Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Tudtommal továbbra is két távirányító van hozzá, a cikkben lefikázott kevésbé méltatott és egy klasszikus.

(#2) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Végre nem a két szélén van a láb alátámasztás, hanem középen. Így lehet legalább forgatni valamennyit.

(#3) kavalkád


kavalkád
aktív tag

olcsó, biztos hiánycikk lesz.

(#4) Busterftw


Busterftw
veterán

Latom meg mindig meg a QLED (OLED) parasztvakitas.

(#5) BiP


BiP
nagyúr

Borderless design: amikor a valóság is jobb, mint minden eddigi, miért kell a promóképeken kamuzni meg túltolni? Sosem értettem.

(#6) Rayyy


Rayyy
senior tag

Gondolkoztam, hogy beírjam-e, hogy "minek?, drága!, földihalandó soselátja, parasztvakítás, xyLED, mérkell ekkora?, ehhez olyan lakás is kell!, minekilyenfelbontás?, krájziszt kihalytya?, operatív törzsöt veszi?" ...de úgy voltam vele, hogy inkább hagyom. :))

Minden a legnagyobb render!

(#7) z123456z


z123456z
senior tag

Ezt a fajta keretnélküliséget a Lakatos Géza 6 éve megcsinálta, és nem a csúcsosztályban.
Amúgy biztos jó tévé, csak már megint a marketing...

[ Szerkesztve ]

(#8) Kinder


Kinder
senior tag

Jó ez, a 8k meg majd leszivárog az alsóbb kategóriába is pár év alatt.

(#9) scarabeus86


scarabeus86
tag

Ennek teljesítménye azért korántsem tökéletes, a végeredmény csak megközelíteni tudja azt (távolról), mint amit a natív 8K tartalmak esetében tapasztalhatunk.

Nagyszerű ez a TV, 10-15 év múlva talán veszek egy hasonlót negyedennyiért, mikorra már 8K tartalom is lesz rá.

(#10) #72042496 válasza z123456z (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Melyik tévével csinálta meg?
Én nem tudok hasonlóról, és az utóbbi évekből nekem épp ennek (és a szintén idei LG GX-nek) a dizájnja jön be a legjobban.

(#11) NomadND1 válasza Busterftw (#4) üzenetére


NomadND1
senior tag

Addig kell ütni a vasat, amig van elég hülye aki megveszi :DDD

(#12) z123456z válasza #72042496 (#10) üzenetére


z123456z
senior tag

Nem a dizájnra gondoltam, az gyönyörű, hanem a keret nélküli megoldásra.
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Az egyik szögletes, a másik kerekített.

Az is igaz, hogy valamiért dobták ezt, pedig életben nagyon jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#13) #72042496 válasza z123456z (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

A másodikat nem is láttam még, ez melyik tévé?

szerk: A kép nevéből megtaláltam, LB671V. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) #25954560 válasza z123456z (#12) üzenetére


#25954560
törölt tag

pont error beszel a cikk is. ilyen dizajn mar volt korabban is, de bekapcsolva sokkal nagyobb keret latszik

(#15) z123456z válasza #25954560 (#14) üzenetére


z123456z
senior tag

Igen, azt írja, hogy a Samsung marketingesek szerint egészen más. Viszont a cikk szerzője egymás mellé tett két képet, az egyik a gyári promó, a másik a valóság. Nos, én a valóságot ábrázoló képre reagáltam, hogy ezt bizony már láttuk.
De félre ne értsd, nem akarom én lefikázni a Samsung gyönyörű dizájnját, csak ez a keret nélküli dolog nem.annyira új, mint mondják.
A cikkben szereplő Borderless link egy 2012-es cikkre mutat, ott valóban lényegesen vastagabb volt a keretnélküliként említett keret.

