Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

Brian nem tette magasra a lécet.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) opr


opr
veterán

Zsenialis.
Problema: Rossz mernoki dontesek sorozata miatt a ceg soha nem latott godorbe kerult, amibol evek hosszu munkaja lesz kimaszni.
Megoldas: Egy olyan uj kedves vezeto, aki mernokileg meg hulyebb, mint az elodje.

Le a kalappal gyerekek, le a kalappal, zsenialis huzas. :R

;]

Mindenesetre En szemely szerint drukkolok, hogy jol vezesse a ceget, az eddig mutatottk alapjan amugy erre meg van is nemi esely, meglatjuk, mi lesz, amikor meg ennyire sincs mire epiteni, hanem magatol kell kitalalnia, mi merre hany meter.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) TeeJay válasza opr (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg inkább jobban örülnék ha még veszítene piacot az Intel és 50-50% körülre stabilizálódna az Intel-AMD arány, akkor lenne fejlesztés meg nem lehetne aranyáron adni a cuccokat évekig!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) ivarg


ivarg
tag

Már megint egy könyvelő rossz vége lesz.
Az előző után is kellett 2-3 év míg gatyába rázták magukat.

Nem mérnöki hanem vezetői hibák voltak korábban...

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az intel hattyúdala...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) #04430080


#04430080
törölt tag

Jöhetnek az új döntések :

1. Évente 2 új foglalat, de lehet 3 is
2. Vissza a paszta
3. Szerződések felülvizsgálata, ahol még van 2-3 év "hűség", oda dupla áron a termékek, majd kifizetik a vásárlók
4. Új szerződések kötése az OEM -ekkel, csak is a vásárlók "javára"

:))

(#8) ivarg válasza #32839680 (#7) üzenetére


ivarg
tag

Jogos, ráadásul hülyeséget Írtam fentebb a vétkes könyvelő az AMD szekerét fogta vissza pár évig ha jól emléxem csak nem jut eszembe a neve.

Mindenesetre a fejlesztéseknek ritkán tesz jót ha nem tech vénával vezetnek egy céget.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#9) opr válasza TeeJay (#3) üzenetére


opr
veterán

Pontosan, ez lenne a letezo legjobb forgatokonyv. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10) bambano válasza #32839680 (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Elvileg, ha a szakirodalmat nézzük, akkor a pénzügyes főnök is lehet jó manager, aki képes együttdolgozni a mérnökökkel. a gyakorlati tapasztalat meg az, hogy az ilyen főnökök két centért az anyjukat is, és azért került oda, hogy a részvényesek rövidtávú érdekeit (=cég pénztermelő képessége) helyreállítsa. ilyenkor szokták mélyre elásni a cég jövőjét.

egyébként ki, ha nem az intel lenne az, ahol sok kísérletezést is meg tudnak és meg is kell finanszírozni ahhoz, hogy néha beüssön egy bomba üzlet? v.ö. google, ahol köteles vagy saját projektet tolni, amiről ha kiderül, hogy jó ötlet, akkor lenyúlja a cég és beépíti a szolgáltatásai közé.

most nem akarok mélyen belemenni a történelembe, de ilyen apróságokat találtak fel hasonló módon, mint a grafikus felület, a rendes időosztásos operációs rendszer, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) wwenigma válasza opr (#2) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lehet hogy nem zseniális mérnok, de esetleg nála van a kulcs ahhoz a fiókhoz amirol evek ota regélnek egyesek. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12) berVi válasza opr (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Te nem igazan erted a cegek mukodeset. Ahhoz, hogy jo mernoki dontesek szulessenek, nem mernok CEO kell. Ha igy lenne, akkor minden cegvezetonek polihisztornak kene lennie, kulonben valamelyik reszleg folyton elbaszodna.

Szerintem terjunk vissza a kerdesre, ha mar sikeresen vezettel par evig egy partizezer fos ceget, addig teljesen folosleges itt okoskodnod.

