Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Tab S 8.4 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) bnorbi93 válasza TomWexX (#3100) üzenetére


bnorbi93
csendes tag

Még nem próbáltam, mindjárt leszedem a Lollipop firmware-t és megnézem, de szerintem azzal jó lesz. Ha igen, akkor maradok azon, annyi pluszt nem adott a Marshmallow.

(#3102) bnorbi93 válasza TomWexX (#3100) üzenetére


bnorbi93
csendes tag

Feltettem a Lollipop-ot, teljesen sima és gyors a működés.

(#3103) TomWexX válasza bnorbi93 (#3102) üzenetére


TomWexX
addikt

Lehet én is vissza teszem, mert én se vagyok elégedett a marshallow-val. Nagyon laggolós az egész felület, és szinte semmi pluszt nem ad.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3104) melan


melan
senior tag

MM alatt anysoft keyboard van fenn. Ha használnám a beszéd alapú szövegbevitelt, telefonon van egy mikrofon ikon, míg a tableten nincs, minden ugyanolyan beállítás van pedig. Miért nincs? Tudja valaki?

(#3105) k810 válasza melan (#3104) üzenetére


k810
aktív tag

Kipróbálom este szívesen, én Swype-ot használok, ott működik simán a rábeszélés.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3106) melan válasza k810 (#3105) üzenetére


melan
senior tag

Rájöttem, hogy működik - csupán az eltérés a két eszköz között, az zavart meg. Hiába minden beállítás egyezősége, a telefonon van mikrofon billentyű, itt meg nincs. Ki érti ezt? Minden esetre a space hosszú megnyomásával lehet átváltani...

(#3107) k810


k810
aktív tag

Napasztmeh... :)

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3108) bwoay válasza k810 (#3107) üzenetére


bwoay
nagyúr

na, ezt hol?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3109) AKG válasza k810 (#3107) üzenetére


AKG
tag

Botrányosan szép a színe :DD

(#3110) k810 válasza bwoay (#3108) üzenetére


k810
aktív tag

Mammut 1. Samsung üzlet, van bordó (még legalább 3) és sok natúr bézs színű. Más szín nincs, minden más Samsungban kifogyott, Media Marktban meg 9 ezer. :)) :DD

@AKG: Köszönöm! :DD

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3111) AKG válasza k810 (#3110) üzenetére


AKG
tag

Én viszont Mycso-val értek egyet.
Amíg 8.4 volt,a nagy ferdeszemű testvértől rendeltem rá tokot.
A gyári szélei hamarabb szétment,mint a kínai.
Nem is beszélve arról,hogy az utóbbi a sarkokat is tökéletesen védte,és valami 1800 jó erős magyar kreditért lehetett hozzájutni.

Most s2-est nyüstölök,arra van gyári,de már berendeltem a kínait:-)

(#3112) k810 válasza AKG (#3111) üzenetére


k810
aktív tag

Jön már a csájni verzió is belőle, de ennyiért nem tudtam otthagyni. :B

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3113) bwoay válasza k810 (#3110) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha a bézs az a fehér (mármint a Samsungnál a fehér toknak beige a neve),
akkor nekem olyan van, volt vagy 15 rugó, ami már akkor is tudott fájni :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3114) k810 válasza bwoay (#3113) üzenetére


k810
aktív tag

Nem, ez valóban vajszínű. :K

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3115) TiMoN


TiMoN
senior tag

Én ebay-ról rendeltem fehér színű book covert. Attól függetlenül, hogy nem eredeti
Samsungos dobozba érkezett és 2 és fél év után még mindig jó állapotban van.
Annyi a problémám vele, hogy fehér. gyerekek kezében is volt nem egyszer ami meg is látszik. Tisztítani nehéz, vettem volna inkább valami sötét színű változatot. :)

Lehet megérné rendelni egy újat hozzá. :U

-TiMoN-

(#3116) TomWexX


TomWexX
addikt

Anno én is vettem ebayről book covert, de én lehet rossz helyről rendeltem, mert jóval rosszabb a minősége mint a gyári. :F Ugyanúgy samsung csomagolásban jött, de a tapintása is rosszabb és a mágnesek is sokkal gyengébbek, nem lehet becsukni sem mert nem fogja meg a mágnes. :( Akiknek jó tapasztalatai vannak ebayről rendelt tokkal kapcsolatban, küldene egy linket hogy honnan rendelte?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3117) Donki Hóte válasza TomWexX (#3116) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én is kínai klón tokot használok (mint írtam, nekem is jobban bevált, mint a gyári), de kinket küldeni nem tudok, mert az eladója már réges-régen felszámolta a boltot és már valószínűleg TabS3-hoz árul tokot :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3118) TiMoN válasza TomWexX (#3116) üzenetére


