Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Paul119


Paul119
addikt

hátulja valamiért emlékeztet egy kuka fedélre :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#2) sp@rtan válasza Paul119 (#1) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Engem egy uzsonnás dobozra... :DDD

(#3) --ka


--ka
senior tag

Könyörgöm, miért nem lehet valami normális képernyő felbontással forgalomba hozni ezt a szegmenst?! Ha jól tudom, már az Intel is változtatott a policy-n - az AMD-nél meg nem is volt korlát - tudtommal!
MIN. 1024×768 FELBONTÁST A NÉPNEK!!!
Igen, kiabálok - tiltakozva minden marketing és értelmetlenül "olcsító" üzletpolitika ellen!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#4) sp@rtan válasza --ka (#3) üzenetére


sp@rtan
senior tag

1024x768 nem wide, ez meg wide, amiatt a kemény 168 pixel miatt.

(#5) Shrike7973 válasza --ka (#3) üzenetére


Shrike7973
senior tag

:W

(#6) --ka


--ka
senior tag

Már bocsásson meg a világ, de ki a francnak kell a wide minden körülmények között! Egy egész iparág arra áll rá, hogy a felhasználó filmeket nézzen a gépén. Magasan lesz@rom! Notebook-ot/netbook-ot vennék, de már 1280×800-as sincs a piacon; nem mindenki filmet akar nézni; netezéshez és szövegszerkesztéshez és általában munkához a 1024×600 teljesen alkalmatlan, tudom, próbáltam. Az 1400×1050-es felbontást hagosan sírom vissza; igen, ilyen prémium kategóriás notebook-hoz is volt szerencsém.
Tele van a cipellőm azzal, hogy nincs ÁLTALÁNOS célra is jól használható felbontás a piacon.
Én az esetek jelentős részében semmit sem profitálok a wide formátumból.
Mellesleg érzem az iróniát kedves sp@rtan, viszont Téged Shrike7973 nem értelek. :F

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#7) veector válasza --ka (#6) üzenetére


veector
senior tag

Irigylem a problémáid.

(#8) Shrike7973 válasza --ka (#6) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Én is a wide és nem wide 1024 felbontás közötti lényegtelen különbség miatt tartottam viccesnek a hozzászólást.
Annyit lehet javítani a helyzeten, hogy a toolbart egyik szélső oldalra helyezed, így a felhasználható terület közelebb kerül a 16:10 arányhoz.

(#9) Boxi88


Boxi88
őstag

A samsunggal mint márkával nincs bajom, de ez a gép úgy rossz ahogy van... kinézetre pocsék, hardver gyenge... de lehet hogy én vagyok túl igényes azért, mert elvárom, hogy valahogy nézzen ki a gép és mondjuk legyen benne egy e350-es brazos! :U

(#10) Shrike7973 válasza Boxi88 (#9) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Egyetértek.
Plusz még annyi, hogy a samsungnak a driverei irreálisan meghosszabbítják a rendszer boot idejét.
Van a családban egy R528, 2 percig csak a 3 drivert töltöget, mikor már az egész rendszer virusírtóval készenlétben lehetne.
És mit csinál a driver? Kirak egy képet a képernyő közepére, hogy milyen FN+* kombinációt nyomtál be.
Asust vennék kis gépben, 1015pw meggyőző.

(#11) --ka válasza veector (#7) üzenetére


--ka
senior tag

Részemről a dolog befejezve ezzel a hozzászólással.
Hide el veector sokaknak lenne egy alapos "AHA" élményük, ha egyszer az életben lenne szerencséjük 1024×600 helyett 1024×768-ban pl. "fécbukozni".
...azt sem tartom kizártnak, hogy "hozzsannázni" fog a ph! valamilyen aktuális céges blogja, ha valamelyik gyártó meglépi ezt "a forradalmian korszakos újítást" (ha persze az Intel és az AMD licenszelési policy-ját nem sérti.)
Mint vásárló nem érzem magam kiszolgálva - sokkal inkább kiszolgáltatva. "Ezt vedd, mert ez van!" ...és Te is ezt erősítetted meg.

Értelek, Shrike7973.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12) ddekany


ddekany
veterán

"Naoto Fukusawa által formatervezett"

Hm... Mi ebben a formatervezésben az extra?

(#13) lujó55


lujó55
őstag

Wazze ember, totál igazad van!
És sajnos nem csak a noteszok körében hódít a vacak szélesített megjelenítő. 100 monitorból 99 olyan. Ebből is látszik mekkora hasznos tevékenységet folytatnak a userek (film, játék, fészbúk).

