Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-13 22:04:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note10 és Note10+ témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) danisuto válasza F_Gergely (#865) üzenetére


danisuto
csendes tag

1 éjszaka alatt 12-13% simán úgy, hogy hozzá sem nyúltam. És mondjuk ha reggel elindulok vele melóba, benyomom a spotifyt, 45 perc múlva már 65-70%-on vagyok, ami nagyon meglepett. Most így 3 nap után nem változott semmi. Lehet valami a háttérben "okoskodik"?

(#1002) Teal'C válasza HaliGab23 (#1000) üzenetére


Teal'C
addikt

Gratulálok az új szerzeményhez, mondtam én hogy korai volt az a kijelentés :DDD

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1003) danisuto


danisuto
csendes tag

Olvastam hogy vannak panaszok a kamerára, beállnék a sorba, DE! Tavaly a note9-em ugyan ezt produkálta az első hetekben, elmosódott képek, túl sötét volt a végeredmény vagy épp túl fényes ha valamire úgy fókuszáltam. Kb. a második rendszerfrissítés oldotta meg anno a problémákat, szóval várjuk ki a végét, mi lesz. :)

(#1004) HaliGab23 válasza Teal'C (#1002) üzenetére


HaliGab23
senior tag

:DD

Hát sejtettem én is, na de az ember próbált ellenállni :DD

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1005) HaliGab23 válasza Teal'C (#1002) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Köszönöm! :)

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1006) GRILLEBAR válasza _ak_ (#927) üzenetére


GRILLEBAR
csendes tag

gyári töltőm van, note 8 al s10 el tökéletesen ment.. ez előzőnek sztem hibás volt a toll árnyékolása.. mert ugye azt meg a készülék tölti vezeték nélkül.. na mind1 most úgy nincs bajom, tetszik nagyon

(#1007) mave13


mave13
őstag

Megnéztem pár kép adatait, amit készítettetek...

Látszik, hogy amint nincs fény, a program felnyomja az ISO-t 400 környékére, vagy afölé.
A yorki mutatja egyébként, hogy ez a kamera összességében nem rossz. 320-as ISO-val nem is annyira lett vízfesték a kutya szőre, a jobb oldali elmosódás inkább csak a pontszerű fókusz miatt van, de ahol éles, az a kategóriájában egész jó. Illetve, ha az 1/2 s záridőt így meg lehet kézben tartani, az nagyon szép teljesítmény a stabilizátortól.
A bolognese (??? :) ) ISO 400-on egy festmény. Igaz, itt az optika is "csak" 2,4-es fényerejű. Az 1/50 s záridő mellett bemozdulás nincs, de a részletek is elvesztek. Ezt a témát megpróbálnám mondjuk 1/5 s záridővel, ISO 100-200 mellett.
A Mustangnál annyi fény volt, mint állat, így nem meglepő a jó eredmény. ISO 64 mellett már nincs semmi mosás, a kontúrok, és a szélek élesek. Ez egy könnyű téma, itt ezek a kis érzékelők, meg a szoftver tudnak jobb minőséget akár egy régebbi/olcsóbb MILC gépnél is.
A fiókocskáknál van a legmagasabb ISO, 640 1/25-ös záridővel. Az eredmény csalóka. Itt is minden vízfestékszerű, csak annyira markáns a kontraszt a színek között, hogy ez nem feltűnő. De, a szivecskéken a minta árulkodó, mosott, mint állat. Ezt is megpróbálnám 1/5, 1/2 körüli záridővel, ISO 300 környékén.
A parkoló autóknál ISO 64, és 1/100 s záridő, itt szintén volt elég fény, így nincs elmosódás sem, szép homogének a felületek, élesek a kontúrok.

Nekem egy Panasonic Fz-150 bridge kamerám van, aminek a szemzora 1/2,3 inch, CMOS, 12,1 MP. Igaz, a lencserendszer csak f/2,8-5,2 fényerejű. A gép kategóriájában szépen rajzol ISO 100-200-ig. ISO 400 még a szódával elmegy, de nem szoktam használni, mert ott már érezhetően romlik a képminőség. Sajnos ezek az érzékelők ennyit tudnak. Az ISO 25600 meg egyéb mókusvakítások a rossz vicc kategória még jóval komolyabb gépeknél is.