TiMoN
senior tag

Sajnos linket én sem tudok küldeni, de csomó van még most is ebay-en.
Én nem tapasztaltam semmi problémát tökéletesen tart záródik stb.

Később majd lehet rendelek, ha megérkezik küldök linket meg véleményem is leírom.

-TiMoN-

(#3119) KFORboy


KFORboy
senior tag

Látom tokolás van... én is pont ezzel kerestem fel a fórumot... mert a 2 éves gyári tok (ez az össze-vissza hajtogathatós, kitámaszthatós, grafit szürke) mostanában a világért sem akar megmaradni a tabon, folyamat kikattan belőle.
Bezzeg régen még levenni se lehetett róla, olyan combosan rajta volt, mindig szívbaj kerülgetett mikor lekellett konkréten TÉPNI róla, hogy megmutizzam milyen papírvékony a tab (teszem hozzá, ez nem volt mindennapos dolog... nem emiatt kophatott ki)

Mit tudok ezzel kezdeni? mert a tokon lévő korongokon semmi kopást nem látok, viszont ha a készülék csatlakozóponton van a probléma akkor az komplexebb probléma : /

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#3120) TomWexX válasza KFORboy (#3119) üzenetére


TomWexX
addikt

Szerintem a tok patentjai koptak meg, még ha nem is látszik. Elég pár tized mm és máris nem olyan passzentos.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3121) KFORboy válasza TomWexX (#3120) üzenetére


KFORboy
senior tag

Meglehet...
Szétkaptam a tabot, megnéztem ezeket a rögzítési pontokat.
Meglepetésemre, modulárisan bonthatóak, csavarral rögzülnek stb...

Ellenben csak egy műanyag basz, egy rugós lappal ami eltakarja a lukat ha nincs benne a tokban.

Semmi komolyabb rögzítő mechanika, csak egy persely, amibe a fizikai súrlódással, pepöccen a tok és ennyi, egy luk.
Kicsit komolyabbra számítottam : /

Izopropillal átpucoltam, hátha zsírosodás, felcseréltem őket, hátha "másik irányba" is tudnak kopni.
Aztán semmi javulás...

Végeredményül felfedeztem a kétoldalú ragasztószalag csodáját...
Ezzel így már nagyon pöpec, és nem látszik... kivenni meg majd ezentúl "nem akarom" :")

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#3122) bwoay válasza KFORboy (#3121) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez valami olyan elszállt rögzítési megoldás, amit egyedül a Samsung talált anno zseniálisnak, valójában full gagyinak tűnt eddig, és most be is bizonyítottad, hogy ténylegesen az :D ennyi erővel tépőzárasra is csinálhatták volna. viszont azt el sem tudom képzelni, miként kophatott ki, mert amikor az ember készakarva próbálta leszedni, akkor valóban brutál módon tépni kellett, ahogy írod. emiatt szerintem mindenki le is szokott arról, hogy rendszeresen leszedegesse róla. megkockáztatom, hogy egy éve szedtem le utoljára, amikor szervizben járt... hogy a frászba tud ez kikopni, miközben rajta van a tableten? mert akkor még maga a konstrukció is szar. mindettől függetlenül a kedvenc tabletem mindmáig...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3123) KFORboy válasza bwoay (#3122) üzenetére


KFORboy
senior tag

A megvalósítási elve végett, a súrlódás és a fizikai perem bekattintva tartja bent, mint egy patent... csak műanyagból...
Nah ugye ez egy mindennapi használat mellett, így is úgy is éri mikrosúrlódás/kopás/hőtágulás,stb... ha le van szedegetve ha nem.
És végül odajut mint az enyém, hogy támasztóba hajtva, a tabot fogva letudom rázni róla, vagy ha vissza akarom csomagolni sima flipbe akkor is kipattan.