[ Szerkesztve ]

(#13) wwenigma válasza berVi (#12) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem azert de szerintem eddig ez az ember se csinalt ilyet... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Hattyú Róbert, akkor első lépésként tolhatnál egy normális árazást a desktop procikra például, aztán lehet így vigyorogni mint ezen a képen...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) jedis válasza #93245952 (#15) üzenetére


jedis
senior tag

Nem a mával van a gond, hanem a "HOLNAPPAL" ! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) jedis válasza wwenigma (#11) üzenetére


jedis
senior tag

"nála van a kulcs ahhoz a fiókhoz "

+1 :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#18) atok666 válasza TeeJay (#3) üzenetére


atok666
őstag

Mibol gondolod, hogy hirtelen felaron venned a
procikat?

Atok

(#19) Alchemist válasza bambano (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Pont ezt akartam írni "nomen est omen"-ként, de megelőztél! :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) velizare válasza opr (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

idk. ha van egy jó főmérnököd, vagy egy cto-d, akkor ha belőle ceo-t csinálsz, nem feltétlenül fog beválni, viszont a jó cto-t/főmérnököt biztosan bebuktad.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22) jedis válasza runingman (#20) üzenetére


jedis
senior tag

Nem csak a gyártástechnológiával van gond, hanem azzal a ( nem létező) fiókkal, ami nem ma okoz problémát, hanem majd holnap. :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#23) Abu85 válasza velizare (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Renduchintalát odarakhatták volna CEO-nak. Értem, hogy kívülről akartak valakit, de senki sem akarta elvállalni az Intelt, mert marhára szar időszak elé néznek. Renduchintala viszont ott volt cégen belül, őt nagyon sokan CEO-ként akarták látni. Most igazából mivel jobb Swan? Krzanich ilyen alkat volt, és nem vált be.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) TeeJay válasza atok666 (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

mert amíg 90-95%-on volt az Intel és 5-10%-on AMD addig évekig csak fingreszelés ment meg egyre drágább árak mivel AMD-nek úgysem volt semmi értelmes válasza
most hogy ott a Ryzen és már jön lassan a 3. verzió és szerver fronton is ott az Epic máris szerzett piacot az AMD és Intel nem tud semmit felmutatni jön az árcsökkenés
ha ez 45-55% majd 55-45% között mozogna oda vissza a két gyártó között akkor mindig lenne fejlődés és nem lehetne drágán adni a cuccokat hiszen akkor ott a másik gyártó terméke aki tudja olcsóbban adni

persze csak ha nem karteleznek :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Ahol a felsővezető nem a szakmai, hanem a pénzügyi részlegből jön egy IT cégnél, ott a szakmaiság meredek leépülésbe kezd - tapasztalat :(((

A 14 nm-be való "beragadáshoz" hasonló bármelyik céggel előfordulhat. Az Intel szerencséje a hatalmas tartalékai és a 2 szereplős piac, ahol domináns szerepet töltött be. Most a versenyhelyzet ideje jött el, ami nem ugyan az a menedzs-ment számára, mit az előbb :U

Ami viszont az ő hibájuk, az a valamikor korszerű, mára fényét vesztett core i sorozat tikk-takk elvű "fejlesztése". Ha rajtuk múlik, az i3 - 2/4 - lenne a mai nap is az álom :O
A másik az EUV folyamatos halasztgatása a profitmaximalizálás oltárán. Az eredménye a takk-takk-nyekk lett ;]

És amit most követnek el:
"Az új vezető nem változtat a fő stratégián, így továbbra is az adatközpontok piacának bekebelezése jelenti a fókuszt."
Igen, szerver volt, van lesz.
De mekkora szelete is ez az információtechnológiának? Ja, hogy ez a legprofitábilisabb!!

Csakhogy erre nehogy más is rájöjjön :D

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#26) Atti777 válasza runingman (#20) üzenetére


Atti777
senior tag

3 év a "gyors" észbekapás? És akkor nem volt pénzük?

" A prioritást a fogyasztóknak szánt processzorok élvezik, az adatközpontokba és az üzleti megoldásokba csak később érkeznek 10 nm-es Intel chipek. " - értsd annyira nem jó még a technika, hogy a nagyméretű szerverchipeket is ezzel gyártsák.

Az űber 7 nm-t meg hiszem majd, ha megy a sorozatgyártás.

Путин, иди нахуй!

