Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) D-Phrag válasza cstom (#3200) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Nos a flash-elés nem sok idő, de nekem valamiért az indítás elhúzódott és elmentem közben futni, majd egy óra múlva visszaértem és még mindig ment a logó és meleg volt a kütyü. Szépen le is szívta 0-ra. :W
Kellett recoveryben egy wipe data/cache, azután viszonylag hamar bejött minden.
Elsőre tényéeg az a benyomásom, hogy felgyorsult a rendszer vagy legalábbis jobban pörög, mint a 6.0.1-el, ráadásul kinézetre alig van különbség, szóval emiatt sem egy érvágás "visszalépni". További tuning, ha előhívod a fejlesztői beállításokat (telefon beállítások, szoftverinfo, build számon 5X koppintani egymás után), majd 3 beállításnál az 1-es szorzót átállítod 0,5X-ra.

Csatolok 2 képet, hogy lásd nem ugrik a KNOX.

Természetesen csodát nem kell várni. Nem fog a mai készülékek gyorsaságával versenyben maradni, de egy kellemesen kezelhető állapotot fo g eredményezni.

Ami zavaró, hogy egyből elkezdi a letöltését a szoftverfrissítésnek, aztán ott marad az állapotsávon, ha ügyes vagy egyből kapcsold ki az automatikus frissítést. Ha valaki tudja, hogy lehet kikapcsolni, akkor kérem ossza meg. :R

[ Szerkesztve ]

(#3202) cstom válasza D-Phrag (#3201) üzenetére


cstom
aktív tag

THX!!!! :R A recovery wipe data/cache menü hol található?

[ Szerkesztve ]

(#3203) D-Phrag válasza cstom (#3202) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Javítottam a screenshotokat. Már minden látszik. :) Recovery menüben (Hangerő fel+Menü(azaz középső fizikai gomb)+Bekapcs. gomb)

(#3204) TomWexX válasza D-Phrag (#3201) üzenetére


TomWexX
addikt

A frissítés ikont én csak root-tal tudtam eltüntetni,sajnos más megoldást nem ismerek. :(
Viszont kicsit visszább itt a fórumon volt szó olyan rootról, ami nem állítja át a knoxot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3205) cstom válasza D-Phrag (#3203) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszi szépen a segítséget, ma reggel én is visszaraktam a gyári 5.0.2-őt. Mintha egy picit gyorsabb lenne, de kiugróan nagy különbséget nem fedeztem fel.

(#3206) sanchomuzax válasza cstom (#3205) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Halk üveghangon jegyzem meg, minden szűz masina gyors. Amint ráteszed a Facebook és hasonló RAM és háttérfolyamat zabáló appokat, máris belassul. Az okos energiagazdálkodás, a háttér-folyamatok korlátozása tud segíteni, nem a korábbi Android verzió.

Google: Sancho blogja

(#3207) Donki Hóte válasza sanchomuzax (#3206) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor már értem, hogy én miért nem tapasztaltam sosem drasztikus lassulást a tab használata során :K

Mert nem telepítek rá facebook appot :DD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3208) cstom válasza sanchomuzax (#3206) üzenetére


cstom
aktív tag

Facebook, viber, skype, egyéb közösségi app sosincs feltelepítve.

(#3209) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

De ha valaki vált nem gyári OS-re, utána lehet fent bármi, akkor se lassul meg ennyire látványosan. Nekem van fent face, az új skype, messenger, és még slack is, de nincs semmi lag.

Jópár romot kipróbáltam már, nem gyárival sose volt lag, akármit raktam fel.

Röviden: vagy gyári de nincs social apps, vagy nem gyári de nincs lag, lehet választani

[ Szerkesztve ]

(#3210) sanchomuzax válasza cSuwwi (#3209) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

A gyári Launcher, a TouchWiz és egyéb Samsung appok nem feltétlenül vannak arra optimalizálva, hogy más is telepítve legyen. Ezért is tud hatékonyabb lenni ebben a nem gyári rom.

