Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#136) BiP válasza #16939776 (#135) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem mindenkinek van negyedórás rituáléja a gép bekapcsolásakor :) Én pl. benyomom a gépet, meg leülök a székre. Ez könnyen megvan 3mp alatt :)
A maradék az holtidő.
Esetleg ha ki volt kapcsolva a monitor és nem standby-ban volt, akkor azt is bekapcsolom.

Csupán azért vetettem fel, mert Ryzenre váltás előtt a Z270-es lapom (szintén MSI), kb. 3-4mp alatt a post screenen volt, és utána töltött a rendszer, 10-15mp alatt bebootolt. Ha már gyors gépet építettem, legyen már egy ilyen mellékhozadéka :)
Most a B450-es lapnak 10-15mp kell, hogy eljusson a post screenig, és utána kezdi tölteni a rendszert. Tehát érezhető volt a visszalépés. Azért kérdeztem, hogy ez a Ryzenek, esetleg a B450-ös lapok sajátja vagy konkrétan ez az MSI lap ilyen lassú, és várható-e változás a B550-es lapoknál ezzel kapcsolatban.
Nem dőlök a kardomba, csak amikor az évtizedek alatt eljutunk oda, hogy nem 2-5 perc a boot, hanem szépen sikerült lefaragni, (és már nem kell mellékcselekvéseket beiktatni, amíg az ember _vár_) akkor csodálkozik az ember, ha újabb gép esetén mégis visszalépés történik.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e erre valami magyarázat. (nem pedig a fingreszeléses kommentekre)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.