Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Cathfaern válasza idegen lény (#146) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akarsz télen délután sötétben haza botorkálni? :)

(#152) Depression válasza Cathfaern (#151) üzenetére


Depression
veterán

Én télen reggel és este is sötétben botorkálok, Napot nem is látok.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#153) Samott válasza Cathfaern (#151) üzenetére


Samott
addikt

Az igy is ugy is meglesz. 4 helyett 5 kor megy le a nap, hatig melozol pont igy jartal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#154) pilóta válasza Depression (#152) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor neked bármelyik megoldással csak jobb lesz :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#155) Samott válasza Depression (#152) üzenetére


Samott
addikt

Reszvetem, nekem legalabb reggel jut egy kis feny, mert csak 8-ra jarok melozni. De a sotetben keles igy is megvisel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#156) cinemazealot válasza Samott (#155) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ami azt illeti, van a sötétben ébredésnek szépsége is: nyáron (de néha télen is) elvétve előfordul, hogy valami miatt felébredek hajnali 4-kor. Van, hogy ilyenkor nem alszom vissza, hanem kimegyek sétálni, kocogni és figyelem, ahogy ébred a természet. Eleinte tök kuss van és évszaktól függően korom sötét vagy derengés. Aztán kicsapódik a harmat a fűszálakra, elkezdenek énekelni a madarak, lassan megjelennek a színek, majd meglátom az árnyékom. Ilyenkor az jár a fejemben, hogy még csak most ébred a többség, de én máris mennyi mindennel előrébb vagyok. :)

(#157) idegen lény


idegen lény
őstag

"Azt javasolják ugyanakkor, hogy ha lehet, észrevételeinket angolul fogalmazzuk meg..."

24 órás műszakokban dolgozom, 6-tól 6-ig. Akkor nekem mi lenne jó? :))
Amúgy meg az optimális megoldás azt jelenti, ami a lehető legtöbb embernek jó, eszerint szeretném kitölteni a kérdőívet. Úgy is ki lehet tölteni, hogy nemet mondok az óraátállításra, észrevételnek meg beírom, hogy amennyiben Magyarország csatlakozik a GMT+2-höz. Amúgy nekem kvázi mindegy, mikor elvesznek egy órát az életemből, azt utálom, mikor kapok egy órát, azt imádom.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#158) #77646080 válasza cinemazealot (#156) üzenetére


#77646080
törölt tag

Teljesen egyetértek veled, mert tudom, hogy milyen élményt írtál meg. Szoktam én is így tenni, jó volt olvasni soraidat. 👍 😀

(#159) Cathfaern válasza Samott (#153) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én fél 8-tól 4-ig melózok, szóval nálam nem lesz így, ellenben én téli óraállítással is sötétben botorkálok reggel.

(#160) Samott válasza Cathfaern (#159) üzenetére


Samott
addikt

Az szivas... hat szivjon mas is. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#161) Silεncε válasza Depression (#152) üzenetére


Silεncε
őstag

Reggel 8-tól este 8-ig egyetemen vagyok, munkában meg reggel 8-tol este 6-ig, így ugyanaz van nekem is mint neked. Mondjuk ezt a természetes fényért való kapálózást nem teljesen értem, de ezt elhiszem, hogy valakinek jó

(#162) idegen lény válasza Silεncε (#161) üzenetére


idegen lény
őstag

Mindenkinek a természetes fény a jó sok szempontból, például a szem pontjából is. Mi vagy te, vakondok?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#163) sleve válasza Silεncε (#161) üzenetére


sleve
tag

Bányamérnöki kar?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#164) Silεncε válasza sleve (#163) üzenetére


Silεncε
őstag

+idegen lény: informatikusnak tanulok, szóval majdnem ;)

(#165) Samott válasza Silεncε (#164) üzenetére


Samott
addikt

Kamuzol. Az olyan nem jar be, csak ha nagyon rakenyszeritik. Sajat tapasztalat. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#167) Cathfaern válasza Sanyi.mTs (#166) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Meglepően nagy szám. Tudom egész EU, de akkor se gondoltam hogy ekkora érdeklődés lesz.

(#168) updog válasza Cathfaern (#167) üzenetére


updog
senior tag

Ha csak Magyarországon teszik fel a kérdést, 40.000-en válaszoltak volna, arányosan. Ejjha ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#169) Cathfaern válasza updog (#168) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy neten elérhető kérdőívnél amit nem reklámoz agyon a média, az egy teljesen jó arány lenne Mo-n.

