához az ország mértani közepénél. Problem solved...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#117) Wesder válasza yozsee11 (#82) üzenetére


Wesder
félisten

Simán adnám, ès így lenne 13. havi fizetès is ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#118) Cathfaern válasza pilóta (#116) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezzel csak az a probléma, hogy ez akkor igazán praktikus, hogy ha a munkakezdés és bolti nyitvatartások a napfelkeltéhez és napnyugtához igazodnak. Viszont mivel ez nem így van, ez csak emléleti szinten jó megoldás, gyakorlatban nem (feltétlenül) praktikus.

(#119) joysefke válasza Arpee78 (#115) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azt nem értem miért számértékekhez akartok igazodni, miért nem a nap járásához?

Óraállítás nélkül és maradva GMT+1 zónában mindenkinek át kellene kalibrálnia magában a reggel 6 óra, este 10 óra, stb jelentését.

GMT+2 zónában nem annyira kell kalibrálgatni, de nem leszünk annyira EU kompatibilisek.

Azért mert nem tudod magadat csak úgy tetszőlegesen kalibrálgatni. A 9-17:30-as munkaidő nem lesz csak úgy átkalibrálva, mégpedig ha valaki 18:15-re ér haza, akkor nem mindegy neki, hogy a leghosszabb nappalon még egy vagy két órája van sötétedésig, vagy egyéb napokon (az év 2/3-ed részében) már sötétben megy-e haza vagy van-e még egy kis világos/szürkület.

Én nem azért élek, hogy dolgozzak, hanem azért dolgozom, hogy éljek. ennek megfelelően a munkámat akarom az életemnek, a jó közérzetemnek alárendelni és nem az életemet akarom úgy igazítani, hogy a munkát minél jobban kiszolgálja.

Igenis azt szeretném, ha a munkanapokon még minél több mindenre tudnám a megmaradt szabadidőmet értelmesen felhasználni. Az nekem nem értelmes, hogy hazamegyek este szürkületben és mire hazaérek már vége a napnak. Kinézek és sötét van. Nem, én este még futni, bicajozni, patak parton sétálni akarok.

Ha nyáron hajnali 4 kor vagy az előtt kel a nap (eltörlik az óraállítást és GMT+1-ben maradunk) és nekem 9-re kell beérni valahová (és minden amúgy is csak 8-kor nyit) akkor az én értékrendem szerint az 5-órányi elpazarolt napsütés. Télen pedig inkább mennék be sötétben a munkahelyre és világosban haza, mint fordítva.

nem leszünk annyira EU kompatibilisek.

Már most sem vagyunk EU-kompatibilisek földrajzilag és fizetésileg sem:
Mi vagyunk a legkeletibb ország az óriási GMT+1 időzónában. Az hogy tőlünk 1000-1500 Km-rel nyugatra tök boldogok ebben az időzónában csak azt mutatja, hogy nekünk ez nem lehet ideális. Annak hogy Nyugat Németországban, Kelet Franciaországban, a Benelux államokban olyan kellemesen hosszú, jól használható nyári nappalok vannak az az ára, hogy nekünk itt keleten munka után takarodó van (értsd: munka után hamar sötétedik és irreálisan korán kel a nap).

Ha a hosszú nyári és téli nappaloknak az az ára hogy a románokkal ukránokkal egy időzónába kerülünk én nagyon szívesen megfizetem ezt az árat. És felőlem maradhat még emellé a nyári óraállítás, vagy a nyári időszámítás, télen-nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#120) Arpee78 válasza Cathfaern (#118) üzenetére


Arpee78
senior tag

Az emberek cirkadián ritmusa(alvása-ébrenléte) a napkeltéhez és napnyugtához kellene igazodjon. Mert a Nap és a Föld nem fog igazodni az emberi igényekhez.

A munkakezdésnek és bolti nyitvatartásoknak kellene igazodni az emberi cirkadián ritmushoz. Ez jórészt így is történik. Csak a jelenlegi cirkadián ritmus kicsit el van romolva az emberekben, aminek oka szerintem a hosszú téli éjszakákon használatos villanyfény. Ezt a télen elromló ritmust javítja valamelyest az óraállítást, mert rákényszerít a naphoz igazodásra.

Egyszer régen a cirkadián ritmust kutatták. A tesztalanyokat elzárták a napfénytől, de a villanyvilágítást engedték használni. Na ekkor ~25 óra jött ki egy ciklusra. Télen ilyesmi történik, a világítás miatt később fekszünk és később kelünk. De a rendes biológia óra is kicsit több 24 óránál, 24 óra 11 perc ±16 perc.

A kelet-európai időzónára váltva télen egy órával eltolódik a napkelte-napnyugta, ezt egy idő után megszoknák az emberek, emiatt megint eltolódna az a ritmus. Ugyanazt a reggel 6 órát fokozatosan egyre koraibbnak éreznénk.