[ Szerkesztve ]

(#16) chopin42 válasza z123456z (#15) üzenetére


chopin42
őstag

Ezzel a tévével számomra egy gond van, mégpedig az ára: ha ennyim lenne, és nem kéne másra, abból vennék egy jó kis 4k oled tv-t, hozzá egy megfelelő hangrendszert (600-600k*) és boldogan tévéznék néha, mert csak néha szoktam. Lekapcsolt villany, sötét szoba, tökéletes fekete, tűéles kép...mi kellhet még?
*tudom, hogy 600k hangra nem a világ teteje, de én akár egy ebből az árból fellelhető jó kis fejhallgatóval, megfelelő erősítéssel is fasza kombónak gondolnám. Vagy egy normálisan erősített hangfalas rendszer is kijön belőle talán. Ha nem, elnézést, ez csak elvi vélemény, mert ennyim SOSE lesz ilyesmire.
Szerk: nem válsz akart lenni. :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#17) Hoffer PC válasza Kinder (#8) üzenetére


Hoffer PC
csendes tag

Utána pedig jöhet a 16K. :DD :DD

Üdv: Roland. +36307550213 - WWW.FLEXBYTE.HU -

(#18) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

HDMI 2.1-ből csak egy fért rá, 2.0-ból viszont van 3, ami egy 8K tévénél különösen hasznos. A három db USB 2.0-t emellett már alig merem megemlíteni. Megint a filléreken megy a b... pedig elvileg ez egy piacvezető vállalat csúcsterméke.

A tesztet köszönöm, csak ezzel a részével nem tudok egyetérteni:
"Manapság a tévégyártók többsége törekszik arra, hogy viszonylag sok előzetesen programozott képmódot pakoljon készülékeibe, a Samsung viszont e téren – kissé érthetetlen módon – szembe megy a trendekkel, mert mindössze négy profil található meg e termékükben is."

Értelmetlen annyi profil (főleg hogy mindegyik 5-ös átlagos delta E fölötti szokott lenni), elég lenne egy bekalibrált (itt az árba talán az is beleférhetne). Az átlag felhasználó amúgy sem hiszem, hogy valaha is váltogat ezen profilok között.

(#19) kavalkád válasza z123456z (#7) üzenetére


kavalkád
aktív tag

ki az a Lakatos Géza?

(#20) BiP válasza kavalkád (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

LG

(#21) mad823 válasza MeszesKPT (#18) üzenetére


mad823
őstag

Nem igazán van 2.1-es forrás, szóval annyira nem indokolt több. USB pedig kb. max. tápnak kell egy google TVhez vagy chromecasthoz, de még egy HDDnek (PVR) is elég. Minek gyorsabb? Sőt, irhattad volna a 100-as ethernetet is, de AX wifi mellett ez is pont tök mindegy...

(#22) #72042496 válasza mad823 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak a felsőkategória jó esetben arról szól, hogy odaadják a funkciókat, és az ember eldönti, hogy használja-e őket. Ez a tévé viszont arról szól, hogy miként lehet a lehető legdrágábban eladni valamit úgy, hogy amit csak lehet, kispórolnak belőle.

Ossza be a user az egy darab HDMI 2.1-et, hiába jönnek idén az új konzolok. Jó az a Game módban fix 120 Hz-es PWM, maximum kiveszik Game módból a tévét. Úgy a FALD vezérlése is több sikerrel tartja a lépést. A DTS dekóder/passthrough és gigás Ethernet szintén ne növeljen költséget, oldja meg külső eszközzel a user. Ja az AX Wifi menő, az jöhet.

Az általam ismert gyártók közül még mindig a Samsung gyártja a legátlátszóbban fosketrec funkcionalitású "csúcs"tévéket, de a többi sincs túl messze a szintjüktől, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#23) MeszesKPT válasza mad823 (#21) üzenetére


MeszesKPT
őstag

XSX, PS5, PC, mondtam hármat. Hova dugjam?

(#24) #72042496 válasza #72042496 (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

De a kínaiak talán ezt a piacot is felrázzák, ebben elvileg gigabites Ethernet is van amúgy. Azért a korai specifikációk tévedhetnek, érdemes némi fenntartással kezelni őket.

(#25) mad823
Versenypiacon működnek, ez tiszta sor. :)
A HDMI-vel pár év múlva nem lesz gond szerintem, csak nagyon lassan indul ez a 2.1 is.

[ Szerkesztve ]

(#25) mad823 válasza #72042496 (#22) üzenetére


mad823
őstag

Nem mondom, hogy valahol nincs legalább részben igazad :D ,de a Samsungnál sem hülyék dolgoznak. Ha mindazt beletéve, amit leírtál, késtzer annyit vennénk belőle, akkor hidd el, benne lenne. Nem a gémer szegmensre lőnek, ennyi.

