Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Engem személy szerint megviselnek az átállítások.

[ Szerkesztve ]

(#2) Samott válasza Sanyi.mTs (#1) üzenetére


Samott
addikt

Akkor nyilvan elvezni fogod a reggel 4-kor kelo napot nyaranta. :) Es nem, nem megyunk at a roman idozonaba, mert akkor telente fel kilenckor kelne a nap. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#3) Fred23 válasza Sanyi.mTs (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Engem is. Ha lehet, ne állítgassák!

(#4) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

"(bár ez most nálam nem elérhető. 2018.07.06. 8:00)"
Vicces lenne, ha valami órabeállítási probléma miatt lenne... :D

Samott
Felőlem jöhet a fél 9-es téli napfelkelte :) Inkább, mint a 4 órás téli napnyugta (jelenlegi állapot).

(#5) Samott válasza Cathfaern (#4) üzenetére


Samott
addikt

Igen, feloled. De az iskola tovabbra is 8-kor kezodik es van egy csomo ember akinek nehez a korai keles. Na nekik meg egy oraval kevesebb alvas jutna. Szivas, de a jelenlegi helyzet a letezo legnormalisabb kompromisszum.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6) Cathfaern válasza Samott (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor igaz amit írsz, hogy ha jelenleg az órátállítástól függetlenül fekszel le. Szóval mondjuk télen éjfélkor, nyáron 11-kor. Egyébként ugye 1 órás különbséget át tudsz állni, szóval akkor megszüntetéskor ugyanúgy átállnál, mint jelenleg, de akkor csak egyszer kéne és soha többet.
Az se érv, hogy akkor sötétben kell felkelni, mert a legtöbb embernek ahhoz, hogy 8-ra beérjen valahova télen bőven sötétben kell felkelnie.

(#7) Sanyi.mTs válasza Samott (#5) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"van egy csomo ember akinek nehez a korai keles"
1.) korán kell lefeküdni :DDD
2.) tök mindegy hogy éppen nyári vagy téli az időszámítás, de kelni mindig ugyanakkor fog pl. reggel 6-kor, hogy 8-ra beérjen

(#8) Samott válasza Cathfaern (#6) üzenetére


Samott
addikt

Ja, csak igy meg akkor is sotet lesz amikor beer. :) Egyebkent nem a lefekves szamit, hanem a felkeles idopontja, lefekudni akkor megy amikor elalmosodik az ember. Kelni meg akkor kel amikor szol a vekker. Mindegy, idoznat nem fogunk valtani mert a CET-ben van az EU lenyegi resze, nem fogunk mas idozonaba menni hozzajuk kepest. Szoval max annyi valtozas lesz, hogy reggel fel negy korul fog pirkadni nyaranta. Es egy oraval hamarabb sotetedik majd.

Erdekesseg, hogy ugyan a keleti reszen de jo helyen vagyunk a CET-ben, mig Spanyolorszagnak es Franciaorszagnak igazabol mar a GMT zonaban lenne a helye:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#9) #77646080


#77646080
törölt tag

Ez van most, de ettől függetlenül figyelem a linket, szeretném majd megírni az álláspontom. (Engem pont rosszul érint, jobb lenne állítgatás nélkül. Tudom, hogy vagytok, akikre nincs semmilyen negatív hatása, becsüljétek meg ezt a jó helyzeteteket :) és kérem, fogadjátok el, hogy nem mindenki ilyen szerencsés.)

Köszönöm a bejegyzést, követem a témát, vajon mi lesz belőle.

(#10) #77646080 válasza Samott (#8) üzenetére


#77646080
törölt tag

idoznat nem fogunk valtani mert a CET-ben van az EU lenyegi resze, nem fogunk mas idozonaba menni hozzajuk kepest.

Ez a te álláspontod, itt és most. Azt javaslom, várjuk ki a végét (ha már egyszer konzultáció indult a kérdésről). Nagy reményeim nekem sincsenek, vélhetően marad a mostani rend, de jó picit bízni abban, hogy lehet változás. 😀

(#11) Feketelaszlo válasza Sanyi.mTs (#7) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Megható, hogy sokan ilyen megértőek az alvászavarban szenvedő embertársaikkal. :DDD
Szerintem meg pont, hogy nem butítani kéne a DST-n, hanem progresszívabbá tenni: évi 2 előre/hátraállítás helyett minden áldott nap a napfelkeltéhez lehetne igazítani az órát pár perces igazításokkal. Pl. el lehetne érni, hogy minden nap 6 órakor keljen a nap.

