Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-13 22:04:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note10 és Note10+ témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Juhaszatti válasza noro79 (#244) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mi alapján jutottál erre a megállapításra?

(#252) Gergőke88 válasza janeszgol (#250) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha a mama is azt mondja... ;]

(#253) laci0530 válasza F_Gergely (#216) üzenetére


laci0530
senior tag

A Note 10+ 256 GB-m dobozában benne van, és a micro USB/USB C adapterfej is. Elővettem megnézni az 512 GB S10+-om dobozát, abban van OTG adapter (a pendrive csatlakoztatására képes eszköz), de a micro USB/USB C adapterfej abban nincs. Fel se tűnt idáig. Megnéztem a Note 8 dobozát is, abban mindkettő megvan, meg a feleségem S8-asának dobozában is. Szóval ez ilyen ezek szerint, hiányos olykor a doboz. Azért legalább a telók benne vannak. :D Gáz.

(#254) bigrock válasza Juhaszatti (#251) üzenetére


bigrock
addikt

Nyilván a mulatós zene és a szakadék verdák nagy barátja/használója az úriember, ebből fakad a tudomány... :DDD

(#255) _ak_ válasza janeszgol (#250) üzenetére


_ak_
addikt

A plusszos modellnél alapból csak fullHD-ra van állítva a felbontás, lehet ez is a különbség.

Let's begin, de gozaimasu!

(#256) ollie válasza Memmaao (#184) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem is eléggé kiáll, közel annyira. Mondjuk engem nem érdekel.

***

(#257) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem flame-elni jöttem. Őszinte leszek.

Tetszik a készülék, és nagyon kéne a munkámhoz is az S-pen. Viszont hobbim a filmezés, így nálam a kamerás képességek döntenek, emellett úgy gondolom, nem vagyok egyedül a véleményemmel, hogy a presztízstermékek leginkább a kamerás képességekkel tűnnek ki.

És a Note 10 - 10+ bizony nem túl jó. Sőt.

Egyrészt nem értem, hogy a DxOMark hogy hozhatta ki új győztesnek, amikor semmilyen hardveres fejlesztést nem tartalmaznak a kamerák az S10 óta. Oké, az oldal az abszolút minőségre megy rá, és nem az egyedi szolgáltatáskínálatra, de abban sem éllovas a Samsung, már rég nem.

2019-et egy S9+-szal kezdtem, aztán vettem egy S10-et. Fotóban szinte alig volt eltérés köztük. Egy kirándulás alkalmával készítettem tesztvelvételeket a gyári appal, valósággal sokkolt, hogy a szenzorok a főkamerákat kivéve semmit sem tudnak kezdeni a zöld lombokkal, minden mosottas volt, mint egy impresszionista festmény. Délután 5 felé járt az idő, a szuperstabi mód pedig egy óriási pacává mosta szét a képet. De nyugi, szar volt a többi felvétel is. Még megvannak, feltölthetem. Egyébként tudtommal az a mód a három kamera képét dolgozza össze, ezért van a 1080p-s limit, és nem az erős cropping miatt.

Most itt a Note 10. Bizakodó voltam. Nézzük. A képek most sem túl jók. Sőt, rosszak.

Még a verőfényes napsütésben lőttek is természetellenesek, festményszerűek, óriási a zajmosás és a ráélesítés. Az esti fotók a pointillizmust idézően festettnek hatnak. Ha esti bűncselekményt szeretnél megörökíteni egy Samsung telefonnal, a rendőrség a végeredményt a hajára is kenheti, egy arc sem kivehető, de még az utcakő vagy a bokrok részletei sem adnak értékelhető eredményt. RAW-ban persze már látszanak a részletek, de az is, hogy úgy kéne a Samsungnak egy 48 Mpixeles Quad Bayer szenzor, mint most az Amasonasnak az eső. Na jó, ez ízléstelen hasonlat volt.

