Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icezozo


icezozo
addikt

Gratula a rendőrségnek!

http://qwankido.hu/

(#2) Telda


Telda
addikt

Hasonló ügyben még nyáron és is voltam kihallgatáson mint lehetséges megkárosított, mert hogy a gyanúsított számláját átvilágítva engem is megtaláltak, hogy utaltam neki pénzt.
De mondtam a rendőröknek, hogy (kop kop) hál isten engem még nem vertek át internetes vásárlás során.
Így sajnos nem tudtam a segítségükre lenni.
Szóval lehet próbálkozni, de előbb-utóbb úgy is elkapják az illetékest.

(#3) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Szerintem azaz előreutalni nem szabad dolog nem teljesen így van. Lehet utalni, de csak olyannak, akinek valódi referenciái vannak. Rengetegszer utaltam már előre, de csak olyanoknak, akik ismertek az oldalon, így nem volt gond belőle. Aki meg ismeretlennek utal előre... :U

Egyébként a nyáron ellopták a telefonomat a vonaton, ahol kamera is volt. Feljelentettem, majd 2 hónap múlva jött a levél, hogy felfüggesztik a nyomozást, mert nem tudják megállapítani, hogy ki vitte el...Megjegyzem, hogy egyáltalán nem olcsó telefonról volt szó, tehát bőven az 50 ezres értékhatár felett volt.

Internetes csalókat sokkal könnyebben elkapják, hogy szóval tegyetek csak feljelentést nyugodtan, mert előbb-utóbb jól megszívja :)

(#4) batai15


batai15
félisten

ideje volt már-

(#5) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Erről a ne légy áldozat dologról csak egy videó jutott eszembe katt :D :D :DD

(#6) #09819904


#09819904
törölt tag

Magával vitte a tévét? :D

(#7) C$abi


C$abi
aktív tag

Szép munka! Szabad tudni a csaló felhasználónevét? Vagy nem publikus? :)

(#8) Bjørgersson válasza C$abi (#7) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valószínűleg több is volt, itt biztosan találsz párat.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9) asvald


asvald
senior tag

Hurra, remelhetoleg kap vagy 4 evet .es a stokit is a fejre huzzak majd

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#10) RECSKA válasza cinkoxid (#3) üzenetére


RECSKA
veterán

Így van Barátom!

Nekem csak pl csak utalni lehet. Elegem lett abból, hogy 10 csomagból 6 visszajön, mert kamu a cím, nem is rendelt ilyet, stb...

Szabályokat fektettem le. Van utánvét , de csak akkor, ha :
- legalább annyi ideje van a kedves vásárló a ph-n, mint én
- legalább annyi pirosa van, mint nekem...

Ez a kettő még senkinél nem teljesült az eddigi vásárlóim között, így maradt az utalás :R ;] ;] ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11) Dhampir


Dhampir
félisten

Köszönet a rendőrség munkájának és azon sértetteknek is, akik vették a fáradságot és feljelentették a csalót.

(#12) BlackPriest


BlackPriest
őstag

itt van saját két történetem, türelem kell, de vissza lehet szerezni a pénzt. az előre utalós dolgot meg minimum ki kéne bővíteni azzal, hogy újoncoknak/referencia nélkülieknek. mennyivel biztonságosabb nekem, 8 éves reggel meg több száz sikeres üzlettel előre küldeni cuccot egy újoncnak? vagy bárkinek...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#13) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, volt ám olyan csaló, aki - nem írom le, hogy hogyan, de - feltört sok pirospontos usert és azzal csalt. szóval oké, hogy mindenki tudja a tutit, de aztán mégis nálunk köt ki, mi melózunk vele :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) BlackPriest válasza Parci (#13) üzenetére


BlackPriest
őstag

Ha ezen a vonaloj indulunk el, akkor max a kozelben lakokkal tudnek boltolni es meg a szemelyes atvetel sem garancia semmire, ha nem tudom helyben kiprobalni.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#15) bitblueduck válasza Parci (#13) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Én sem írom le, mert nem hiányzik a (temp)ban, de számomra tanulságos volt az egyik módszer, amit itt olvastam. Ezért hagy javasoljak annyit, hogy a regisztráció dátuma, pozitív értékelések és a közelmúltbeli aktivitás is fontos tényező lehet egy ismeretlen eladó megítélésében.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#16) bitblueduck válasza bitblueduck (#15) üzenetére


bitblueduck
senior tag

És még annyi OFFban, hogy köszönet az üzemeltetőknek, hogy mindent megtesznek az oldal tisztántartása érdekében, és a közösségnek, hogy eddig - bár nem sokszor vásároltam - soha nem volt probléma, nagyon korrekten járt el mindenki.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#17) bkercso


bkercso
nagyúr

Szupi! Mostmár a vaterateszveszen biztosítást is kell fizetnünk a hirdetések megemelkedett árába építve, köszönet a csalóknak. Meg a nagy médiahírverésnek. :) De hát ez ilyen, érthető...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) MarQs válasza bitblueduck (#16) üzenetére


MarQs
senior tag

+1 :R

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#19) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"egyszer minden szerencsesorozat megszakad, egyszer minden csaló lelepleződik"

Hát ezt azért nem hiszem. Főleg, hogy valószínűleg nem is mindet keresik.

