Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza bob011 (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Arduinoba bootloadert, de semmi komoly.
Van ugye ahhoz a Parallel Programmer, az a legegyszerűbb, kb. 0ft-os író. És lehet vele bootloadert írni. Hivatalosan nem lehet vele rendesen megcsinálni, de Linux alól meg lehet oldani a fuse normális beállítását, és állandóra belepakolni a loadert.
Pl. az ebayről 5V-os loaderrel vagy üresen érkező darabokba 3,3V-ost pakolni, meg ilyesmik.

Egyszerűen annyira ritkán kell, hogy USB programozót nem veszek hozzá, másik gépen meg nincs párhuzamos port (T410 meg Fujitsu S7010, bár utóbbin a dokkolón van, de amíg a HP megy, azon írom).

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) kmisi99 válasza MurdR (#50) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja és totál gyönyörű állapotban van, sajnos a műanyag már elöregedett így itt ott elrepedt, de karcmentes és minden hibátlan. Bár igaz, hogy passzív a hdd miatt hangosabb mint a laptopom hűtéssel együtt. :D
Persze az akksi 20 év után totál meghalt, csupán felvillantásra marad ereje, de ez így rendben is van.

[ Szerkesztve ]

(#53) dabadab válasza hcl (#7) üzenetére


dabadab
titán

"A CF kártyához olyan adapter kell, ami támogatja a bootot, nem?"

A CF-IDE adapterek full passzív cuccok, mivel a CF kártyákon tulajdonképpen IDE csatlakozó van, csak más a formája, szóval az adapter a bootolás dolgába nem szól bele, nálam gond nélkül ment a dolog (nem X22-szal, hanem már nememlékszemmilyen alaplapos asztali géppel).

DRM is theft

(#54) hcl válasza dabadab (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én is csak onnan gondoltam, hogy ebayen van olyan CF adapter aminél kiemelik, hogy nem tudsz róla bootolni :S Akkor most...?

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) MurdR


MurdR
veterán

Tegyen valaki igazságot már! :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#56) Tim82 válasza hcl (#54) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg pin-kiosztástól függ, azt hiszem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57) Fenyő válasza kmisi99 (#46) üzenetére


Fenyő
őstag

Hálókari nincs benne? Win 3.11-el vagy vmi egyszerű Linuxal Sambával gyorsabb/kényelmesebb áthúzogatni a dolgokat helyi hálón keresztül, de ha nincs akkor egy laplink kábellel (dos/nc alatt) is jóval egyszerűbb másolgatni a dolgokat mint floppykkal szenvedni, XT/286-osokra "szoktam volt" így másolni, bár nem túl gyors (floppy-nál azért így is gyorsabb), de a kisebb vinyókhoz bőven elég, hamar megtelik. :D

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#58) MurdR válasza The DJ (#43) üzenetére


MurdR
veterán

Úton van felém egy 390X is, cirill betűs billentyűzettel :C

Fenyő: Ez a K-Meleon nem igazán akar futni szépen a notin. Az opera sokkal szebben betölti az oldalakat. :P

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#59) Tim82 válasza MurdR (#58) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már hány hónapja? ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#60) hcl válasza Tim82 (#56) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem néztem utána, csak egy időben játszottam a gondolattal, hogy szegény ember SSD-jének egy CF kártya menjen a Fujitsuba - de aztán lett egy IDE SSD bagóért :)

@MurdR : Nem a francot nem tudod megcsinálni a beépített CF olvasóval!!4!!!4!! :D
Telepítéskor megadod, hogy a winyó bootszektorába tegye a loadert (disztrótól függően Grub vagy Lilo) és az már jó esetben be tudja bootolni az olvasóban levő CF-et. A winydózt is bebootolja, nem bántja. Persze nem biztos, hogy akkor már látja a az olvasót, de próba cseresznye.

Azon a vason egy Debian elszaladgál Openbox-szal, igazából a Lubuntu már kicsit sok LXDE-vel, de menni megy. 8GB-on elvan mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) kmisi99 válasza Fenyő (#57) üzenetére


kmisi99
addikt

Hálókari az főúri kiváltság, ellenben van 2 pcmcia port, bár nincs bele kártyám. Sajnos olyan kábelem sincs bár azt talán be tudok szerezni. Első körön jó lesz a floppy azt a pár játék másolását kibírom. Egyébként is szeretek pepecselni. :D

(#62) bambano válasza hcl (#7) üzenetére


bambano
titán

egy kosárnyi amd geode gépem van, ami cf kártyával megy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63) FoxiestFox válasza bambano (#62) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mekkorák? Gondolom ilyen beágyazott motyók. Képet!