(#170) #77646080


#77646080
törölt tag

4,6 millió vélemény kiértékelése után dönt az Unió a polgárok felvetéséről.

Ezzel teljesen egyetértek:

Indoklásuk szerint, az állampolgári kezdeményezések azt mutatják, hogy a széles nyilvánosság fejezi ki aggodalmát egészségi okokra hivatkozva az évente kétszer, márciusban és októberben esedékes óraátállítás miatt. Ezzel szemben vizsgálatok azt állapították meg, hogy elhanyagolható mértékű az energiamegtakarítás, amit az óraátállítás eredményez.

Természetesen elfogadom, hogy nem mindenkinek olyan kellemetlen az átállás, mint nekem, vagy a kezdeményezést indító finn polgárok számára, cserében csak annyit kérek, hogy aki nem érintett, az ne szóljon le bennünket. Becsüljétek meg, hogy ti jól viselitek el és ha van bennetek csepp empátia, ne bántsátok azokat, akiknek ez rossz. Köszönöm. :-)

(#171) #77646080


#77646080
törölt tag

Fejlemény: [link]

(#172) #21346560 válasza elithun (#24) üzenetére


#21346560
törölt tag

Miért kell változtatni az alvási szokásokon?
Én óraállítás előtt is 10-kor fekszem le, és 5-kor kelek, és utána is 10-kor fekszem, 5-kor kelek! :U

(#173) pilóta válasza #21346560 (#172) üzenetére


pilóta
nagyúr

Meg téged a benzináremelés se érint, mert mindig 5000-ért tankolsz nem? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#174) #21346560 válasza pilóta (#173) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ugyeugye! :DDD

(#175) updog


updog
senior tag

Régen volt már ekkora vihar a biliben.

******ért nem jelentik be, hogy kész, eltöröljük, aztán viszontlátásra.

Komolyan, sokkal jobban idegesít, hogy mindenféle "érvet" próbálnak összeszedni mellette, meg elhanyagolható résztvevőjű, nem reprezentatív felméréseket puffogtatnak.

Töröljék el a vérbe, aztán legalább nekem lenne igazam, ugyanis én meg meg nem tudok sötétben felkelni télen. Ha akkor indítanék egy petíciót, legalább ugyanennyien támogatnák szerintem. Még az is lehet hogy visszaállítanák :DDD

Hihetetlen hogy mire van idejük ( ;] ) az embereknek. Meg pénze az EUnak.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#176) #21346560 válasza updog (#175) üzenetére


#21346560
törölt tag

Egyébként eltaláltad!
A pénzről szól minden, hiszen valakik jó sok pénzt kaszálnak ezzel is, mint mondjuk a "2 éves kitartó kutató munka eredményeként megszületett a bizonyosság, hogy az emberek 99.9%-as iszik vizet!"

(#177) woodworm válasza updog (#175) üzenetére


woodworm
veterán

Kezdheted a gyűjtést, mert a nyári időszámítás véglegesítésével igencsak sötétben fogsz kelni télen. Mivel régóta megy ez a hülyeség és mindkét oldalnak vannak nyertesei, nem lehet igazságot tenni.

(#178) pilóta válasza woodworm (#177) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért nem olyan régóta megy ez a hülyeség, az óraátállítás elég új dolog. Előtte 4,5 milliárd évig nem volt, csak száz éve van, szóval csak visszatérünk az alapokhoz :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#179) woodworm válasza pilóta (#178) üzenetére


woodworm
veterán

A most élő emberek nagy része ebben szocializálódott, 80-ban vezették be újra nálunk. Az alapokhoz visszatérés pedig a téli időszámítás lenne, de ez a topik (és a többi hasonló) előéletéből látszódóan ugyanolyan vitákat gerjeszt, mint maga az óraállítás.

(#180) Cathfaern válasza updog (#175) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bár nekem szimpatikus a kezdeményezés, láthatóan PR fogást csinál belőle az EU. "A nép ezt akarja, és ezért mi megcsináljuk" szlogennel, nyilván megpróbálva ellentételezve azokat a hangokat, hogy az EU csak lenyom mindent a nép (tagállamok) torkán.

(#181) updog válasza Cathfaern (#180) üzenetére


updog
senior tag

Na ja. Hadd ne mondjam, mire/kire emlékeztet ez a "többségi döntés", csak itt még határozottan kevesebb ember szavazata alapján hirdettek többséget.