Ugyanezek miatt adtam el három héten belül a 250-ért vett S10-et, amit tetézett a rettenetes üzemidő, és hogy az általam évek óta használt Filmic Pro felvételei szaggattak minden felbontásban, minden sebességben. Aztán persze kiderült, hogy valószínűleg az aktuális VLC verzió okozta lejátszásnál, de addigra már iPhone XR-t nyúztam, amivel maximálisan elégedett voltam, megbízható volt, szépen hozta a kameramozgásokat, nem volt pocsék edge detection, mint a Honor V10-nél és a Samsungoknál. Tudjátok, amitől az élek (ajtó széle, falak, szétesnek oldalirányú mozgásnál). Csak épp kevésbé fényérzékeny, és mindössze egy kamerával bír, így lecseréltem. Nem biztos, hogy jól tettem.

Egy pillanatra felejtsük el a Filmic Prót, megnéztem a cikkben lévő videókat, és főleg a kamerákat váltogató 4K-s 30 fps-es szomorított el. Az edge detection a gyári appal is pocsék, a közeli villanyoszlopok darabjaikra szakadnak oldalirányú mozgásnál, mintha minden enyhén szellemképes lenne. Aztán van az a rész 0:35 és 0:45 közt, ahol az elhaladó autókat nézzük. Hoppá, itt bizony frame drop van! Átlagosan 2-3 másodpercenként ugranak egyet a járművek. Ez bizony kurvagáz, és nem hiszem, hogy a 1060-nal, i7-tel és 32 giga rammal szerelt PC-m játssza vissza rosszul.

Most egy P30 Prót nyúzok, igaz, amit mondanak róla, 4K-ban durván frame droppol, Camera 2 API támogatásban sem jó, a Filmic Pro se csípi. Szerdán frissült az app, azóta már az 1080p is csak 30 fps-sel elérhető. Már írtam emiatt a fejlesztőknek, vizsgálják a hibát. Szóval a helyzet nem túl rózsás, az sem egy kiegyensúlyozott készülék, a zoomkamera minősége például a közepes kompaktokét is épp csak súrolja. Viszont 5x. Vagy hibrid 10x. És az ultraszéles látószögű lencse is tud fókuszálni. Ennyi pénzért tudjon is.

2019-et írunk, a 2x zoom számomra túlságosan konzervatív. Oké, a Note 10 tud jópofa effekteket, de ezeket egy 990-ért megvásárolt app is hozza, sőt még sokkal többet. Szánalmas ez az egész. Pedig kéne az az S-Pen, mint egy falat kenyér.

Pár éve az a szerencse ért, hogy birtokoltam egy Snapdragonos Samsungot. S7 Active. Akkor is filmet forgattam, alkonyattájt tűéles és alig szemcsés felvételeket tudtam rögzíteni 4K-ban, oké, volt némi színzaj, de a mozgás nem szaggatott. Akkoriban még a gyári app is tudta a manuális videózást, tavaly kivette a Samsung. Tavasszal láttam egy összehasonlító cikket a Snapdragonos és az Exynosos S10 kamerás képességeiről. Sírni tudtam volna, annyival jobb az amerikai. Az S9 esetében állítólag még nagyobb volt a különbség, szerencsére sosem néztem utána. Van rá egy nagyobb összegem, hogy a DxOMark sem az Exynos variánst tesztelte, pedig a cikk alapján épp azt.

Senkit sem szeretnék eltántorítani a vásárlástól, de úgy érzem, nagyon rossz irányba halad a piac, ha 370.000-ért csak annyit tudok mondani, ez egy rakás szar. Márpedig az. Sajnálom. És akkor a jack és a led hiányáról még szót sem ejtettem. :W Őszintén remélem, hogy legalább ezzel a szaggatással tudnak valamit kezdeni a jövőben.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#258) noro79 válasza bigrock (#254) üzenetére


noro79
tag

Nem nyert. Méltatlan ez a bazari csillogó villogó hátlap. Tükör hátlappal, illetve a szivárvány színű. Hol van az elegáns Note telefon?

(#259) zoleeno1 válasza noro79 (#258) üzenetére


zoleeno1
addikt

+1, csak a vérfanok szerint "szép", mindenki más szerint iszonyat bazári, méltatlan a note szériához...

