Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az első fotóhoz ennyi a hozzáfűzni valóm:

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

amin aoe rendesen fut, azzal már érdemes vekengeni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) MurdR válasza bitpork (#3) üzenetére


MurdR
veterán

Jóvan má malac, most így sikerült :D
Majd elfordítom :U

(#4) bambano Nagyon szép éles kijelzője van, jó sokáig elszórakoztam az AOE-vel valamelyik nap. Orrvérzésig kb. :DDD

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#6) bitpork válasza MurdR (#5) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Viszont ha kapsz olyan notit amit én keresek, akkor szójjá plíz. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7) hcl válasza FATtila78 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha fizetnél érte, sem lesz teljes értékű párhuzamos port az újabb gépeimen - hasonló belsejű HP XE3-mal írom a bootloadert mikrokontrollerekbe. :)

Jó kis vas ez, ez akkor is menni fog, amikor a világ elpusztult :D

A CF kártyához olyan adapter kell, ami támogatja a bootot, nem? Amúgy nem lehet megoldani azt, hogy egy Plop bootmanagerrel bebootoljon? Elvileg az CD-ről indítva is elég sok mindent fel tud bootolni. (Én virtuálgépbe raktam cd-n, és a virtuálgépre csatolt usb drive-ről tudott bootolni :D )

512MB SDRAM 1000-ért?! Rohanok!
(BX kompatibilis is akad? Az XE3-ba jó lenne kicsit több RAM.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) ^Clown válasza MurdR (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:DD óriási plusz egy!

(#9) MurdR válasza hcl (#7) üzenetére


MurdR
veterán

Rosszul emlékeztem, 1700Ft, javítottam is.

A beépített CF olvasóval próbáltam összehozni, de nem megy.
Pedig az lenne a királyság. :D

RAM:
Ebayen keress rá, micron 512 sodimm SD, ki fogja dobni találatként, frísippinges :K
(Bocsi most nem linkelek mert már lefeküdtem, de ha nem találod, holnap belinkelem)

Bitpork: ez csak természetes. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#10) SwissBread válasza MurdR (#2) üzenetére


SwissBread
újonc

Fiatal vagyok ehhez :) .Le tudod írni hogy a 2000 miben jobb/más mint az xp? Mármint a rendes wifizés miatt nem érné meg az xp? Amúgy egy külső wifi dongle-al amihez adnak drivert meg lehetne oldani.

<script type=text/javascript> Document.write(aláírás); </script>

(#11) 7


7
addikt

Ajánlom figyelmedbe az OpenTTD-t (Open Transport Tycoon Deluxe). [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#12) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

De jó kis retro készülék. Valamikor én is szeretnék egy ilyen kategóriájú PIII lapost.

(#13) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Csinos.
Nekem egy T20 van ebből az érából, bár bontás alatt áll, mert a háza ramaty, úgyhogy mennie kell.
Retrózós gépnek remekbe szabottak ezek. :K

Az első kommentelőnek mi nyűgje? Nem sikerült becserkésznie az áhított hölgyet? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) bitpork válasza FoxiestFox (#13) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Topikgazda admin lótuszfaktusz akart lenni csak nem sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#15) FoxiestFox válasza bitpork (#14) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Uh, üt ez a hsz. :D Lehet tudni hogy troll, vagy csak kettyós?

(#16) bitpork válasza FoxiestFox (#15) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18) inspiroyhome válasza bitpork (#14) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

hupasztmek ezt még olvasni is ciki. :DDD

Jó írás, van ám itthon is hasonló PIII-as csoda. Előttem egy autószerelő műhelyben használták közösen, úgyhogy borzasztó állapotban van, de úgy ahogy működik. :D a billek fele hiányzik, zsanért távolról sem ismeri, usb kiszakadva, vinyó valahol útközben kieshetett, töltő ragasztva + szigszalagozva, de még életben van a kicsike.. :D

(#19) MurdR


MurdR
veterán

SwissBread: A Windows 2000 az NT alapokon nyugszik, otthoni felhasználásra nagyon stabil OS. Azért nem XP, mert az már túl hájgend ehhez a laptophoz. :D
Wifi dongle?
Áhh, nem érted Te még ezt a retro életérzést még. Az USB-s wifi az kb olyan, mint ha egy 1200-as Ladába GPS-t építenél a műszerfalba. :DDD

7: ismerem, szoktam vele tolni amikor rámjön, csak sajnos elég kevés időm van mostanában CS-n kívül mással is játszani :D

DarthSun: akkor nosza, addig szerezz amíg nem vásárolom fel az összeset. :D

Dyingstar: Idővel azt is szeretnék majd, meg még párat a T-szériából.