Google: Sancho blogja

(#3211) D-Phrag válasza sanchomuzax (#3206) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Üveghang és halkan? :F Elég ambivalens fogalmak, mint ahogy a megállapításod is elég szubjektív. Nálam sincs fent semmi RAM zabáló vagy social app. Egyedül a második profilon a Viber. Igenis laggolós a 6.0.1. Csináltam FR-t és nem segített. Programok lassan nyíltak meg, eléggé késve reagált a bevitt dolgokra, ami nagyon bosszantó használat közben. 5.0.2 jóval smooth-abb működést mutat. Ez sem egy hűha, de legalább használhatóbb a készülék.
Mivel van 2 syxalaG a családban (S6 és S7 személyében) így azért van viszonyítási alap.. ;)
A vas, ami viszi el kellene bírjon döccenés mentesen vele. De nem teszi. Legalábbis gyári rommal. Én még S2 idején bohóckodtam romok cserélgetésével, de mindig rájöttem, hogy kompromisszumos a dolog és nem ér annyi fáradtságot. Nomeg a garanciavesztés miatt sem igazán célszerű piszkálni a szoftvert. Szerintem abszolút elvárható egy ilyen kaliberű tablettől, hogy szaladjon rendesen a működése. Nincs igazam?? :B

Javasolj kérlek, akkor mitől lesz smooth ez a készülék, de nem jár garivesztéssel és nincsenek kompromisszumok sem.. :R

[ Szerkesztve ]

(#3212) sanchomuzax válasza D-Phrag (#3211) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

A Viber szintén elég masszív app, sajnos.

Google: Sancho blogja

(#3213) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Van mégegy dolog. A Samsung átírta a stock Android memóriakezelését. Ez sokszor jó a fejlesztőknek. Meg néha nem. Az én sok éves tapasztalatom az, hogy a Samsung készülékek mindig előbb kezdenek el lassulni, mint más gyártók hasonló paraméterekkel rendelkező vasai.

Google: Sancho blogja

(#3214) D-Phrag válasza sanchomuzax (#3213) üzenetére


D-Phrag
senior tag

2 profil fut és a Viber a másikon, így sem jobb. Egyéb terhelő app nincs. De hidd el ez nem ezen múlik, mert hangsúlyozom egy S6, S7 is van, ahol a Messengertől kezdve száz másik program is van, de meg se röccen a rendszer. Persze újabb és komolyabb a hardver alattuk, de pl. a Tab is tartalmaz 3GB memóriát. Mire nem elég az??? A szifonok 1-2GB RAM-mal is vígan elvisznek mindent. Tehát a memóriakezelés, ergó a szoftver nem oké. Talán itt van igazatok, hogy a főzött ROM-ok ezért futnak jobban. De én nem akarom se rootolni, se
mókolni. Legyen egy gyári ROM, ami flottul megy. Ez egy nagy igény? Ha veszel egy cc. 100.000Ft-os műszaki cuccot, akkor te azzal megelégszel, hogy majd megbuherálod és akkor ki fogja elégíteni az igényeid? Ugye nem hangzik ez jól.. :P Ennyi erővel vesz az ember negyed áron Kínából egy Tabot és legalább nem zavarja ha van ilyen jelenség, mert tudja, hogy töredék áron vette a konkurenciához képest.
Szóval ne lassuljon még egy 2014-ben (szerintem 2015-ben is) csúcskategóriás Tablet.

(#3215) TomWexX válasza D-Phrag (#3214) üzenetére


TomWexX
addikt

A 6.0-s szoftvert a Samsung szimplán összecsapta erre a készülékre, csak azért hogy ne tudjanak bele kötni hogy nincs frissítés a tabra. Előtte se árasztott már el minket bugfixekkel, pedig voltak/vannak hibák (pl. érintőgomb világítás bug).. 😒

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3216) sanchomuzax válasza D-Phrag (#3214) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Igazad van, egyetértünk, ne lassuljon be.

Google: Sancho blogja

(#3217) cstom


cstom
aktív tag

Képernyőfeloldásnak nekem az ujjlenyomat olvasó van beállítva. Ma reggel hiába húztam rajta az ujjam, semmit sem csinált. Majd egyszer csak beengedett magától. Utána többször is eljátszotta, hogy olvasás nélkül, csak a képernyő felélesztésével feloldott. Nézem a beállításokat, hátha vhogy kikapcsolódott magától, de nem. Nesze neked védelem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3218) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Megcsináltam az Odin os frissitést rendben lement minden , ujraindulás után a samsung logonál megáll !

Mit lehetne csinálni?

üdv

(#3219) k810 válasza nagyfejü (#3218) üzenetére


k810
aktív tag

Az egész rendszert újra kéne rakni, ha bootloopba került. :U :(

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3220) nagyfejü válasza k810 (#3219) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Akár privátban is kifejtenéd egy kicsit bövebben? Hogy rakjam ujra az sd kártyán nincs mentés. Jo lenne az 5.2 öt visszarakni 6 os volt rajta.