Silenzio: "Őszintén remélem, hogy legalább ezzel a szaggatással tudnak valamit kezdeni a jövőben."

Troll ON: 15 éve nem tudnak vele mit csinálni, miért most kezdenék el? ;] Troll OFF

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#260) janeszgol válasza Gergőke88 (#252) üzenetére


janeszgol
félisten

Sokszor a laikusok őszintébben nyilatkoznak, mint a hozzáértők.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#261) ollie válasza Memmaao (#189) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igazság szerint elég sok fejlesztést is kaptunk, pl. ott az új DEX, a 3D Scanner, az új kamerarendszer, távolságmérő, UFS3, új fájlrendszer, sztereó hang, baszki ezt sokáig lehetne sorolni. Valószínűleg azért lett alapból 12/256 kiszerelés, hogy az emberek ne érezzék, hogy csak úgy emelkedik az ára.

***

(#262) Juhaszatti válasza Silenzio (#257) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Jó, azért a te igényeid nagyon speciálisak. Én például ritkán videózok, az S7 Edgel egyetlen előadást, az S10-el pedig egy rövid koncertrészletet vettem fel eddig. Mindkettővel tökéletesen elégedett vagyok, más telefonokkal összehasonlítva meg pláne.
Sosem volt ennyire jó mobillal videózni, ritka, vagy akár spontán alkalmakra tökéletes. Akinek pedig többre van igénye, vagy nagyon sűrűn videóz/forgat, annak valószínűleg nem telefonra van szüksége erre a célra.

(#263) ollie válasza _ak_ (#197) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fektetve tedd a töltőre a Note-ot.

***

(#264) bigrock válasza noro79 (#258) üzenetére


bigrock
addikt

Kíváncsi volnék, hogy 100 felhasználóból hányan merik majd a 370K-s telefont hátlap / tok / fólia nélkül használni. Innentől hótmindegy a csillámpónis hátlap.

(#265) Silenzio válasza ollie (#261) üzenetére


Silenzio
addikt

Sztereó hang? Az S10-ben is volt sztereó hang. Sőt, az S9-ben is. Ilyen gyorsan felejtünk? Mi az a 3D Scanner? Az ujjlenyomat olvasóra gondolsz? 3 frissítést vártam az S10-zel, a 3. után se volt az igazi, és dühített, hogy erőt kell kifejteni. A P30 P-vel most fasza. Biztosan jobb lett a Note 10-ben, de ugye, akinek egyszer a kedvét szegik...

(#262) Juhaszatti Az az igazi bajom, hogy az S7 A messze jobb volt, mint amit az S10-nél tapasztaltam. Visszafelé megyünk. persze azóta én is profibban építem fel az amatőr vagy félamatőr filmjeim. Az eggyel korábbit az iPhone-nal és két DSLR-rel, Canon 5D-vel forgattam. Azt kell belátni, hogy egy mobil is lehet olyan jó képminőségre, mint egy komolyabb kamera, és töredék pénzből kijön olyan, ami faszán stabilizált és tud 240 fps-t stb. Amit nem igazán tud, alacsony mélységélességű, plasztikus képet adni, és ha mondjuk valami fényelhető LOG módot akarsz (amit filmszerűen lehet színezni), azért a zsebbe kell nyúlni. A Samsung pl. támogatja a Filmic Pro LOG módját, a Huawei sajnos nem.

Talán lesz alkalmam a közeljövőben kipróbálni a Note 10-et valami profibb filmes appal, szeretném megcáfolni magam. Azt ennek ellenére könnyű belátni, hogy ezek a fotók bizony nem az igaziak. Az éjszakai mód meg röhejes a HW-jel összevetve.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#266) ollie válasza TODI1111 (#203) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, persze, hogy megváltoztatták (kisebbre), mivel kisebb a kameralyuk Note10-en.

***

(#267) ollie válasza AliceWake (#230) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem a 256-os verzióban volt, amit SES-ben vettem.