De hát a kétoldalú ragasztóval megint olyan mint újkorában :))

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#3124) bwoay válasza KFORboy (#3123) üzenetére


bwoay
nagyúr

van egy másik tabletem, a Tab S elődje (Tab Pro 8.4), ahhoz egy totálisan más koncepciójú tokot csinált a Samsung (és külön jó, hogy bár a Tab Pro a nagyobb és nehezebb gép, de a gyári tokkal együtt meg az a könnyebb). ez a hátlapra felpattintható "tálca", ami egyébként tökéletesen imitálja a tablet gyári hátlapjának anyagát és mintázatát, a fedlap pedig a Tab S-éhez hasonlóan hajtogatható támasztékként szolgál, itt látható amúgy. ez a fajta tok nekem kezdetektől foga jobban teszett, csodálkoztam is, hogy az újabb géphez nem ilyen van. viszont ez a típus meg azt csinálja, hogy MINIMÁLIS használat után a hátlapra pattintható rész mind a 4 sarka elreped. totál érdemes ragaszkodni a gyári megoldásokhoz, és felárat fizetni értük...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3125) Donki Hóte válasza KFORboy (#3121) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Másik tokkal nem próbáltad?

Mert lehet, hogy nem a TAB "lyuka" kopott ki, hanem a tok "pöcke" deformálódott.

Viszonylag rendszeresen leszedem a tokot a TAB-ról (mert ha megyünk valahová kocsival, akkor a TAB a navi az autóban, olyankor egy autós tartóba van rakva), de nekem semmi gondom sincs a tok rögzítésével.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3126) disy68


disy68
aktív tag

Sziasztok, engem is elért az akksiprobléma, persze már kifutottam a gariból.
Találtam eBay-en egy eladót, aki Németországból postáz akksit a cseréhez szükséges eszközökkel együtt.
A hátlap leszedése nem volt problémás, a gyári akksi viszont kétoldalú ragasztóval rá van ragasztva a házra, az kicsit nehezen akart kijönni és a szétkapáshoz adott műanyag cuccok a művelet végére kissé elkoptak/eltörtek :) de a célnak megfeleltek.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#3127) KFORboy válasza disy68 (#3126) üzenetére


KFORboy
senior tag

Mesélj inkább az aksiról... mit nyújt? Valóban gyári-e ez az OEM dolog?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#3128) disy68 válasza KFORboy (#3127) üzenetére


disy68
aktív tag

A szöveg egy része az akksin filccel ki van húzva, szóval kétséges az eredet, sérülés/probléma nincs.

A tablet működik, így 1,5 nap használat után úgy tűnik hozza azt az üzemidőt, amit az eredeti akksi is (elnagyolt becslés). Majd hosszabb távon kiderül.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#3129) KFORboy válasza disy68 (#3128) üzenetére


KFORboy
senior tag

A filcet bármilyen könnyű oldó szerrel letudod kapni, izopropil, benyó, aceton... parmüm :")

De megegyezik egy az egyben minden rajta az eredetivel?
Megvan a gyár képernyő idő is?

Lehet én is bevásárolnék előre egyet, mert itt ott tettenérém már megint az elhalást...
Olyan 1 éve lett cserélve Angliában garanciálisa az akku.

Képernyő villogás meg minden szar anomália volt.
De mióta visszakaptam nem.
Azóta viszont minden felület pl a 10 colos samu tabnak látja a készüléket...ami azért érdekes, fene tudja mit babráltak szoftveresen. : /

Annyit mindenképp tudok tanácsolni, hogy NEM SZABAD HAGYNI hogy lemerüljön a tab.
Direkt odafigyeltem, aztán volt mégis olyan moment, hogy hagytam kikapcsolásig merülni a tabot és utána derült ki, hogy nem hoztam tőltőt és egész szolgálati idő alatt úgy volt mire töltőre került újra.
Azután kezdtem el érzékelni az üzemidő fogyást megint.