Szerintem a Note 10 érzékelője nem rossz, amennyit ki tudtam bogarászni, talán 1/2,55 inch, stabilizátora kifejezetten jó, a szoftveren lehetne (kellene) még csiszolni. Inkább alacsonyabb ISO, magasabb záridő, ha már egyszer a stabi jó.

Amit lehet tenni, ISO-t fixen 200-as plafonra állítani, és alacsonyabb záridővel dolgozni. Persze, meg kell találni az egyensúlyt, ahol még nem alulexponált a kép, és nem mozdul be kézből fotózva. HDR nem tudom emnnyire befolyásol, de kevés fénynél kikapcsolnám.
Meg lehet próbálni a raw képeket, ha lehet, és utólagosan feldolgozni a fotókat, de a fizikát akkor sem lehet hanyagolni.
Vagy, ha nem akartok "szórakozni", akkor fényt kell adni a szenzornak, minden mennyiségben.

Majd ha január, február környékén ésszerű szintre esik a Note 10 ára, ki fogom próbálni személyesen is, mert amúgy az egész telefon nagyon tetszik. :)

Icewolf || kósza ||

(#1008) mesa23 válasza Memmaao (#995) üzenetére


mesa23
aktív tag

Üdv!

Van nálam Note 8, Note 9, S10+, és Note 10+ is! Sajnos az első naptól kezdve nem vagyok elégedett a Note 10 + kamerájával! Most összehasonlitottam a négy készüléket, és a Note 8 és Note 9 simán nyert! A Note 9 talán egy hajszállal jobb mint a 8, de ott alig van különbség! Viszont az S10+ és Note 10 + szemmel láthatóan rosszabb, "mosott részletekkel" operáló képeket csinál, és ebből sajnos arra lehet következtetni hogy nem is olyan biztos hogy egyhamar javitanak a Note 10+ kameráján, ha az S10+ fél év után is le van még maradva az előző évek Note készülékeitől!

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#1009) Memmaao válasza mave13 (#1007) üzenetére


Memmaao
addikt

A lego mustang note 8 kamera. Amit korábban pl a gyerekről raktam fel, az note 10

#mesa23: nálunk az s8, note8, s10, note.10+ közül szinténa note 8 a nyerő képek terén és félek, mivel az s10 ugyan ilyen rossz sötét képeket csinál, nem lesz itt egyhamar javulás. Majd a note 12vel ismét jó képeket csinálok. Vagy visszaköltözöm a 8ba.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1010) mave13 válasza Memmaao (#1009) üzenetére


mave13
őstag

Látom, de az a kép nem releváns ebből szempontból. Ilyen fényviszonyok mellett a Note II is egész szép képeket készített.
Kevesebb fényű témához hasonlítsd, ahol magas az ISO, és hosszabb a záridő.
Vagy azonos téma a két géppel automata módban, majd manuálisan ugyan azokkal a beállításokkal.

Megnéztem a gyerkőcöket... Ez biztos ugyan az a kamera, amivel a többiek képei készültek, amiket nézegettem? Ennek f/2,4-es az F-stop értéke, és nem f/1,5. Az ISO egyik esetben 250 1/100-as záridő mellett, a másik képnél 320, 1/100 s záridővel.
Itt már nehéz a játék a téma miatt. Mivel a gyerkőc mozog. Így rövidebb záridők kellenek, de megpróbálnám 1/50 körül alacsonyabb ISO mellett... hátha.

Amit még nem értek, hogy miért ennyire pontatlan a fókusz. Az egyik képnél a gyerek keze, meg a takaró éles, a másiknál meg a kiságyrács, meg a függöny... Portré mód, vagy ilyesmit próbáltál variálni?

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#1011) mave13 válasza mesa23 (#1008) üzenetére


mave13
őstag

Érdekes lenne egy rövidke kamerateszt erről akár a Logouton.
Azonos téma automatán, majd manuálisan.

Az S10 képeitől sem voltam anno elájulva. Mondjuk ilyen szempontból a P30 pro-tól sem estem hanyatt.

