Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Swinegod


Swinegod
őstag

Elolvasom tesztet, mondom, hogy hát ez fullosan egy korrekt telefon 60-70 ezerért, szolgáltatónál akár 50-55k szép is, bár már ott is kevés a 16GB, mindegy, jön az összegzés, 100.000 forint.

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#2) 8zabi


8zabi
őstag

ez egy egész korrekt telefon lett volna, 3GB RAM-mal, így kb. a multitasking megint halott, gratulálok :O

(#3) Bone123 válasza 8zabi (#2) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A 3 GB RAM adott, a tároló a szűkös.

(#4) rdt89


rdt89
addikt

Köszi a tesztet, nem vagyok nagy Samsung fan, de ezt jó volt végig nyálazni. :)
Ez az A és J sorozat nekem kezd sokkal szimpatikusabb lenni a Samsung-tól mint a Galaxy és Note széria, hiába gyengébb kategóriák.

(#5) ΞΔGLΞ válasza Swinegod (#1) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A második oldal, első bekezdése "kimaradt" a nagy teszt olvasásban...

[ Szerkesztve ]

(#6) Swinegod válasza ΞΔGLΞ (#5) üzenetére


Swinegod
őstag

Fel se tűnt, előfordul

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#7) aelod


aelod
veterán

A komolyabb 3D-s játékoknál megint csak érezni a lemaradást egy Snapdragon 660-hoz képest

Tudtommal itthon ilyen SoC-val szerelt telefon még nincs, hogy lehetne ezzel akkor összehasonlítani? Nem rossz telefon ez. Küllemre kifejezetten tetszik. Jó, hogy nem lóg ki a kamera modul a hátlapból. A belső tárolóért viszont kár. Lehetett volna 32Gb és akkor egy jó vétel. Bár az ára borsos.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8) Swinegod válasza aelod (#7) üzenetére


Swinegod
őstag

Oppo R11, már van

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#9) rdt89 válasza aelod (#7) üzenetére


rdt89
addikt

De lehet ezzel árulták el, hogy tesztelés alatt van egy ilyen SOC-al szerelt készülék és innen az összehasonlítási alap. Ez volt a cameo. :DDD

(#10) aelod válasza Swinegod (#8) üzenetére


aelod
veterán

Ja és azt lehet kapni itthon mi? :W

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) Sinisi


Sinisi
senior tag

Igen, az ára zavaró.

(#12) Swinegod válasza aelod (#10) üzenetére


Swinegod
őstag

Valszeg téged se az eszedért szeretnek... Mert még soha az életben nem teszteltek itt Oppot, Xiaomit, Meizut amiket NEM lehet kapni itthon, hivatalosan... "Tudtommal itthon ilyen SoC-val szerelt telefon még nincs, hogy lehetne ezzel akkor összehasonlítani?" Erre reagáltam, hogy de, van. Pont. Ennyi

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#13) aelod válasza Swinegod (#12) üzenetére


aelod
veterán

Igen csak hülyeséget mondtál. Nem kell személyeskedni és minősíteni :K

Mert még soha az életben nem teszteltek itt Oppot, Xiaomit, Meizut amiket NEM lehet kapni itthon, hivatalosan...

Ez LOL. Itt? Mármint a Ma. tesztjei között? Hát hogyne teszteltek volna már Meizu-t, Xiaomit :)) . Utóbbit hivatalosan meg lehet kapni itthon (igaz nem szolgáltatónál) de két éves garanciával.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) 8zabi válasza Bone123 (#3) üzenetére


8zabi
őstag

amikor néztem a specifikációnál 2 szerepelt, akkor tárgytalan

(#15) pengwin


pengwin
addikt

"így nem lenne fair, ha a plecsniről lecsúszna azért, mert a plasztik múlttól elszakadva felment az ára"
De, az lett volna fair!
Miért jó, hogy minden termékvonalat "prémiumosítanak" csak azért, hogy nagyobb haszonkulccsal adhassák el? :F
Mi marad annak, akinek erre semmi igénye és a praktikum felől közelíti meg a dolgot, vagy csak egyszerűen nem akar 100 ezer forintot áldozni telefonra a divat miatt?

Eddig a J-sorozat volt az "olcsóbb" Samsung-vonal, a divatmajom-középkategória szerepét meg jól ellátta az A-sorozat. Lesz valami a J-k helyett? Vagy egyáltalán nem lesz már "olcsó" Samsung mobil?

