Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Kell e ezt is naponta tolteni?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2) biscuit


biscuit
aktív tag

"most már beazonosítja, ha elestünk vagy elcsúsztunk." - ha esetleg a viselője nem vette volna észre! :D

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#3) Gicz válasza Snoop-y (#1) üzenetére


Gicz
addikt

Az S2-met minden másnap elég. Neked minden nap töltened kell?

(#4) Snoop-y válasza biscuit (#2) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lehet ilyenkor majd feldob egy foldon fetrengo emojit vagy egy szarcsisat -------> Megszivtad John kozben lo egy fenykepet az arcodrol es postolja imgur-ra ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5) Snoop-y válasza Gicz (#3) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gondolkozom a vasarlason (kollegam S3-t minden nap kell tolteni igaz o eleg sokat nyustoli es mondja ,hogy a ket napot nem birja ki egeszben igy inkabb tolti minden nap)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6) optikus válasza Snoop-y (#1) üzenetére


optikus
senior tag

elso kerdesem nekem is ez lett volna, mert a hirben nagyon nem irnak az akksirol...

Buy books not gear.

(#7) SidCorky


SidCorky
senior tag

Az üzemidő valóban kimaradt, ezt pótoltam.

Egy napot mondtak ezzel kapcsolatban, majd meglátjuk mi igaz ebből. :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#8) [CsuCsu] válasza biscuit (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez veszhelyzetre valo inkabb, peldaul idosebb rokon elesik tud ertesitest kuldeni a csaladnak. Ez egy valoban hasznos funkcio.

(#9) opr


opr
veterán

Ez azt nem ertem, hogy miert lenne szukseg 64 bites procira egy okosoraban? Sot, konkretan ugy gondolom, hogy a 32 bit ebben az esetben elonyosebb lenne. Okosorara ertelmes ember ugyis kulon appot ir, es valahogy nem hiszem, hogy olyan szintu kodok lennenek, ahol szivas a 32-64 bit kozott valtani, csak a compiler target valtozik es kesz.
Vagy valami elkeruli a figyelmem? :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) zolee0307 válasza [CsuCsu] (#8) üzenetére


zolee0307
őstag

Feltéve, ha az idős ember egyáltalán tudja használni (ami nem biztos, sok idős a nyomógombos telefont is nehezen tudja használni), meg megtudja fizetni ezt az árat (amit kétlek). Apple parasztvakítás szvsz.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#11) Alexios válasza zolee0307 (#10) üzenetére


Alexios
veterán

Nem csak magyarországon vannak idős emberek, attól hogy itt nem tudják megfizetni, ez nem lesz automatikusan igaz mindenhova.

(#12) Wesder válasza Alexios (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Dehogynem. (Szerintük)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) strogov válasza zolee0307 (#10) üzenetére


strogov
senior tag

A világ jobb felén az idősek közt elég sok a tehetős, de ha mégsem, akkor a gyerekei is vehetnek neki.
Mint "orvosi" eszközt nem kell használnia csak viselnie. Valaki beállítja a riasztásokat, és onnantól nincs dolga vele, max. mérnie kell néha. Attól, hogy valaki idős, még nem idióta. Kedvesem és az én szüleim is használnak okos telefont mert szeretik. Amikor dolgoztak akkor is volt számítógépük.
Ma már nem azok a nyugdíjasok akik 20 éve voltak. Sokan már 30 éve is használtak számítógépet (Magyarországon). Nyilván vannak akik bányában dolgoztak, de egy ilyen óra nem nekik készül (pedig nekik is szükségük lenne rá).

(#14) DemonDani válasza SidCorky (#7) üzenetére


DemonDani
addikt

Egészen pontosan azt mondták, hogy maradt ugyanolyan, mint volt.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#15) szanyi20


szanyi20
tag

Nálam az S3-at ha hétfő reggel 100%-al leveszem a töltőről, szerda délután szól 10%-nál, hogy enni kéne. Én ezzel nagyon meg vagyok elégedve.

