Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) floatr


floatr
veterán

"262 ezer 144 az egyhez" -- nem vagyok egy nyelvész alkat, de ezt elegánsabban is le lehetett volna írni, pl.: "262 144 az egyhez" vagy "262 144 : 1"

(#2) rennes6 válasza floatr (#1) üzenetére


rennes6
tag

Vagy 2^(-18)...

(#3) floatr válasza rennes6 (#2) üzenetére


floatr
veterán

végülis, minek szólok bele...

(#4) VladimirR


VladimirR
nagyúr

mar megint attak?

[ Szerkesztve ]

(#5) FTeR válasza floatr (#3) üzenetére


FTeR
addikt

múltkor magyaráztak valamit, h a gyengébbek kedvéért írják ki szóval az ezres választókat.

#4
+1

(#6) rennes6 válasza VladimirR (#4) üzenetére


rennes6
tag

Kérlek, szállj már le az attakról.
attak fr>ném
1. kat roham, támadás
2. orv roham (a betegség hirtelen fellépő tünete)

(#7) VladimirR válasza rennes6 (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Kérlek, szállj már le az attakról."
en is pont erre akartalak kerni teged

nem azt mondom, hogy nem letezik ilyen szo, vagy hogy nem ertelmes, sot, azt sem, hogy az adott helyen nem azt a jelentest hordozza, amit kell,mindossze azt nem ertem, miert erolteted az ilyen es hasonlo kifejezesek hasznalatat ott, ahol hasznalhato lenne magyar megfelelojuk is

nem erzed visszasnak, hogy nem nezitek ki az olvasobol, hogy fel tud dolgozni egy hatszamjegyu pozitiv egesz szamot, s emellett ilyen idegen eredetu - s ami megfontosabb, nem tul elterjedt - kifejezeseket hasznalsz?

hogy FTeR szavaival eljek: "egzisztálnak olyan expressziók, melyek unposzesszálnak szuitábilis lokalizált variánssal, így applikálásuk akszeptábilis, de a stáció nem ilyen."...
...es az attak sem

[ Szerkesztve ]

(#8) floatr válasza FTeR (#5) üzenetére


floatr
veterán

Oh, i see. Azt gondolná az ember pedig, hogy cikkeket azok olvasnak, akik tudnak olvasni.

(#9) VladimirR válasza floatr (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

juteszembe, ezt nem forditva kellene inkabb?
tehat 1 : 262 144, vagyis egy a 262 ezer 144-hez

[ Szerkesztve ]

(#10) rennes6 válasza VladimirR (#7) üzenetére


rennes6
tag

Bocs, én nem érzem visszásnak. Éppen azért, mert kellőképpen elterjedt.

(#11) rennes6 válasza VladimirR (#9) üzenetére


rennes6
tag

Nem tudom, melyiket illene inkább használni. Szerintem mindegy, én mindkét változatban tanultam, sosem volt probléma vele. Írásban, ha érzékeltetésről van szó, akkor javasolt inkább a nagyobb számot előre venni.

(#12) sh4d0w válasza VladimirR (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+1

https://www.coreinfinity.tech

(#13) floatr válasza VladimirR (#9) üzenetére


floatr
veterán

Hát a pán-ámerikai jóemberek logikája alapján láttam gyakrabban a helytelen változatot, így hajlamos vagyok azt gondolni, hogy úgy (is) helyes. De ettől függetlenül valszegszámításból én az általad vázoltat ismerem.

szerk: hehe, jó ez a topic, már várom h valaki hatalmi szóval véget vessen neki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) FTeR válasza rennes6 (#10) üzenetére


FTeR
addikt

a nyelv megörzésének érdekében arra kellene törekedni, h ahol lehet ne használjunk idegen kifejezéseket. anélkül is elég idegen szó épül be a nyelvbe, h ott is azokat használnánk, ahol van tökéletes magyar megfelelő.

(#15) dabadab válasza FTeR (#14) üzenetére


dabadab
titán

"a nyelv megörzésének érdekében arra kellene törekedni, h ahol lehet ne használjunk idegen kifejezéseket."

Ez konkretan hulyeseg. Egyreszt maga a felteves, miszerint szokincseben el a nyelv, masreszt meg csak azokba a nyelvekbe nem kerulnek folyamatosan idegen szavak, amik mar halottak.

DRM is theft

(#16) dajkopali válasza FTeR (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

a nyelvet nem kell megőrizni, nem olyan fajta, tud vigyázni magára :)
a mai magyar nyelvben - s mielőtt bárki ezzel érvelne, Arany János nyelvében is - mindössze 800-1000 szó számít "ősinek", vagyis finnugor eredetűnek, ami a közepesen művelt magyar nyelvhasználó szókincsének kb. 10 százaléka. Igaz, a hétköznapi szóhasználatban - melyhez elég 600-800 szó , ezek adják a felhasznált szókincs 90 százalékát. (Hiszen: eszik, jön, megy, öl stb.) Ugyanakkor a teljes szókincsünk töredéke csak a "magyar".
És ez így van rendben.
Szekér, paraszt, templom, kovács, szablya: egyik sem "magyar" eredetű szó.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) FTeR válasza dajkopali (#16) üzenetére


FTeR
addikt

ah, tudtam, h bele fogtok kötni :)
bármit is próbálnék mondani azzal jönnétek, h nem lehet meghúzni a vonalat, h vmi honnan számít már magyarnak.
a lényeg az lenne, h szerintem mind az attak, mind a stáció rettentően hülyén hangzik, miközben ott vannak a tökéletes támadás és állapot szavak.

egy rövid kommentben vagy akár a beszéd közben nem szoktam foglakozni ezzel, de ha mondjuk egy hivatalos levelet küldök, akkor figyelek arra, h fájl vagy file helyett allományt írjak, miközben pl a prjoktet rendszeresen használom, mert nincs rá rendes magyar szó.

