Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dragon3000 válasza fanti (#97) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok esetben a pbo azon kívül nem jó másra, mint hogy túl feszelje a cpu-t és fölöslegesen melegedjen, ez miatt visszább veszi az órajelet is és gyengébb eredményeket érsz el vele, mint ha ki lenne kapcsolva ez a vacak.

(#102) Synthwave válasza fanti (#97) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Nem vagyok enyhe képzavarban, akkor lennék talán, ha nem írom le a Vsync On meglétét, de leírtam, jól tudom, hogy mire szolgál és azt is jól tudom, hogy miért használom."

Mégis leírtad ezt: "és persze játszok is szervereken (BF 1, BF V, BattlaFront II), még sem tapasztaltam semmiféle érezhető különbséget ezen a váltogatáson : 2700 - 3700X - 2700X"

Akkor semmi értelme nem volt leírni ezt a nyilvánvalóan negatív sugallatot tartalmazó mondatot, ha tudod, mit csinálsz, nem? Az a "mégsem" szó eléggé kilóg a sorból, mert azt indikálja, hogy az általad vártak ellenére nem volt diffi. Hacsak nem egyéb szándékod volt vele.

RAM órajeled sincs meg + Dragon3000 #100-as posztja; nyilván vannak kompromisszumok, hogy a gonosz AMD újgenerációs processzorát egy generációval régebbi alaplapban hajtod. Kicsit játszani sem akarsz BIOS-szal...mit lehet erre írni?

Aztán ott a #101-es poszt is. Az AMD feszek durván túl vannak lőve (VGA-knál is). Egy kis mókolással kevesebb fogyasztás és hőtermelés mellett nagyobb teljesítményt lehet kihozni. Ez egy ilyen platform, és ez soha nem is volt titok. A litániákból azt hinné az ember, hogy tudsz róla.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#103) fanti válasza Synthwave (#102) üzenetére


fanti
addikt

"Kicsit játszani sem akarsz BIOS-szal...mit lehet erre írni?"
"Egy kis mókolással"

Ez itt a baj látod...
Én nem mókolok, 49 éves vagyok, 15 évesen kezdtem...párszáz hardvert kipróbáltam már alaposan, régebben jó móka volt a "mókolgatás", de közben felnőttem, szerintem neked sem ártana.
Ugyanis így a pénzemért elvárom azt, hogy pikk-pakk menjen minden úgy ahogy én azt elvárom, elvégre azért adtam ki a pénzt és vettem azt amit.

"RAM órajeled sincs meg"
Művelődés végett ajánlom ezen friss írás olvasgatását.
InfinityFabric/RAM fétiseseknek kötelező!

"Az AMD feszek durván túl vannak lőve (VGA-knál is). Egy kis mókolással kevesebb fogyasztás és hőtermelés mellett nagyobb teljesítményt lehet kihozni."

Képzeld, erről is tudok.
Csak elég szar, amikor napokat küzd az ember a legkisebb fesz keresgélésével (csináltam én is hidd el, épp eleget anno) és tesztelésével, majd amikor "atomstabil" beállításokat kapott boldogan és elégedetten dől hátra...és jön egy új játék, aminél puffff...akkorát kressel a rendszer, hogy öröm nézni. És megy az "újabb atomstabil" beállítás keresgélése, próbálgatása, aztán az is meglesz jó pár nap után, majd jön az új AMD driver, és akkorát fagy vele az "atomstabil" beállítás, hogy szegény user lefossa a bokáját is mérgében.

Tudom jól, ez ment az RX 5700-as topikban, de a 3000 Ryzen topikban is, meg a 2000-esnél is.
De az RX 470-480-570-580-590 esetében szintén ment az észosztás, tudom mert nekem is volt anno RX 480-asom, de 580-as és 590-es is, és mindenki a szent grált kereste, azaz a legkisebb stabil feszt, aztán ez kb. 100 userből 4-5 nek sikerült tényleg stabilra, a többiek csak fake stabil beállításokat eszközöltek, aztán meg visszatettek mindent alapra, legalább úgy tényleg atomstabil lett...meg melegedett is persze.
Mindenki baszott okos ezekben a "visszavesszük a feszt" topikokban, aztán meg sokszor olyan hülyeséget hord össze, hogy aki azt követi....hát hallod, vak vezet világtalant....

