Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vincent_ válasza #09819904 (#48) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Ha nem ár alatti az iPhone, akkor miért éri meg ismeretlentől vásárolni teljes áron? Miért nem jobb ugyanannyiért megbízható boltból? A megkárosítottak leírásai általában így kezdődnek: "jó áron adta", "ő volt a legolcsóbb". Vagy te hogy látod? Az emberek szimplán hülyék, és imádnak bolti ár feletti összeget utalgatni használt cuccokra?

Nem vágom a kiskapus technikát. Pl. azt látom, hogy az eladónak van mondjuk 200 piros pontja. Ránézek az adatlapjára, ahol látom, hogy ezeket a pirosakat kiktől, és milyen hirdetése után kapta (szöveges értékelés). Ha ezek a pirosak ugyanattól a pár embertől jönnek, vagy értéktelen vackok "eladása" után kapta őket, akkor nyilván nem "igaziak" a pirosak, de ezt nagyon egyszerű és egyértelmű lekövetni. V*terán, Ebay-en is így megy, és már nem azért, de ezt itt pont nagyon jól megoldották a PH-s adminisztrátorok, akiknek nem kevés ideje és munkája van ebben az új rendszerben. Vagy van más "kiskapu", amire gondolsz? Engem is érdekelne, de talán az adminokat még inkább.

FB pont arra jó, hogy dátum alapján vissza tudod keresni az adott tag tevékenységét. Egy fél éves profil, bejegyzések nélkül, 20-30 ismerőssel nyilván nem lesz valós. De az már a véglet, egy paranoiást úgysem győz meg semmi, csak amit leírtál, hogy helyben kipróbálja, és csak akkor fizet. De azt meg - a fenti pozitív, "mindenkiúgyisátb*sz" gondolatmenetet folytatva - majd a rejtett, azonnal ki nem jövő hibás cuccokkal fogják megszivatni. :P

A banki utalás pont az egyik legegyszerűbb és legegyértelműbb módja annak az igazolására, hogy megtörtént az eladása valaminek. Vagy tudsz jobbat/egyszerűbbet? (tudom-tudom, két tanú előtt aláírt adásvételi szerződés... hagyjuk már...)

Akkor - mivel félreértelmeztem - oszd már meg, hogy az aláírásban szereplő farkas és bárányok számodra mit jelent, mert nekem az jön le, hogy a "farkas" (az okos, a májer) letojja, hogy a bárányok "a lúzerek, mindenkimás" mit gondolnak róla. De lehet, hogy én értelmeztem félre. :)

"Aztán amikor majd jön valaki és dörzsöltebb, akkor azért megdobhatsz egy priváttal, hogy milyen ügyin elszúrtad" -> az elmúlt 15 évben többen, többféleképp próbáltak átverni, nem annyira sok sikerrel. Nem tudom, mire érted, hogy mit szúrhattam el olyan "ügyin". Lehet paranoiában élve élni az életed, és lehet minimálisra csökkenteni a kockázatot - minimális munkaráfordítással. Amúgy nem értem, miért esik Neked jól (vagy bárki másnak), hogy itt, vagy bárkinek azt mondhatja, hogy "na látod, megszívtad, mondtam, hogy így fogsz járni". Ezt a mentalitást nem tudom megérteni ebben az országban... Ettől tényleg jobb lesz ilyenkor Neked? Próbálom meglátni a HSZ-eid közösségépítő és konstruktív oldalát, de nem igazán látom. Segítesz?

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.