Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-13 22:04:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note10 és Note10+ témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) gjoco1 válasza dkovizoli (#12349) üzenetére


gjoco1
addikt

Nekem is úgy rémlik , igazán nem kutakodtam jobban . Ki hogy van vele , Én így ahogy van , igazán többre nem is áhítzok. :)
Szept 1. én múlt két éves , tökéletes állapotban , akku szintén .
Így van , egy év - másfél benne van , ahogy novinyul mondja .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#12352) novinyul válasza gjoco1 (#12351) üzenetére


novinyul
veterán

Az enyém februárban lett kibontva :)(én májusban vettem meg) Szóval még csak 6 hónapos a telefon, bőven van benne tartalék.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#12353) Memmaao válasza gjoco1 (#12351) üzenetére


Memmaao
addikt

Én előrendelhető során vettem annó, és ez az első telefon az utóbbi időben, amit két éven túl sem érzek öregnek. Simán van benne még 1 év minimum. És nem is szívesen költöznék át róla mostanában. Az EESZT mobil tokent pl tök bonyolult átrakni másik telefonra.

My name is Bond, James... Dean.

(#12354) Diokhan válasza novinyul (#12350) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem jóval több van benne, mint másfél év. Ezzel a hardverrel és a 12 giga rammal még 4 év múlva is a legfelső kategóriában fog elhelyezkedni.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#12355) F_Gergely válasza Diokhan (#12354) üzenetére


F_Gergely
őstag

Note4-et közel 5 évig használtam, a vége felé az akksi kezdett döglődni (naponta 2x kellett tölteni) illetve telefonhívásnál elkezdtek panaszkodni a minőségre, de egyébként nem volt gondom vele, jó a memória már érezhetően kevés volt.
Ezért is vettem a Note10+-ból a 12 gigásat, mert ez egy darabig elég lesz illetve az 512 gb belső memória is jól jön. Nálam az akksin múlik meddig bírja majd, szerintem a többi alkatrésszel nem lesz gond.
Egyébként vevő lennék egy Fold szerű cuccra ha van benne ceruza, de nekem a samsung mechanikai megoldása nem jön be, a Motorola sokkal szebben kivitelezte. Ha ezt megoldják majd akkor mindenképp érdekelne egy ilyen cucc, de nem ilyen áron. Már a 380-at is sajnáltam a Note-ra mikor vettem előrendelésben, más ennyiért autót vesz ez meg csak egy ki...ott telefon. Nevetségesen túlárazva.

(#12356) Joachim21


Joachim21
senior tag

Én már nagyon váltani akartam, de az idei felhozatal Samutól, a Foldot is beleértve nekem hatalmas csalódás volt. Se a design, se/vagy a hardver nem tetszett, ezért lehet 11 év droidozás után megnézem az Apple mit tud. Feleségem 12 pro max-át szoktam nyomogatni, és ott legalább még megvan az újdonságfaktor, ami Androidon régóta nincs egy-egy készülékváltás után. :B

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#12357) Diokhan válasza F_Gergely (#12355) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem ez az egyetlen telefon, ami túl van árazva, vannak ettől sokkal drágább telefonok, amik fele ennyit nem tudnak.
Note10+-ból nem is tudtál volna nem 12 gigásat venni, mivel mindegyik plus 12 gigával bír, a sima Note10-ben van 8 (A lite jtt ki 6-al és 8-al is).
A Note4-et én is sokáig használtam, amíg meg nem halt benne a Nand, mint minden snapdragon verziós 4 magos Note4-ben. Az akku pont nem volt szempont, hiszen abban még cserélhető, annyit vesz hozzá az ember, amennyit akar.
Nos, fold. Nekem nem jön be a függőlegesen hajlítható telefon, de még a Motorola V3 remake-je is csak azért jön be, mert annak eredetijét nagyon szerettem, sokáig megvolt. De szerintem még nagyon nem tart ott az a technológia, ahol kellene neki ahhoz, hogy megbízható legyen.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#12358) gjoco1


gjoco1
addikt

+ Bizony jó lesz ez még sokáig . Semmi késztetésem másik telefonra .Egyszer majdnem megbillentem az idén egy N20U - felé , de szerencsére az Androidos rádió a gépsárkányomba jobban izgatott és arra költöttem . :DDD Jó döntés volt . Lett egy pöpec rádióm és maradt a telcsi . Amúgy a N20U már talán Nekem nagy is . 10+ is már határeset . Azt sem bánnám néha ( télen ) , hogy kb. 5mm - el kisebb lenne . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#12359) Memmaao válasza gjoco1 (#12358) üzenetére