(#16) knbs


knbs
senior tag

Az ECG reszerol es a hasznossagarol meltatlankodnak.
ECG Wired

35 evesen ajandek kepp (egeszseg pontok megmaradtak) elmentem egy kardiologushoz kivizsgalasra.
A kardiologus fiatalabb volt mint en es kirohogott, hogy minek jottem ide van valami bajom?!
Aztan elvegezte a kotelezo vizsgalatokat es kozolte, hogy 15 ev mulva menjek ujra :)

Ki mit gondol rola? Kulfoldon biztos lesz tobb idosebb ember akinek mondjuk biztos jol fog jonni.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#17) Lexington87 válasza zolee0307 (#10) üzenetére


Lexington87
újonc

Nem kell tudja használni,automatikusan érzékeli hogy elestél,és ha nem nyomsz rá hogy igen elestél de semmi bajod egy percen belül akkor hívja a segítséget.

Második felhasználó,a réginek elfelejtettem a jelszavát :) Galaxy S7 Edge,Ipad Air

(#18) tecsu válasza strogov (#13) üzenetére


tecsu
addikt

Mi is a világ jobb felén élünk. Az emberiség nagyon nagy része rosszabb körülmények között él, mint a magyarok általában. ;)

Én az óra viselhetőségében kételkedem. Nekem már több órám is szétment (elektronikus és mechanikus), ez valószínűleg még egy átlagos óránál is sérülékenyebb.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Szerintem ez az óra volt az a bejelentés, ami miatt várni lehetett az idei Apple bemutatót. A telefonok fejlődtek,de véleményem szerint nem olyan mértékben, hogy váltani kellene rájuk8-ról vagy X-ről, más meg kb nem volt. Mondjuk 160e forint elég húzós.... nagyon szeretnék egy ilyet, de nem tudom megengedhetem-e magamnak, főleg, hogy a Series 1-em gondolom nem lesz túl keresett, ha el akarom adni.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Az egesz keynote-on ez volt szamomra a legjobb termek, ami erdekel is. Az elfirkalas-jelzo meg eleg hasznos, sosem lehet tudni.

(#21) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval ha az macska leveri a szekrényről az okos órát,és 1 percen belül nem OK-za le, jön mentő,tűzoltó,szomszéd meg akit még riaszt,a gazdi meg perkálhat.... :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) Alex91 válasza pusszycat (#21) üzenetére


Alex91
félisten

Imho tudja az ora, hogy viselve van... szoval, ha az asztalrol esik le nem fog riasztani senkit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) pusszycat válasza Alex91 (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez megnyugtató. Pedig vicces lett volna.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) opr válasza pusszycat (#23) üzenetére


opr
veterán

En ettol fuggetlenul is el tudok kepzelni olyan helyzetet, amikor az ember nem erre figyel/nem veszi eszre, seggreul, aztan meg magyarazkodhat.
Fogalmazzunk ugy, hogy egyszerubb lesz, ha beallitanak egy kulon embert a jegkoripalyahoz, aki amig nem szol, addig ignoraljak ezeket a veszjelzeseket. Ugyanez igaz deszkasokra, bmx-esekre, sielokre, hobbi-focistakra, meg gyakorlatilag barkire, aki csinal valami komolyabb sportot, mint a bigmaczabalas. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) Fryskitt válasza pusszycat (#21) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hihi... vicccnek nem rossz, de max csak annak. Jelenleg is vannak olyan cégek, akik ilyen öreg biztos kütyüket adnak és tartozik hozzájuk felügyelet, jó drágán. Amúgy meg itthon tudod mi jön.... akkor se mennek, ha akarod, elképzelem, ahogy egy szombathelyi óra becsörög a gyulai 112-re, ott a szögegyszerű közmunkás meg kiküldi Miskolcra a mentőt szombaton, mert azt hitte időt mondott be az automatikus riasztás, nem helyet.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26) biscuit válasza [CsuCsu] (#8) üzenetére


biscuit
aktív tag

Sejtettem, hogy ezt kapom válaszul, sőt gondoltam is rá.... De az idősek egyelőre az okostelefonokkal sem barátkoztak meg, nemhogy okosórával. Egyébként még arra is jó lehet, hogy egy átmulatott éjszaka után meg lehet nézni a logot, hogy meddig fetrengett a delikvens a földön! :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#27) hemaka válasza opr (#24) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez a funkcio es az EKG is inkabb az USA-ban lesz hasznos, ahol rengeteg a korosan tulsulyos ember, akinek bizonyos helyzetekben siman megmentheti akar az eletet is.
Az mar mas kerdes, hogy milyen elet az ilyen, de o tudja...

(#28) Fryskitt válasza hemaka (#27) üzenetére


Fryskitt
addikt

Magyarország elég vezető helyen áll a szív-érrendszeri halálozásban (is).