Az meg hogy ma mindenhol olyan cikkek születtek, hogy "megvan a határozat", "át kell térni" stb., mintha legalábbis nem egy sokéves f.... időhúzás venné kezdetét, ha egyáltalán lesz belőle valami (lásd pl. Brexit)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#183) Cathfaern válasza updog (#181) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ha eldöntik ezt fél perc alatt végigtolják. Akár azt is el tudom képzelni, hogy már idén se lesz óraállítás.

(#184) pilóta válasza Cathfaern (#183) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja, ez a cél.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#185) updog válasza Cathfaern (#183) üzenetére


updog
senior tag

"Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnökének mai nyilatkozatából kiderült, hogy a megkérdezett uniós állampolgárok döntő többségének akarata alapján az óraátállítás eltörlését fogja javasolni a Bizottságnak és erről még ma dönt a testület." :Y - Portfolio.

Én biztos hogy soha többé nem panaszkodok, ha <1% (EU: 500 mill, kérdőív kitöltői 4 mill., ebből is "csak" 80% támogatta) döntő többségnek számít.

Ugyaninnen, melyik lábamat vágjam le effektus... reggel fél kilenckor üljek sötétben az irodában, vagy nyáron is depressziózzak este fél nyolckor, mert már sötét van. Ügyes. :(((

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#186) dabadab válasza updog (#185) üzenetére


dabadab
titán

"ha <1% döntő többségnek számít."

Olvasd el újra:

"a megkérdezett uniós állampolgárok döntő többségének akarata"

Vagyis a 80% a döntő többség. Amúgy voltak más felmérések is, azok is azt mutatták, hogy az EU-s polgárok nem nagyon szeretik az óraállítgatást.

Egyébként ez még mindig csak az EB, innen átkerül az EP-hez, annak is meg kell szavaznia.

DRM is theft

(#187) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Kitöltöttem a kérdőívet, az óraátállítás eltörlését javasoltam és a téli időrend megtartását (az időszámítás Jézus születésétől számítódik, abban nincs téli és nyári :D ).

A téli időrend azért jobb, mert aszerint van 12:00 óra környékén delelőn a Nap Magyarország közepén, tehát a téli időrend ad szimmetrikus délelőtti és délutáni időeloszlást.

A nyári időrend azért rossz, mert télen sötétben fog kezdődni az iskola, tehát méginkább sötétben kell majd kiverni a gyerekeket az ágyból, hogy beérjenek az iskolába :(

Szóval a tavaszi-őszi óraátállítást a nyári időrend általánossá tételével lecseréljük arra, hogy télen 9:00-kor fog kezdődni a tanítás az iskolában, szóval marad az óraátállítás, csak a tanítás miatt lesz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#188) updog válasza dabadab (#186) üzenetére


updog
senior tag

Azt hiszem megértettem elsőre is, amit írtak :) Hadd ne legyek demagóg, hogy ha megkérdeznek x embert, és a 80%-uk egyetért vele, mihez vezetne bizonyos kérdésekben, mert a "megkérdezettek döntő többsége így akarja".

Talán ha a tagállamok 80%-ában lett volna egy-egy reprezentatív felmérés hasonló támogatással, ezek aggregált eredményeképp már esetleg indokolt lenne ilyen szintű mocorgás. Egyik depressziós, fáradt, panaszos embercsoport helyett lesz egy másik, pontosan ennyit érnek el.

Tudom, ez érzéketlenség, ellenben senkinek nem kerül se pénzbe se időbe, ellentétben a mostani hülyéskedéssel, a mostani rendszert meg már az is megszokta, akit amúgy zavar.

"Egyébként ez még mindig csak az EB, innen átkerül az EP-hez, annak is meg kell szavaznia." Sőt, aztán mehet tagállami szintre. Ezért írtam lejjebb, hogy még azt is el tudom képzelni, hogy a Brexithez hasonló kabaré lesz az egész, aztán (remélem) szépen elsikkad.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#189) Cathfaern válasza updog (#188) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye az tiszta sor, hogy ez nem népszavazás, hanem vélemény felmérés volt? :) Ezért nyilván nem is döntő érvényű, hogy mi jött ki a szavazásban, csak nyilván így egy politikus céljaival egybeesik a felmérés eredménye, szóval nyilván lobogtatni fogja. Tippre ellenkező eredmény esetén is ugyanígy az átállítás eltörlését nyomná, csak akkor nem csinálna ekkora médiafelhajtást köré.

(#190) viharhozo válasza Donki Hóte (#187) üzenetére


viharhozo
addikt

> A téli időrend azért jobb, mert aszerint van 12:00 óra környékén delelőn a Nap Magyarország közepén, tehát a téli időrend ad szimmetrikus délelőtti és délutáni időeloszlást.