Memmaao
addikt

Télen nekem több, mint 5mm-rel kisebb, ha fázom. :DDD ;]

My name is Bond, James... Dean.

(#12360) gjoco1 válasza Memmaao (#12359) üzenetére


gjoco1
addikt

:DDD :C

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#12361) novinyul válasza Memmaao (#12359) üzenetére


novinyul
veterán

Na ezt adom :))
Amúgy meg ha a Note 20 ultra lenne itthon Snapis verzióba, akkor szerintem cserélnék. Az Exynos 990 még a Samsung szervizesek szerint is fos lett. Na nem mint ha a 888 vagy a 2100 jobb lenne.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#12362) cdl válasza Memmaao (#12353) üzenetére


cdl
senior tag

'Az EESZT mobil tokent pl tök bonyolult átrakni másik telefonra"
Szia.
A hogyanról tudnál írni 1-2 mondatot?
Úgy néz ki migrálok a topik telefonjára, jól jönne a help.

(#12363) Memmaao válasza cdl (#12362) üzenetére


Memmaao
addikt

Szia! Fejből nem tudom, elég bonyolult. Nálunk a medsol nyitó oldalán van fent instrukció, onnan csináltam, kell hozzá e személyi olvasó is.

My name is Bond, James... Dean.

(#12364) M_AND_Ms válasza Memmaao (#12363) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem elég egyszerűen az EESZT app-ban belépni az Ügyfélkapuba? Nekem még bohóckodnom kellett a QR kódokkal, de a kollégámnál már egyszerűen csak ÜK belépés volt. Szerintem, egy új telefonnál.is csak annyi kell.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12365) axlfsi


axlfsi
veterán

Valoban meg sok evig megallhatja a helyet ez a telefon (10+)

Valamilyen szinten mar varom is, hogy elengedje a Samsung, mert akkor: XDA -> root + jobbnal jobb fozott romok :) (volt ido regen, amikor napi szinten romoltam a nightlykkal :) )

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12366) Memmaao


Memmaao
addikt

Mi ez a 6os a wifi mellett? Ma látom először.

My name is Bond, James... Dean.

(#12367) axlfsi válasza Memmaao (#12366) üzenetére


axlfsi
veterán

WiFi 6 /Szifonos link, de a lenyegen nem valtoztat/
(az aktualis csatlakozasod WiFi 6 protokollt hasznal)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12368) Memmaao válasza axlfsi (#12367) üzenetére


Memmaao
addikt

Vadiúj frissen átadott épületben vagyok. Akkor gondolom itt valami extra modern router van.

My name is Bond, James... Dean.

(#12369) axlfsi válasza Memmaao (#12368) üzenetére


axlfsi
veterán

Mar egy AX10-ben is van WiFi6, ami 20e Ft alatt megvasarolhato, de igen, teny, hogy egy ujabb technologia :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12370) TTom65 válasza Joachim21 (#12356) üzenetére


TTom65
tag

És milyen az iPhone a droid mellett, milyen nyomkodni, mennyire gáz a zárt rendszer? Nekem eddig nem volt hozzá "szerencsém", de pont ez miatt a kisördög ott hátul elkezdet mocorogni. :B

(#12371) novinyul válasza TTom65 (#12370) üzenetére


novinyul
veterán

2 hónapig használtam fő telefonként egy SE2020-t, de aztán feladtam. Nekem nagyon zárt a rendszer, nincs rendes fájlkezelés, egy nyamvadt csengőhangot is szerkeszteni kell :( Szóval nekem nem jött be. De az is igaz hogy, stabil és hosszan támogatott rendszer.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#12372) Diokhan válasza TTom65 (#12370) üzenetére