A másik ironikus kiegészítés (bár nyilván nem ilyen esetekre) pedig az, hogy egy bizonyos szint felett minél többet lop valaki, annál kisebb lehet a retorzió. Ha elég sokat lop, akkor megússza, ha rengeteget, akkor semmi sem történik, ha elképesztően sokat, akkor még meg is jutalmazzák. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20) radi8tor válasza janos666 (#19) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Melyik oldalnak drukkolsz?

⭐ Stella

(#21) janos666 válasza radi8tor (#20) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha már annyit loptam volna, hogy le sem kéne tagadnom, akkor szerinted még fórumozással tölteném a szabadidőm? :P

Én még gyakorlatilag megúsztam a pitiáner tolvajokat és conartist-okat (vagy olyan csekélység volt a tét, hogy észre sem vettem / rögtön elfelejtettem), a nagyok ellen pedig úgysem tehetek, azok nyilván gombolnak engem is (pl. a bankszámlakivonaton egyre sűrűbben és nagyobb összegekkel jelenek meg mindenféle semmitmondó tételek: "egyéb díj", "további költség", "kiegészítő tétel" és hasonló címszók alatt) és én szerintem nem lennék jó tolvaj (se fizikailag se virtuálisan).

Apámat viszont rendesen fosztogatták egy időben a kisebbségiek, amivel természetesen semmit sem tudtak kezdeni a rendőrök, akik azok valók, hogy megbüntessenek, mikor véletlenül túllépem egy kicsit valami karbantartott járművel a közúton javasolt sebességet...
Egyszer az egyik majdnem megfulladt, amikor gázolajat nyelt a csőből, amit megszívott. Akkor már odamentek megnézni, hogy mi van. De szerinted lett valami következménye? Ők épp csak arra jártak egy kannával és egy csővel, nem csináltak semmit. Pedig volt róluk videokamerás felvétel is (onnan tudom, hogy félrenyelt). :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22) Darth-anyán válasza radi8tor (#20) üzenetére


Darth-anyán
tag

A politikai pályán tengődőket írta körbe, ha jól látom.

Csak azért, mert senki nem panaszkodik, még nem biztos, hogy minden ejtőernyő tökéletes

(#23) Elims válasza cinkoxid (#3) üzenetére


Elims
veterán

Így van! Én is sok 100x utaltam már előre,soha nem húztak be.
Nem mázliból hanem,mert megnéztem,hogy kinek küldöm.
Ha meg rezgett a léc akkor elkértem előre a címet,mondván lehet,hogy csekken teszem fel a pénzt...
Ha a címe megvan,megvan a pénzem is.

"S még ha a pénzt nem is látod viszont, egy kevés elégtétel, hogy a te pénzedből a Thaiföld helyett csak Márianosztráig jutott :)"

Ez hatalamas!! :-) Ha gubanc van,igenis fel kell jelenteni.

(#24) kovgab válasza gabesszg (#5) üzenetére


kovgab
aktív tag

:))

Ká Úr

(#25) #09819904 válasza Elims (#23) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha pedig albérlet akkor buktad. :)
Volt már példa arra, hogy kivettek lakást aztán név meg sehol.
Főleg a nyolcba vannak olyan albérletek ahol noname tudsz maradni.

(#26) Parci válasza BlackPriest (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem akarok demagóg lenni, de: igen, maximum velük. és akkor mi van? tényleg annyira, de annyira életbevágó, hogy az ember látatlanban vegyen meg valamit az ország túloldaláról? nem jobb drágábban megvenni helyben? illetve, ha mégis megteszi, akkor legyen tisztában azzal, hogy mit csinál. amikor jön az email, hogy elutalta a pénzt és hiába várja a notebookot, azért szívesen adnék két kokit meg egy sallert első körben az illető elvtársnak is...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) #09819904 válasza Parci (#26) üzenetére


#09819904
törölt tag

Teljesen jogos!
De ugye a tudatos vásárlók idejét éljük... Mint a nyugerrek! Meglátja, hogy "Akció" és egyből benyeli. Igaz tegnap feleannyi volt, de sebaj...