üdv

(#3221) TomWexX válasza nagyfejü (#3220) üzenetére


TomWexX
addikt

Odinnal kéne újrarakni. Van hard reset gomb kombináció amivel restartol a tab, csak most nem jut eszembe pontosan mit kell nyomni. :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3222) babosmiki


babosmiki
addikt

Sziasztok! Tudna adni valaki egy linket ahol a főzött romok gyűjtve megtalálhatóak? :R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#3223) nagyfejü válasza TomWexX (#3221) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm! megoldodott!

(#3224) TomWexX válasza babosmiki (#3222) üzenetére


TomWexX
addikt

XDA-n vannak főzött romok, a linket az összefoglalóban megtalálod.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3225) babosmiki válasza TomWexX (#3224) üzenetére


babosmiki
addikt

Köszönöm! Ajánlani tudod valamelyiket?

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#3226) TomWexX válasza babosmiki (#3225) üzenetére


TomWexX
addikt

Én most a ressurrection remix 7.1.2-es romot használom bő egy hete, eddig minden oké. Stabil és rengeteg beállítási lehetőség van.. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3227) babosmiki válasza TomWexX (#3226) üzenetére


babosmiki
addikt

:R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#3228) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

A Twrp t hogy kell alkalmazni? Mármint a tab ra telepiteni?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#3229) TomWexX válasza nagyfejü (#3228) üzenetére


TomWexX
addikt

Odinnal. Téma összefoglalóban van leírás.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3230) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Független Magyar 5.2 es romot honnan lehet letölteni? Az összefoglaló linkjei nekem nem müködnek.

üdv

(#3231) disy68 válasza nagyfejü (#3230) üzenetére


disy68
aktív tag

Sammobile oldalról, ami az összefoglalóban is van, csak rá kell keresni a típusra. 5.2-es verzió nincs amúgy, hanem 5.0.2-es.

szerk: a link a wifi-s verzióhoz van

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#3232) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

Egyik napról a másikra beszart készülék. Lemerült magától (valami beragadt app leszívhatta), majd nem lehet bekapcsolni, ill. a bedugott töltőre meg nem reagál. :F
USB csati lehet a gond? Korábban észrevettem, hogy nem tölt rendesen (elég lassan), főleg ha bekapcsolt kijelzőnél akartam használni. Ha az akku is megmurdált, akkor gariban azt is cserélik? 2. évben vagyok a garanciát nézve.

(#3233) TiMoN válasza D-Phrag (#3232) üzenetére


TiMoN
senior tag

Arra tudok tippelni, hogy az akku beszart és a töltés vezérlője a hiba miatt nem tölti ezért nem látod, hogy reagálna a készülék.
Premium készülékként be küldheted simán garizni. Nem működik, ha 2 éved van rá akkor meg fogják csinálni.
Ettől a hibától én is félek... Enyém már a 3. évében jár.

-TiMoN-

(#3234) TomWexX válasza D-Phrag (#3232) üzenetére


TomWexX
addikt

Mennyi ideig vártál mikor töltőre dugtad? Teljesen lemerült állapotban kell neki pár perc hogy észhez térjen.
(akár 5 perc is)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3235) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv mindenkinek!

Ha rootolva van a Tab át lehet valahogy állítani a kijelző felbontást Full HD-ra (illetve annak a 16:10-es megfelelőjére)?

Próbált már valaki ilyet?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#3236) disy68 válasza eclipse19 (#3235) üzenetére


disy68
aktív tag

Helló, próbálni ugyan nem próbáltam, de ez az alkalmazás erre való.

Be lehet állítani ezeket adb-n keresztül is, itt egy leírás adb-hez (itt csak a dpi változtatás van leírva) valamint olvasd el itt a kérdést/válaszokat.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#3237) eclipse19 válasza disy68 (#3236) üzenetére


eclipse19
senior tag

Köszönöm.
:R

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#3238) SzlobiG válasza TomWexX (#3226) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gyorsabb mint a gyári rom? Kezd igencsak kevés lenni már ez a hw sajna, én elég sokat játszok rajta, de már hiába veszek le mindent így is sokszor akad a gém. :(

(#3239) ronda


ronda
aktív tag

Üdv!
Meghalt a tabletem. Az utóbbi pár napban mintha hamarabb merült volna a szokásosnál, tegnap este is kikapcsolt állapotban volt mikor kézbe vettem, pedig esküdni mernék, hogy délelőtt 70% fölött volt és azóta nem csináltam vele semmit. Szóval este rádugtam a töltőt, de ma reggel szomorúan tapasztaltam, hogy semmit nem csinál.
Valaki tapasztalt már ilyet?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3240) ronda válasza ronda (#3239) üzenetére


ronda
aktív tag

Már jó is! Szétszedtem és lehúztam az akksi csatlakozót az alaplapról. Pár percet vártam, visszadugtam és megcsinálódott :)) Most elkezdett tölteni és be is kapcsolt.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3241) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok!
Visszaraktam az 5-ös Androidot, de mindig feljön a szoftverfrissítés, hogy letöltötte és telepítené a 6-ost. Hogyan tudom eltűnteni a kiírást és törölni a már letöltött 6-ost? (Root nem gond, már nem garos.)