(#12) Samott válasza #77646080 (#10) üzenetére


Samott
addikt

Nem errol indult konzultacio. Szoval ne eld bele magad. Nem az en allaspontom, hanem a kormanye meg az EUe.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#13) updog


updog
senior tag

Én már nem tudom követni ezt az óraállítás meg időzóna-váltás majomkodást, de maradjunk annyiban, hogy legyen akkor világos, amikor én ébren vagyok. Ja és lehetőleg sose kelljen menni dolgozni, akkor nincs olyan gond hogy sötétben indul, vagy sötétben ér haza valaki.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14) Samott válasza updog (#13) üzenetére


Samott
addikt

Homeoffice, en ma pont azt tolom. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#15) Egon


Egon
nagyúr

Kíváncsi vagyok, mi lesz a végeredmény.
Sajnos ideális megoldás nincs, úgy gondolom. Mindenesetre én arra szavazok, hogy töröljék el az óraállítást, ellenben abban nehezen tudnék dönteni, hogy melyik időzóna legyen.
Óraállítás elleni érveim: egyrészt sokakat (engem is) megvisel, másrészt a gazdasági hatását vitatom (már évtizedek óta úgy reklámozzák, hogy egy kisváros éves fogyasztását kitevő energia spórolható, ami nehezen hihető az energiatakarékos izzók terjedése miatt,ráadásul időközben megjelent pár új nagy fogyasztású eszköz a háztartásokban (légkondi plazmatévé stb.), így az áramfogyasztásban egyre kisebb arányban van jelen a világítás).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Lauda


Lauda
félisten

Nekem tök mindegy, nem érdekelt sosem hogy óraátállítás van.

(#17) nemlehet válasza Egon (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem is ebben lesz a kulcs, ma már nyáron klímáznak az emberek és az elektromos fűtés is egyre elterjedtebb, ha más nem egyfajta rásegítésnek. Innentől a világítás szerintem elhanyagoltható lakossági szinten arányait tekintve. Meg a fő fogyasztók is sokat javultak, egy LED TV elmegy 60-100 wattból, míg egy régi képcsöves megoldás simán benyelt párszázat.

Részemről én is eltörölném az óraátállítást. Pont semmit nem ér, mert az, hogy télen reggel sötét van, vagy éppen hogy derengés szerintem nem számít. Ellenben kimutathatóan megnő a balesetek száma és tényleg van olyan kollégám aki a nyári átállítás után napokig tiszta delíriumos, mert annyira beüt neki. Én is érzem, de egyelőre tudom tolerálni, később, mondjuk ha pont egy stresszes időszakban ér már egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz a helyzet.

Amúgy látom itt is sokan vannak akik abszolut nem tudnak empatikusak lenni azokkal akiket megvisel (pedig nem 1 ember a millióból, hanem elég sokan vannak). Nekem ez totál olyan mint a pacsirta vs bagoly vita... Ott is a pacsirták elképesztő arroganciával képesek magyarázni, hogy a bagoly az csak lusta sz*r, mindenki fel tud kelni ha akar.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) Samott válasza nemlehet (#17) üzenetére


Samott
addikt

Ez nem empatia kerdese, parnapos szenvedes helyett kapnank felevest. Vagy a nyar vagy a tel rosszabb lenne mint most.

Jo a bagoly-pacsirta analogia, az idozona valtassal megszopatnak a baglyokat rendesen. Meg nehezebb lenne felkelniuk. Egesz evben.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19) 8th válasza Samott (#18) üzenetére


8th
addikt

Szenvedést? Senkinek fel sem tűnne kb.