Zsolt72: köszi és köszi :D

Nagynorbiman: köszi :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Jó kis írás. :R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#21) Syl


Syl
nagyúr

>ha lehetne, és lenne rá támogatás, akkor a mai napig a Windows 2000-et használnám, mert egyszerűen imádtam azt a rendszert....

Nagyon nagy riszpekt :R :R :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) MineFox54


MineFox54
őstag

Egyébként:

Nekem R30-am van, jó sokat szívtam már vele, nekem nagyon hasznos volt a Plop Boot Manager. Lehet vele bootolni usb-ről bármilyen gépen kb.

szerk: write-only módban voltam, most látom, hogy írta hcl :B

[ Szerkesztve ]

(#23) juliabrilke


juliabrilke
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#24) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mai napig használjuk az X40-es notit, párom azt hurcollássza mindenhova.
Alulfeszelve az ULV proci elmegy simán passzívan, extra 1GB rammal és msata kártyval meg nagyon gyors.

Ahogy emlékszem ezeknél a gépeknél a lassú hdd volt a gond csak. :N

(#25) Tim82 válasza juliabrilke (#24) üzenetére


Tim82
nagyúr

X40-ben talán lassabb is a HDD, mint az X22-ben (1,8" 3600rpm PATA vs 2,5" 4200rpm/5400rpm/akár 7200rpm PATA).

Igazán elvetemült embereknek javaslom eBay-ről egy mSATA-PATA átalakító beszerzését és egy mSATA SSD-t. :)

Az X40-nel is meg lehetne csinálni, erről úgy rémlik, hogy beszéltünk már más topikban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Jó írás.

Nekem volt egy T30-am(beadta a derekát, úgy ~7 éve :( ), és most van egy T43-am harmadik gépnek.

T30:
-P4 1,8GHz
-512-768MB RAM, nem emlékszem rá
-ATI Mobility Radeon 7500
-WIFI nélkül, de volt BT
-Valamekkora HDD(talán 20GB), majd 80GB-os(most ez van a T43-ban, ha jól emlékszem)
-1024×768-as felbontás, 14"-en
-~25-30 perces volt az akksi

T43:
-Pentium M 1,86GHz(Dothan)
-1024MB RAM(2 modul), 1,5-2GB-ra szeretném bővíteni
-ATI Mobility Radeon X300
-Van WIFI és BT
-Régen 60GB-os HDD volt benne, most a 80GB-os van
-1400×1050px 14"-en
-2-7 perces akksi(ennek akkor is rosszabb volt az akksija, mint a T30-nak, amikor még az is ment) :D
-Régebbi Ubuntu van rajta(újra kéne telepítenem, már régóta), és a használata nem okoz tartós fájdalmat. :DDD

(#27) Fenyő


Fenyő
őstag

Win 2K-át én is nagyon szerettem, maga idejében ('99 !) nem is igazán volt konkurenciája, mondhatni meghaladta a korát, az Xp is totál rá épült (2K az 5.0 és Xp az 5.1-es kernelt használja) annak kisebb pofozgatásával, de annál jóval kevesebb erőforrással is beérte és az akkor még nagy számban jelen levő régebbi hardvereket is támogatta (pl izás hálókarik, 3dfx vgak stb.), amiket az Xp-ből már kigyomláltak, ugyanakkor funkcionalitásban kb. mégis ugyanazt tudta mint az Xp.
Amúgy használtam 2K-t Wpa2-vel, ott inkább a valószínűleg a router és a wifi kari között lesz inkompatibilitás, tapasztaltam már párszor, hogy bizonyos N-es (főleg T-rés allinone) routerek habár papíron kompatibilisek lefele a B/G-és karikkal, a valóságban ez elég esetleges, hogy melyikkel mennek, melyikkel nem, ami szintén hasonló tünetek produkál, hogy csak nyílt (jelszó nélküli) hitelesítéssel hajlandó csatlakozni oprendszertől teljesen függetlenül (Xp/7/Linux).
P3-ason 2K alatt a K-Meleon böngésző 1.5-ös verzióját tudom még javasolni, az még az Operánál is pörgősebb (486-oson 64 mb rammal is elfut akár Win95-ön :DDD ) vagy akár egy lájtosabb Linux disztró (pl antiX) is elfutkorászna a Win mellett, ha netezésre is használnád (persze nyilván a vas korlátait figyelembe véve) a masinát a jófajta retró gémek mellett.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#28) juliabrilke válasza Tim82 (#25) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, azóta meg is csináltam, működik is rendesen. :C
Arról nem is beszélve, hogy ebay-en hdd-t a gépbe drágán adtak volna csak.