Icewolf || kósza ||

(#1012) mesa23 válasza mave13 (#1011) üzenetére


mesa23
aktív tag

Ha lesz egy kis időm, lehet megcsinálom! :)

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#1013) ollie válasza mave13 (#1010) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy a gyereknél a széles látószög volt használva(?), ott meg nincs autófókusz.

***

(#1014) mave13 válasza ollie (#1013) üzenetére


mave13
őstag

Nem értek ezekhez a mobil kamerákhoz, de ez alapján az f/1,5 "wide-angle" kamera tud f/2,4-et is... Dual Aperture. Ezt nem tudom, mi. Illetve, ebben van állítható rekesz? :F
Tehát ez mégis ugyan az a kamera, csak más fényérték mellett. Ami viszont fontos, főleg, ha kevés a fény. Magasabb f/ értéknél kevesebb a szenzorra eső fény mennyisége.

Magasabb f/ értéknél javul a mélységélesség. Azaz, szélesebb tartomány lesz éles a képen a fókuszpont körül. Csak, jelen esetben úgy nézem, rossz helyen van a fókuszpont.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#1015) mave13 válasza ollie (#1013) üzenetére


mave13
őstag

Dual aperture

Ilyen még nincs az S8-ban, úgyhogy nem tudom, ez mit tesz hozzá a képhez a gyakorlatban.

Icewolf || kósza ||

(#1016) doooo válasza mave13 (#1015) üzenetére


doooo
veterán

Elég sokat... 1,5-ön több fény, kevesebb részlet, 2,4-en kevesebb fény, több részlet. Automatikusan is és manuálisan is lehet váltogatni közöttük, S9-be került először ilyen.
Fentebb írtam, hogy lehet, hogy ez a hibás a rosszabb képeknél (vagy ez is). Például akkor is átvált 1,5-re, amikor nem kellene, irreális végeredményt produkálva (bár azért annyira szélsőséges különbségnek nem lenne szabad létrejönnie, max nagyon sötétben).

(#1017) GRILLEBAR válasza barmar (#998) üzenetére


GRILLEBAR
csendes tag

fejlesztői beállításoknál be lehet állítani h a kijelző ne kapcsoljon ki töltés közbe

(#1018) mjani1172 válasza Roland861010 (#958) üzenetére


mjani1172
addikt

És neked ez a jó? :F
Egy ilyen drága eszköztől ez nem acélos.
Kb alsó kategória.

[ Szerkesztve ]

(#1019) mjani1172 válasza F_Gergely (#947) üzenetére


mjani1172
addikt

Próbálj meg másik (mondjuk manual camera) szoftvert ralán segít.
Tényleg gyenge a kép, de biztos javítják,ez egy csúcsmodell ennél többet tud, csak nem értem miért engedik így ki.

(#1020) F_Gergely válasza danisuto (#1001) üzenetére


F_Gergely
őstag

ott valami mas lesz, nekem most 3 ora alatt 2%ot ment le az akksi ejjel, meloba menet en youtube-rol hallgatok zenet es masfel ora alatt, max 10%-ot merul, tehat az, hogy nalad 60-70%-ra megy szereintem oke, ha nekem youtubbal, meg masfel ora alatt 10%.

Ha szabad ilyet irnom, egy picit azert orulok, hogy nem csak en erzem, ugy tte van a kameraval, hanem masnak is produkal ilyet a telefonja. Hozzateszem, ez meg mindig jobb, mint a HTC-nel mikor lila szinuek lettek a fenykepek, es oke, hogy garanciaban csereltek a kameramodult, csak masfel honap volt mire megkaptam a telefonom. Na meg eleg nagy blama volt hogy egy akkori csucsmobilnal hogy megvesged 200+ ezerert es lila szinuek lesznek a kepek, mert tulmelegszik a kamera.

(#1021) Roland861010 válasza mjani1172 (#1018) üzenetére


Roland861010
addikt

Ebbe bele sem állok :)
Este 20:53-kor készült a kép a szobában csak a tv világit.
Ahoz képest nem rossz szerintem.