(#28) Blindmouse válasza Parci (#26) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Én is csak azokkal szoktam a pattintott köveket meg a bogyókat elcserélni akikkel egy barlangban élek, mert nem bízok meg senkiben aki a látótávolságomon túl él.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#29) creation


creation
senior tag

Örülök, hogy egy csalóval kevesebb. Az én delikvensemről még nincs hír sajna...

[link]

De lehet hogy utánajárok az ügynek :DDD

Innen PH-ról legalább 3-an voltunk áldozatai.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#30) Parci válasza Blindmouse (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindig marha okos mindenki, ha ez a téma szóbakerül. lehet ősemberezni, de szerintem százszor röhejesebb, hogy a kis lackó ráizgul az xy cuccra és képtelen várni, másikat nézni, csak a tuti vétel lebeg a szeme előtt, és már utalja is a lóvét remegő ujjakkal...
...aztán meg nyüszít, hogy átverték. igen, átverték, ezzel együtt ő is jó nagy marha volt.

erre mondom, hogy nem kell ám mindent megvenni, vannak alternatívák. nyilván igyekszünk a rendszert minél biztonságosabbá tenni, ezért is van az értékelés, meg próbáljuk levadászni a csalókat stb. ezzel együtt bemondásra utalni egy random embernek igenis minimum felelőtlenség.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) #09819904 válasza Parci (#30) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az is külön vicces, amikor közli, hogy személyesen vette át, de nem próbálta ki. Utána pedig megy a pattogás, hogy hazavitte, de nem megy!
Most őszintén! Eladás után mégis honnan tudja bizonyítani, hogy az eladás előtt is hibás volt? Sehogy! Az eladó simán közli, hogy a terméket a vevő átvette hibátlanul, Ő pedig nem látta, hogy az milyen úton-módon került a vevő lakásáig, illetve milyen módon működtette. Innentől az egész ügy meghal. Eladva egy hibás termék, amiről a kutya se fogja tudni megmondani, hogy kinél lett hibás.

Az előreutalás mindig rizikós volt, még egy cég esetében is. Nem akarok ujjal mutogatni (Emag)... :U

(#32) shaddam


shaddam
aktív tag

Hát tudok olyanról aki több mint fél milliót utalt egy srácnak, aki hónapokig hitegette és még véletlenül se ment volna rendőrségre. Az ilyenek miatt "jól megélnek" ezek a csalók

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#33) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Végre! :C

PH-nak is nagy respect a karbantartásért, az ilyenek utánajárásában való segítségért.

A "soha ne utal előre" dogma azért nem ennyire egyszerű. Inkább azt mondanám, amit többen is szorgalmaztak már, hogy ne utalj előre "ész nélkül"!

Előreutalás nálam pl. így tud menni (ha eladok valamit):

Ha megbízik bennem a kedves tag (sok éves reg, sokszáz piros), úgy utal, az még aznap jó esetben át is jön, így még aznap, vagy legkésőbb másnap elindul a csomag, ami 1 nap alatt odaér belföldön. Így nagyon max. 3 napig (de jellemzően kettőig) "rezeghet" a léc a vevőnél. Ennyi bele kell férjen.

Aki utánvétre "szakosodott" vevőként, annak először elmagyarázom, hogy ha át akarom verni, kap a dobozban egy féltéglát, és kész. :) Így ez a módszer maga nem védi attól meg attól, hogy átverjék. De ha továbbra is ragaszkodik hozzá, úgy az utánvét összegét előre utalva szívesen küldöm úgy is a cumót. Így ha mégsem veszi át, úgy legalább a postázást nem bukom be.

Nagyon paranoid személyeknek meg ott a FB-on egymás megkeresése még.

Ezzel a módszerrel 100%-os a hatékonyság volt mindkét oldalon (vétel/eladás).

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#34) Elims válasza #09819904 (#25) üzenetére


Elims
veterán

Dehogy.Vki biztos(!),hogy ismerte.
Volt már egyszer példa.Egy barátomat levették potom pénzzel,az albérletből elköltözött,én megtaláltam és vissza került a pénz kamattal/benzinpénzzel együtt.
Az ilyenekkel muszáj így fellépni,nem szabad 3ajuk hagyni!!Akkor megy a következő emberre!
Rögtön meg kell stopolni,elvenni a kedvét.

Megbízható ember mindig van.Ha több 100ember azt mondja vkiről,hogy korrekt,vakon utalok előre.
Soha nem lesz gond.