Ja, ez foleg annak a szeles retegnek jo, akik reggel 6-kor kelnek, es este 6-kor fekszenek, mert a szimmetria a mindenuk.

Az allando teli rohej, a nyari se sokkal jobb, faszanyosan ki van ez most talalva, de megint jonnek a 0th world problemek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#191) Donki Hóte válasza viharhozo (#190) üzenetére


Donki Hóte
veterán

mert a szimmetria a mindenuk.

Ennek a dolognak elég széles társadalmi beágyazottsága van párezer éve, ez nemcsak a szimmetriamániás kretének heppje.

Fogadjunk, hogy te is használod a 12:00 óra meghatározás helyett a "dél van" kifejezést, ami mögött nem nehéz felfedezni azt, hogy a közvélekedés szerint akkor van a nap a delelőn (vagyis a legmagasabb állásban).

Szintén merek rá fogadni, hogy te is használod a 24:00 óra (éjszaka 12:00 óra) meghatározás helyett az "éjfél van" kifejezést, ami szintén elég jól utal arra, hogy sok-sok éve ezt az időpontot azonosítjuk az éjszakai időszak felével.

Ha marad a nyári időszámítás, akkor "dél" 13:00 órakor lesz, "éjfél" pedig hajnali 1:00 órakor :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#192) dabadab válasza Donki Hóte (#191) üzenetére


dabadab
titán

"akkor "dél" 13:00 órakor lesz"

Inkább olyan 12:43 táján, legalábbis itt az ország nyugati szélén.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#193) updog válasza Cathfaern (#189) üzenetére


updog
senior tag

Egészen pontosan leírtad, hogy mi zavar engem a legjobban a dologban :K

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#194) pilóta válasza Cathfaern (#189) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mikor bevezették, még ennyi se volt, csak bevezették és kész. Most legalább kérdeztek előtte...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#195) Tikakukac


Tikakukac
titán

Zéró értelme van. Annyira szét van hullva már a munkarend, hogy eddig sem mentünk vele sokra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#196) Lenry válasza Donki Hóte (#187) üzenetére


Lenry
félisten

A téli időrend azért jobb, mert aszerint van 12:00 óra környékén delelőn a Nap Magyarország közepén

mármint az időzónánk (GMT+1) - ami Bretagne-tól Nyíregyházáig tart - hozzávetőleges közepén, tehát valahol Bajorországban.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#197) woodworm válasza Lenry (#196) üzenetére


woodworm
veterán

Bretagne-nak nem igazán kellene idetartoznia, ha a nyári maradna folyamatosan, náluk még jobban eltolódna a természetes életritmus a hivatalos időméréstől. Ez a spanyoloknál most is így van. Az időzónánk közepe valahol Prága és Bécs között található így fejből és a nyugati határszélünk delelési időpontjából kiindulva.

(#198) viharhozo válasza Donki Hóte (#191) üzenetére


viharhozo
addikt

Kit erdekel barmilyen "szimmetria"? Van az aktiv idoszak, ez egy atlagembernel jellemzoen a 7-22 ora kozti sav. Az a cel, h

1. ekkor minel tobbet legyen vilagos.
2. a idoszak szelehez a leheto legkozelebb legyen vilagos.

Mire jo, h nyaron 4-6 kozott vilagos lenne, de 20-kor mar sotet? Szivem szerint meg egy atallitast beraknek, nyaron meg tovabb kene tolni a napfelkeltet.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#199) Donki Hóte válasza Lenry (#196) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pont, hogy a hagyományos, téli időrend szerint Magyarország közepén van a Nap delelőn 12:00 órakor.

Budapesten pl. februárban 11:57 perckor van a nap delelőn (a téli időrend szerint, a nyári szerint 12:57-kor lenne delelőn).

Magyarország közepe kb. a keleti hosszúság 19,5 foknál van, Bajorország (München) pedig a 11,5 foknál.

Ha azt vesszük, hogy 4 hosszúsági fokonként telik el egy óra, akkor Bajorországban 14:00 óra körül van delelőn a nap a téli időrend szerint. Nekik se jobb a nyári, mert akkor meg 15:00 órakor lenne a nap delelőn náluk.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#200) Donki Hóte válasza viharhozo (#198) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jól mondod, reggel 7 körül már világosnak kellene lenni, hogy a gyerekek felkelthetőek legyenek az iskolába induláshoz.

De ha a megcélzott nyári időrend szerint novembertől februárig a nap 7:00 után kelne fel, akkor hogyan teljesül ez az elvárás?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.