***

(#268) Juhaszatti válasza Silenzio (#265) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A 3D szkenner egy új kamera feature. Valós térbeli tárgyakat szkennelhetsz be vele, aminek aztán lecserélheted a hátterét, gifet, vagy akár 3D modellt készíthetsz belőle.

(#269) Silenzio válasza Juhaszatti (#268) üzenetére


Silenzio
addikt

Köszi, ez elkerülte a figyelmem. Az ilyesmit akár filmezésben is lehet hasznosítani, ez elég izgi. :)

SZERK: Azt azért leírhatták volna, hogy pontosan mit tud a sima Note 10 üzemidőben. Az S9+ a Pie-ig volt megfelelő üzemidejű, az S10 meg soha, nálam néha egy napot sem bírt. A P30 Pro 6-7 óra SOT-tal 45-48 órát megy nálam, átlag 10-20%-nál teszem töltőre. Ahhoz képest érdekelne elsősorban, mit tud a két új jövevény.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#270) ollie válasza Silenzio (#265) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Note8-cal hasonlítottam össze, emlékeim szerint abban még nem volt sztereó. A 3D scanner meg 3D scanner. Tárgyakat tudsz bescannelni.

***

(#271) HarleyCustom válasza Silenzio (#269) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Látom Te is vándorolsz ide-oda. :)
Huawei? Na az nekem sosem lesz.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#272) Sanraith válasza bigrock (#264) üzenetére


Sanraith
aktív tag

A fólia átlátszik, tokból meg szintén vannak olyanok, amik átengedik a hátlapot, Pl: [link]. Az érdes mintázat miatt ezen a szín igen, az ujjlenyomatok viszont nem látszanak át. Nyaralni ezt fogom vinni, melóba meg a Led View Covert.

Nem értem azokat, akik a prizmás színt ekézik. Ha unalmas hátlap kell, akkor ott van a fekete opció is.

(#273) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Most jonnek a trollkodasok, hogy epp mi szar a telefonban? Nekem eddig nagyon bejon, bar lehet hogy csak azert mert 4 eve nem vettem telefont es nagy az ugras. De tetszik, nagy, szepen szol, szep a kijelzoje. Egyedul az ertesito fenycsikot nem tudtam meg mukodesre birni.

(#274) Noukoum válasza F_Gergely (#273) üzenetére


Noukoum
veterán

Konkrétan mire gondolsz?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#275) Juhaszatti válasza Silenzio (#269) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, ez nekem is megmozgatta a fantáziám. :B

Az S10-et azért én nem tervezem lecserélni. Üzemidőben is kellemes meglepetés volt az egyébként, ahhoz képest amennyi rosszat olvastam róla korábban.
Egy átlagos munkanap végén minimum 40%-al érek haza este. Változó, de olyan 4-5 óra SOT-ot hoz az én felhasználási szokásaimmal, úgy hogy sosem engedem teljesen lemerülni. Az S7 Edge a végére sajnos már nem bírt ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#276) 7Heads Drago válasza Silenzio (#257) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha ez tényleg így van, egy ilyen drága új készüléknél, le vagyok döbbenve.
Hova süllyedhetnek még a gyártók?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#277) TODI1111 válasza ollie (#266) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszi. Ez eszembe se jutott.

(#278) F_Gergely válasza Noukoum (#274) üzenetére


F_Gergely
őstag

Egy telefonrol vagy jot vagy semmit.
Irjak nincs innovacio az s10hez kepest, lehet, viszont nekem kell a ceruza, ergo hiaba az mint az s10, nekem kell a ceruza. A fekete hatlap meg szerintem nagyon elegans. A hatlapi kamera elrendezessel mondjuk en se vagyok kibekulve. A gyari bortok zsenialis, tenyleg origi valodi bor.

Mas:
Nem tudja valaki a Messenger ertesiteseire hogy lehet bekapcsolni a vilagito szeleket?