(#20) Lenry válasza nemlehet (#17) üzenetére


Lenry
félisten

itt is sokan vannak akik abszolut nem tudnak empatikusak lenni azokkal akiket megvisel

azért, mert ez semmi más, mint hogy bemagyarázza magának, hogy ez mennyire szar, a média rá is tesz még egy lapáttal (billenős IFA-val), aztán máris meg akar mindenki halni attól, hogy a vasárnap reggel8 7-kor van.

ezeknek az embereknek sose kellett még bármi miatt egy órával korábban kelniük, vagy mi? :F
ha valami miatt mégis, akkor meg egy hétig tolja a hattyú halálát?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Samott válasza 8th (#19) üzenetére


Samott
addikt

Micsoda? Hogy az ev nagyreszeben sotetben kellene suliba/munkaba indulnia? Biztos nem tunne fel senkinek. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22) updog válasza Lenry (#20) üzenetére


updog
senior tag

"ezeknek az embereknek sose kellett még bármi miatt egy órával korábban kelniük, vagy mi?" ++++

Ettől még maradhat is, mehet is felőlem, de alvásproblémákkal érvelni az eltörlés mellett akkora öntökönlövés, mint a világításon spórolt pénzzel mellette.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#23) Lauda válasza Lenry (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Én is így gondolom.

(#24) elithun


elithun
őstag

Örülnék az eltörlésnek, feleslegesnek tartom, hogy évi 2x emiatt változtatnom kell az alvási szokásomon. Továbbá az, hogy télen 4-kor már sötétedik az nem tudom miképp spórolja a villanyszámlát.
#teameltörlés #teamnyáriidőszámítás

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#25) 8th válasza Samott (#21) üzenetére


8th
addikt

A téli időszakban most is vaksötétben mennek az emberek munkába. Innentől fogva értelmét veszti az egész óratekergetés. Ha tollvonással eltörölnék ezt a tőről metszett baromságot akkor legalább az évente kétszeri felesleges óratekergetés negatív velejáróját megúszhatnánk. Rengetegen azt sem tudják hol vannak és napokig kóvályognak zombiként a munkahelyükön mire a szervezetük rááll, hogy máskor kell kelni és feküdni. Lassan több kárt okoz ez az egész mint hasznot.

[ Szerkesztve ]

(#26) Cathfaern válasza 8th (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Túl azon, hogy én is az eltörlés mellett vagyok, azért szerintem ez a "Rengetegen azt sem tudják hol vannak és napokig kóvályognak zombiként a munkahelyükön" az esetek jó részében inkább placebo effektus.

(#27) elithun válasza Cathfaern (#26) üzenetére


elithun
őstag

Valószínűleg túlzott az, hogy ténylegesen nem tudnak magukról, de tény azért, hogy a tudatos átállásra kell némi idő mire beáll a szervezet, és addig nem teljes az alvás.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#28) updog válasza elithun (#27) üzenetére


updog
senior tag

Yeah, valaki felupolta az előző "ilyen" topicot, így tudom magamat idézni (tartva magam ahhoz, hogy nekem mindegy mi van, mert nyilván a EU-nak és Mo.-nak is ez a legnagyobb problémája, biztosan...)

"Gondolom akiknek "felborítja az életét" ez az évi két alkalom, azoknak nincs gyereke, nem dolgoztak még több műszakban, nem voltak még szabadságon, nem kellett hamarabb bemenni dolgozni, nem voltak éjszakai ügyeletesek, nem voltak egyetemisták, nem kellett beteg családtagot ápolni.... Nekem ezek mindig felborítják az életem, hetekig depressziós vagyok utánuk... én mindig legalább egy órával kevesebbet alszom"

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29) elithun válasza updog (#28) üzenetére


elithun
őstag

...és Afrikában is éheznek, tudom.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#30) updog válasza elithun (#29) üzenetére


updog
senior tag

...

Mindegy, ha rám hallgat az EU, azt csinál amit akar ;]

(#31) elithun ;] :DDD

Amúgy egyetértünk, még csak nem is kell meggyőzni hogy a többség így akarja, csak legyen egy jól levezetett, gazdaságilag alátámasztható, nem elhanyagolható összegű haszna. Az hogy valaki rosszul érzi magát, egy szubjektív hülyeség, és más meg akkor fogja rosszul érezni magát, ha eltörlik. Mindkettő forintosítható/eurósítható, attól még nem jó indok.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#31) elithun válasza updog (#30) üzenetére


elithun
őstag

Őszintén szólva most az lenne a jó, ha kiderülne, hogy valóban kissebbség az, akiket zavar vagy sem. Mert az, hogy nekem rossz az átállítás az egy dolog (nyilván nekem sem őrült szenvedést okoz, csak egy kényelmetlenséget), de ha 100-ból 99-nek meg jobb így, akkor maradjon így. Akinek meg mindegy, annak akkor mindegy az is, ha el lesz törölve.