(#27) gaben22 válasza jedis (#17) üzenetére


gaben22
senior tag

Miféle fiókról meg kulcsról beszéltek? Lehet csak öreg vagyok és nem értem a poént :).

Aki IT és multi vonalon mozog az talán már hozzászokott ehhez. Sok mindent tudnék mesélni, de ez most nem tartozik ide. Egy CEO az sokszor egy kirakat ember. Legyen kapcsolata megfelelő emberekkel, akár politikai szinten is, minél több cég igazgatótanácsában (vagy felügyelőbizottság) legyen tag (akár konkurenciánál) stb. Ezek fontosak. Intelt nem ismerem belülről, de 1-2 "neves" multinál megfordultam már. Alacsonyabb szinten lenne fontos, hogy az IT managerek azért értsenek is valamihez és ott se valósul ez meg nagyon sokszor. Mostanában tipikusan nőket szoktak feldobni gyorsan IT managernek. Vagy mert megfelelő helyen tette terpeszbe a lábát vagy egyszerűen ott okozza a legkevesebb kárt meg PC korrektnek is lenni kell egy multinak ugye. Kirúgni meg ugye nőt nem lehet. Vagy ott a másik példa, ami mostanában terjed, hogy 1-2 indiai, akit vagy tényleges hozzáértése vagy szintúgy PC korrektség miatt felfuttatnak aztán ő meg "belterjesen" építkezik. Oda meg hogy is mondjam, könnyen becsúszik a baki :). Ha valaki dolgozott már olcsó indiaiakkal és/vagy nőkkel IT területen, az tudja mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#28) Dragon3000 válasza gaben22 (#27) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezek szerint nem olvastad még eleget azt, hogy mit akar az amd az intel csak fogja és kiveszi a fiókból a csoda fejlesztést és az amd áshatja a sírját :D

(#29) andy19770128 válasza #32839680 (#7) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Kivéve ha egy tech cég vezetéséről van szó. Az is smi kapkodásra utal

(#30) syberia válasza #04430080 (#6) üzenetére


syberia
veterán

:D

https://howbad.info/

(#31) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

[A Munkás Pista elmagyarázta ezt a dolgot], hogy mi is a gond akkor, amikor technológiai vállalat élén nem műszaki hátterű ember van.
Egy az egyben ráhúzható az intelre is. Persze az ő esetében is felmerülhet a kérdés, hogy ő inkább sales vagy műszaki ember volt, de ő volt annyira zseniális vezető, hogy teljesen mindegy. Hasonló ember kevés van. Az is egy jó kérdés, hogy a mostani Apple vezetés melyik kategóriába sorolható. Hát igen, nagyon nagy kár, hogy elment, azóta is abból él a volt vállalata, amit ő összerakott akkoriban.

(#32) Kékes525 válasza opr (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen nagy cég vezetői beosztásában egyáltalán nem szükségszerű, hogy értsen ahhoz, amivel a cég foglalkozik, mert ebben a munkakörben sokkal fontosabb a menedzseri képesség. A lényeg, hogy jól válassza meg a munkatársait, akik majd a szakmai javaslatokat adják és hallgasson is rájuk. Példaként felhozom, Reagan elnököt. Akit megválasztásakor szakmailag nem tartottak nagyra, színészként is másodosztályú volt, mégis az USA egyik legjobb elnöke lett, mert, nagyon jól válogatta meg munkatársait és hallgatott is rájuk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) MongolZ válasza #93245952 (#15) üzenetére


MongolZ
addikt

Sosem nézünk csak negyedévet. 2018 egy nagyon jó év volt az AMD-nek ilyen szempontból.

(#34) MongolZ válasza Baltazár123 (#31) üzenetére


MongolZ
addikt

SJ egy marketing guru volt. Egy vallást teremtett. Nem volt műszaki ember.

(#35) MongolZ válasza gaben22 (#27) üzenetére


MongolZ
addikt

Sok jó női vezetővel találkoztam és dolgoztam együtt az utóbbi X évben (nem IT területen, de csodák nincsenek). Abban teljesen egyetértek, hogy a polkorrektség miatt rengeteg helyen olyan nőt helyeznek előtérbe jellemzően multiknál, akik nem értenek hozzá. De őszintén szólva a férfiak között is nagyon rossz ez az arány, csak ugye az nem tűnik annyira föl.
Sőt, én magamat sem tartom jó vezetőnek, bár a főni nem ezt mondja...