(#1022) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Bekapcsolt AOD alatt látszik az ujjlenyomatolvasó folyamatosan. Nem lehet azt kikapcsolni valahogy? Órát látom mozogni, viszont azt nem. Vagy mozog az is, csak nagyon keveset? Beégés miatt kérdezem ám. :DD

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1023) Roland861010


Roland861010
addikt

Éjszakai teszt

(#1024) mjani1172 válasza Roland861010 (#1021) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem érdekes,csak egy megjegyzés volt, bár azóta láttam, már más is írta, hogy ez bizony gyenge.
De a lényeg, hogy neked megfelel és ez a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#1025) Roland861010 válasza mjani1172 (#1024) üzenetére


Roland861010
addikt

Szerintem félre olvasol...

Látszik, hogy amint nincs fény, a program felnyomja az ISO-t 400 környékére, vagy afölé.
A yorki mutatja egyébként, hogy ez a kamera összességében nem rossz. 320-as ISO-val nem is annyira lett vízfesték a kutya szőre, a jobb oldali elmosódás inkább csak a pontszerű fókusz miatt van, de ahol éles, az a kategóriájában egész jó. Illetve, ha az 1/2 s záridőt így meg lehet kézben tartani, az nagyon szép teljesítmény a stabilizátortól.

(#1026) barmar


barmar
aktív tag

Helló

Valaki jelezné hogy neki is ott van e aod ba a toltes státusz ? Nem tudok úgy tölteni hogy teljesen ki legyen kapcsolva a kijelző.

Köszi

(#1027) Memmaao válasza mave13 (#1010) üzenetére


Memmaao
addikt

F/1,5 nekem nem is ad soha, f/2,4 a fő kamera. Nem volt bekapcsolva semmi, automata módon volt. Mikor kéne f/1,5 re valtania a fő kamerának?

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1028) F_Gergely válasza barmar (#1026) üzenetére


F_Gergely
őstag

szerintem ezt nem lehet kikapcsolni, engem is zavar, mrrt felek, bogy beleeg a telefonba hosszutavon :U

(#1029) Teal'C válasza barmar (#1026) üzenetére


Teal'C
addikt

Olvass vissza.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1030) mjani1172 válasza Roland861010 (#1025) üzenetére


mjani1172
addikt

Mit tudnék ezen félreolvasni?

A mostani csúcs mobillal készítettél egy fotót, egy tőled kb 30 cm-re lévő fekvő kutyáról.
És nem egy nagy szám. Ennél egy alsókategóriás telefon is készit jobbat vagy ugyanilyet.
Ezeket írod:
- összességében nem rossz
- nem is annyira lett vízfesték
- jobb oldali elmosódás
-de ahol éles, az a kategóriájában egész jó

Mindezen hibákat te írod egy képről, amivel éppen azt bizonyítod hogy milyen jó.
Ha ez valóban jó fotó lenne, akkor az ember annyit mondana: tökéletes.

"nagyon szép teljesítmény a stabilizátortól"
Mi a nagy teljesítmény? Ülve készítesz egy fotót egy tőled 30 cm-re lévő fekvő kutyáról?
Hű, ez tényleg óriási.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy a kamera rossz, nyilván nem az, inkább úgy fogalmaznék ,hogy még van fölfelé tér neki, sokkal többet vártam tőle.

Részemről vége.

[ Szerkesztve ]

(#1031) Memmaao válasza mjani1172 (#1030) üzenetére


Memmaao
addikt

Engem az zavar, hogy relatíve sokkal roszabb , mosottabb képet csinál sötétben, mint a note 8. Ráadásul ha mozog az alany, akkor szinte lehetetlen lefotózni. Egy szurke- barna kutyaszőr eseten nem is feltűnő, de egy arcon szörnyen mutat.

My name is Bond, James... Dean.

(#1032) Kasya válasza F_Gergely (#1028) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nek fog. 2 éve megy lassan Note8-on, gond nélkül. Az AOD folyamatosan változtatja a helyet a kijelzőn.

(#1033) Prien


Prien
addikt

A teszteken jó képeket lőttek a telefonnal, most meg akik megvették , várják a frissítést, mert nem az igazi...? :U

A kevés is több a semminél.