"hogy a gonosz AMD újgenerációs processzorát egy generációval régebbi alaplapban hajtod"

Már bocs hogy ilyen luxust megengedek magamnak...de a fenének van kedve és pénze alaplapot is cserélni pl. X470-ről X570-re csak az új proci miatt, HA EGYSZER AZ AMD HIVATALOS KÖZLEMÉNYÉBEN KEZESKEDIK ARRÓL, HOGY TELJESEN TÖKÉLETESEN FOG MENNI MONDJUK EGY 3700X EGY X470-ES LAPBAN.
Vagy akkor meg hoppáááá csak....hazudtak???
Diplomatikusabban : valótlant állítottak???
:)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#104) Dragon3000 válasza fanti (#103) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, de a pbo is biosban való babrálás és ha ez aktív, akkor az amd mossa a kezét, mert garancia vesztéssel jár, gondolom ők is tudják, hogy alapjáraton szart sem ér és feleslegesen ad sokkal nagyobb feszültséget a cpu-nak, mint ami kellene neki (ha ilyen esetben meghal a cpu és az ember letagadja, hogy be volt kapcsolva, gondolom úgy sem tudják ellenőrizni, de ettől függetlenül értelmetlen használni). Ha a sok szartól megakarod óvni magad és csak használni szeretnéd, akkor első, hogy a pbo-t kikapcsolod és ez mellett érdemes még megnézni, hogy a lapgyártó automata oc szarja nincs e aktiválva, ezt is érdemes kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#105) Synthwave válasza fanti (#103) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A magam részéről felnőttem. Jól informáltan, tudatosan vásárlok, és a hardvereimből kihozom, amit lehet, nem fektetek elvárásokat a levegőbe, hogy aztán csalódjak, ha valami nem úgy megy, ahogy azt elképzeltem.

A vergődés helyett két délután alatt 24 óra Prime95 stabilra raktam a gépet, és a Firestrike is addig loopolt, amíg meg nem unta. Biztos lehetett volna még egy kicsit finomítani, de így is lényegesen jobb összképet hoztam ki belőle, mint ha nem nyúltam volna semmihez.

Jobb teljesítmény, kevesebb hőtermelés, kevesebb zaj, kevesebb fogyasztás, kevesebb fesz(kó).

:))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#106) fanti válasza Synthwave (#105) üzenetére


fanti
addikt

24 óra Prime95 blend teszt, és a bootpendrájvos MemTest86 ugyancsak egész napra....na annó én is azt használtam etalonnak, aztán a Sony Vegas egy szarrá effektelt film renderelésénél kiugrott...majd megint...majd megint...

Egy topiktársam javaslatára -szkeptikusan ugyan- de kipróbáltam a y-cruncher-t...csak úgy okádta a hibát!!!
Miután azalatt sikerült stabilizálnom, a Vegas is renderelte le hiba nélkül a filmet, amin addig kiugorgatott!

Én eddig azt találtam a legjobbnak!
Próbáld ki!

-elindítod
-0
-1
-7, 8 vagy 9 a memóriád nagysága függvényében (nálam a RAM 64GB, ezért a 9-es volt a nyerő)

Ha rendben lefut, és nincs piros szöveg, akkor stabil a memória.

Ekkora terhelést még semmivel sem tudtam eddig csinálni, agyonveri a memóriát, IMC-t...procit.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#107) PuMbA válasza PuMbA (#99) üzenetére


PuMbA
titán

Megjöttek az Alzánál a legolcsóbb modellek is, a Gigabyte kivételével, amit júliusra írnak. 40k-ért B550 már jó ár.

[ Szerkesztve ]

(#108) fanti válasza PuMbA (#107) üzenetére


fanti
addikt

Asust is kapsz 40-ért ugyanott, belépő szintet.

De erre varrjál gombot! Nincs a VRM-en semmiféle hűtés!!!