[ Szerkesztve ]

(#36) Cifu válasza Kékes525 (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért elég feltűnő, hogy a nagy konkurensek (AMD, nVidia, Qualcomm, stb.) vezetői székében mérnökök ülnek...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) Kékes525 válasza Cifu (#36) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, ez sokszor előnyt jelenthet, de szerintem ez nem kizárólagos feltétele a jó vezetőnek ilyen magas szinten. Nagyon sok beosztottal dolgozik, azok szakmai képzettsége a döntő, szerintem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) Cifu válasza Kékes525 (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt elvitatni nem tudom, meg hát a jelen helyzetbe is alapvetően mérnökök vezették az Intelt. Csak a tényre kívántam rámutatni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) Ragnar_


Ragnar_
addikt

És nincs áremelés ? Látszik, hogy új a tag az Intelnél. ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#40) D.Va


D.Va
senior tag

Akkor itt az ideje hogy az Intel újra lefizessen pár gyártót és áruházláncot hogy csak Intel gépet gyártsanak/áruljanak... ;]

(#41) ukornel válasza Baltazár123 (#31) üzenetére


ukornel
aktív tag

+1
Nyilván az lenne az ideális, ha egy személyben testesül meg az ösztönös sales-zseni, pénzügyi guru és mérnöki szakember.
De ha már nem, akkor akár mérnök, akár pénzügyes, vegye a fáradságot és kérje ki a más szakterületeken dolgozók tanácsát, és vegye is azt komolyan.
Egyébként meg Krzanich is mérnökféle, mégis bizonyos döntései mintha egy szemellenzős könyvelőé lettek volna.
Ennyi erővel még jó is lehet Swan. Van tapasztalata technológiai cégekkel (GE, Lockheed-Martin), hátha érzékeny a mérnöki víziókra is.

(#42) Z_A_P válasza #93245952 (#15) üzenetére


Z_A_P
addikt

:U
Ha mar ennyire penzugyezni akarsz, akkor EZT kell nezni, nem a Q-kat, mivel ott szezonalis hatasok ervenyesulnek.

[ Szerkesztve ]

OK

(#43) egyedülülő válasza runingman (#20) üzenetére


egyedülülő
őstag

Amit te képviselsz az meg a másik oldal.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#45) enginev3.0 válasza Ragnar_ (#39) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem új
Pénzügyi menedzser volt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46) Z_A_P válasza #93245952 (#44) üzenetére


Z_A_P
addikt

A bekarikazott megint nem lehet ilyen egyszeruen nezni, mert teljesen megvaltoztak az adozasok (thanks Trump). Meg Intel is azt irja: Not meaningful due to Q4'17 tax impacts

Non-GAAP mar egy fokkal jobb: $16.8 ==> $21.5 (up 28%)

[ Szerkesztve ]

OK

(#47) subpixels


subpixels
tag

Az Intelnek már nem mérnök CEO-ja Krzanich előtt, úgy hívják, hogy Paul Otellini. Szóval meglátjuk, hogy milyen döntések fog hozni Bob Swan. Szerintem nem kellene egyből leírni.

(#48) Vesa válasza bambano (#5) üzenetére


Vesa
veterán

Hattyúdaltól még fényévekre vagyunk...Egyelőre az AMD piaci részesedése vállalati szinten kvázi mérhetetlenül kicsi...A pénz nem a pistike gamer PC-jéből ömlik,hanem a szerver és cloud ágazatból, amit jelenleg az Intel magasan ural.

A tudomány a valóság költészete!

(#49) bambano válasza Vesa (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azon pancser poéngyilkosok kedvéért, akik nem tudják, hogy a swan hattyút jelent, megmagyarázzam a beszólás jelentését?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) Vesa válasza bambano (#49) üzenetére


Vesa
veterán

Sorry, már reflexből írtam, mert állandóan azt olvasom, hogy az AMD lemossa az Intelt.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.