(#1034) Teal'C válasza mjani1172 (#1030) üzenetére


Teal'C
addikt

"Este 20:53-kor készült a kép a szobában csak a tv világit"

Így nem rossz! De nyilván neked ez kimaradt, próbálj már fotózni tv fénynél mikor állandóan változnak a fényviszonyok és az is kevés.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1035) mjani1172 válasza Teal'C (#1034) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem szeretnék már többet ehhez hozzászólni,csak annyit kérnék egy kicsit nézd meg a képet, a padló, a környezet, az olyan mint egy sötét szobában ahol csak a tv megy?
Nálam olyankor a távirányítót nem látom az asztalon, nem hogy ilyen világos legyen.
Most itt fényes nappal az irodában lámpa és ablak mellet vannak ilyen fényviszonyok mint a képen.
De tényleg ez volt az utolsó.

[ Szerkesztve ]

(#1036) kchris78


kchris78
veterán

Olvastatok par napja az indexes cikket? szerintem nem kicsit volt reszrehajlo a samu iranyaban... folosleges vitakeltes szandeka nelkul olyan dolgok folott is siman elnezett amit meg ti sem mondotok tokeletesnek. (ar?? usbc/jack? aksi?) de hat ott nem lehet kommentelni es akkor fb-ra sem tettek ki, szerintem nagyon sokan elkuldtek volna a szerzot a p-ba.

(#1037) Nekton válasza Teal'C (#981) üzenetére


Nekton
aktív tag

A Hubble is homályos volt először. Pedig az nem olcsó cucc. Külön fel kellett menni javítani. :K

(#1038) Juhaszatti válasza mjani1172 (#1035) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez a lényege az f1.5-ös kamerának. A meglévő kevés fényből is összegyűjti a lehető legtöbbet.
Ha letöltöd láthatod hogy azzal készült, és hogy mekkora ISO és záridő mellett.

(#1039) Memmaao válasza kchris78 (#1036) üzenetére


Memmaao
addikt

Az árral mi a baj? 330e volt most a note 10+ 256 nekem ugyan azokkal a feltételekkel, mint 2 éve a note 8, ami akkor 318e ft volt. 12e ft plusz 2 ev alatt es 3x annyi memória, 4x annyi tárhely. Akkuval mi a baj? Nagyobb, mint eddig bármelyik samsungban. Jack, ez megosztó. Én nem használtam. Aki meg az usbc jack átalakítón húzza a száját egy 300+ telefonon, hagyjuk. Adtak hozzá akg fülest, egész jót. Akinek nem felel meg, vegyen egy átalakítót. Galaxy watch órát sem adták hozzá...
Engem a kamera zavar, mert az bizonyvisszalépés a note 8 után. És különzavar, hogy a cikkek csak mint kis apróság jegyzik meg, hogy tud szar képeket is csinálni.
Pl. egy nappali beltéri kép a gyérekről és olyan a haja, mintha egy festmény lenne:

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1040) Ðávid válasza barmar (#1026) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Jelenleg ezt nem lehet kikapcsolni. Egyetlen megoldást találtam eddig a dologra. Ha Dex üzemmódban van a számítógépre kötve a telefon, akkor töltődik is, de nem ír ki semmit. Szóval amíg nincs jobb megoldás, én így kerülöm ki ezt.

(#1041) yodamester10


yodamester10
őstag

Valaki próbálta már a lassított felvételt?Mennyi ideig tud rögzíteni?

(#1042) Teal'C válasza Nekton (#1037) üzenetére


Teal'C
addikt

Na ez igaz :D

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1043) Kasya válasza Nekton (#1037) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ez a hasonlat :C

(#1044) Teal'C válasza yodamester10 (#1041) üzenetére


Teal'C
addikt

0,4 és 0,8 sec a 0,4 sec az 12 mp

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1045) Teal'C válasza mjani1172 (#1035) üzenetére


Teal'C
addikt

Milyen padló? Roland861010 képéről beszélünk nem?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1046) HaliGab23


HaliGab23
senior tag

Note 10:

Note 9:

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1047) ollie válasza mjani1172 (#1024) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megvan, hogy sötétben fényképezte?

***

(#1048) ollie válasza F_Gergely (#1028) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fog, ezek mind mozognak kicsit.

***

(#1049) ollie válasza mjani1172 (#1030) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

SÖTÉTBEN FÉNYKÉPEZTE!

***

(#1050) ollie válasza mjani1172 (#1035) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a éjszakai mód sötétben ilyen képeket készít.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.