Diokhan
addikt

Végtelenül egyszerű, jól használható, sokkal biztonságosabb, mint a droid, és nagyon kidolgozott ökoszisztémája van. A rendszer gyors, stabil. Nekem a Note10+ előtt SE2020 volt, előtte 7+, előtte SE 1st gen (ebből vagy 4db, mindig a belső tárhelíy miatt újítottam), előtte 5S, 5C, 4S, 3GS, 2G. Jól ismerem a rendszert és néha hiányzik is. A swiftkey és samsung billentyűk pl sehol nincsenek az iOS billentyűzet pontosságához. Siri viszont valamivel fejletlenebb, mint a Google aszisztens, valamint a kamera szoftver sem hagy sok belenyúlást a épkészítésbe. De én szeretem, a 7+-om és egy st gen SE-m mai napig kölcsön van adva. Early 2008 MacBook Pro-m SSD hiányában a fiókban pihen :D

#12373Plazmacucci: A régi GarageBand-el lehetett csengőhangot csinálni PC nélkül, van róla cikkem logout-on :D

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#12373) Plazmacucci válasza TTom65 (#12370) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kevés az alkalmazás. Szerintem. Meg buta az egész. Olyanoknak jó, akiknek a gyári apple csengőhang megfelel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12374) _ak_ válasza TTom65 (#12370) üzenetére


_ak_
addikt

Szerintem egyáltalán nem egyertelmű, hogy melyik a jobb, az már bőven egyéni preferencia. Szvsz simán élhető a mostani iOS. Csengőhangot a Note-on sem piszkálom és az évek alatt talán most cseréltem háttérképet 3-jára.
Láttam, hogy miket lehet csinálni az egyéb launcherekkel, tetszik, sok szép, igényes van köztük, de ki nem állnám, ha használnom is kellene.

Összes böngésző egy átskinezet Safari, az összes billentyűzet egy átszkinezett gyári billentyűzet. Nehéz elhinni, hogy ami nincs, az tényleg nincs, mert nem elérhető semmilyen más módon, de cserébe adnak is valamit.

4 éve menekültem vissza az Androidra/Samsungra, most már nincs ez a késztetés. Ki kell próbálni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#12375) Joachim21


Joachim21
senior tag

Én is váltani fogok Apple-re, egyszerűen mert az Android már nem hozott újat évek óta. Nem tudom rávenni magam egyik Androidos készülékre sem. A Huawei kinyírásával a konkurencia nyomása is megszünt a Samsungon. Kell valami új amit nyomkodhatok, felfedezhetek, ami izgalmas.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#12376) TTom65


TTom65
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Igen ezektől tartok ugyan akkor ki is próbálnám.

(#12377) sanyijedi válasza Joachim21 (#12356) üzenetére


sanyijedi
őstag

+1 .. ugyan ezt érzem, ami miatt nem váltok az a ceruza, amit eddig csak a note adott ami ha nem lesz akkor végül is mindegy a rendszer..
illetve még kicsit hiányozna a whatsapp előzmény, sokszor keresek benne és nem lehet átvinni egyelőre IOS-re

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#12378) axlfsi válasza sanyijedi (#12377) üzenetére


axlfsi
veterán

Sokszor volt mar tema, igy csak annyit fuznek hozza: ne temessetek a Note szeriat. Szo sincs egyelore rola (a legutolso informaciok szerint), csupan az idei kimaradt (velhetoen). A 10+ booooven(!) megallja a helyet meg egy evig es utana meglatjuk.

Sot; valoszinuleg nem is kell egy teljes evet varnunk, mert azt is meglebegtettek Samueknal, hogy az eddig bevett, megjelenesi szokasok nincsenek kobe vesve, azaz varhatoan elobb fog megjelenni a kovetkezo Note, mint jovo osz.

