Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) ZakRob


ZakRob
senior tag

Tegnap Odinnal sikeresen felraktam a frissebb JB-t. Kiessel próbáltam először, de az 99%-nál megállt és nem volt hajlandó tovább menni. A darabos, szaggatós görgetés nálam is előjött, akárhol néztem. Néhány helyen, pl. fejlesztői beállításoknál, amit LPY-nál is tapasztaltam, ott ugyanúgy maradt a még ennél is darabosabb görgetés. Még kitapasztalom ezzel a JB-vel tovább bírja-e az akksi és akkor elnézem ezt a hibát neki addig ameddig meg nem jelenik a remélhetőleg jobban működő magyar JB. Ha semmi nem változott az üzemidőben, teszem vissza az előzőt.

(#9552) keke69


keke69
őstag

Egy hete én is tulaja lettem 1 ilyen telefonnak,végig olvastam a fórumot ami nem volt egyszerű eset.
Ez a rootolás és JB felrakása tényleg ennyire bonyolult vagy csak én vagyok lemaradva fényévekkel?
A számítógépet elég jól vágom,de ez ami itt folyik nekem kínai :D
Annyi kérdésem lenne ha leírnám mindet kezdhetnének egy új topikot!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#9553) Fitzgerald válasza keke69 (#9552) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Első HSZ-ben sok mindenre választ kapsz.

Más:

A jack milyen minőségű?
Érdemes komolyabb felső-középkategóriás fülest használni? Sennheiser CX400II-t tervezek venni.
Volt egy kb. 3000 forintos Sony in-ear fülesem anno SE X10i-hez és O3D-hez, tökjól szólt.
De ha komolyabb fülest veszek, akkor azért szeretném komolyabb részletességgel hallgatni a zenét.
Aki jobb minőségű fülest használ az mit tapasztalt?

[ Szerkesztve ]

(#9554) keke69 válasza Fitzgerald (#9553) üzenetére


keke69
őstag

Az volt az első amit elolvastam!A szövegértelmezéssel lesznek gondjaim!
Lehet dixleksziás vagyok!Még jó,hogy most derült ki 40 felett! :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#9555) gusthy válasza Fitzgerald (#9549) üzenetére


gusthy
veterán

1, flash feltehetően viccelt :-)

2, a garanciát akkor vonhatják meg, ha VALAKI bizonyíthatóan mókolt a készülékkel, tehát nem kell, hogy te legyél az.

3, jut eszembe, a nem hivatalos unlock meg bűncselekmény is.

@keke69: fog az menni :-)

[ Szerkesztve ]

(#9556) sheep válasza Fitzgerald (#9553) üzenetére


sheep
addikt

Én nem használok vezetékes fülhallgatót màr egy ideje: vetten egy se mw 600-as bt fülest, és azt hasznàlom minden telefonhoz. Nagyon jól szól, és van beépitett fm ràdiója is. Agybadugós, csrélhető gumikkal. Nagyon meg vagyok elégedve vele.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#9557) Morris válasza keke69 (#9554) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanebben a cipőben járok. :DDD Már kétszer elolvastam az első hsz-t, de egyedül akkor sem megy. Én már kénytelen leszek megvárni a gyári jb-t. Mondjuk én még csak a harmadik x-et nyomom :D

(#9558) Fitzgerald válasza gusthy (#9555) üzenetére


Fitzgerald
veterán

1. Nem is neki írtam, voltak itt, akik komolyan gondolták :)

2. Ez így tökéletesen igaz.

3. Készülék értékétől függően lehet szabálysértés is, nem feltétlenül bűncselekmény. IMEI átütése bűncselekmény tudtommal.

(#9559) Fitzgerald válasza sheep (#9556) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Értem. Nem igazán értek ezekhez a wireless cuccokhoz, a hangminőséget vajon befolyásolja az, hogy wired vagy wireless fülhallgatót használ az ember? Vennék én is ilyet, ha nem megy a minőség rovására...

(#9560) eastsider válasza Fitzgerald (#9553) üzenetére


eastsider
nagyúr

Nagyon szuper a Jack, illetve a hangchip. Xperia minim volt, hát nem hallgatnek zenét azon újra.. Pedig az sem volt olyan gáz...