Mondjuk teljesen őszintén, mi is ez az überatombrutál VRM kialakítás és hűtés fétis sokaknál?
Mert ha a 3000-es Ryzeneknek ilyen MSI B550 Tomahawk szintű VRM kialakítás és hűtés kell(ene), akkor az Intel Z490-es lapokra minimum bő egy kilós alu+réz kombót kéne ráaggatni VRM hűtés gyanánt...mert ugye a 10 genes csúcs Intel procik tuningolva benyalják a 300 wattot is, mint TDP keretet, Ryzenéknél meg a brutális, PBO-zott 3950X sem éri el a 200-at soha...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#109) Gibo válasza fanti (#108) üzenetére


Gibo
senior tag

Mivel Intel idáig alapvetően leragadt 8 magánál, ott megtette 6 minőségi fázis is, de mivel Ryzenből van feljebb értelmes áron, és a komolyabb(nak szánt) lapoknak ezeket is célja kiszolgálni kell a jobb vrm + a PCIe 4 is növeli a vrm terhelését.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#110) PuMbA válasza fanti (#108) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, viszont ezeket az alaplapokat nem igazán értem :) 2 ezerrel drágábban ott a Asus B550M-A, amin már 6 helyett 8 VRM fázis van és borda is. A Gigabyte-on (B550M DS3H) sem 6 fázis van, hanem 8 és van rajta borda és 40k lesz.

[ Szerkesztve ]

(#111) csontnélkül


csontnélkül
csendes tag

B550-en a proci vállán van a pcie4 terhe, a lapra nem kell az x570-es féle venti.
A pcie4-es m.2-es is kap bordát.

(#112) fanti válasza PuMbA (#110) üzenetére


fanti
addikt

Igen, számomra is megmagyarázhatatlan ez...legalább valami kis ostoba alubordázatot rátehettek volna +500 Ft.-ért...csak segítene a VRM komponensek élettartamán... nem értem én sem ezt a fajta puritánságot, illetve 30 ezerért még megérteném...de meg akkor sem venném így, VRM hűtés nélkül. Még egy Ryzen 3600 alá sem venném meg így, tudván azt, hogy öt évre veszem és soha nem fogom tuningolni....nem, így nem kéne.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#113) Dragon3000 válasza fanti (#112) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sokan a legolcsóbb megoldást keresik, a boltokban meg nem fognak b450/x470-et ajánlani, ha ott a b550. Általában ezekből adják el a legtöbbet, így minden +dollár költség számít nekik.

(#114) fanti válasza Dragon3000 (#113) üzenetére


fanti
addikt

Érdekes olvasmány a B550 vs. B450 kapcsán...elég hiteles szerző tollából!!!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#115) Dragon3000 válasza fanti (#114) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mi az érdekes? A magasabb boost 450 esetén? Le is írták, hogy magasabb feszültséget adott az a lap a cpu-nak, ami közre játszhat ebben és későbbi bios esetén valószínűleg javítják, de a tesztben +feszültség állítással meg is nézhették volna a b550 esetében, hogy reagál rá a boost órajel. Mondjuk én egy teljesen alap hajtást is megnéztem volna, hogy úgy mi különbségek lettek volna.

[ Szerkesztve ]

(#116) fanti válasza Dragon3000 (#115) üzenetére


fanti
addikt

"Mi az érdekes?"

Számomra az, hogy egy általam ismert, megbízható profi is leírja azt, hogy B450 vs. B550 közt marginális különbségek vannak csak...

Azaz, az Asus B450-F ROG STRIX és az Asus ROG STRIX B550-F közti különbség árban bőven a duplája az utóbbi javára...de a teljesítménybeli különbség csak picsafüst....
:)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#117) Dragon3000 válasza fanti (#116) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ugyanezt írták az x370 vs x470 esetében is vagy a b350 vs b450 esetében.
De itt van pci-e 4.0 is és ez mellett a chipset 2.0 helyett már 3.0-t oszt tovább, így bőven lehet találni eseteket, ahol sokkal jobb választás a b550, mint a b450. Ezek mellett, ha az ember nem fut bele az intel szarságába gyorsabb lan, jobb vrm, gyárilag jár borda mindkét m2-hőz.
Amúgy a 69e nekem nem duplája a 42e-nek és egyelőre kezdeti árakról beszélünk, térjünk erre vissza pár hónap múlva, amikor már eltűnik az újdonság felára.

(#118) fanti válasza Dragon3000 (#117) üzenetére


fanti
addikt

"gyárilag jár borda mindkét m2-hőz"

Nekem is járt a Családban levő két B450-eshez...

"De itt van pci-e 4.0 is és ez mellett a chipset 2.0 helyett már 3.0-t oszt tovább, így bőven lehet találni eseteket, ahol sokkal jobb választás a b550, mint a b450."

Erre válaszoljon a cikkíró :
"Az biztos, hogy a B450-es lapnak semmi szégyenkeznivalója nincs, igencsak megszorongatta a nála kétszer, majd' háromszor drágább pajtásait."