Érzékeny az akku és/vagy a PWM engedi túlmeríteni vagy nemtom...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#3130) k810 válasza KFORboy (#3129) üzenetére


k810
aktív tag

Hű, pontosan milyen tünetei vannak ennek az akku problémának? Még garis a Tabom, asszem beküldeném. :U :R

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3131) KFORboy válasza k810 (#3130) üzenetére


KFORboy
senior tag

Korábban gyakori téma volt, a Samu soha nem valotta be, hogy a Tab sikeressége miatt annyira fellendült a piaci kereslet a készülékre, hogy muszáj volt lejjebb adni a minőségellenőrzési kritériumokon és majd minden 4.-5. Tab érintett volt az akkumulátor problémákkal középeurópa szerte és nagy ritkán másutt is amik dettó az akku cseréjével orvosolódtak.

De tuti van valami az akkuval és/vagy a PWM controllal, mert egyértelműek voltak az anomáliák.

Drasztikus ugrásokban merült, gyári specifikáció fele-harmada mint üzemidő
Alacsony töltésnél (20-15% körül) eldobta magát a GSM modul, nem csak hálózatot vesztett, Hibás SIM/helyezzen be SIM kártyát hibaüzenetet aminél tudjuk, hogy a tab alapjáraton újraindul ha ki/be raksz SIM-et... de itt nem tette, azaz rendszeren kívüleső dolog, magára a modulra nem jutott elég kraft és hanyatdobta magát.
Ugyanígy képernyő villogás, méghozzá igen extrém mód, mint mikor a CRT TV-den szarul jött be az adás vagy valami zavarta.
Becsíkozódás, gyors fel/le kapcsolódás, aka: villogás, mert a panel LED-jeinek a gyújtófeszültsége alá esett a kraft.
Ez is főként mobilnettel együtt jött össze.

Instant kikapcsolás, vagy megpróbál leálllni a rendszer 5%-nál de nem jut el odáig, odafigyelve látható, hogy megy a folyamat aztán pukk, lekapcsol teljesen mert elfogyott a delej.
Ez automatikusan túlmerítés, mert a PWM és egyéb készenléti komponensek csipegetnek áramot így is úgy is, meg eleve ez egy beteg akku, hiába van leoldó az akkura integrálva ami nem enged kimenő feszültséget 3-3.3V alatt (és ennek is van legalább egy 10μA ellenállása, azaz folyamatos fogyasztó)
A rendszer maga se szerette ezen egyértelmű feszültségeséseket/ingadozásokat... lévén a processzor sebességét is lépteti töltöttségtől és feladattól függően, de ha a komponensek eleve heptikusan és/vagy nem a működéshez szülkséges áramot kapják, félre skálázhatnak.
Így elehet az is, hogy 1mp alatt 10-20x akarja fel és le skálázni a processzort mert ingadozik a táp.. és végül a processzor is megakad egy számítás közben, félreszámol és megvan a rendszer összeomlás ami miatt voltak a vagy újraindulások valami komolyabb dolog futtatása közben, vagy a drasztikus befagyás amin csak a hard reset segített (pwr gomb nyomvatartása) [erről is olvastunk extrém esetet, akinek ez nem reagált és akkut kellett lecsatlakoztatnia majd vissza, de kb csak töltőről volt használható, azonnal gari mert akku megpusztult]

Tehát elég jól érzékelhető a hibás akku, az elhasználódó akku csak hamarabb merül.
3 óra képernyőidőnél én instant küldeném cseréltetésre, én 4 óránál járok és gondolkodom az akkucserén... persze nem vagyok már garis.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#3132) k810 válasza KFORboy (#3131) üzenetére


k810
aktív tag

Nagyon köszönöm a részletes választ, megpróbálom akkor előcsalogatni a hibát, hogy érintett-e az enyém. :K ;)
Eddig sose hagytam 20% alá merülni.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3133) KFORboy válasza k810 (#3132) üzenetére


KFORboy
senior tag

Bár itt ott hülyén fogalmaztam... sajna lejárt a szerkesztésk idő... : /

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#3134) disy68 válasza KFORboy (#3129) üzenetére


disy68
aktív tag

A műszaki adatok megegyeznek az eredetivel. A gyári akksival képregényt olvasva hozta a 6-7 óra kijelzőidőt, ha hoz ez is kb. annyit az nekem jó. Hétvégén terveztem root-olni meg ROM csere, ha már a gari lejárt, de előtte majd nézek neked egy üzemidőt a gyári rendszerrel. A hosszabb távú teljesítményre én is kiváncsi vagyok, bár ez a pár ezer pénz, amiért adják az akksit akár beleférhet évente is :)

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#3135) k810 válasza KFORboy (#3131) üzenetére


k810
aktív tag

Na most este lecsekkoltam, gyakolatilag kikapcsolásig merítettem a tabot.