Xears xe200pro-Val használom, ami azért egész jo:) és poweramppal. A gyári füles kibontatlanul van a dobozban. Azért majd kipróbálom :)

az odintol ne féljetek már. Meg ez a root is milyen egyszerű már.... Sonyn sokkal sokkal rosszabb a helyzet :) ott más kernelnél már bl-t kell nyitni stb stb...
Szájbarágósan leirta Sheep és még ezer helyen le van írva :)

Egy kérdés tőlem is:
A kijelzo szuper. Az a fekete az nagyon durva :) az ips-és Dell monitrom elmehet a p...ba.
Mennyire kell félni a beégéstől? Statusbar azért jó dolog, nem szívesen kapcsolnám ki:(

[ Szerkesztve ]

(#9561) Fitzgerald válasza eastsider (#9560) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Na ennek örülök, köszi.
themebuilder pont tegnap ajánlott egy zsír új xe200pro-t 6500 forintért :D
Lehet megveszem azt is, jókat hallottam róla.

(#9562) sheep válasza Fitzgerald (#9559) üzenetére


sheep
addikt

Igazából én nem vagyok zenész vagy egyéb vájtfülü ember, de nagyon sokat hallgatok zenét a telefonon, és nagyon fontos a zene minősége. Van aki azt mondja hogy a bt füles rosszabbul szól, de én ezt nem tudom megerősíteni. Sokszod próbàltam màr hogy bt nélkül jack-en keresztül hallgattam ugyan azokat a zenéket, de semmi különbséget nem vettem észre. Szóval szerintem ez egy nagyon minőségi hd füles, igaz nem is olcsó. Nagy előnye az is hogy így nem kell a jack csatlakozót koptatni, és a telefont taperolni a zene vezérléséhez.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#9563) gusthy válasza eastsider (#9560) üzenetére


gusthy
veterán

Egyelőre nem elég régi ez a modell ahhoz, hogy még lehessen mondani, de szerintem ez a régebbi amoledek hibája volt. Ugyan más technológia, de a környezetemben lévő SII-k nem égtek be.

(#9564) keke69 válasza Morris (#9557) üzenetére


keke69
őstag

Akárhányszor elolvashatom,akkor sem értem :D Nem akarom téglázni mert akkor végkép nem tudnék életet lehelni belé! Én is megvárom a hivatalost inkább!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#9565) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

Sziasztok ha tudtok segiteni van egy kis probléma egy ilyen Samsung telefonnal egy 8 mb -os frissités után kikapcsolt és nem indul el a telefon nem reagál töltésre sem .. recoveryre sem! ha van valami ötlet légyszi segitsetek ! Előre is köszönöm

(#9566) vazzz válasza Tüske0614 (#9565) üzenetére


vazzz
őstag

Download mód sem megy? (home+hangerő le+power gomb)

(#9567) dobolson válasza sheep (#9562) üzenetére


dobolson
senior tag

+1, én is ezt a bt fülest használom. Voltak vele gondok, nem ismerte fel a telefont, de mint kiderült ez azért volt, mert már hozzá volt párosítva tesóm telójához. Vissza kellett állítani gyári állapotúra, azután már csatlakoztak is egymásoz. Úgy tűnik, csak egy telefonnal lehet párosítani... A minőségével én is meg vagyok elégedve és nagyon jó, hogy nem a telefont kell nyomkodni. :K

eastsider

Azért hajlamos a beégésre. Nekem augusztusi, és az értesítési sáv az lcd tesztnél a piros színnél be van égve. A mindennapi használatban egyébként ez nem zavaró, nem is látni, csak a tesztnél.

(#9568) eengir válasza Fitzgerald (#9559) üzenetére


eengir
tag

A levegöben máshogy jut el a jel a fülesig mint a dróton; más a kodolás is stb. Ezek nyilván rontják a jel minöségét (egy audiofil valoszinuleg meg is hallaná). Mivel azonban nem egy high-end wifiröl van szo, hanem "csak" egy telefonrol, igy - ugy ahogy sheep is emlitette - nem nagyon fogsz különbséget érezni. Ebben az árkategoriában nagy kulönbség nincs és ha az ember rászán 6-8000 Ft-ot egy márkásabb fülesre akkor nem lehet nagyon mellényulni. Természetesen egy drágább kicsivel jobban fog szolni.

Én személy szerint a drótra esküszöm, de valoszinu én sem hallanám meg a különbséget.

(#9569) Beppe91


Beppe91
aktív tag

Hello. Megpróbálom még egyszer feltenni a kérdést, hátha valaki tud rá választ, hogy ha a telefon kiírja a notifi baron, hogy elérhető frissítés, az milyen verziót takar? nem halottam róla, hogy hivatalos jb lenne, akkor milyen frissítést ajánl fel? Nem szeretném rootoloni és custom romot tenni rá, viszont zavar, hogy ott van az a szoftverfrissítés elérhető szöveg.

