Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

A kep alairas honnan jon? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) TheSpy


TheSpy
csendes tag

Késő. Sony jelenleg FF milc vonalon mindent visz, és üvegek is vannak már rá szép számmal.

(#3) SidCorky


SidCorky
senior tag

Több helyen is megtaláltam ezt a képet, eredeti forrást sajnos nem találtam, ha erre gondolsz.

TheSpy: Igen, ezzel sajnos korábban kellett volna lépni, de érdekel mit hoznak ki a meglevő obiparkból.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#4) PuMbA válasza TheSpy (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Nem késő, de az biztos, hogy mostanában dől el minden, mert a Canon is bejelentkezik hamarosan :) Az összes F mountos Nikon üveg rárakható lesz a MILC-re, mint ahogy a Canon FF MILC-re is az EF-ek majd, ami jóval több üveg, mint a Sony-ra ez alatt a pár év alatt. Sony-nak még nincs is rendes sportfotós üvegje, kivétel a most kiadott fix 400mm-es, de majd jönniük kell a fix 600-assal is stb. hogy betöltsék a hézagokat.

[ Szerkesztve ]

(#5) Matska


Matska
senior tag

A Sony mindent visz. Kész. Vége. Ne is próbálkozzon itt senki, nincs itt semmi látnivaló! Menjen szépen mindenki a dolgára!

Ez már csak így szokott működni, nem?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#6) MrChris válasza TheSpy (#2) üzenetére


MrChris
nagyúr

Durva is lenne ha nem ők vinnék, lévén rajtuk kívül csak a Leica gyárt ff milcet. :DDD Miért is lenne késő? Ez egy folyamatos innovációt igénylő termék/piac, egy jobb termék pár hónap alatt felfuttatható, no meg a Nikon márkanév elég jól cseng.

(#7) OPiiPO válasza PuMbA (#4) üzenetére


OPiiPO
addikt

Időben jön - ha jól oldják meg a mostani Nikon foglalattal a kompatibilitást akkor egyből ott a hatalmas méretű már a piacon lévő obipark ami komoly vonzerőt fog biztosítani.
Részemről nagyon kíváncsian várom.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8) Raymond


Raymond
félisten

"két full frame MILC-et"

Oh yeah!!!

Oh wait, MILC?! Meh...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) hcl válasza PuMbA (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fent említett obik jól adapterezhetők Sanyira, AF + egyebekkel... Szóval aki tükrösről váltott, az nincs nagyon meglőve

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kb 5+ eve van rumor nikon ff milcrol. :)

Azt nem tudom mennyire keste le nikon de ez a piac jelenleg a sonye.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) #96302336 válasza PuMbA (#4) üzenetére


#96302336
törölt tag

Canon FF milc? Talán 3218-ban. Idén SEM mutatta be, pedig várják, mint a messiást. Ha a Nikon idén kiadja a beharangozott két cuccot, a Canon gyakorlatilag be is zárhatja a gyárait. A Sony pedig akkora előnnyel rendelkezik, hogy azt behozni nem lesz egyszerű.
De már nagyon kéne az a bizonyos árverseny, mert oly mértékben elszálltak az árak FF milc téren, hogy az már vérlázító.

(#12) Bici válasza Dare2Live (#10) üzenetére


Bici
félisten

Annyira a Sonye, hogy a "Nikon MILC koncepció" is pont ugy nez ki, mint egy Sony A7 Photoshoppolt Nikon felirattal. :DDD
Es ez hirkent lejon itt a PH-n... :O

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Akkora siker lesz, mint a kompaktjaiknál a DL termékvonal! :DDD

Elfogadom a sütiket.

(#14) PuMbA válasza #96302336 (#11) üzenetére


PuMbA
titán

Elvileg most nyáron jelentik be és jövő év elején jön. Focimeccsen már a szemfülesek láttak egy tök fekete Canon gépet, amit előhúzott néha egy emberke a mostani csúcs 1DX Mark II gépe mellett.

(#9) hcl: Ez oké egy bizonyos szintig, de mondjuk az olimpiát meg bármilyen nagy eseményt fotózó profik nem fognak más márkájú obit használni. Vagy van egy fényképezőhöz olyan obi, ami natívan megy vagy nincs :) Ezért fényképeznek a mostani VB-n még mindig Nikonnal és Canonnal, nem Sony-val.