Üdv, pengwin

(#16) Hubzsi


Hubzsi
tag

Hááát a plecsnit én sem ertem teljesen amikor házon belül ott az a5 és más gyártók ezen az árszinten már nagyon komoly készülékeket árulnak.
Amúgy biztosan nem rossz teló és aki megveszi szeretni fogja!

[ Szerkesztve ]

(#17) moleculez válasza pengwin (#15) üzenetére


moleculez
veterán

Igazából eltűnt az egykori Galaxy Mini jellegű olcsójános vonal a Samsungnál (is), ami nem feltétlen baj, mert a felhasználói élmény a sajtreszelővel rejszolással vetekedett. Van helyettük eBay dzsunka vackok 30x ezerért, vagy többéves használt. (Utóbbit választanám szükség esetén)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) jUUh


jUUh
addikt

Nem rossz készülék ez. Kicsit olcsóbban még jobb lett volna.

Samsung Galaxy S23+

(#19) pengwin válasza moleculez (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem ez egy nagyon aggasztó trend, a Galaxy Minit és társait pedig kár felhozni. Az utóbbi években pont az alsóbb kategóriákban ment végbe a legnagyobb fejlődés használhatóság szempontjából, 1GB RAM +4 mag már elfogadható okostelefonos élményt tud nyújtani bizonyos korlátokkal, ha a régi 256MB-os borzadályokkal hasonlítod össze.
A gyártók meg szépen belelovallták az embereket az okostelefon-mániába, és folyamatosan viszik felfelé az árat valamilyen marketing-funkció ürügyén. :(
70 ezer alatt lassan nem kapni elsővonalbeli gyártótól értelmes készüléket, maradnak az általad ledzsunkázott vackok, amik közül azért lehet jót venni, de nyilván itt nagy a szórás márkák között.
Én is egy használt Galaxy S5 DuoS-ra vagy egy kínai dzsunkagyártó termékére fogok majd benvezni, mert ezek az opciók maradtak abban az árkategóriában, amit még hajlandó vagyok megfizetni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#20) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez így elég gáz. Jó lett volna műanyag házban, kicsit (nagyon) olcsóbban.

B.Cs.

(#21) ToniSoprano válasza Swinegod (#1) üzenetére


ToniSoprano
addikt

2-3 hónap múlva szerintem 70-80 lesz, mindig magasan kezd a Samu. Annyit meg is ér az amoled kijelző miatt.

[ Szerkesztve ]

(#22) Zeki


Zeki
nagyúr

Drága. Már maga a Samsung alaposan prémiummá avanzsálta fel magát, kb mint a Huawei.

(#23) aelod válasza Zeki (#22) üzenetére


aelod
veterán

Inkább fordítva.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) Zeki válasza aelod (#23) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mit fordítva?
Olyan árazások vannak, olyan kivitelek, hogy nehogy már olcsón lehessen adni, csak drágán.
Nem hogy nem esnek az okosteló árak, de emelkednek. Egyre feljebb zárkóznak fel.

(#25) aelod válasza Zeki (#24) üzenetére


aelod
veterán

Már maga a Samsung alaposan prémiummá avanzsálta fel magát, kb mint a Huawei.

Csángcsung hamarabb felárazta magát, a hüvely csak követte őket árban. Így értettem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#26) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem értem miért kellett a J-sorozatnak is elmenni prémium(abb) irányba, erre volt eddig az A-sorozat. Aztán a mérnökök vakarták a fejüket a laborban, hogy mi a tököm fogja megkülönböztetni az A-sorozattól és arra jutottak, hogy adnak egy élhetetlenül kicsi tárhelyet, amivel garantáltan több lesz a szívás, mint egy műanyag hátlappal.

(#27) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem rossz teló. 1 év múlva 60-70k körülira lemegy az ára, és jó vétel lehetne.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#28) Prien válasza FireFox1996 (#27) üzenetére


Prien
addikt

Én is úgy gondolom, hogy a nyitó árral nem kell foglalkozni, jó lesz ez idővel.

Mondjuk az elődje is nagyon jó és az most 58e.

A kevés is több a semminél.

(#29) doooo


doooo
veterán

Kár az SoC-ért... a tavalyiban is ez van.

Bone: a benchmarkos táblázat első oszlopában A7 (2017) szerepel, nem J7.

(#30) ollie válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na azért még mindig mindenben jobb az A sorozat a J-nél.

- vízállóság
- összeszerelési minőség és anyaghasználat
- több tárhely (ezt említetted)
- jobb SoC
- jobb kamera
- jobb hangminőség (zene)

Úgy hirtelen ennyi jutott eszembe. A hivatalos ára meg vagy 50%-kal nagyobb is.