Viszont egyre gyakrabban jön fel a téma, hogy el legyen-e törölve, jó lenne látni, hogy csak hangos kisebbség van, vagy valódi igény az emeberek nagy részétől.

Szerk.:
Késő, már olvastam, amit írtál. :P

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#32) Samott válasza elithun (#31) üzenetére


Samott
addikt

Azok pampognak akiket zavar az oraatallitas, nyilvan a fenti konzultaciot is csak az fogja kitolteni akinek gondja ven vele, akit nem zavar akit nem erdekel az nem fog reszt venni benne. Es egyre gyakrabban jon fel mert jo kis gumicsont, amig ezen marakodnak a nepek addig se arra figyelnek hogy mennyit lopnak a politikusok. :DDD

Mondjuk az jellemzo, hogy mennyire fogalmatlanok az emberek a kerdesben es azt hiszik hogy emiatt hosszabb lesz a nappal telen/nyaron. Vagy eppen osszekeveri az idozonavaltassal. Ami szinten jo kis gumicsont.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#33) elithun válasza Samott (#32) üzenetére


elithun
őstag

Akiket érdekel azok kitöltik, igen. Aztán azt a számot lehet hasonlítani a tagállamok lakosai számához és kiderül hány százalékát érkekli ez az egész.

Viszont azt nem értem, hogy ugyan titeket nem érdekel, hogy A vagy B lesz (és ezzel semmi baj nincs), de abba beleköttök, hogy, ha valakit érdekel. :F

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#34) updog válasza elithun (#33) üzenetére


updog
senior tag

" de abba beleköttök, hogy, ha valakit érdekel"

Nem a fáradtságra panaszkodó személyekbe kötünk bele (én biztos nem), én is elhiszem hogy egy órával kevesebb alvás okoz problémákat, én évek óta legalább egy órával kevesebbet alszom, mint kéne, csak arra nincs EU-s aláírásgyűjtés. ;]

Csak az a példa, hogy valaki rosszul alszik emiatt, meg élettani hatás, meg jajj, sötét van délután, azok szubjektív érvek, és nyilván legalább ugyanennyi embernek, - ha nem többnek - lenne rossz, ha változtatnánk, ellenben a változás legalább biztos sokba is kerülne, és utána meg ők panaszkodnának. Akkor majd gyűjtünk aláírást, hogy csináljuk vissza? Mi lesz az objektív ok arra, hogy ne? Vagy majd akkor jön az időzónaváltás.. és utána?

Az, hogy pl. az elektromos árammal, akármi mással mennyit lehet spórolni (vagy pont hogy már nem lehetne spórolni), már egy mérhető, konkrétumokkal alátámasztható állítás, szerintem ezzel több mindenkit meg lehetne győzni (mivel nem működik az oldal, így nem tudom, pl. bárki rakott-e ki oda ilyet, vagy csak a mélyentisztelt EU-s pógárok panaszai alapján került ez terítékre).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35) lev258 válasza updog (#34) üzenetére


lev258
veterán

Nálam most működött. Ott a hivatalos álláspont szerint az energiamegtakarítás elhanyagolható.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36) t72killer válasza nemlehet (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Engem egészségügyileg nem visel meg túlságosan (persze azért tavasszal francnak sincs kedve korábban felkelni), de a komplikációval elmehetnek a francba. Egy konkrét példa: jópár éve ausztráliába utaztam az októberi (szándékosan nem őszit írok...) átállítás idején:

1. indulás: Nyári középEU idő szerint
2. szingapúri átszállás: egyenlítőn van, ergo nincs DST
3. sydney átszállás: K-Ausztrál téli időszámítás
4. megérkezés D-Ausztráliába: közép Ausztrál (utc+9h30!) téli időszámítás
5. egy nappal később: óraátállítás helyben, közép Ausztrál nyári időszámításra
:W...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) proci985 válasza t72killer (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, ennek csak akkor van ertelme, ha legalabb a teljes EES egyszerre valt. kb az kene, hogy atmenve a hataron az ido feleben offsetelve legyen az ora a masik feleben meg nem.