"Óraállítás nélkül és maradva GMT+1 zónában mindenkinek át kellene kalibrálnia magában a reggel 6 óra, este 10 óra, stb jelentését." A mindenki alatt a munkahelyeket, üzleteket is beleértettem. Tehát nem 8-16-ig tartana a munkaidőd, hanem 7-15-ig. Csak ez sok adminisztráció, átmatricázás, stb. Azt én is gyanítom ez nehezen menne. Ha nem fontos az összhang az EU nyugati felével, akkor tényleg a GMT+2 a legjobb. De érdekes módon a szerbek is velünk vannak egy zónában, pedig ők keletebbre vannak valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#121) Samott válasza joysefke (#119) üzenetére


Samott
addikt

"Télen pedig inkább mennék be sötétben a munkahelyre és világosban haza, mint fordítva."

En meg nem. Meg eleve sotet van telen amikor vegzek (mindket zona szerint), azt a kis reggeli napfelkeltet is buknam a roman idozonaval ami jelenleg van. Szoval ez nem ilyen egyszeru.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#122) Arpee78 válasza pilóta (#116) üzenetére


Arpee78
senior tag

"Olyan időzónába kell tartozni, ahol a nap 12:00-kor a legközelebb áll a delelő pontjához az ország mértani közepénél."
Ahhoz jó a mostani időzóna, de óraállítás nélkül. A szomszédos időzónával, óraállítás nélkül a nap 12:44(12:27-12:58) körül lenne a zeniten.

(#123) Depression válasza pilóta (#116) üzenetére


Depression
veterán

"Olyan időzónába kell tartozni, ahol a nap 12:00-kor a legközelebb áll a delelő pontjához": És persze a 8 órás alvásigényed is az éjfélhez van igazítva: 20-04 óráig, ugye?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#124) pilóta válasza Depression (#123) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát az elmúlt pármillió évben, óra nélkül, a nap alapján megoldottuk ezt, szerintem most is menne...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#125) joysefke válasza Depression (#123) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

És persze a 8 órás alvásigényed is az éjfélhez van igazítva: 20-04 óráig, ugye?

Hát persze, főleg ha az ember 6-7 órakor ér haza. Meg a nyolc órás munkarend is nyilván úgy van időzítve hogy optimálisan beleilleszkedjen az ember napjába. Ezért van reggel jó pár hulladék világos óra amit nem lehet értelmesen kihasználni, este meg már nincs világos Oh wait :))

(#126) idegen lény válasza Arpee78 (#120) üzenetére


idegen lény
őstag

Rendben, én támogatom a 25 órás napok bevezetését, nekem is kevés 24! Különben is felgyorsult az idő, ahogy azt a maják megjósolták. Az óraátállítást is nyugodtan eltörölhetik, engem nem zavarna, ha évente egyszer egy órát nem lenne áram. Persze nem a kórházakban és egyéb helyeken.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#127) Arpee78 válasza idegen lény (#126) üzenetére


Arpee78
senior tag

Lesz 25 órás nap, ~5000 év múlva ha jól számolom. A Föld forgása ugyanis lassul.

[ Szerkesztve ]

(#128) idegen lény válasza Arpee78 (#127) üzenetére


idegen lény
őstag

Éljen! Akkor van rá esélyem! :DDD

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#129) Silεncε


Silεncε
őstag

Ilyenkor látszik mennyire jól élünk, ha ezek a legnagyobb problémák...

Megmondom őszintén, fogalmam sincs, mikor is van pontosan az óraállítás, annyira semmilyen hatással nincs rám. Értem én, hogy valaki érzékeny erre, de ne mondja már nekem senki, hogy emiatt hetekig zombizik... Mindenesetre kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből, mégha nekem teljesen mindegy is

(#130) Samott válasza Depression (#123) üzenetére


Samott
addikt

Touché! :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#131) Depression válasza pilóta (#124) üzenetére


Depression
veterán

Az elmúlt pármillió évben nem jártak időre az emberek dolgozni. Ha megnyerném a lottó ötöst, engem sem izgatna, hogy mikor kel, vagy nyugszik a Nap. De amíg 18 óráig egy zárt helyen kell lennem, igenis zavarna, ha legkésőbb este 8-kor sötétedik, de legalább hajnali 4-kor már világos van.
Sőt, még át is állok, ha megoldják, hogy reggel 5-kor nyitva van minden, vagy vígan nyírhatom a füvet.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#132) Samott válasza joysefke (#125) üzenetére


Samott
addikt

Telen van gond a nappali fennyel, es telen reggel sincs "hulladek vilagos" ora. Nyaron lehetne erre megoldas ha nem 1 hanem 2 oraval tolnak el a nyari idoszamitast. De abbol megint csak nagyobb hiszti lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#133) #33253120 válasza Depression (#93) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#134) Hieronymus válasza Silεncε (#129) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"de ne mondja már nekem senki, hogy emiatt hetekig zombizik.."

Nyilván nem hetekig zombiznak az emberek. Az "tavaszi" átállás első napjaiban, van gond. Korán reggel idiótábbak a vezetők.. Velem együtt. A őszi esetében jobb a helyzet. Nyilvánvalóan egy órával korábban ébredek a kelleténél, de ettől nem tarolok le senkit az úton.