Gondolom te már berendelted a B550-et hogy lecseréld az esetleges X470-es deszkádat.
Rábasztál, ennyi!
:)) :)) :))

Én meg nagy ívben szarok a B550-re, teljesen jó a B450 és az X470...ahogy subaruwrc Mester is írja!!!

Köszi AMD a nagy büdös semmit kurva drágán...

Ja, részemről befejeztem a topik olvasgatását, azt írsz amit akarsz...
Mentegetőzz a "létfontosságú" PCI-E 4.0-val....ami egy picsafüst....ideologizáld meg a döntésedet a váltással kapcsolatban....én meg letojom, bocsi!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#119) Gibo válasza fanti (#116) üzenetére


Gibo
senior tag

k, én inkább úgy látom, hogy nem akarsz átlátni az általad hajszolt mantrán. Az általad hitelesnek vélt szerző is azt írja a konklúzióban, hogy igenis van előrelépés, ami nem éppen marginális. Azt az apróságot, hogy a PCIe 4 meglétét elintézi egy CS:Go bootolással....inkább hagyjuk. Írjuk a "túl kevés volt az idő a tesztelésre" számlájára.
Az, hogy a te felhasználási gyakorlatodnál nem jelent érezhető különbséget az, amivel többet tud a b550 érthető, valós, elfogadható, de ezt kivetíteni általánosságban... meglehetősen csőlátásra utal. :U

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#120) Dragon3000 válasza fanti (#118) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hol írtam, hogy váltok, ha már nem tudsz mást, jönnek a hülyeségek.

Az meg nem érdekel, hogy a cikk írója mit írt az árakra, nézd meg alzán, 69e és van raktáron, a b450 variánsa meg 40-45e között mozog bolttól függően. Az M2 hűtés a két rog lap összehasonlításra írtam, így lényegtelen, hogy a giga lapodhoz is járt.

Nekem nem kell a pci-e 4.0, egy M2 ssd-m van, minden más a nasban, így a slot/port sávszél se érint, de ettől még igaz marad, amit írtam. Amúgy meg fos Asus nem kellene semmi pénzért. Az x470 meg nem tudom honnan jött, profilomban ott van, hogy mindkét gépem b450-re épül.

[ Szerkesztve ]

(#121) BiP


BiP
nagyúr

Én arra lennék kíváncsi, hogy a B550-es lapok is baromi lassan állnak fel bootkor, mint a B450-esek? Vagy ez a dolog minden Ryzenre jellemző, és nem fog változni?
Anno intelhez képest nagyságrendekkel több idő, mire feléled a rendszer.

(#122) Dragon3000 válasza BiP (#121) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mindkét b450 lapomhoz van olyan bios, aminek a leírásában szerepel ennek javítása.
Gigabyte: Improve system boot time
MSI: Improved system boot up time
A giga lapomnál nincs frissítve, de nincs is kikapcsolva, így nem gond, az msi-nél nem vettem észre, hogy sokáig vacakolna.

(#123) XuChi


XuChi
addikt

Szomorú vagyok, ezen videók megtekintését követően. Sokkal rosszabb az egész, mint a korábbi videókban. Test fizika 0, terep fizika 0, autók mozgása kritikán aluli matchbox szint, fegyver fizika 0, és a texturák is mintha rosszabbak lennének. Remélem ez nem PC gameplay volt, hanem Xbox One, vagy PS4. Ha ennyit tudtak kihozni a PC-ből, akkor nálam ez az évtized csalódása lesz!

(#124) XuChi válasza XuChi (#123) üzenetére


XuChi
addikt

Hoppá, hát ezt nem ide akartam.... :D

(#125) ballazol válasza XuChi (#124) üzenetére


ballazol
senior tag

:DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#126) BiP válasza Dragon3000 (#122) üzenetére


BiP
nagyúr

Az enyémnél is ott van, és valószínűleg még rosszabb volt előtte.
Viszont most, a javított változat is jóval lassabban áll fel, mint az intel skylake+z270 volt.

(#127) Dragon3000 válasza BiP (#126) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem a b450 tomahawk semmivel sem indul lassabban, mint az előtte lévő inteles gépem. A gigabyte elég sokáig tököl, de mivel folyamat megy, így nem foglalkoztam vele.