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#29) hemaka válasza Fryskitt (#28) üzenetére


hemaka
nagyúr

Csak itt nem lesz ra penze az embereknek.

(#30) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Egyáltalán azt figyeltük, hogy mennyire lesz itthon az EKG funkció elérhető? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez az app nem kerül bele. Elég megnézni a .com oldal és a .hu leírásait.

© asszongya'hogy

(#31) hemaka válasza #Morcosmedve (#30) üzenetére


hemaka
nagyúr

Meg nincs is kesz az APP, csak kesobb erkezik. Akkor majd kiderul, bar nekem eleve US accom van, nincs is magyar. Lehet csak ilyen regios korlatozas lesz, de majd megtudjuk, ha kiadjak az APPot. Remelem nem ugy, mint a sajat Qi toltojuket. :DDD

(#32) #Morcosmedve válasza hemaka (#31) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na de appról sincs szó egyáltalán, ez nekem azt jelenti, hogy itthon nem lesz elérhető, ha megjelenik (ha nem :DDD)

© asszongya'hogy

(#33) hemaka válasza #Morcosmedve (#32) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kap a magyar piac egy butabb orat ua. penzert? LOL

(#34) henrik1 válasza zolee0307 (#10) üzenetére


henrik1
tag

elesel, megjelenik egy nagy ikon, h hívsz-e segítséget, mentőt.

(#35) Fryskitt válasza #Morcosmedve (#30) üzenetére


Fryskitt
addikt

Azt képzeltem, ez egy hardveres funkció. Nem lehet, hogy csak a telemetriás kiértékelő funkció nem lesz benne? Bár ha nem mutatja meg a görbét, akkor ugye nem lehet elemezni sem, akkor sem ha doktor vagy meg akkor sem, ha megmutatnád egynek. Viszont enélkül nekem alma a cucc, nem fogom lecserélni a meglévőt.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#36) #Morcosmedve válasza hemaka (#33) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

és (#35) Fryskitt

Bizony, meg is találtam (1-es és 3-as apróbetűs pont):

Ezek alapján, nem csak itthon nem lesz elérhető, hanem sehol máshol csak az USA-ban.

Forrás! Cikkben kiegészíteném... :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#37) Fryskitt válasza #Morcosmedve (#36) üzenetére


Fryskitt
addikt

Akkor ezért nem adok ki egyetlen forintot sem. Marad, ami van. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#38) moleculez válasza #Morcosmedve (#36) üzenetére


moleculez
veterán

Még egy indok az s3 melett... Már csak 270£, nem is olyan rossz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39) tecsu válasza Fryskitt (#37) üzenetére


tecsu
addikt

Mert hordozahtó EKG-t akartál venni? Az öbnmagában még olcsóbb is. ;)
[link]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40) [CsuCsu] válasza #Morcosmedve (#32) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En emiatt nem aggodnek, szimplan azonnal nem lesz elerheto. Valami jogszabaly miatt szabalyozo hatosagtol kell engedelyt kerni. Az USA-ban ez megvan az Apple-nek. A tobbi orszagban is elintezik a kozeljovoben, ha akarjak a penzuket. Gondolom titoktartasi aggalyok miatt nem kezdtek bele eddig tulsagosan.

[ Szerkesztve ]

(#41) #Morcosmedve válasza moleculez (#38) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ettől még jobb az S4 jóval és talán eljön az EKG ide is...persze ár/értékben (egy jó ideig) nem tud versenyezni semennyire az S3-al, mert ugye ~20k HUF-ot emeltek az árán, az S3 meg olcsóbb lett, ennek ellenére az S3-at meg nem venném meg, mert szerintem kilóg a sorból, de még kifejtem.

(#39) tecsu: Szerintem nem ezen van a hangsúly, hanem az elven és a hozzáálláson.

(#40) [CsuCsu]: Vagy nem. Akinek ez hívószó és nem amerikai, az nem fogja megvenni. Persze ez nem biztos, hogy sok embert érdekel.

