Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) NagyVillany válasza --ka (#11) üzenetére


NagyVillany
tag

Amikor vmi új netbook hír van, én is a kijelzőre vagyok kiváncsi, tényleg siralmas a helyzet. Csillogó tükörkijelzők, minimális betekintési szög, és eza 600-as felbontás ami inkább a komolyabb telefonoknál téma.

Van egy Acer tabletem, 2003as gyártmány, fél évesen vettem anno, C110 vagy C111 néven fut, hirdetgetik amúgy folyamatosan, az évek során 5-6 ismerősömnek is megtetszett, és szereztek is 30-40ezer ft között maguknak is, és elégedetten használják.
Pár info a 2003-as !! gépről:
-1024x768, nem tükör hanem matt kijelző
-nem TN paneles, akármilyen szélsőséges szögből nézve teljesen egyforma a fényerő és színek, és ha izomból böködöm a ceruzával, meg se rezzen -ütésálló
-cpu 600-1200 MHz között ingázik menet közben intel centrino, netezéshez, yutubozáshoz filmezéshez elegendő teljesítmény, mimásra kell egy ilyen pici gép? (oké én csináltam egy tartót neki az autorádió mellé, blutusz GPS-el navigálás autózene, emellett töltögetős gépként is ment éjjelente, több mint 2.000 óra üzemidő van a vinyójában és hibátlan :) ) Amúgy trackmania, unreal, half life is fennvan és vízfolyásul mennek :)
- friss akksival 3-4 óra üzemidő (kanizsa-bp vonatot kiszokta bírni)
- passzív hűtés - nincs zümmögő venti

Amióta megvan több mint 7 éve, szinte minden nap használatban van (voltak idők, amikor rajtam kívül egy időben még 4-5 ember is használta, USA melós időszak, egyetemi évek, utazások, családtagok most is, stb) Amióta megvan nem volt újratelepítve, soha nem volt rá okom, belassulás hülyülés nem volt eddig. A srác akitől vettem pár hónaposan, hasonló beállítottságú volt mint én, azaz win update tiltva, és egy nod antivir, semmi egyéb felesleges progi, ugyanúgy van a noti most is ahogy anno átvettem tőle :) Najó, amikor megjelent az XP SP2 azt rátelepítettem, az SP3-at még nem, semmi okot nem találtam rá. Persze böngészőprogik, ofic, kis gamek mindig frissek vannak rajta, az alap. Töredezettségmentesítést kb évente 1x lefuttatom, meg kb ugyanennyiszer van újraindítva az XP, mindig csak sima készenlétbe teszem le, szeretem ha 2 sec alatt használható bármikor. A wifit cseréltem benne 11 röl 54re, ram ment fel 1gb ra, + 2 akksi, vágattam alá méretre egy matt üveglapot puha-használatnál is tudjon szellőzni, vinyo maradt a gyári 40gb- hétköznapi progikkal megrakott xp 3gb foglal, maradék meg elég, az IDE40gb max a sebessége miatt gyenge láncszem, nem lehet bele olcsó sata SSDt tenni.
Mint a Samsungos cikkben, A kor követelményeinek megfelelően a 10/100-as LANt tudja ez is, és az USB 2.0-át is :)

A cikkben levő samsung netbookból egyetlen dolog tetszik, a világító billentyű, amit nem is értek, hogy miért ritkaság, főleg abból kiindulva hogy a 15 évvel ezelőtti egésztégla telefonokban is alap dolog volt.

hudesokatirtam nemekartamennyit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.