(#128) BiP válasza Dragon3000 (#127) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor szerencséd van. Nekem Gaming Plus Max van (ami kb. ugyanaz, mint a Tomahawk MAx), mégis hidegindításnál csomót gondolkodik, mire elindul. Pár másodperc az egész, de mégis érezhetően több a volt inteleshez képest.

[ Szerkesztve ]

(#129) XuChi válasza BiP (#128) üzenetére


XuChi
addikt

Én anno a Z97-ről Z170-re váltás idejében vettem észre azt, hogy a coldboot iszonyat sokáig tököl, mire egyáltalán post képet ad a lap. Legalább 20-25 mp. Ha meg BIOS reset is volt, akkor akár 40-50mp is eltelik mire képet ad. És ez azóta sem változott. Z270-Z370-Z390-X470-B450 lapjaim voltak, és mind tetű lassan bootol :(

[ Szerkesztve ]

(#130) hokuszpk válasza BiP (#121) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem a B350 tizenpar masodperc alatt desktopon van, napi egyszer kibirom, bar van, hogy napokig nem inditom ujra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#131) fanti


fanti
addikt

Istenem...megint a fingfűrészelés....

Nekem mind a három Giga lapom gyorsan bootol (2xB450, 1xX470).
Most akkor mi a fasz van??? :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#132) XuChi válasza fanti (#131) üzenetére


XuChi
addikt

Mennyi a boot időd ?

(#133) Televan74 válasza XuChi (#132) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem annyi,hogy lemegyek kávézni! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#134) sutyi^ válasza fanti (#131) üzenetére


sutyi^
senior tag

Az a baj, hogy sokan nem nyomták még IDE HDD-vel, lehetőleg olyannal amin még onboard cache memória se volt.

CMOS törlés után meg nem is értem miért indulna gyorsan egy modern UEFI lap...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#135) #16939776 válasza sutyi^ (#134) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hát nem tudom, hogy lehetne tetemes előnyt kovácsolni abból, ha 20 sec helyett 3 sec lenne a boot idő :DDD :
Bekapcsolás előtt leveszem a gép tetejéről az egérpadot, kirázom, oda teszem a helyére. Széthúzom-összedugom újra az összes csatlakozót, bekapcsolok.->
leveszem a monitorról a zacskóját, letakarítom az egeret ecsettel, majd alkoholos kendővel áttörlöm a teflon talpakat.<- eddigre már rég az asztalon vagyok.
Elindítom a timer-tool-t, elindítom magát a játékot majd a szokásos Esc...Esc...Esc...any-key, Alt+Tab. Feladatkezelőben átállítom a 28-ból 25db tasknak prioritását real-time-ra, megvárom míg a WMI provider host és feladatai elindulnak-lefutnak, ekkor annak is emelem a prioritását real-time-ra. Innen még egy Alt+Tab van hátra, és már játszom is...
Nem fogom tudni 3 sec alatt megtakarítani az egeret, és ha egyszer sikerülne is, még mindig a teljes rituáléhoz szükséges idő apró töredéke lenne a boot idő, ahogy jelenleg is az. :D

Szerintem orbitális f@szság ezen rugózni.

[ Szerkesztve ]

(#136) BiP válasza #16939776 (#135) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem mindenkinek van negyedórás rituáléja a gép bekapcsolásakor :) Én pl. benyomom a gépet, meg leülök a székre. Ez könnyen megvan 3mp alatt :)
A maradék az holtidő.
Esetleg ha ki volt kapcsolva a monitor és nem standby-ban volt, akkor azt is bekapcsolom.

Csupán azért vetettem fel, mert Ryzenre váltás előtt a Z270-es lapom (szintén MSI), kb. 3-4mp alatt a post screenen volt, és utána töltött a rendszer, 10-15mp alatt bebootolt. Ha már gyors gépet építettem, legyen már egy ilyen mellékhozadéka :)
Most a B450-es lapnak 10-15mp kell, hogy eljusson a post screenig, és utána kezdi tölteni a rendszert. Tehát érezhető volt a visszalépés. Azért kérdeztem, hogy ez a Ryzenek, esetleg a B450-ös lapok sajátja vagy konkrétan ez az MSI lap ilyen lassú, és várható-e változás a B550-es lapoknál ezzel kapcsolatban.
Nem dőlök a kardomba, csak amikor az évtizedek alatt eljutunk oda, hogy nem 2-5 perc a boot, hanem szépen sikerült lefaragni, (és már nem kell mellékcselekvéseket beiktatni, amíg az ember _vár_) akkor csodálkozik az ember, ha újabb gép esetén mégis visszalépés történik.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e erre valami magyarázat. (nem pedig a fingreszeléses kommentekre)