[ Szerkesztve ]

(#15) schawo


schawo
titán

de jobb ergonómiával
oh rly?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) schawo válasza PuMbA (#4) üzenetére


schawo
titán

rátekerhető, de minek

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) D.Va


D.Va
senior tag

A Sony meg ül a babérjain és csak számolgatják a lét. Az áraik az egekben, semmi csökkenés... Még az a6500 is még mindig fél misi. Igaz nincs nagyon konkurencia (max a Pana), és veszik mint a cukrot. De a Sony az legalább szállíthatná már a 4k 60fps gépeket... :K

A nikon meg ott lesz a Nikon fanoknak, vannak jó sokan ;]
De reménykedem hogy valami jót hoztak össze, bár vannak kétségeim hogy A7SII-t megszorongatják.

[ Szerkesztve ]

(#18) hibavissza


hibavissza
veterán

Megjött az első gyári renderkép az új masináról.

(#19) schawo válasza hibavissza (#18) üzenetére


schawo
titán

hülye vagyok :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) Parci válasza Bici (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a hír azért nem ez volt, csak illusztráció, de igazad van. ámde, vegyük észre, hogy új kolléga van, ne nyírjátok már ki az első héten... ;]

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) OPiiPO válasza Parci (#20) üzenetére


OPiiPO
addikt

:R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22) Bici válasza Parci (#20) üzenetére


Bici
félisten

Akkor szerintem ilyen esetben a kép alatt is annak kellene szerepelnie, hogy a "A kép illusztráció".
De igaz, valóban nem vette észre a kolléga új mivoltát.

Drukkolunk neki!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) arn


arn
félisten

Nagyon ideje lenne, jovore valtanek vmi ibises ff rendszerre :) eddig a sonynak allt a zaszlo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) --HARDCORE-- válasza Raymond (#8) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Két full rémesen jó MILF nem lenne rossz. :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#25) MrChris válasza Bici (#22) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem is egy kicsit türelmesebben, meg építőleg is lehet észrevételezni. ;)

(#26) Bici válasza MrChris (#25) üzenetére


Bici
félisten

Igazatok van, legközelebb próbálok építőbb lenni, és főleg nem a főnökkel való vita után írok a fórumba. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) Foglalt név válasza D.Va (#17) üzenetére


Foglalt név
addikt

1 hónapja 330-at adtam a bolti a6500-ért, azért az nem fél misi...

(#28) MrChris válasza Foglalt név (#27) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hol lehet ennyiért venni? Ez az általános legalacsonyabb bolti ára?

(#29) #16820480 válasza PuMbA (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az lehetett egy 1DX mkiii is, aminek a legfőbb újítása, hogy a burkolat még feketébb az mkii-nél ;]

Amúgy amit eddig híreszteltek róla, nekem az maradt meg, hogy a mostani obik nem lesznek jók rá, csak adapterrel legfeljebb, mert teljesen új foglalatot terveznek, aminél a vonzerő az f/0.95-ös szuper fényerős lencsék lehetősége lesz.
Csak ezzel annyi a bajom, hogy ha jövőre jelenik csak meg, az még nagyon sok idő. És mindjárt itt az A7Siii, amivel befejeződik a Sony FF MILC harmadik generáció kiadása is, ráadásul adapterezni erre is lehet. Szóval majd olyan 8-9 hónap múlva a boltokba kerülhet a két Nikon váz (a hírek szerint) 3 natív obival, ami gondolom nem a 0.95-ös lesz még.

De mondjuk továbbra is a DSLR-ek fogynak jobban, szóval még nem ég eléggé a ház.

(#30) D.Va válasza Foglalt név (#27) üzenetére


D.Va
senior tag

Nem keverted össze véletlenül??? :U

Az egész országban (sőt az egész EU-ban, még ebayen is) Mndenhol az A6300 kerül 330-ba, nem az a6500... Az a6300 néha a MM-ban 285/250 ezer obival vagy anélkül, de az a6500 vázat 450 alatt seheol nem láttam még.

Mert akkor vagy hiba történt a boltban ahol vetted és félreárazták... vagy elképzelni sem tudom mi történt hogy annyiért adták... kb 3 hónapja rendszeresen nézem az árakat, akciókat, de a 6500 vázat (obi nélkül!) 450 ezer ft alatt még az árgép/árukeresőn sem láttam soha... Jelenleg is 2 akciós bolt kivételével 500 ezer ft-nál kezdődik az ára, de a 2 akciós ár is 450 ezer... szvsz 330-ért a helyedben egyből kettőt vettem volna :DDD :DDD :DDD

Még ebayen a használt 6500 árak is felkúsznak 300-400 ezer ft-ig az aukció végére, ismétlem: (HASZNÁLT!)
Le is mondtam a használtról mert nem lehet kifogni használtat értelmes áron, inkább feszek 500-ért zsír újat mint 350-ért használtat... Ugyanez az a6300-nál... 250 újonnan a Media-ban... ebey-en, Hardverapro-n 200-ért adják a használtat... Vicc és röhely az egész Sony használt Milc piac... De ugyanez igaz a Pana GH4-re is...