(#18) dabadab válasza FTeR (#17) üzenetére


dabadab
titán

"bármit is próbálnék mondani azzal jönnétek, h nem lehet meghúzni a vonalat, h vmi honnan számít már magyarnak."

Sot, meg azzal is, hogy ez baromi lenyegtelen. Egyebkent meg kb magyar az, amit megertenek a magyarok.

DRM is theft

(#19) FTeR válasza dabadab (#18) üzenetére


FTeR
addikt

hány százaléknál húznád meg a határt? súlyozottan számolnád az idegen nyelveket ismerőket, akik a fonetikából "kitalálják"?

az orvosok is magyarul beszélnek, mégha minden szavuk latin is, az minek számít?

megértetted, h mit írtam abban amit ValdimirR idézett? szted rendben van az a mondat?

[ Szerkesztve ]

(#20) floatr válasza dajkopali (#16) üzenetére


floatr
veterán

"finnugor eredetű" -- Ezt 15 milliónyi hun testvérem nevében kikérem magamnak :D

(#21) dabadab válasza floatr (#20) üzenetére


dabadab
titán

Igy van. Igazabol azok sumer eredetuek.
Sot, az osszes tobbi nyelv osszes szava szinten sumer eredetu.
(A sumerok meg nyilvan a Sziriuszrol szarmaznak.)

DRM is theft

(#22) pampika válasza sh4d0w (#12) üzenetére


pampika
őstag

+1
mert ahogy le van írva, nem is olyan rossz a támadó esélye.

(#23) rennes6


rennes6
tag

Rendben, átírom az arányos részt. (Megjegyzem, főszerk. szerint is teljesen mindegy.)
Sok szavazat érkezett viszont ellene. :K

(#24) pampika válasza rennes6 (#23) üzenetére


pampika
őstag

Háááát, nagyon nem mindegy.
Amit mi mondunk, ez egy 1-nél kisebb szám, vagyis 262 144 próbálkozásból 1-szer sikerül így kihasználni a hibát. Az eredeti cikkben pedig ennek pont a reciproka van, ami jelentősen megkönnyíteni a rosszalkodni vágyók esélyét.

(#25) Erasmus


Erasmus
őstag

ezt az elcseszett topikot, halljátok. mindenről volt szó, csak a hírről nem.

(#26) rennes6 válasza pampika (#24) üzenetére


rennes6
tag

Arra gondolsz, hogy 1 próbálkozásból 266 144-szer? Necsináldmár. :)

(#27) rennes6 válasza Erasmus (#25) üzenetére


rennes6
tag

(Kioldhatom a kákán a csomót, vagy még hurkolunk egyet?)

(#28) pampika válasza rennes6 (#26) üzenetére


pampika
őstag

A lottó ötösre is 1: ~42.000.000 körül van az esélyed (vagyis ha megjátszod mind a ~42m lehetőséget, akkor egy bejön) és nem fordítva ;)

(#29) rennes6 válasza pampika (#28) üzenetére


rennes6
tag

"a támadó esélye csupán egy a 262 144-hez."
"a támadó esélye csupán 262 144 az egyhez."

Na. :) Értem, mire akarsz kilyukadni, de ahhoz ezt kellene írnom:
"a támadó esélye 262 144 sikeres találat az egyből."

Helyesen pedig ezzel a szerkezettel: "a támadó esélye egy találat a 262 144-ből."

(#30) VladimirR válasza rennes6 (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

P( sikeres openssh hack ) ≈ 3.8e-6

[ Szerkesztve ]

(#31) pereces válasza dajkopali (#16) üzenetére


pereces
tag

talán egy hónapja az Élet és tudományban volt egy cikk a bográcsról, a szerző leírta hogy ugyan már a honfoglalók sírjaiban is ott volt ez a jellegzetes alakú pitli és biztosan ismerték de a bogrács szó török szláv akármi eredetű, elképzelem ahogy két honfoglaló beszélget és nem tudják mi a cucc neve mert majd sok száv év múlva lesz csak elnevezve "magyarul" :-)) fura elképzelések ezek

[ Szerkesztve ]

(#32) ZCoyote válasza Erasmus (#25) üzenetére


ZCoyote
őstag

Tök jó idő van odakint, süt a nap meg ilyesmik.

Én is benéztem ide párszor hátha valaki beír valami érdemleges információt de nem nyertem hangszórót. :( Persze azért a nyelvtan is fontos dolog. :)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#33) FTeR válasza pereces (#31) üzenetére


FTeR
addikt

azért egy 100 éves megszállásból a nyelvbe épült szavakat ne vegyük már ide. ugyanígy, a monarchiából ránkragadt német szavakat se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.