[ Szerkesztve ]

(#279) noro79 válasza bigrock (#264) üzenetére


noro79
tag

Igazad van! De akkor is gáz szerintem. Lehetett volna fekete( fényes/ selyem fényű). Bőr hátlap, fa hatású... Nem Huawei másolás, szivárvány színű... Deízlések és pofonok :R

(#280) Roland861010


Roland861010
addikt

Ennek nem kellene jobbnak lennie?
Kotlátlan mobilinternet...

(#281) ollie válasza Roland861010 (#280) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Attól függ, hogy mennyire leterhelt a cella, ahol vagy, meg ahogy látom csak 4G, nem 4G+.

***

(#282) Ricardo válasza Roland861010 (#280) üzenetére


Ricardo
félisten

Milyen sebességű a szerződés szerint?

(#283) TODI1111 válasza Roland861010 (#280) üzenetére


TODI1111
addikt

Panellakásban ülve nálam ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#284) Memmaao válasza Roland861010 (#280) üzenetére


Memmaao
addikt

Két pöcök a térerő , mire számítasz?

My name is Bond, James... Dean.

(#285) Roland861010 válasza Ricardo (#282) üzenetére


Roland861010
addikt

A korlátlan elvileg nincs korlátozva..

(#286) ollie válasza Roland861010 (#285) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem úgy korlátlan, hogy bármilyen gyors lehet.

***

(#287) hemaka válasza Memmaao (#284) üzenetére


hemaka
nagyúr

Meg telenor😂

(#288) Silenzio válasza 7Heads Drago (#276) üzenetére


Silenzio
addikt

Valaki megcáfolhatna, nem tudnám mire vélni, ha csak nálam lennének ezek a mikroszaggatások a cikkbe linkelt videókban, de a Note 10 szempontjából megnyugtató lenne. Ha viszont mindenkinél megvannak, az ciki.

(#280) Roland861010: Nálam S10-nél a házunk nagyon árnyékolt, sosem kaptam 50 Mbitnél többet. A durva viszont az, hogy Wifinél meg az iPhone XR-t verte oda-vissza egy sima S8. Én valami 200 Mbitet mértem, az meg 500-ig ment.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#289) Roland861010 válasza Silenzio (#257) üzenetére


Roland861010
addikt

Annyira nem vészes ez a kamera azért...

(#290) Roland861010 válasza ollie (#286) üzenetére


Roland861010
addikt

Tudom...
A 4g elvileg 300Mbs/s

(#291) ollie válasza Roland861010 (#290) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De azt kb csak úgy éred el, ha nagyon közel vagy a toronyhoz, és más nem használja.

***

(#292) Sanraith válasza Silenzio (#288) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Hacsak nem arra gondolsz, amikor a felvétel közben a 3 kamera képe között vált, akkor nem látok benne szaggatást.

(#293) Memmaao válasza Silenzio (#288) üzenetére


Memmaao
addikt

Tegnap levideóztam a fiúkat. Szaggat rendesen visszanézve. Nem tudom, hogy számit e, hogy evo sd kártyára ment es nem belső tárhelyre.

My name is Bond, James... Dean.

(#294) delta1017 válasza Memmaao (#293) üzenetére


delta1017
aktív tag

4K-ba rögzítettél és nem U3-as a kártya akkor fog is szaggatni.

[ Szerkesztve ]

(#295) Roland861010 válasza Memmaao (#293) üzenetére


Roland861010
addikt

Teszt 1

Teszt 2 szuper stabil [link]
4k 30fps

(#296) ollie válasza Roland861010 (#295) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vertical Video Syndrome

[ Szerkesztve ]

***

(#297) ForRedGlory válasza ollie (#296) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Instara keszult. :D

(#298) Roland861010 válasza ollie (#296) üzenetére


Roland861010
addikt

Az egyik kezembe a labda volt...
Csak érdekelt ez a szét esés.. de nem látom

(#299) ollie válasza ForRedGlory (#297) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#300) Roland861010


Roland861010
addikt

Amúgy amit le lehet tölteni 3d scanert az a gyári vagy kamu?
Mert nem igazan működik..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.