[ Szerkesztve ]

(#31) hcl válasza PuMbA (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg mert a felsőkategóriába, munkaeszközök közé nehéz betörni. De ott már inkább olyan szempontok vannak, hogy időjárásállóság, bírja ki hónapokig a sivatagot, megbízhatóság, stb. Illetve ha elég durva is hozzá a váz, akkor is idő, mire megszokják azok, akik ebből élnek.
Ugyanakkor az, hogy mindenféle obi rámegy, töri az utat : akik nem ennyire durván munkaeszköznek használják a gépüket, hanem pl. helyi újságírók, esküvőfotósok, azoknak tök reális, hogy a meglevő obiparkot használhatják egy olyan vázzal, ami olcsóbb, és többet tud.

Az olimpián meg elég durván tolták, ahogy olvastam - oda egy wifis váz aranyat ér...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Dare2Live válasza #16820480 (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"De mondjuk továbbra is a DSLR-ek fogynak jobban, szóval még nem ég eléggé a ház."

Ebben az a szép, hogy pl a D610 + D750vonalnak nincs is utóda. A legfrisebb D750 2014. szeptemberi ~4éves és még gosip szinten se cserélik.
Persze príma vázak na de azért már....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) #31733248 válasza PuMbA (#4) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Sonyra is ráteheted az EF-üvegeket, megy a PDAF, stabi, rekeszvezérlés, arc- és szemfelismerés is szépen. ;)

(#30) -RARA-

Feltételezem, ilyesmire gondolt a kolléga:

Sony A6300 - 614 €
Sony A6500 - 885 €

[ Szerkesztve ]

(#34) arn válasza #16820480 (#29) üzenetére


arn
félisten

Ez nagy ongol lenne... egy komplett obiparkot kukaznak, x ev mire kialakul vmi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) #16820480 válasza Dare2Live (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom már követni a termékvonalaikat, de a 750-nek nem a 800-810-850 az utódja?

arn: Mindkét megoldásnak van előnye és hátránya is. Az új bajonett hátránya, hogy "kidobhatod" a régi üvegeket (illetve adapter kell. Az előnye, hogy lehet kimondottan erre a rendszerre új (és jobban passzoló) üvegeket tenni. Például jöhetnek szuper fényerős natív üvegek. De lehetne példaként felhozni, hogy mondjuk Fuji esetén a kimondottan a rendszerhez tervezett bajonett és milyen jó összhangban vannak (kisebbek a konkurens megoldásoknál).
Mondjuk szintén a hírek szerint kb akkora lesz az új Nikon rendszer, mint a mostani tükrös gépeik, szóval nem nagyon próbálják kihasználni a tükör elhagyásával jövő méretcsökkentési lehetőséget.

(#36) D.Va válasza #31733248 (#33) üzenetére


D.Va
senior tag

Lehetséges :P
Bár ő azt írta hogy helyi boltban, tehát gondolom ez esetben valamilyen magyarországi üzletre gondolt... :U Az meg elég érdekes lenne, hacsak nem véletlenül alulárazták a balfék boltosok...

[ Szerkesztve ]

(#37) PuMbA válasza #31733248 (#33) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, bár mindig a natív üvegek lesznek előnyben. Kis pihe A6300-on hogy néz ki egy 1kg-os Canon üveg, teljesen felborul az egyensúly, ezért vannak 1-1,5kg-os Canon vázak :) A most kiadott Sony fix 400mm-es üveg is könnyebb, mint a Nikoné és a Canoné, jobban passzol a könnyebb A7 és A9 gépekhez. Ezt kell továbbra is csinálnia a Sonynak. Natív, könnyebb üvegeket kihozni, ami tökéletesen illik a gépeikhez adapter nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#38) arn válasza #16820480 (#35) üzenetére


arn
félisten

Szerintem nem eri meg... nagy csodak nincsenek, a tukoraknaval kisebb a rendszer, a minoseg rovasara fog menni, es bukjak az atallas egyszeruseget. Az mft milcek a kisebb szenzor miatt kisebbek altalaban, a fujinal meg nem volt olyan obipark, amit kukazni kellett volna. Egy ff rendszer sose lesz kicsi, vmit elcsalhatnak a masik bajonettel, de milyen aron? Ugyanugy csomo penz a valtas, mintha vki sonyra valtana.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) #16820480 válasza arn (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, de annak sincs sok értelme, hogy az SLR-re szánt üvegeket hagyják meg, mert akkor gyakorlatilag kihozhatják ugyanazt a vázat, csak tükör nélkül, arra meg mégis ki váltana :)

Az elszámolásnál az lesz a lényeg, hogy mit ad ez és mit ad a Sony, ha már váltani kell.