(#29) Tim82 válasza juliabrilke (#28) üzenetére


Tim82
nagyúr

1 GB-os modulon nem gondolkodtál el bele? (Most gondolom, 512 MB cserélhető modul + 512 MB alaplapra forrasztott van benne.)

Sztornó, extra 1 GB-ról írsz, reggel van még nekem. :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) MurdR válasza Fenyő (#27) üzenetére


MurdR
veterán

Igen, felmerült bennem a linux is, még nem kizárt, hogy feldobok rá valamit. Az Antix szerinted mindent felismerne a gépen?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32) Tim82 válasza MurdR (#30) üzenetére


Tim82
nagyúr

A hasonló hardverű T21-emen felismert mindent.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33) MurdR válasza Tim82 (#32) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor fel is tolok rá majd valamit. De csak akkor, ha már benne van az 512-es RAM :)
Meg szerezhetek egy külső DVD-t is már végre, olyan sokszok kellett volna, és pont olyankor nincs :U
De akkor már valami normálisat, mert az asztaliban sincs DVD.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#34) hcl válasza MurdR (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azon kívül, hogy az 1.1 USB az lassabb is, mint a PCMCIA.

A beépített CF olvasóval nem fog menni, csak CF-IDE-vel. Mekkora királyság már, hogy CF volt benne :D

A RAM-ot köszi ha linkeled :) 1700 sem sok érte, a lényeg, hogy az XE3-ban menjen (mindjárt megnézem, milyen chipset van abban). Nem sok 256-os, pláne 512-es RAM megy benne.

[ Módosította: MurdR ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Komoly kis gépezet ez :)

[ Módosította: MurdR ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41) bob011 válasza hcl (#7) üzenetére


bob011
tag

Milyen fajta mikrokontrollereket írsz vele?

[ Szerkesztve ]

(#42) MurdR válasza szabonagyur (#40) üzenetére


MurdR
veterán

:R

Fenyő: a K-Meleon-os részen valamiért átsiklottam, ha bekapcsolom este, szerintem fel is teszem. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#43) The DJ


The DJ
addikt

Akkor sorolom mi van a polcon:

IBM Thinkpad T22
IBM Thinkpad 390X (ez a retro játszós masina)
IBM Thinkpad 760ED
IBM Thinkpad R51
IBM Thinkpad R40
IBM Thinkpad R60e
IBM Thinkpad X41

Egyéb retro:

Crito Model 98
Olivetti Echos Pro 133
Dell Latitude C610
Dell Latitude D600

Ezek így fejből, de van még legalább kétszer ennyi laptop odaát. Szóval engem is érint a retro láz. :) Persze vannak újabbak is, de ez most nem az a topik.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#44) kmisi99


kmisi99
addikt

Én mostanság vele retrózok. Már csak össze kell raknom egy pc-t hozzá floppy val, hogy tudjak rárakni fasza játékokat.

(#45) FoxiestFox válasza kmisi99 (#44) üzenetére


FoxiestFox
félisten

USB-s floppymeghajtó, ami neked kell.

(#46) kmisi99 válasza FoxiestFox (#45) üzenetére


kmisi99
addikt

Tudom, sajnos mikor a gépet szereztem volt is ott egy, de másnapra elvitték. :O így jobbhíján egy p4 es gépet összelökök. No meg eddig kb 20 floppy lemezből egyetlen darabot tudtam leformázni rendesen. Úgy néz ki az idő megette őket. De a régi kedvenc játékaimat muszáj lesz felrakni rá. Jelenleg csak a three wikings nevű blizzard játék van fenn. :C

(#47) The DJ válasza kmisi99 (#46) üzenetére


The DJ
addikt

A Lost Vikings lesz az. :)

Mennyit játszottam én régen azzal, te jó ég. Most is rajta van a játszós retro gépen.

Egyébként ebayen olcsón lehet lőni USB-s floppy meghajtót, én is onnan vadásztam anno.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#48) kmisi99 válasza The DJ (#47) üzenetére


kmisi99
addikt

:Y 2000ft. Az olyan mintha egy átlag PC hez vennék egy 400 000ft os szimpla dvd írót. :DDD Amilyen jó vétel volt ez a kis gép, nem akarok rá költeni, van floppy meghajtóm, összerakni egy p4 et meg nem sok idő szóval kibírom. Egyébként nagyon patent, van súlya de rendesen, kb 3kg pedig 10 colos, 486 os cpu 4mb ram, 320mb hdd, színes kijelző. Minden amit csak akar az ember egy high end pc től.

(#49) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ej de komoly söprés volt itten .... Milyen admin lett volna vajh belőle ha lehetőséget kap? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50) MurdR válasza kmisi99 (#44) üzenetére


MurdR
veterán

Wao. Ez már über retro :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.