UI.: persze, mindez csak spekulacio, de en igy kepzelem el kb. :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12379) ahnaelei


ahnaelei
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mostanában eldobja az 1-es kártyát, (csak az 1-est) lejön a hálózatról. Újraindítás után símán felismeri a teló, de egy idő (néhány óra) után újra ledobódik. Ez teló gond, vagy kártya, vagy hálózat, vagy????! Előre is köszönöm!

(#12380) gjoco1 válasza ahnaelei (#12379) üzenetére


gjoco1
addikt

Szia !
Csak tipp . . . .. Mikori a SIM ? Esetleg , ha " régi " megpróbálnám kicseréltetni .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#12381) ahnaelei válasza gjoco1 (#12380) üzenetére


ahnaelei
tag

Kb négy éves. Mindkettő négy éves.

(#12382) gjoco1 válasza ahnaelei (#12381) üzenetére


gjoco1
addikt

És , ha megcseréled a kártyáka ? Akkor is csinálja ? :U
Négy éves SIM - nek elméletileg nem volna szabad rendetlenkedni . ( ? )

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#12383) novinyul válasza gjoco1 (#12382) üzenetére


novinyul
veterán

Egy cserét megér. Ingyenesen cserélik a szolgáltatók.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#12384) gjoco1 válasza novinyul (#12383) üzenetére


gjoco1
addikt

Igen , tudom . . . . Két - három évente szoktam cseréltetni ( T.kom ) :)
Volt már nálam is , hogy rendetlenkedett .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#12385) ahnaelei válasza gjoco1 (#12382) üzenetére


ahnaelei
tag

Azt majd még megpróbálom. Köszi.

(#12386) gjoco1 válasza ahnaelei (#12385) üzenetére


gjoco1
addikt

Igazán nincs mit ! :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#12387) TTom65


TTom65
tag

Note hírek. link

(#12388) Zsoleszhun válasza TTom65 (#12387) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Kijött magyarul is: [link]

¯\_(ツ)_/¯

(#12389) gjoco1 válasza Zsoleszhun (#12388) üzenetére


gjoco1
addikt

Nofene , csak lebegtetik a bizonytalanságot . . . . . . ( ? ) :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#12390) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Aki akar váltani, annak érdemes felkeresni a samsung.com -ot, ahol samsung hetek akció van.
Ma az s21 szériára van -30% :Y
Csak kosárba rakás után vonja le a kedvezményt.

pl: s21 ultra 285.593 Ft elég baráti :))

¯\_(ツ)_/¯

(#12391) Plazmacucci válasza Zsoleszhun (#12390) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:N

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12392) _ak_ válasza Plazmacucci (#12391) üzenetére


_ak_
addikt

Akkor sem, ha adnak egy Galaxy Buda Live-ot mellé? ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#12393) Plazmacucci válasza _ak_ (#12392) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Háát... Én azt mondom egy S21 Ultra sem ér meg 150e ráfizetést.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12394) axlfsi válasza _ak_ (#12392) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem adnak! Ebben a promóban nem jár Buds, így számoljatok vele!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12395) Aventador91


Aventador91
őstag

üdv. létezik olyan fólia note 10+-ra amit nem piszkál fel a tok?

(#12396) Diokhan válasza Aventador91 (#12395) üzenetére


Diokhan
addikt

Üdv. Nekem nem sikerült találni, clear view tok védi a kijelzőt.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#12397) gjoco1 válasza Aventador91 (#12395) üzenetére


gjoco1
addikt

Üdv !
Hacsak nem olyat teszel rá , ami nem hajlik rá a szélére . Bár szeintem előbb utóbb azt is felpiszkálja .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#12398) fzboxx válasza Diokhan (#12396) üzenetére


fzboxx
senior tag

Nálam is a clear view vált be

(#12399) Plazmacucci válasza Aventador91 (#12395) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gyári Samsung.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12400) M_AND_Ms válasza Aventador91 (#12395) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Inkább keress olyan tokot, ami nem piszkálja fel a fóliár

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.