Egyébként szerintem a váltásnál nem is az anyagiak fájnak inkább, emiatt azok szoktak problémázni, akik éppen csak ki tudják magukból préselni azt a pár ezer dollárt, amibe egy rendszer kerül (váltásnál mindig a vázon bukik sokat az ember, de azt úgyis váltani kell akár Nikon MILC-re, akár Sony-ra áll át valaki, az üvegeket meg általában elég jó áron lehet eladni). Aki megélhetésre használja, ott szerintem sokkal lényegesebb a megszokás, hogy a mostani vázat rutinból kezeli, oda sem kell nézzen. Egy új rendszernél meg újra végigtúrni a beállításokat, megszokni a működést, megszokni az esetleges gyengeségeket, és így tovább. Ebből az ergonómiát ki tudják simán pipálni, ha olyan MILC rendszert csinálnak, amit kezelni kb ugyanúgy kell, mint a mostani SLR-t.

(#40) hibavissza válasza schawo (#19) üzenetére


hibavissza
veterán

Én kérek elnézést.

(#41) schawo válasza hibavissza (#40) üzenetére


schawo
titán

Más szöveg volt ott előtte :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) hibavissza válasza schawo (#41) üzenetére


hibavissza
veterán

[link]
Mit fog vajon tudni ez a váz, hogy megérje a +1000-2000 eurót?

(#43) schawo válasza hibavissza (#42) üzenetére


schawo
titán

Pont így :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) arn válasza #16820480 (#39) üzenetére


arn
félisten

Hogyhogy ki, aki evfet akarna az osdi tukor helyett. Ha par uveged az nem par ezer dollar lesz...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) Carlos Padre válasza PuMbA (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez elég nagy gond lehet pár sportfotósnak, de annál nagyobb öröm a hatereknek , hogy el tudjak mondani miért szar a Sony rendszere ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#46) PuMbA válasza Carlos Padre (#45) üzenetére


PuMbA
titán

Akinek van például Nikon D850-e és mellette Sony A7M3-a is el tudja mondani a különbséget és van is sok YouTube videó róla, szóval utána lehet nézni. Egyikben egyik jobb, másikban a másik, szóval nem értem a haterkedést, mert egyik sem mossa fel a pályát a másikkal :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Dare2Live válasza #16820480 (#35) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nem tudom már követni a termékvonalaikat, de a 750-nek nem a 800-810-850 az utódja?"

Nagyon nem. Ha máshogy nem megy nézz rá árakra. D750n ~550KFten nyitott és most is annyi. D850 meg 1.200KFt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) SidCorky válasza Bici (#22) üzenetére


SidCorky
senior tag

A szövegkörnyezetből, a koncepció kifejezésből és az utolsó mondatból úgy gondoltam mindenkinek egyértelműneklesz, hogy ez nem egy hivatalosan bejelentett termékről szóló hír, de elnézést kérek, legközelebb ezt a képek alatt is feltüntetem, úgy tűnik tévedtem. ;] Azért köszi a drukkot. :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#49) #16820480 válasza arn (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tükörnek még úgy látom mindig presztízs értéke van nagyon sok embernél.
Több profi üveg tényleg nem olcsó, de arra gondoltam, hogy aki megélhetésre használja, az esélyesen vállalkozóként leírta az áfát vételnél, és az ilyen üvegek nem futnak csak úgy ki, nem vesztenek annyit az árukból, hogy abból a nettóból még nagyon kellene engedni eladásnál. Igen, van rajta veszteség, de mondjuk pár száz dollár nem olyan elképesztően sok ilyen szinten.

Dare2Live: Utoljára kb D90 táján követtem a gyártó termékeit :R

(#50) arn válasza #16820480 (#49) üzenetére


arn
félisten

Afacsalassal lehet... :)) a tukor egy elavult technologia, nyilvan lesz mindig olyan retegdolog, amire az a legalkalmasabb, de osszessegeben jobban segiti a komponalast az evfre vetitheto tetszoleges informacio, sot a kijelzonek maganak is lehetnek olyan tulajdonsagai, amik eleve meghaladjak az emberi erzekeles hatarait.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.