Amúgy ez a notesz nagy nulla. Csak a fedélen a domborfelirat miatt tetszik külsőre.

(#14) vakarcs válasza Shrike7973 (#10) üzenetére


vakarcs
aktív tag

4 asusom volt, pedig csak egyet vettem, mindezt 4 ev alatt... tobb mint 6honapig volt szervizben (mind, egyenkent min. 6 honap) es nuku csere... az lenne az utolso amit vennek...
samu legalabb ebben elore van... mondjuk nekem a netbook nem jon be, de notiban tokeletes... mukodik a szerviz (csak monitor, volt eddig ott) ...

VAki :R

eladó a világ :)

(#15) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ez szerintem igen csúnyácska lett és elég szomorú látni hogy Netbook fronton nincs semmi érdemi fejlődés... és a 3 cellás akkumulátort se tudom hova tenni. Ennyi pénzért már illene 6 cellásat adni.

Meg különben is, miért nem 3d-s, hiszen a Samsungnál idén szinte minden a 3dről szól... :)

(#16) qwertly válasza --ka (#6) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!Ezen én is fel voltam háborodva,hogy noti ki a fenne akar csak filmeket nézni :F és sajnos az üzleti notiknál is ez a barom kijelző formátumot nyomják.Tavaly a úgy kellet vadásznom 22 monitort amelynek a 1650×1080 felbontása,mert ott meg a Full HD terjed természetesen 16×9 képernyő méretben. :W

[ Szerkesztve ]

(#17) hibavissza


hibavissza
veterán

szerintem ez a design okádék. olyan japánosan fura.

(#18) Shrike7973 válasza hibavissza (#17) üzenetére


Shrike7973
senior tag

koreaisan feltűnő kék szín.
egyetemen is a ferdeszeműek összes cuccosa rikító színű, gondolok itt elsősorban a fülhallgatókra, mert az iPhona-jaik persze normálisan néznek ki... :DD

(#19) Retroboy88


Retroboy88
csendes tag

ez brutál ronda...legalább is szerintem :) aztán ízlések és pofonok

(#20) Lars


Lars
őstag

Egy picit drága ez így. Ha már az ember fia vesz, akkor nem sokkal többért van komolyabb hardverrel, igaz picit nagyobb, 12-colos gép. Igaz, van akinek a 10-col kell ...
Ez olyan 90-körül lenne reális, annyiért még ajánlani is lehetne.

(#21) bela5


bela5
aktív tag

Juj , de rusnya... Ez a japán formaterv nekem nem jön be... Olyan,mint valami játék laptop...

(#22) NagyVillany válasza --ka (#11) üzenetére


NagyVillany
tag

Amikor vmi új netbook hír van, én is a kijelzőre vagyok kiváncsi, tényleg siralmas a helyzet. Csillogó tükörkijelzők, minimális betekintési szög, és eza 600-as felbontás ami inkább a komolyabb telefonoknál téma.

Van egy Acer tabletem, 2003as gyártmány, fél évesen vettem anno, C110 vagy C111 néven fut, hirdetgetik amúgy folyamatosan, az évek során 5-6 ismerősömnek is megtetszett, és szereztek is 30-40ezer ft között maguknak is, és elégedetten használják.
Pár info a 2003-as !! gépről:
-1024x768, nem tükör hanem matt kijelző
-nem TN paneles, akármilyen szélsőséges szögből nézve teljesen egyforma a fényerő és színek, és ha izomból böködöm a ceruzával, meg se rezzen -ütésálló
-cpu 600-1200 MHz között ingázik menet közben intel centrino, netezéshez, yutubozáshoz filmezéshez elegendő teljesítmény, mimásra kell egy ilyen pici gép? (oké én csináltam egy tartót neki az autorádió mellé, blutusz GPS-el navigálás autózene, emellett töltögetős gépként is ment éjjelente, több mint 2.000 óra üzemidő van a vinyójában és hibátlan :) ) Amúgy trackmania, unreal, half life is fennvan és vízfolyásul mennek :)
- friss akksival 3-4 óra üzemidő (kanizsa-bp vonatot kiszokta bírni)
- passzív hűtés - nincs zümmögő venti