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#9570) vazzz


vazzz
őstag

JB Supressed rom-ot próbáltátok?
Kb. másfél órája van fenn, barátságosnak tűnik.
Dióhéjban: megy a face unlock+ víztükrös dolog is, Note2-ből portolt galéria és popup browser, kamerát működtetik a hardver gombok, video lejátszónál új miniatűrök + ablakban is tud lejátszani(!), miui-s számológép, xperia billentyűzet, van pár új widget (pl 4x4 s tervező naptár), görgethető háttér.
[link]
Előtte, utána wipe ajánlatos, cwm alól telepíthető, ami megtalálható a legújabb thunderzap kernelben.

(#9571) Acef válasza Beppe91 (#9569) üzenetére


Acef
addikt

Szia!
Jelenleg GB, vagy JB van a telódon?

A frissítést nyugodtan elfogadhatod, ha lejön és telepítődik, akkor nyertél, nem fog ártani.
Lehet, hogy semmilyen frissítést nem szed le, de amíg ezt nem futtatod, addig ott marad az értesítés.
Ez a frissítés letiltható, vagy később újraindítható.

Tehát: jelenleg GB-t, vagy JB-t használsz?

[ Szerkesztve ]

(#9572) dobolson válasza Beppe91 (#9569) üzenetére


dobolson
senior tag

Milyen romod van fent? Egyébként biztos, hogy 2.3.6-os frissítés lesz. Engedd, hogy települjön, ha akarod frissíteni, ha nem szeretnéd, akkor meg ne engedd.

(#9573) sunyijanika válasza Beppe91 (#9569) üzenetére


sunyijanika
tag

Ha GB van fent akkor nyugodtan rányomhatsz a frissítésre, pl. amikor én megvettem és bekapcsoltam nekem is rögtön frissítést ajánlot, de már rajta volt a XXLK2 alapból, ezután csak annyit írt, hogy sajnos nem talált újabb verziót, szóval ne aggódj, ha még a gyári van fenn :)

(#9574) csorba23 válasza Beppe91 (#9569) üzenetére


csorba23
tag

Hol vetted? Mikor? Függő vagy független? Most milyen GB verzió van rajta?

(#9575) dobolson válasza vazzz (#9570) üzenetére


dobolson
senior tag

De tele van a tököm: természetesen a P-hez nem jó... :( :W Most komolyan ekkora meló a samu és a szakácsok részéről is beledobni azt a k*rva nfc kompatibilitást?

(#9576) justice84 válasza vazzz (#9570) üzenetére


justice84
tag

Thunderzap kernel hogy lehet feltenni? A CWM nem telepíthető fel csak úgy, csak ha a kernelt is cserélem?
Bocsi ha hülyeséget kérdeztem csak eddig Huawei telom volt és ott egyszerűbb volt CMW feldobása.

(#9577) vazzz válasza dobolson (#9575) üzenetére


vazzz
őstag

Hát igen... :U Ha jól olvastam egy fejlesztőnek van p-s telója, aki a Jetmodot csinálta (varun.chitre15), de az meg téglázta, így még várni kell mindig...

(#9578) Beppe91 válasza Acef (#9571) üzenetére


Beppe91
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ, most vettem, T függő és egyből feldobta ezt a frissítést, XXLK2 van rajta GB, akkor valószínű nem fog találni semmit és nem történik semmi, viszont eltűnik a felirat?

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#9579) justice84 válasza vazzz (#9570) üzenetére


justice84
tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#9580) Acef válasza Beppe91 (#9578) üzenetére


Acef
addikt

Igen, utána eltűnik. Amennyiben letiltod a frissítések keresését, akkor többet nem is jelez.

(#9581) Zorro(hun)


Zorro(hun)
tag

Sziasztok

Egy egyszerű kérdés, biztosan gyorsan meg is válaszoljátok majd...Hogyan lehet az USB-s MTP vagy PTP kapcsolat helyett UMS (USB Mass Storage) módban kapcsolódni a telóhoz? :W

[ Szerkesztve ]

(#9582) gyurika981


gyurika981
tag

Sziasztok!
Van a családban egy Galaxy S Advence szeretném frissíteni, ezt a telefont is vissza lehet állítani gyári állapotra hogy ha esetleg gariztatni kellene, illetve download módban a számláló ugrik az odinos frissítéstől, ha igen akkor lehet nullázni? Gyári t-mobilos rom van a telon melyik JB-t tegyem fel melyik a jobb?

(#9583) gusthy válasza Zorro(hun) (#9581) üzenetére


gusthy
veterán

Elég idétlenül, és nagyon nem intuitív módon, aki ezt kitalálta...
Beállítások->Vezeték nélküli és hálózati beállítások->USB beállítások->Tár csatlakoztatása a számítógéphez.

(#9584) Zorro(hun) válasza gusthy (#9583) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Köszi.Sikerült. Tényleg elég idétlenül működik... :R

(#9585) Acef válasza gyurika981 (#9582) üzenetére


Acef
addikt

Olvasd az első hsz.-t, abban részletesen leírva, és linkelve minden.
Számlálót nem növeli. A GB visszaállítható, gariztatható.