(#26) BiP válasza MeszesKPT (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Ebből melyik kapható már? Nulla.

;] nyilván trollkodok csak, pár hónap, és mindegyik aktuális lehet. De akkor is nonszensz, hogy egy >1.3milliós tévéről lemaradnak ilyen dolgok. Nem a csatlakozókon múlna az ára, így ez csak sima fillérb*.

(#27) Robitrix válasza Kinder (#8) üzenetére


Robitrix
senior tag

ja csak mire nálunk általános lesz a 8K tv és LESZ HOZZÁ TARTALOM is. addigra a 32K TV lesz a menő... :) én speciel úgy 2 generációval vagyok elmaradva az aktuális csúcstól. Most például FHD TV-m van és jelenleg nem is tervezek 4K-ra lépést, mert minek?

(#28) Jim Tonic válasza Robitrix (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nálam ugyanez. Mára hajlandó lennék megvenni egy 4k-s televíziót, mikor a 8k hype indul, de értelme ennek se sok lenne, mert nem lenne mit nézni rajta.
De ha őszinte vagyok, a műsort még mindig a tartalma adja el, nem a felbontása. Ha jó, amit nézek, akkor full HD-n is teljesen jó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Tulku


Tulku
veterán

"A képalkotó eljárásból fakadóan a tökéletes, 0 cd/m² fénysűrűségű fekete megteremtésére nincs mód, ami ezúttal is bebizonyosodott"

Mindezt 1,3-ért...nincs több kérdésem....maradnak az OLED-jeim félár alatt...

(#30) BiP válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

mert nem lenne mit nézni rajta.
Ez nem igaz, elég sok 4k tartalom van. Oké, nem a sugárzott tévé adás, de online csomó minden 4K már, meg blu-ray-en is sok 4K film van már.

De ha őszinte vagyok, a műsort még mindig a tartalma adja el, nem a felbontása. Ha jó, amit nézek, akkor full HD-n is teljesen jó.
Ez viszont igaz. De persze ha valami 4K-ban is elérhető, (és egy 4K tévé megjelenítő ma már nem drága), akkor azért valamit ad hozzá.

(#31) #72042496 válasza Robitrix (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

FHD tévén általában nincs 4K stream, HDR vagy 120 Hz, nincs eARC, illetve adott kategóriában adott áron már tipikusan nagyobb tévét lehet venni.

Pár hirtelen példa. Lehet, hogy téged ezek közül egyik se érdekel, de a mondanivalóm úgyis inkább az, hogy a felbontáson kívül más oka is lehet, hogy egy régebbi tévét lecserél az ember.

A 8K mint felbontás is van de minek a tévékben, csak az aktuális kínálatban ezek a tévék adják a legtöbb funkciót és legjobb képminőséget.

[ Szerkesztve ]

(#32) mad823 válasza Tulku (#29) üzenetére


mad823
őstag

Ó igen, a fekete, a képminőség omegája... :C

(#33) belashx válasza Tulku (#29) üzenetére


belashx
senior tag

Tényleg pazar képe van az OLED tévéknek, de azért annak is vannak hátrányai.
Nálam pl. a tévé nem más, mint egy nagy monitor, és nem szokásom kikapcsolni a gépet, szóval elég gyakran megy rajta windows asztal, vagy böngésző, csak úgy statikusan. Pont ezért vetettem el az OLED-et. No meg az ára miatt is.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#34) slezsi válasza mad823 (#32) üzenetére


slezsi
csendes tag

Hát ahogy ez a kép kinéz, azért nem árt ha van némi fekete is :D

(#35) Tulku válasza belashx (#33) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván ezer sebből vérzik az is, de ezt a rendkívül túlárazott valamit mindig világmegváltásként harangozzák, miközben kiderül egy egyszerű teszt esetében, hogy mind működésben, mind egyebekben képtelen teljesíteni azokat az elvárásokat, amelyeket az árcédula alapján elvárna az emberfia...
Nekem spec az oleddel semmi bajom, elismerem, másnak viszont van....de legalább nem 1,3 millió egy készülék...