Ha neked teljesen mindegy, akkor támogasd, hogy szűnjön meg. Gazdasági haszna vélhetően már nincs. A tehenek sem fognak sírni, mert vagy egy órával korábban vagy egy órával később kezdik fejni őket.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#135) szipipeti válasza Hieronymus (#134) üzenetére


szipipeti
csendes tag

nem! A teheneknek főleg nem mindegy!
Rendkívül önérzetes állatok... bárki nem fejheti őket... van egy kb 20-30 perces "időablak" amikor a legkönnyebben leadja a tejet, napjában kétszer... ezen az időponton kívül mérhetően csökken a tejhozam....
(De jó néhány városi kutyát is megvisel, mert nem bírja tartani hajnalban a +1 órát)
A kakas kivétel... Ő a naphoz igazodik... a többi valódi (haszon) állat "szenved" 1-2 hétig, minden váláskor...

Találtam egy kis linket is...
https://www.agrarunio.hu/hirek/3827-az-oraatallitas-csokkenti-a-tejhozamot-is

[ Szerkesztve ]

(#136) Hieronymus válasza szipipeti (#135) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Olvasd el mégegyszer, hogy mit írtam.
Úgy mondtál nekem ellent, hogy megerősítetted azt, amit a tehenekkel kapcsolatban leírtam. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#137) idegen lény válasza Hieronymus (#136) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt írtad, hogy a tehenek nem fognak sírni. De igen, sírni fognak. Csak a bárányok hallgatnak.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#138) Depression válasza idegen lény (#137) üzenetére


Depression
veterán

Azt írta, hogy nem fognak sírni, ha óra szerint 4-kor, vagy 5-kor fejik őket. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#139) idegen lény válasza Depression (#138) üzenetére


idegen lény
őstag

Így van. Pedig fognak. Sőt, bőgni fognak! Kicsit irigylem is tőlük, hogy minden nap megfejik őket.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#140) idegen lény válasza idegen lény (#139) üzenetére


idegen lény
őstag

Megjegyzem, az ember az egyetlen faj, amelyik még felnőtt korában is más fajok anyatejét issza, és most ne jöjjetek nekem a házi macskákkal. [link] Úgyhogy lehet, hogy nem a tehenekhez kéne igazítanunk az idő járását.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#141) Parci válasza idegen lény (#140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira népszerű duma ez, csak semmi értelme. rengeteg állat inná más állatok anyatejét bármikor, ha az hagyná. inná, mert tele van tápanyaggal, amiért neki amúgy keményen harcolnia kell. a másik meg persze, hogy nem hagyja, amikor rengeteg tápanyag kell neki, hogy előállítsa -- az utódainak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#142) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

bazzz az óraátállítástól egész a tehenekig.... ezért szeretem én ezt a leharcolt fórumot :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#143) idegen lény válasza Parci (#141) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Ebben van valami. Időt kérek! :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#144) Cathfaern válasza Parci (#141) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+1. Ráadásul régebb óta iszik az ember tejet, mint hogy pl. növényeket termesztene. Növényeket se termeszt más állat, plusz az újabb találmány, szóval ne együnk növényeket se :)

(#145) Samott válasza Cathfaern (#144) üzenetére


Samott
addikt

Ha megeszed a novenyeket... mi marad az allatoknak? Na ugye hogy ugye?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#146) idegen lény


idegen lény
őstag

Most látom, hogy a lényeg itt az unijós kérdőív kitöltése lenne. Ezeket az okos véleményeket angolul le is írjátok azokba, vagy csak itt pufogtatjátok őket kvázi a nagy semmibe? Nem olvastam végig az összes hozzászólást, van már valami kikristályosodott optimális megoldás? Az utóbbi pár hozzászólásból nekem az jött le, hogy tulajdonképpen nem lenne semmi baj az óraátállítással, ha csatlakoznánk a GMT+2-höz. Tévedésben leledzek vagy így töltsem ki a kérdőívet? Annyi mindenfélét írtok, hogy már teljesen elvesztettem a fonalat. S.O.S.! :O

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#147) cinemazealot válasza idegen lény (#146) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem szükséges angolul leírni a véleményeket, a kérdőívnek van magyar változata is (a cikkbe is az van belinkelve). Egyébként pedig ne mástól várd a megváltó okosságot, hanem gondold végig, Te hogy érzed. :) Mindenkinek megfelelő megoldás úgysem lesz, mert nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#148) lev258 válasza idegen lény (#146) üzenetére


lev258
veterán

Olvasd el a kérdőívet. Nem az időzónaváltás a témája. Azt csak itt keverik hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#149) Cathfaern válasza lev258 (#148) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából az egyik kérdés arról szól, hogy ha megszűnik az óraátállítás, akkor melyik idő maradjon a téli vagy nyári. Oké hogy ez nem időzóna váltás, de a hatása hasonló.

(#150) Samott válasza idegen lény (#146) üzenetére


Samott
addikt

Akarsz telen reggel sotetben meloba botorkalni? ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.