[ Szerkesztve ]

(#9586) gusthy válasza Zorro(hun) (#9584) üzenetére


gusthy
veterán

nm :)

(#9587) koszegii válasza Zorro(hun) (#9581) üzenetére


koszegii
tag

Beállítások-vez.nélk. és hálózati beáll-USB beáll.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9588) unyadavid


unyadavid
senior tag

Popup browser JB-re, egészen jól működik, viszont ekkor a vissza nyíl kilép az alkalmazásból de a home gomb nem.

(#9589) Zorro(hun) válasza gusthy (#9586) üzenetére


Zorro(hun)
tag

Már csak annyi a probléma, hogy ez a beállítás kikapcsolja az USB-s hibakeresést. Erre is van valami megoldás (már hogy ne tegye ezt :) ) ?

(#9590) k0c2k4 válasza vazzz (#9570) üzenetére


k0c2k4
tag

Supressed logo eltuntetheto alapotsavbol?

"Growing old is inevitable. Growing up is optional"

(#9591) gusthy válasza Zorro(hun) (#9589) üzenetére


gusthy
veterán

Nemtom, de az mér baj?

(#9592) vazzz válasza k0c2k4 (#9590) üzenetére


vazzz
őstag

Nem láttam rá opciót.

(#9593) Tüske0614 válasza vazzz (#9566) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Semmi ... ott is ugyanaz a helyzet .. egyszerre kell mindhármat ugye ? bocs nem az enyém a telefon csak megkértek több varia nincs ugye ? 3 hetes telefon első frissités és vége is lett ezek szerint ?

(#9594) vazzz válasza Tüske0614 (#9593) üzenetére


vazzz
őstag

Jaja... először lenyomod a home + hangerő le, nyomva tartod, közben megnyomod a bekapcs gombot is hosszan, míg nem rezzen egyet. Fel volt töltve a telefon frissítés előtt?

(#9595) Tüske0614 válasza vazzz (#9594) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Igen fel . feldobott egy frissitést elinditották majd kikapcsolt és semmi . most itt van nálam a készülék de semmire nem reagál . köszi h segitesz !

[ Szerkesztve ]

(#9596) Beppe91 válasza Acef (#9580) üzenetére


Beppe91
aktív tag

Köszi, csak azt nem értem, hogy ha nincs is frissítés, akkor minek dobja fel? Ja meg még egy kérdés, gyári romon nem lehet beállítani, hogy az alsó két érintő gomb világítson, ha értesítés jön? Nekem sima sgs-em van, de nagyon rég nem volt rajta gyári rom, esetleg valami progival, playről?

Iphone 8 Plus // Microsoft Lumia 950 // Logitech DFGT // SJCAM SJ4000

(#9597) Orton96


Orton96
aktív tag

Sziasztok! Szemezek egy Galaxy S Advance-szel, de lenne róla pár kérdésem. A rendszer és a böngészés átlagos gyorsaságáról mi a véleményetek? Melyik a legújabb hivatalos Android frissítés a telóra? A T-mobilnál venném, náluk van már a 2.3 óta frissítés? (A frissítéseknél mondjuk nekem fontosabb a böngészés gyorsasága.)

Előre is köszönöm a vélaszokat. :)

Szerk: Megtaláltam a Mobilaréna írást a frissítésről... Gondolom akkor még nem hozták ki a szolgáltatói darabokre... Infó van róla, hogy mikor fog T-mobilnál kijönni? (Sokkal jobban tetszik nekem JB-nel :) )

[ Szerkesztve ]

(#9598) eastsider


eastsider
nagyúr

érdemes felrakni a thunderzap kernelt? nem növeli a binary countert?

tényleg ennyi az install?

Instruction to flash:

Put the kernel on sdcard and do this in terminal emulator or adb shell
Code:
$ su
# dd if=/sdcard/kernel.bin.md5 of=/dev/block/mmcblk0p15
# reboot

miylen fóliát ajánlotok ? (ebay)
milyen tokot?

ezek a head case tokok gagyik? [link]

(#9599) TayRol válasza eastsider (#9598) üzenetére


TayRol
veterán

ez a tok nagyon király! :)

(#9600) South Velen


South Velen
addikt

Ti LPZ-vel milyen üzemidőt tapasztaltok? Nekem jóval gyengébbnek tűnik, mint LPY-vel. Bár lehet csak azért, mert a semmiresejó KIES-szel flash-eltem. (Lusta voltam kivárni a hotfile sebességét.) FR-t természetesen csináltam utána, de mégis.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.