***

(#31) dzsi23 válasza pengwin (#15) üzenetére


dzsi23
addikt

Divatmajom? Csak divatból akarhat valaki jobb teljesítményt, jobb kamerát, jobb kijelzőt, minőségibb anyaghasználatot? Minden 2. hozzászóló azon rinyál, hogy drága (félreértés ne essék, szerintem is az), de aki olcsóbban akar jó Samsung-ot, miért nem veszi meg a tavalyi J-széria egyikét? Nem akartok sokat költeni, de tavalyi már nem jó nektek?

(#32) SkyLine3000 válasza Swinegod (#1) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Akkor nem olvastad figyelmesen a tesztet. Már a hardver résznél ott figyel az első mondatban, h az ára a 100ft-os határon táncol.

(#33) moordavid válasza dzsi23 (#31) üzenetére


moordavid
aktív tag

Nekem pont tavalyi J5-m van, és pöpec telefon. A 2018-as szériát valószínűleg már a megjelenés napján megveszem. Drágábban mint kínai brandek. Miért? Mert működik. Mert kiveszem a dobozból és hibátlan összeszerelésű testben egy jó és hülye biztos UI vár engem. És tök mindegy milyen hardver lesz benne. A tavalyi j5-ben hatványozottabban gyengébb processzor van mint a xiaomi redmi 3-ban (amiről váltottam samura), és annál is kisebb akksi. És még is bírja a másfél- két napot. Mégsem kell néha újraindítani, mégsem lep meg random rebootal. Ha jön rá (márpedig már jött) frissítés akkor sem kell izgulni, hogy a hibajavítás címen éppen mit csesznek el. Mert kiválóan összehegesztették a hardvert a szoftverrel. Ha meg hülye vagyok, hogy ennyiért veszek telefont... hát istenkém: fussa.

"Like tears in rain."

(#34) #92673536


#92673536
törölt tag

Ez a J széria kicsit érthetetlen számomra. Néha az az érzésem, hogy a Samsung túl sok hasonló tudású és árazású telefont készít, ezzel saját magának állítva konkurenciát. Egyébként, ha ebben az árkategóriában keresgélnék, akkor sokkal inkább vennék egy Galaxy A5 (2017) -et, mint ezt.
Köszi a tesztet! :R

(#35) Freiherr


Freiherr
őstag

Jó a koncepció,de a 16 GB ram a szűk keresztmetszet,én soha nem vennék 32 alatt telefont.

XXX

(#36) SkyLine3000 válasza Freiherr (#35) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ha 16gb ram lenne benne, akkor az biztos nem lenne szűk keresztmetszet. Inkább az a 16gb belső tárhely a kevés... :)
Ram, rom, belső tárhely. Három különböző dolog.
Halálom, amikor a belső tárhelyt is rom-nak írják...

[ Szerkesztve ]

(#37) Stauffenberg válasza ollie (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Persze, vannak még előnyök az A-sorozat javára, de azért a többi vonatkozásban amit felsoroltál nem olyan drámai a különbség. Ha a J7 is 32 GB-os tárolót kapott volna, akkor már tényleg nehéz lenne azt mondani, hogy érdemes még +50% felárat fizetned.

Ezzel a 16 GB-al, 8 GB szabad memória mellett a telefon súrolja a használhatatlanság határát. Nagyon hamar ott találja magát az ember, hogy megtelik és nem csak kényelmetlen, de még be is lassul tőle.

(#38) Freiherr válasza SkyLine3000 (#36) üzenetére


Freiherr
őstag

Jogos,elnéztem.:) Viszont a lényeg a kevés tárhely,az bukta.

XXX

(#39) Mark_o


Mark_o
tag

A végszóból nem szó szerint: nem lenne fair ha a magas ár miatt nem kapna plecsnit.
Teljesen igaz, ez alapján kaphatna plecsnit pár másik is mondjuk visszamenőleg, gyakran ott is az ár miatt nem járt az indoklás szerint. (márkát direkt nem írok, hogy a lényeg menjen át)
Vagy más márkáknál is el lehetne tekinteni az ártól ... vicc

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#40) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Kivancsi vagyok jon e valaki,aki megmondja hogy ez bizony fizetett teszt volt,azert kapott plecsnit. :D

(#41) ΞΔGLΞ válasza Swinegod (#6) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze, ha végén kezded az olvasást, illetve/vagy a többit átlapozod felületesen, mert az árra vagy kíváncsi...előfordul. :DDD

(#42) janeszgol válasza Swinegod (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Nyugi cimbora, ez megéri az árát.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) D013


D013
aktív tag

Köszönöm szépen, nem kérem. - egy boldog Zuk Z2 tulaj. De viccet félretéve, 70-et megér, szerintem.