Számomra úgy áll össze a kép, hogy emeltek 20k-t, plusz elvettek egy funkciót (illetve nincs LTE-s itthon), ami már pont elég ahhoz, hogy bármennyire is teteszik az S4, azt mondjam, hogy az S2 után nem ad hozzá az életemhez semmit, ezért majd megvárom mi történik a jövőben, nem égető a dolog. Amúgy, akinek tényleg sportolni kell és/vagy nem akar rá költeni vegyen egy S1-et, aztán ne vigyázzon rá, csak hordja, ha kicsit jobb lesz az S2 ára, akkor tegye azzal ugyan ezt. S3-ra továbbra sem vonatkozik, mert ahhoz még mindig elég drága és valójában sokat nem hoz a konyhára (csak, ha lenne LTE-s és arra szüksége van valakinek).

© asszongya'hogy

(#42) moleculez válasza #Morcosmedve (#41) üzenetére


moleculez
veterán

Engem pont nem érdekel az LTE (bár nálunk UK-ben elérhető), csak cserélném már a Gear Fit2-m, mert iPhonenal jobban összedolgozna. (Amúgy semmi bajom vele, nagyon jó cucc csak ajánlani tudom). Bár az még kérdéses hohy régió korlátozás, vagy lokálisan itt nem árulnak erre ECG képes s4-t. Előbbi esetben még jó lehet.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) hemaka válasza #Morcosmedve (#36) üzenetére


hemaka
nagyúr

Viszont ez akkor az US AppStore-t jelenti vajon? Mert nekem az tokeletesen megfelel. :DDD

(#44) #Morcosmedve válasza moleculez (#42) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze, iPhone-al nem az igazi más. De azt gondolom, hogy egy S1-S2 is elég, persze nem nekem kell :R
US only, szóval nem.

(#43) hemaka: Ez jó kérdés, de szerinted hányan vannak US acc-al? :D

© asszongya'hogy

(#45) hemaka válasza #Morcosmedve (#44) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az engem nem erdekel, csak nekem mukodjon. :DDD

(#46) Fryskitt válasza tecsu (#39) üzenetére


Fryskitt
addikt

Azt IS. Amúgy nem fogok 300e forintot adni a másikért, ezt már megtanultam, figyelni kell rá, hogy vigyemmagammal, legyen töltve, stb. Emiatt halnak ki a kompakt fényképezők és sok minden más is a mobilok mellett. Mobil + óra, ez tökéletes lenne és mivel elmúltam 45, az EKG sem jön rosszul, ki tudja. Persze az is kérdés, hogy mondjuk mérsz egy rossz értéket és aztán hogyan tovább, gondolom ettől nem egyszerűbb bejutni sehova, a mentő nem fog komolyabban venni, mintha azt mondod, hogy mellkasi panaszod van (bár ugye silent ischaemia, stb, de ebe ne menjünk bele) és így tovább. Azt gondoltam, hogy az EKG jel levétele és a feldolgozása is az órában (esetleg a telefonban) történik, elvileg a kettőnek a számítási teljesítménye elég lenne hozzá, de ezek szerint csak leveszi a jelet és aztán azt beküldi elemzésre valahova. Ez már okozhat adatgyűjtési problémákat (pl. GDPR, ugye, ami miatt amúgy is vannak olyan tengeren túli társaságok, amik nem szolgáltatnak ide), plusz ugye jelentősen nagyobb felhasználói réteget. Ettől függetlenül lehet, hogy később az EU-val és/vagy a tagországokkal dülőre jutnak, bár addigra meg lehet, hogy mi már újra az orosz föderációhoz fogunk tartozni.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#47) 7Heads Drago válasza Alexios (#11) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jah és eddig életveszélyben voltak? Akinek volt pénze eddig is megoldotta. És aki tényleges ápolásra szorul ott ez kevés lesz.
Megeszem a kalapomat ha ez miatt nőne meg az eladás. Ahhoz túl drága. És a napi töltögetés miatt se hiszem, hogy idős felejdékeny ember ezt használná. Kérdem én: amíg töltőn van az óra, mi vagy ki vigyáz a mamára-papára? És mi garantálja, hogy feltöltés után nem-e elfelejti feltenni?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#48) Fryskitt válasza hemaka (#45) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ha tényleg adatvédelmi oka van, akkor IP szűrés lesz. Ha nem, akkor meg köcsögség az Apple részéről. És persze át lehet regisztrálni az amerikai áruházba.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#49) bencze


bencze
senior tag

Ebből az egész hírből 1 dolog érdekes, annyira kőgazdagok, hogy csinálnak saját hardvert. Csak, kb mert jól hangzik.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#50) Fryskitt válasza bencze (#49) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hm?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.