Amióta megvan több mint 7 éve, szinte minden nap használatban van (voltak idők, amikor rajtam kívül egy időben még 4-5 ember is használta, USA melós időszak, egyetemi évek, utazások, családtagok most is, stb) Amióta megvan nem volt újratelepítve, soha nem volt rá okom, belassulás hülyülés nem volt eddig. A srác akitől vettem pár hónaposan, hasonló beállítottságú volt mint én, azaz win update tiltva, és egy nod antivir, semmi egyéb felesleges progi, ugyanúgy van a noti most is ahogy anno átvettem tőle :) Najó, amikor megjelent az XP SP2 azt rátelepítettem, az SP3-at még nem, semmi okot nem találtam rá. Persze böngészőprogik, ofic, kis gamek mindig frissek vannak rajta, az alap. Töredezettségmentesítést kb évente 1x lefuttatom, meg kb ugyanennyiszer van újraindítva az XP, mindig csak sima készenlétbe teszem le, szeretem ha 2 sec alatt használható bármikor. A wifit cseréltem benne 11 röl 54re, ram ment fel 1gb ra, + 2 akksi, vágattam alá méretre egy matt üveglapot puha-használatnál is tudjon szellőzni, vinyo maradt a gyári 40gb- hétköznapi progikkal megrakott xp 3gb foglal, maradék meg elég, az IDE40gb max a sebessége miatt gyenge láncszem, nem lehet bele olcsó sata SSDt tenni.
Mint a Samsungos cikkben, A kor követelményeinek megfelelően a 10/100-as LANt tudja ez is, és az USB 2.0-át is :)

A cikkben levő samsung netbookból egyetlen dolog tetszik, a világító billentyű, amit nem is értek, hogy miért ritkaság, főleg abból kiindulva hogy a 15 évvel ezelőtti egésztégla telefonokban is alap dolog volt.

hudesokatirtam nemekartamennyit

(#23) Bohus válasza --ka (#6) üzenetére


Bohus
aktív tag

--ka -nak teljesen igaza van! A marketingesek a szart is lenyomják a torkunkon, már ha valaki hagyja magát! A vertical 600 és 768 között pedig igenis ég és föld a különbség! Inkább vettem egy négy éves szubnotit, mintsem a mai konzumer vackokra költsem a pénzem. A kategória ráadásul egyre életképtelenebb, ha a kis méret a lényeg akkor inkább tablet, ha nem, akkor notebook. Ha meg valakinek végképp ez kell, hát áldásom rá...

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#24) Vincent_ válasza NagyVillany (#22) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Ezt nevezem gépnek, ezek nekem teljesen kimaradtak, pedig tényleg van létjogosultsága! Rendesen elgondolkoztam, hogy nézek én is egy ilyen kis masinát.Thanx az info-kat!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#25) ddekany válasza lujó55 (#13) üzenetére


ddekany
veterán

"Ebből is látszik mekkora hasznos tevékenységet folytatnak a userek (film, játék, fészbúk)."

Asztali monitorból én pl. mindig igyekeztem nem-széleset venni, de lassan már nem érdemes, mert a normáls 1280x1024-es 19"-osok és a széles 1680x1050-es 22"-osok ára már kb egyforma. Na, így kerül munkahelyre is széles monitor...

Amúgy nekem van egy ilyen felháborító véleményem is, hogy kár hogy ne az állított 4:3-as lett az elterjedt... Pedig anno elsősorban irodai alkalmazásról (szövegszerkesztés) szóltak a PC-k. Persze most fel lehet hozni az elforgatható képernyőket, viszont azokon nem működhet megfelelően a subpixel antialasing (Windows esetén ClearType), sőt, legalábbis az én gépemen a Windows 7 sem támogatja elforgatott képpel (hibásan működik, ezzel csak tovább rontva a képminőséget, u.i., nem veszi számításba, hogy elfordultak a szubpixel csoportok is).

[ Szerkesztve ]

(#26) Findzs


Findzs
addikt

már bocsánat, de ez egy nagyon ronda gép :U :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#27) Duree


Duree
veterán

Hát szerintem ritka ronda lett,de ha ezt szeretik a fiatalok akkor ilyet kell adni nekik ha meg nem akkor félrenyúlt a Samsung

duree54

(#28) viny válasza sp@rtan (#2) üzenetére


viny
tag

+1. tényleg uzsidoboz! :DDD

Never underestimate the power of a sick mind!

(#29) rizso


rizso
addikt

A világító billentyűzetért plusz pont! Volt szerencsém egy Acer 5942G-ben világító billentyűzethez, és nem is értem, hogy miért hagyják ki. Jó, van aki vakon gépel (én sajna nem), így neki fölösleges, de sokaknak meg nagyon jól jönne sötétben...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.