(#36) #72042496 válasza Tulku (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amekkora nekem kéne, az 10 millió. :)

A kínálat teteje, LG 65GX, Panasonic 65HZ2000, OLED-ből is ekörül mozog amúgy. Csak van sokkal olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#37) belashx válasza Tulku (#35) üzenetére


belashx
senior tag

QLED-esből is lehet venni olcsóbban. Viszont akármelyik gyártó csúcs készüléke is ilyen árszinten mozog, a 8K-sok, meg pláne.
Azon persze lehet vitatkozni, mennyi értelme van.
Én is csak 1 hónapja váltottam 4K-ra. Ötödennyiért, igaz, csak 55-ös, mert asszony megnyuvasztott volna, ha 65 collost veszek. :DD

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#38) BiP válasza belashx (#37) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig méretből nincs olyan, hogy "elég nagy", ezt tudhatná :)

(#39) hibavissza


hibavissza
veterán

65-ös lcd tv 1,3 millió forintért? Ezt meg fogja venni valaki?

(#40) Csandi válasza BiP (#26) üzenetére


Csandi
őstag

PC nem kapható? ;]

(#41) Duree


Duree
veterán

Túl van árazva mint minden ami Samsung, a 8k-nak én még nem látom értelmét, marad a 4k az is remek minőséget képvisel, és jelentősen olcsóbb.

duree54

(#42) BiP válasza Csandi (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

HDMI 2.1-gyel? Nem sok ember tudott venni nvidia 3080-ast eddig.

(#43) wallace 234


wallace 234
őstag

Kontrasztba se egy bajnok! Tavalyi Q70 jobb volt és nem is került 1.3 millióba! Jó persze ez 8k csoda tv, de egy vicc ez a tudás ennyi pénzért!

(#44) MeszesKPT válasza #72042496 (#24) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Tényleg fenéken billenthetné valaki már a Samsungot, mert nagyon elkényelmesedtek és amit például a 4K lineup esetén csináltak a funkciók visszavágásával, az elég elgondolkodtató.

(#45) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Úristen, az utolsó képen az az óriási anál plug.

[ Szerkesztve ]

(#46) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Csak a zoled😍

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#47) Piftuka válasza #72042496 (#24) üzenetére


Piftuka
veterán

"De a kínaiak talán ezt a piacot is felrázzák, ebben elvileg gigabites Ethernet is van amúgy. Azért a korai specifikációk tévedhetnek, érdemes némi fenntartással kezelni őket."

Mondjuk a 82 colos MVA panelre felfigyeltem... :K

Ha nem tartanék attól, hogy - "Csájomi ide, vagy oda" - a 8K és a panel miatt ez bizony bitang drága lesz (és hogy a tévébe rejtett kamerák fogják vizslatni az életemet), akkor azt mondanám, hogy megvan a következő tévém. ;)

Azért a specifikációk még tévedjenek kicsit, mert a 960 zóna remekül hangzik, de az 1.000 nit fényerő, még harmatos! :P

"Aquila non captat muscas."

(#48) Piftuka válasza wallace 234 (#43) üzenetére


Piftuka
veterán

A "Q70R" nem használta azokat a fránya "Ultra Viewing Angle" rétegeket, ami jelentősen csökkenti a kontrasztot.

Kár, hogy a Samsung is "beadta a derekát", és elment ebbe az irányba, hallgatva arra a nagy mértékben eltúlzott "betekintési szög mizériára", amit lépten-nyomon lehet olvasni egyes felhasználóktól, és minden egyes tévétesztben is.

A FALD-nak köszönhetően viszont azért az a ~6.000-7.000:1 körüli kontraszt nagyon jó, mert nagy fényerőt produkál a tévé.

Tény, hogy nagyon drága (a Samsung Q szériája a kezdetektől az), ám az is tény, hogy most a piacon az egyik legjobb televízió. (A "Q70R" viszont soha nem volt az.)

"Aquila non captat muscas."

(#49) idegen lény


idegen lény
őstag

Lehet, hogy dizájnbomba, de a talpa kifejezetten ronda. Elrontja az egész képet.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#50) aerosmith


aerosmith
őstag

hol tudok 8k TVhez 7-10m-es hdmi kábelt venni amin átjön a PCről a 8K jel?
lehetőleg 30ezer alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.