Samott: erre nyaron 2 korul mar vilagos van a nyari idozonaban is. az egyetlen ami tortenne hogy 11tol 1ig lenne ejjel sotet kb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) Samott válasza elithun (#33) üzenetére


Samott
addikt

Engem erdekel, mert nekem a jelenlegi helyzet megfelel. Es ahogy latom csak elcseszni tudnak ezt.

Ha csak eltorlik: akkor itthon, nyaron tenyleg nagyon koran lesz vilagos. Ha idozonat is valtunk akkor telen szopjuk meg mert meg akkor is sotet lesz mire munkaba erunk (ez gyuloletes lenne). Csak rosszul sulhet el. Ehhez kepest az a hetfo reggel tavaszonket, amikor tenyleg egy oraval korabban kell felkelni, elviselheto kompromisszum. Osszel meg ennyi sincs, hiszen egy oraval tovabb alhatunk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39) elithun válasza updog (#34) üzenetére


elithun
őstag

Ebben a cikkben lentebb olvashatod a témához vágó tanulmányokat: [link]
Értem, hogy neked ez kicsiny dolog (nekem is az amúgy, csak a túloldalon állok), és úgy gondolod, hogy csak a kevesek sikítanak hangosan. Én viszont nem tudom, hogy kik vannak többen, erre jó ez a konzultáció.
Továbbra is mondom, ha az lesz a vége, hogy tényleg senkit nem érdekel, akkor ne töröljék el.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#40) elithun válasza Samott (#38) üzenetére


elithun
őstag

Ahogy olvastam ez csak azt törölné el, hogy váltani kelljen. Az, hogy melyik/milyen időszámítást használjuk az már a saját töketlenségünkön múlik.
Ha viszont megtartani szeretnéd, akkor nyugodtan szavazz arra. Legalább kiderül az arány. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#41) Samott válasza proci985 (#37) üzenetére


Samott
addikt

A sarkkoron, itthon a leghosszabb nap az 4:45-tol 20:45-ig tart. A legrovidebb meg kb. 7:30-tol 16:00-ig. nyilvan dereng korabban meg kesobb is, de azert nem annyira durva mint eszakon. :)

Szerk: ugyanez Stockholmban: 3:30 - 22:00 es 8:45-14:45 - na ok tenyleg megszivtak. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#42) updog válasza elithun (#39) üzenetére


updog
senior tag

Ezt átfutom, ha lesz időm :R

De elértem most már én is ezt a csoda EU-s oldalt, inkább ne tettem volna :DDD

"Energiamegtakarítás: Noha ez volt a jelenlegi szabályozás bevezetésének a legfőbb mozgatórugója, kutatások szerint a nyári időszámításra való áttérésnek köszönhető energiamegtakarítás mértéke összességében elenyésző."

Ja, ha a kutatások szerint úgy van, akkor nekem nem kell semmi más, mint tények, számok, dokumentumok, meg vagyok győzve ;] Az összes többi ott szereplő pont, meg a már említett szubjektív bullshit.

Remélem a linkelt tanulmányokban találok konkrétumot is :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#43) t72killer válasza Samott (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ha csak eltorlik: akkor itthon, nyaron tenyleg nagyon koran lesz vilagos."
reggel 5 előtt kel a nap, nem tökmind1, hogy 5kor vagy 4kor kel?

"Ha idozonat is valtunk akkor telen szopjuk meg mert meg akkor is sotet lesz mire munkaba erunk (ez gyuloletes lenne)."
Nekem nem "gyűlöletes", Ny-EU-ban élek - ugyanaz az időzóna, mint Magyarisztán, viszont földrajzilag majdnem egy teljes órával (15fok) nyugatra. Igen, december-januárban még bőven sötét van, amikor a melóba érek óratologatás ide vagy oda. Kit érdekel? Aki napi 6 órát dolgozik, max az tehetné hogy teljesen világosban dolgozzon.