[ Szerkesztve ]

(#137) XuChi válasza #16939776 (#135) üzenetére


XuChi
addikt

Szerintem meg nem. Egy modern gépnek illene 5mp desktopon lenni és menet készen! És nem alvó módból.
Engem felettébb zavar, hogy a hiper szuper mega gyorsnak kikiáltott nvme ssd ilyen tetű lassan tölt be. A BIOS meg 15-25 mp-ig tököl. MIÉRT???

[ Szerkesztve ]

(#138) Synthwave válasza #16939776 (#135) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nice OCD you have there. : D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#139) fanti válasza XuChi (#132) üzenetére


fanti
addikt

Három Ryzenes gép van a családunkban.

A feleségemé egy 3400G + Giga Aorus B450 Pro + 2x16GB DDR4-3200
Nála a leggyorsabb.
Bekapcsolom, majd alig 4 másodperc és pittyen és adja be a képet az Aorus logóról.
A bekapcsolástól számítottan 20 másodperc, és még a minialkalmazások is betöltődtek és a torrent kliens is...használatra kész a gép.
M.2-es nVME-s SSD-ről tölt a rendszer, ami mellett még van egy DVD író, egy Seagate Barracuda 4TB-os HDD, és egy 1TB-os SATA3-as SSD is.

A kislányom gépe ugyanolyan mint a feleségemé, csak neki egy Ryzen 2700-as procija van és egy GTX 1070Ti.
Nála 30-35 másodperc a bekapcsolás utántól a teljes betöltődésig.
Az ő gépében is van DVD író, M.2-es nVME-s SSD-ről tölt a rendszer, és még van egy 480GB-os SATA3-as SSD is.

Nálam meg X470-es Giga Aorus lap van a 2700X alatt, 64GB RAM és ugyancsak GTX 1070Ti.
Nálam kb. 45 másodperc kell a teljes felállásig.
A rendszer 1TB-os nVME-s SSD-ről tölt, van mellette még egy nVME-s SSD, szintén 1TB-os (M.2-es mindkettő), van két SATA3-as 480GB-os SSD, és egy BluRay író is. A rendszertöltő SSD tele van telepítve programokkal és játékokkal, kb. 200GB hely van szabadon a 950GB-ból.
Mivel egy 6TB-os Seagate Skyhawk is van a rendszerben SATA3-as porton, ezért érezhetően arra kell sokat várni a bekapcsolás utáni pittyenést követően. Hosszasan elmolyolgat magában, gondolom ilyen öndiagnosztikákat futtathat, ha kiveszem a rendszerből, akkor 7-8 másodpercet rövidül a teljes boot idő.

De most komolyan gyerekek... ezek annyira kibírhatatlanok???
Mert mindegyik bőven 1 perc alatti...

Legyen több türelmetek szerintem.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#140) hokuszpk válasza fanti (#139) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

anno az elso pc/xt -m kb. 1 perc alatt tesztelte le a 640KB memoriat.
csak a memoriat.
de elegedett voltam vele, mert nemsokkal elotte lattam egy hasonlo gepet, ami nem 1K , hanem 16K -s lepesekben porgette a szamlalot, csak eppen kb. 10mp volt, amig ugrott egyet. az annyi mint ( 640/16 * 10 = 400mp ) vagyis saccper 5 perc.
es volt aki napi 1-2x azt is kibirta :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#141) Dragon3000 válasza fanti (#139) üzenetére


Dragon3000
veterán

B450 aorus m 2700 és 200ge mellett is hideg indítás esetén 30-60 másodperc csak a post képernyőig, az MSI b450-em ennyi idő alatt elindul és már böngészek is. Igaz a legújabb biost nem raktam rá a gigara, de nem is érdekel, mert a bios megjelenése előtt már nasnak használtam. Majd ha lesz monitor rákötve, akkor frissítek rajta biost, de csak ezért nem vacakolok vele.

(#142) BiP válasza fanti (#139) üzenetére


BiP
nagyúr

De most komolyan gyerekek... ezek annyira kibírhatatlanok???
Mert mindegyik bőven 1 perc alatti...
Legyen több türelmetek szerintem.