[ Szerkesztve ]

(#3242) TomWexX válasza cstom (#3241) üzenetére


TomWexX
addikt

Én root-tal és a link2sd programmal jegeltem a frissítést.

(#3238) SzlobiG: Gyorsabb, de a játék nem lesz jobb ezen se. Én is játszok egy online mobil játékkal már 2,5 éve, eleinte tabon nyomtam, de mára már nagyon laggol, nem úgy fut mint 2 éve, úgyhogy áttértem a mobilra. :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3243) SzlobiG válasza TomWexX (#3242) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ugyanígy tettem én is, sajna mobilra át kellett térnem sőt facebookot is töröltem már. Sajna elment az idő e tab fölött, viszont filmekre nagyon jó szépen a kijelzője.

(#3244) ronda válasza ronda (#3240) üzenetére


ronda
aktív tag

Az akksi ügy folytatása: sajnos a tab azóta is ezt csinálja, illetve teljes lemerülés után ezt (akksi csati le-fel) kell csinálni vele. Csináltam egy rendszer visszaállítást is, hátha az helyrehozza, de nem lett jó. Hol nagyon lassan tölti, csatlakoztatott töltő mellett is inkább merül, hol meg normális tempóban, még filmnézés mellett is töltődik. Rendeltem hozzá új akksit, remélem csak az a baja. Majd jelzem az eredményt, ha megjött és kicseléltem.
Produkált már valakinek ilyet a gépe? Vagy ment már tönkre valakinél az akksi?

[ Szerkesztve ]

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3245) ktomee válasza ronda (#3244) üzenetére


ktomee
csendes tag

Szia!

Nálam halt már meg az aksi, de az abban nyílvánult meg, hogy baromi forró volt kis terhelés alatt is, gyakran fagyott és nagyon gyorsan merült

(#3246) ronda válasza ktomee (#3245) üzenetére


ronda
aktív tag

Hello!
Nálam az akksi maga nem meleg. Viszont most, hogy pár napja le van szedve a hátlapja, és néha óhatatlanul is hozzáérek a panelhoz, észrevettem, hogy az USB aljzat és az az fölötti perforált lemezzel burkolt cucc (gondolom a töltésvezérlő), töltés közben elég meleg. De szerintem ez normális. Bekapcsolás után, vagy valamilyen, a procit kicsit jobban igénybe vevő folyamat közben meg az akksi melletti leghosszabb perforált burkolat (gondolom a proci van alatta), konkrétan forró.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3247) disy68 válasza ronda (#3244) üzenetére


disy68
aktív tag

Nekem is elkezdett haldokolni az akksi kb 1,5 év után és rá kb fél évvel teljesen tönkrement. A jelenség nálam az volt, hogy becsíkozódott a kijelző, majd kikapcsolt vagy újraindult. Eleinte főleg erőforrásigényesebb alkalmazásoknál jött elő alacsonyabb töltöttségi szinten (<30%). Később már bármilyen töltöttségi szintnél és bármilyen felhasználás során. Melegedési problémákat nem tapasztaltam, de lehet csak nem figyeltem oda eléggé. Ekkor még segített az, ha töltőn volt a készülék, később az sem. Ekkor vettem új akksit, azóta nem volt probléma vele.

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#3248) pavika


pavika
tag

Sziasztok!

A tabletemben már 3 éves az akku és sajnos már nem bír annyit, mint új korában. Aki cserélt mostanában akksit, attól kérdezném, hogy honnan lehetne beszerezni? Lehet kapni még itthon valahol, vagy nézzek inkább külföldön.

[ Szerkesztve ]

(#3249) ronda válasza pavika (#3248) üzenetére


ronda
aktív tag

Én ezt vettem meg. Elvileg hétfőn érkezik meg. Majd írom a tapasztaltakat.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3250) pavika válasza ronda (#3249) üzenetére


pavika
tag

Köszönöm. Várni fogom a tapasztalatokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.