(#44) dzsi23 válasza Mark_o (#39) üzenetére


dzsi23
addikt

Pl. a J5 (2017) is kaphatott volna egy "Tetszett"-et... :)) A "Tetszett" elvileg pont azt jelentené, hogy tetszik, jó telefon, külsőre és belsőre is, jó használni,, nincsenek zavaró hibái. Külföldi telefon is kapott már "Tetszett" plecsnit, ami azért nem lett ajánlott, mert itthon nem forgalmazták. A J5 és a J7 pedig pont azért nem ajánlott, mert drága. A J5 mégsem kapott semmit. Nem mintha ez akadályozott volna a vásárlásban, csak kicsit logikátlan néha az értékelés. :)

(#45) Halkow.


Halkow.
senior tag

Harmatos a soc, ha meg erősebbet kapp akkor gondolom azzal az A szériának tesznek keresztbe. Dizájn nekem tetszik tényleg a szappanok királyát az S3-at idézi.

(#46) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Érdekes telefon, jó a teszt.
Nem tudom, de ezzel a lépéssel és persze a J5 (2017)-el , pont abban hibáznak, amiben eddig jók voltak.Semmi extra, semmi csicsa, de SAMSUNG emberi áron: na ezt kell elfelejteni, szerintem ez kurva gáz...ne csodálkozzanak, hogy sokan inkább esélyt adnak egy kínai telefonnak fele/negyed áron.
Mondjuk pont nem ezek a készülékek hozzák a legnagyobb hasznot,de számomra kiábrándító. :(((

(#47) borand válasza pengwin (#15) üzenetére


borand
aktív tag

Ebben mindig az a válasz, hogy 10-ből egy embert érdekel a specifikáció a többi megnézi a mobilt, hú tök nagy, szép telefon, szép kijelző ez kell nekem. Samsung bácsi meg okosan erre épít, mert amúgy átlag felhasználásra ez a telefon tökéletesen elég már. 16 Gb is csak annak nem elég, aki tele akarja pakolni játékkal meg multimédiás dolgokkal, de sok anyuka, apuka meg megelégszik azzal, hogyha valami olyan adódik lőnek 5-10 fotót meg 1 videót, aztán ehhez sem kell 32 Gb főleg, hogy majd megy fel a bookra meg esetleg az asztali archívumba...

Tetszik plecsnit meg miért ne kaphatna? Attól, mert túl árazott lehet még egy remek konstrukció, de nem ajánlott, mert jobbat is kapsz már ennyiért.

(#48) pengwin válasza borand (#47) üzenetére


pengwin
addikt

16GB pont azoknak nem lesz elég, akik a "HÚ, de szép telefon"-felkiálltással vesznek készüléket.
Anyumnak is trükköznie kellett, hogy elférjen 16GB-on, mert nem törődött az alkalmi 10-20 fotó leszedésével soha.

Meg nehogy már átlag felhasználásra 100 ezer forintért kelljen telefont venni, ezt ti sem gondolhatjátok komolyan!

Üdv, pengwin

(#49) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Nem kötözködésként, de ez most A7, vagy J7 eredmény? Mert a táblázatban nem egyértelmű.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#50) bagkri01 válasza pengwin (#19) üzenetére


bagkri01
őstag

Én kb 5 éve csak Dzsunkafónokat veszek. Először azért neveztem be gyre mert akkor még a nagy gyártók nem árultak normális dual sim mobilt emberi áron, de még a drágák is szarok voltak. Nálam akkor kezdődött minden és beragadtam a Xiaomi, meizu vonalra teljesen, de voltak olyan ismeretlen nevű telefonjaim, mint a jiayu, oukitel (nagyon kellemes csalódás volt),umi (na ez sz@r volt)....meg kitudja még milyen....Most pedig már a második meizut nyúzom és meglepően jó minőségű kis cuccok. Jó hardver, jó aksi, egyedi szoftver nagyon emberi áron és van magyar gari..mi kell még...szóval egyedi vélemény de soha többet nagy gyártók telójai iszonyatosan túlárazva..jobban szeretem ha az pár darab Mátyás a zsebemben marad...de persze ember válógatja.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.