Senki nem azt mondta, hogy kibírhatatlanok. Hanem -legalábbis én- kíváncsi voltam, mi lehet az oka a lassulásnak. De ezek szerint Ryzen és Ryzen között is van különbség, szóval ez nem platformspecifikus.
Meg ha már ez az oldal prohardver, akkor ugyanmár lehessen elbeszélgetni a hardverek egyik tulajdonságáról.
A hardvertesztekben olyanokat tudnak tesztelni, hogy a winrar mennyi ideig tömörít, akkor ugyanmár a bootidőről is lehessen diskurálni, hogy 15-20 vagy 45mp, és adott esetben mi okozza, milyen hardveregyüttállásnál mi a helyzet.
De ha a Giga Aorus-od 4mp alatt jut a POST-ig, akkor ezek szerint AMD oldalon is megoldható az alaplap gyors felállása.

[ Szerkesztve ]

(#143) #16939776 válasza Synthwave (#138) üzenetére


#16939776
törölt tag

Sajnos nem fedi le a kényszer betegség definíciója, mert ahhoz, értelmetlen dolgokat kellene cselekedni, és ezek elmaradása erős pánikrohamot kellene hogy okozzon.
Maradjunk annyiban, hogy igyekszem megtisztelni magam azzal, hogy legalább saját magammal szemben nem viselkedek igénytelenül, ha már módom és alkalmam van rá.. : D

(#144) Synthwave válasza #16939776 (#143) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze, de azért mindennek van egy határa. : D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#145) #16939776 válasza Synthwave (#144) üzenetére


#16939776
törölt tag

Persze, de nekem meg az a feladatom, hogy tudjam, mivel meddig lehet és meddig érdemes elmenni. Még az Avatárom is erről árulkodik. : D

(#146) fanti válasza Dragon3000 (#141) üzenetére


fanti
addikt

Mindhárom Giga lapon a legújabb F50-es BIOS van elég régen már, nagyjából bő fél éve.

Többieknek :
Gyerekek, az egyik ismerősöm Ryzen 1600AF-es gépe Asrock lappal van, pontos típust nem tudok írni, de valami B350 féleség ha jól dereng... na ott tényleg úgy jártam, hogy bekapcsolom a gépét, majd bő fél percig kb. semmi... utána beep, boot ami már gyorsan ment.
De hogy a bekapcsolástól számítottan a beepig mit csinált...???

Ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#147) BiP válasza fanti (#146) üzenetére


BiP
nagyúr

"De hogy a bekapcsolástól számítottan a beepig mit csinált...???"
Na ezen a részen lamentálunk mi is, hogy ez min múlik. Márkafüggő, típusfüggő, AMD függő, Ryzen függő, stb.? Mert ha pl. Ryzen függő, akkor nem agyal rajta az ember, elfogadja.
De ha van olyan együttállás, (típus, márka, proci), ahol ez akár gyors is lehet, akkor az is szempont lehet a vásárlásnál. Vagy legalább megnyugszik az ember, hogy a kínálatból jót-rosszat fogtam ki.

[ Szerkesztve ]

(#148) denx1992


denx1992
tag

Sziasztok!
Asus ROG STRIX B550-F gaming wifi lapom proci és ram nelkul még csak nem is világít.
Normalis dolog ez? Szerettem volna bios frissiteni mielott meglesz hozzá a ryzen 5 5600x.
Elvileg tudnia kell a cpu ram nelkuli bios frissitesr vagy tevedek? :W

Nber tragédiája

(#149) intuicio


intuicio
aktív tag

Szevasztok mesterek!
A proci egy AMD Ryzen 5 5600X
Ehhez vennék alaplapot. Itt nem tudok választani. Segítsetek! Ezek lennének a kiszemeltek:

- MSI MAG B550 Tomahawk
- ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
- ASUS TUF GAMING B550-PLUS

Ki melyiket, miért?
BŰÉK!

(#150) klachaza


klachaza
csendes tag

Sziasztok

Használ valaki Patriot Viper 4400Mhz-s Ramot?
A gyári oldal 1,45V feszültséget ír, de azt nem hogy mekkora Mhz-n.
Ha a Biosban 4000 feletti ssblont váladztom ki, árváltja 1,700 V-ra. Ami piros...
Xmp 4400 sem indul, leget a magad Volt miatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.