Most 3.00 kijelző időt írt, ekkor volt 5 %-on az akkumulátor. Tényleg eléggé gyorsan merül hogyha be van kapcsolva a kijelző, lényegesen gyorsabban mint a telefonom, úgyhogy szerintem előkeresem a garancialevelét és szépen felhívom a Samsungot. :)

Az utolsó 5 % nullára tehát kikapcsolásig körübelül 2 perc alatt ment le.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3136) k810 válasza KFORboy (#3131) üzenetére


k810
aktív tag

Na most esik le, hogy akksira 1 év gari van, tehát feleslegesen küldeném be a Samsunghoz. :W

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#3137) TomWexX


TomWexX
addikt

Na mivel már úgysincs a tabomon garancia, ezért tegnap visszatettem a Lolli-t, majd rootoltam, elsősorban amiatt hogy a rendszerfrissítést jegelhessem, és be kell vallanom sokkal jobb ez a szoftver mint a 6.0! Nem merül annyira és sokkal folyékonyabb a működés.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3138) bwoay válasza TomWexX (#3137) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor már rakj rá valami custom romot, hátha elámulsz!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3139) TomWexX válasza bwoay (#3138) üzenetére


TomWexX
addikt

Nem ismerem nagyon azokat, ha tudsz ajánlani, akkor ne fogd vissza magad! ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3140) bwoay válasza TomWexX (#3139) üzenetére


bwoay
nagyúr

én sem ismerem, de rohadtul hajt a kíváncsiság, és szerintem végül ott fogok kikötni, hogy rárakom az AOSP-t, amit cSuwwi ajánlgatott korábban többször (neked) is. igazából nem tudom, mit veszítenék, annyira nem irritál maga a touchwiz, de pl a lockscreent utálom - igaz, azt leválthatom egyéb módon is, nem kell hozzá custom ROM.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3141) cSuwwi válasza bwoay (#3140) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Az az aosp mm rom teljesen korrekt, batran tegyetek fel, minden mukodott benne, az ujjlenyomat cucc es a kamera is a vegere. Azota persze nem foglalkoznak vele, de amikor hasznaltam szerettem, mert 2 napig elment egy toltessel aktiv hasznalattal.

Most lineageos-t tolok, vannak vele sajnos bajok. Ujjlenyomat nem megy, de ez aprosag. Nagyobb gond, hogy pl. a skype nem hozza a hangot, hallanak de en nem hallok semmit. Valami specifikus hiba lesz, mert a mobilomon is lineageos van, de ott meg jo. A digi online app se megy, egy napot alig bir az akksi, sokkal hamarabb merul mint az aosp marshmallow, szal ezzel nem vagyok elegedett, lehet visszarakom en is :)

[ Szerkesztve ]

(#3142) TomWexX válasza cSuwwi (#3141) üzenetére


TomWexX
addikt

Nugat aosp nincs véletlenül? :B

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3143) bwoay válasza cSuwwi (#3141) üzenetére


bwoay
nagyúr

a gyárival sem foglalkoznak, szóval... :D
én biztos vagyok benne, hogy ki fogom próbálni, jelenleg a lustaság tart csak vissza. ha működik, akkor nekem totál mindegy, melyik főverziót használom, ilyen szempontból leszarom a frissítéseket.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3144) TiMoN


TiMoN
senior tag

Sziasztok!
Úgy nézem, hogy a tab akkuja kb másfél évet bír átlagosan.
Ha 5-10% körül van kezdi megint, hogy színes csíkozódással villog a kép.
Anno ezt kezdte mikor megvettem persze garis volt szervizbe küldtem cserélték és oké volt.
Eltelt másfél év és hát úgy érzem megint jön elő a probléma.

Kérdésem igazán az lenne, ha valóban csökkenni fog az akku teljesítménye
hova vigyem, mennyi lehet kb a költség vonzata.
Garancia októberben lejárt. (gondolom ha volt szervizbe nem újul meg onnantól 1 évre.)

Válaszokat előre is köszönöm!