(#64) bambano válasza FoxiestFox (#63) üzenetére


bambano
titán

ilyen. pc architektúra, amd geode proci.
én szeretem, sok mindenre tudom használni. az újabb verziója elég tápos is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) MurdR válasza Tim82 (#59) üzenetére


MurdR
veterán

Tim: igazából az ''úton van'' jelző az az én esetemben azt jelenti, hogy eddig ''lusta voltam érte elmenni''. Valamelyik nap beszéltem a tulajjal, elsején jön felém és bedobja a gépezetet. :D

hcl: nagyon tetszik az elképzelés, el is kezdtem már foglalkozni a Linux-szal, értem is hogy mi az a grub, de a jelenlegi tudásom kimerül abban, hogy Lilivel csinálok egy Ubis bootos penrájt, és feltelepítem, majd használom. Mindíg kinevezek egy Linuxos notit amin majd megtanulok linukszolni, és amint ez megtörtént, akkor kihagyhatatlan ajánlat miatt el is adom a gépet. :D
(Kb 3 db. Lenovo T61-gyel játszottam már el ezt..)
Most vagy sikerül életre keltenem egy HP NX valami Pentium M-es gépet és azzal fogom ezt véghez vinni, vagy egy Amilo fogja ezt a szerepet betölteni, csak ez még a jövő zenéje. (Mindkettőbe kellene RAM, csak sajnálok sokezeré' DDR2 SoDimmet venni.)

Telepítéskor megadod, hogy a winyó bootszektorába tegye a loadert (disztrótól függően Grub vagy Lilo) és az már jó esetben be tudja bootolni az olvasóban levő CF-et. -ha nincs benne a gépben a CF,vakkor viszont gond nélkül indul a Win, ugye?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#66) hcl válasza MurdR (#65) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem nehéz pedig telepítés közben megadni, hogy a rendszertöltő ne ott legyen, ahol az OS. Próbáld ki :)

@bambano : Volt melóhelyen voltak, azok nem sok mindenre voltak jók... Igaz, azok ilyen 2005-6 körüli 1GHz verziók voltak, annál gondolom erősebbek. Mondjuk cli alapú működéshez nem kell nagyon sok erő, az igaz...
Adsz is el belőle? Lehet vevő lennék.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#67) MurdR válasza hcl (#66) üzenetére


MurdR
veterán

Oksa, teszek majd egy próbát :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#68) hcl válasza MurdR (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha előtte backupolod az egész winyót mondjuk Ghosttal, akkor nem sok kárt tudsz okozni.

Annyit nézz meg, hogy egy tetszőleges Live CD vagy minimal install látja-e egyáltalán a CF olvasót.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) MurdR válasza hcl (#68) üzenetére


MurdR
veterán

Várj, most vadászok egy külső CD-t a gépezethez.. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#70) hcl válasza MurdR (#69) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:):):):):)

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) juliabrilke válasza MurdR (#69) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nincs is jobb, amikor a noti USB-ről nem bootol, cd nincs rajta, CF kártyát meg nem szereti. :D

(#72) ^Clown válasza The DJ (#43) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

IBM Thinkpad R51
IBM Thinkpad R40
IBM Thinkpad R60e
IBM Thinkpad X41

Ezeket a masinákat még ma is lehet használni teljesen basic feladatokra :K Szüleim pl. X41-en netezgetnek (igaz, SSD + 1,5GB rammal).

[ Szerkesztve ]

(#73) bambano válasza hcl (#66) üzenetére


bambano
titán

ezek 500 MHz-es procik, 256 mega rammal. van olyan is, amiben van vga. én olyan dolgokra használom, amire mások routert vesznek openwrt-vel. hálózat-minőség ellenőrzés, forgalom figyelés, stb. van belőle olyan, amelyik fent van egy torony tetején. ha nem akarok mászni, dobok neki egy sms-t, akkor bekapcsolja a wifijét, rá tudok menni és lentről konfigurálni az egész kócerájt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#74) hcl válasza bambano (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Zsír :)
Nálunk ezek teljes értékű gépek voltak 1-1.2GHz-es procival, VGA, USB portok, stb., vékonykliensnek használták. Annak borzalmas volt, beágyazottnak fasza.

Mutogatni való hater díszpinty

(#75) The DJ válasza ^Clown (#72) üzenetére


The DJ
addikt

Így van, netezgetni, emailezni, filmezni még tökéletesen megfelelőek. Valószínű el is adom majd a készlet nagyját, csak néhány kedvenc marad, mert ennyi már fölösleges.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#76) MurdR válasza hcl (#70) üzenetére


MurdR
veterán

Ok, biztos ami biztos meg is halt a CF kártyám :DDD

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#77) hcl válasza MurdR (#76) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nehogy unatkozz :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.