Ja egy "apróság": ha sötétben kezded a munkaidőt, esetleg marad esélyed meló után félórányi napfényt gyűjteni, egészséges dolog...

Amúgy magyarország keleti és nyugati csücske között önmagában megvan kb 20percnyi különbség.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) proci985 válasza Samott (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hat stockholmban fel4kor nappali vilagos van, de egesz ejjel kb pirkad. a 8:45 - 14:45 december 16.an az is barokkos tulzas, errol szerintem meg le kene szamolni az alkonyat/pirkadat reszt mert Göteborgban sincs vilagos reggel 9kor telen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Samott válasza t72killer (#43) üzenetére


Samott
addikt

"Igen, december-januárban még bőven sötét van, amikor a melóba érek óratologatás ide vagy oda. Kit érdekel?" - engem, en speciel Parizsban eltem egy ideig, de nem szerettem a reggeli sotetet. Az itthoni ido jobb. realisabb, korabban linkeltem, a franciaknak/spanyoloknak GMT-ben kellene lenniuk ha terkep szerint menne. De a nemetek miatt ok is a CET-ben vannak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46) A Zéé válasza Samott (#38) üzenetére


A Zéé
addikt

"Es ahogy latom csak elcseszni tudnak ezt."

Szerintem is.
Állandó GMT+1-ben nyáron a 7 órás sötétedést ki nem állhatnám.
Télen pedig a reggelek lennének nagyon bajosak, ha állandóan GMT+2 lennénk. Általában reggel 7-től dolgozunk, elég gyakran olyan helyen, ahol nincs, vagy kevés a mesterséges fény. Így is cinkes a reggel az indulásnál, délután meg 4-kor már pakolni kell, hiába lenne 5-ig munkaidő, mert egyszerűen utána nem látni rendesen.

És tényleg baromi felelős ezért a média, az elmúlt 4-5 évben kezdték el iszonyatosan nyomni ezt a "megviseli az embereket" dumát, és hirtelen azóta körülöttem is megszaporodtak, akiket zavar. Van, aki hetekig nyafog az átállítás miatt.
Én nem panaszkodhatom mondjuk, 2-3 nap alatt simán átállok oda-vissza a 7:27-es ébresztőről az 5:47-re is úgy, hogy az ébresztő előtt pár perccel magamtól felébredek.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#47) Drótszamár válasza proci985 (#44) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ezt Zalában Pákán csináltam pár éve: [link]

A téli és a nyári napforduló egymás mellé téve. Az óra a helyi időt mutatja, tehát a téli és a nyári időszámítás szerint járnak az órák.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#48) t72killer válasza A Zéé (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmilyen médiafelhajtás nem volt 20éve, mégis utáltam a tavaszi óraállítást. Főleg, hogy akkoriban 5.30kor kellett kelnem és az óratologatás még egy órát vett el a pihenőidőmből. Az óraállítgatás mesterséges dolog, a xx. század találmánya. Azelőtt teljesen jól elvoltak az emberek nélküle.

A XX. század vége óta többekközött ezek történtek:
- "feltalálták" a rugalmas munkaidőt (=teljesen felelsleges a tologatás)
- a fix műszakok jelentős része se 8.00-kor kezd már. Pl egy reggel 6kor nyitó boltban mikor is kezd a munkás?
- rájöttek, hogy az embernek hasznos, ha a szabadban tölt egy kis időt pl munka után, regenerálja a munkaidőt, különösen télen. Ezt hogy lehet megoldani 8óra munkaidő/8óra hosszúságú nappal mellett? Úgy, ha az első 1-2 munkaórát még sötétben tolja le az ember.

#49: az indulatok kordábantartására kimoderáltam a sörétet :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) A Zéé válasza t72killer (#48) üzenetére


A Zéé
addikt

a BB-s meg az 1-es jöhetne, az fogytán van :))

Just a simple Lineman...

(#50) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy azért az itt kötekedőknél vicces, hogy az, hogy másnak problémát okoz az állítgatás az picsogás, nyavalygás, ordító óvodás kisebbség, de az, hogy őt zavarja hogy 1 órával lesz később világos (amit úgy is a munkahelyén tölt) az bizony olyan horderejű érv, hogy mindenki kussoljon.... képmutatás, kettős mérce rulez :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.