-TiMoN-

(#3145) kis.ferenc11 válasza TomWexX (#3137) üzenetére


kis.ferenc11
újonc

szia
olyan kérdésem lenne, hogy le tudnád írni pontosan hogy kell rootolni a Tab S 8.4 -et, LTE verzió, és még a KitKat van rajta. Találtam különféle írásokat, de nem akarom elrontani, olyan is van amitől nem ugrik a KNOX?
köszi

(#3146) TiMoN válasza kis.ferenc11 (#3145) üzenetére


TiMoN
senior tag

Mért szeretitek annyira "root"olni meg más főzött romokat feltenni?
Anno még telefonon próbáltam, értelme nem sok volt mert a főzött romok általában bugosak.
Nekem a tabon gyári van, nem is nyultam még hozzá. No meg pl a TVGO nem is megy rootolt készüléken.

Bocsi, lehet bennem van a hiba. :B

-TiMoN-

(#3147) TomWexX válasza kis.ferenc11 (#3145) üzenetére


TomWexX
addikt

A téma összefoglaló szerint rootoltam én is, csak frissebb fájlt kerestem hozzá xda-n. Sajnos most nem tudom linkelni.. :(

(#3146) TiMoN: Én azért rootoltam, mert vissza tettem a lolli-t, ugyanis az sokkal jobban fut a tabon mint az aksizabáló, laggoló 6.0, és a frissítés elérhető ikont csak root-tal lehet eltüntetni. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3148) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Engem speciel zavarnak a reklámok, a rootolással egy elég alapnak mondható programot lehet működésre bírni: AdAway (reklámblokkoló, hostfile alapú, tehát az egész rendszeren blokkolja, nem az appoknak kell, még ennek se kell futnia).
A lucky patcher, greenify stb-ről nem is beszélve. Semmi rossz nincs a rootban, attól hogy rootolt a készülék, nem lesz nyitott könyv, semmilyen hátránya nincs (bár 1-2 banki alkalmazás sír, ha érzékeli hogy rootolt a készülék), viszont mélyebben bele lehet nyúlni a rendszerbe, gyorsulhat, illetve kell a custom romokhoz.

(#3149) kis.ferenc11


kis.ferenc11
újonc

hali
a nagytestvér (10.5) topicban találtam ezt, valakinek ismerős? lehet a 8.4-et is kingorootal rootolni, hogy ne ugorjon a knox?

(#4380) xtend válasza bupemko (#4373) üzenetére
A "topikgazda" alias éjjn :) lollit akarta rootolni kingo-val de avval nem jött össze, így cf-autoroot-tal toltam és ezért ugrott a KNOX nem a kingoroot miatt :) KK alatt nincs garivesztés kingo-val :)

(#4375) erzol válasza Dyingsoul (#4374) üzenetére
Ha KK van a tabon tedd fel rá ezt:
kingroot
Rootolj vele, majd telepítsd ezt:
Supersume
Ez feltelepíti a supersu-t és törli a kingrootot.
Nekem így elsőre sikerült.

(#4384) bupemko válasza xtend (#4380) üzenetére
Támogatom, nekem kicsit zavaros volt ez a rész, részben ezért is nem vágtam még bele (és ezért is írtam, hogy biztos ami biztos fussa át még egyszer az eddig írtakat a próbálkozó). Most már tiszta:
1. 4.4 KK
2. kingoroot app
3. supersume/supersu a permanens root-hoz és knox marad.

(#5245) macii97
Sikerült már valakinek a legutolsó 5.0-s ROM-ot rootolni? Mert nekem Kingoroot-al sikerült, és reboot után is megmaradt! És a knox is 0 maradt.

(#3150) disy68 válasza disy68 (#3134) üzenetére


disy68
aktív tag

A szofisztikált mérés elmaradt ugyan, de úgy tűnik az akksival nem lesz gond.

(#3137) TomWexX
Most raktam fel a LiniageOs14.1-et (7.1.1) 8.4 wifi verzióra. Eddig szimpatikus, gyors, a gyárinál jelentősen kevesebb "döccenés" tapasztalható (gyári 6-osra ment twrp, majd ez). Az egyetlen probléma vele (ami nekem feltűnt), hogy nincs ujjlenyomat-olvasó támogatás benne és az xda thread-ben se olvastam róla semmit, hogy később lesz-e.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.