(#35) #09819904 válasza Vincent_ (#33) üzenetére


#09819904
törölt tag

Mobiltelefon helyett kvarchomokot divat mostanság küldeni. Főleg iPhone-ok esetében!

Amúgy a Facebook biztos nagyon sokat ér, amikor az egyik felére nincs találat, a másik felére pedig "Jitu Wok Tső XD"-t dob ki. Ami kivétel van, azt úgyis megtalálja a rendőrség.

A piros pont sem jelent semmit! Simán kijátszható és máris lesz annyi pirosam amennyit akarok.

100 %-os hatékonyság az, amikor személyesen próbálja ki, meg van írva az adásvételi, és csak aláírással párhuzamosan fizet. Na, az igen! Minden más ami úgymond látatlanba megy, az rizikós!

(#36) #09819904 válasza Elims (#34) üzenetére


#09819904
törölt tag

Tudok nem egy illetőről aki a Magdolna, Práter és hasonló "jó" nevű helyeken lakik albérletbe. Konkrétan a nevén semmi sincs!
Kisétálsz a körútra és a GSM boltok több, mint felében kapsz olyan SIM kártyát ami eldobható, de már aktivált.
Van Netvadász is a világon... Aztán névnek ezek után azt ad meg amit akar!

Ezek után nyugodtan lehet keresni!

Jelenleg az új munkahelyem miatt szó szerint napi kapcsolatban állok a BRFK-val. Vannak olyan dolgok amikre nem gondolna az ember és már fejlettebb technikával dolgoznak, viszont vannak olyanok is amikkel a mai napig nem tudnak/akarnak mit kezdeni.

Nos, amit leírtam az pont olyan probléma ami sokszor döglött aktákat eredményez.

(#37) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Meg is érdemli.

Sajnos 10-ből 9-szer a mai napig átutalással kell lehet csak hardveraprón fizetni máskülönben az eladó szépen elköszön..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#38) #09819904 válasza SpongyaBob (#37) üzenetére


#09819904
törölt tag

Micsoda pontos statisztikát vezetsz... :U

(#39) SpongyaBob válasza #09819904 (#38) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Talán mert ezt tapasztaltam? :U

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#40) #09819904 válasza SpongyaBob (#39) üzenetére


#09819904
törölt tag

Saját tapasztalat az nem egyenlő az általánosítással!

(#41) creation


creation
senior tag

Minek veszekedni, ha verekedni is lehet?!

Most komolyan itt fogtok összekapni? :DDD

Amúgy nekem is az a tapasztalatom, hogy a legtöbb PH-s jobb szeret előre utalás után postázni, mint utánvéttel. Mi több, jómagam is ezt részesítem előnyben, ha eladok és nincs lehetőség a személyes találkozóra.

Aki meg nem hiszi, az járjon utána. Engem is vertek át itt, megtanultam. De ezért nem állok neki hőbörögni, feljelentettem és az élet megy tovább. Gazdagabb lettem a tapasztalattal, hogy legközelebb 100X megnézem kitől veszek, vagy kivel cserélek. nem csak az ár a fontos.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#42) Jeanne d'Arc

Engem is átvertek a nyáron.
Hiába volt referencia a vateras fiók mögött, feltörte a tetű es nem annak utaltam akinek majdnem 300 értékelése volt a vateran. Azért jo ilyet olvasni, mert a remény egy picit visszatér a karosultakba.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#43) Gaboo007 válasza gabesszg (#5) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

:DDD

(#44) Vincent_ válasza #09819904 (#35) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Aki postán rendel magánszemélytől ár alatti iPhone-t, az megérdemli, h átb*sszák. És akkor még a szürkeimportált készülékekről nem is beszéltünk...

Gondolom, láttad az 500+ pirosamat az új rendszerben. A régiben is gyűlt valami 100+. Erre építettem a 100%-os eddigi saját problémamentességemet. Vagy nem tudom, mibe is akartál pontosan belekötni. :DD

A FB-ot vagy nem akartad, vagy nem tudtad megérteni. Úgy gondoltam, hogy ha biztos akarsz lenni a másikban, úgy megkéred, hogy vegyen fel ismerősnek. Ha valódi az adatlapja, valós barátokkal, régi nyitással, és egyezik a számlaszámon szereplő névvel, akkor valószínűleg tényleg ő lesz a személy. Ettől még lehet, h át akar verni, de legalább meglesz több vonalon is. De aki az arcát adja valamilyen üzlethez, az talán nem így gondolkozik.

"A piros pont sem jelent semmit! Simán kijátszható és máris lesz annyi pirosam amennyit akarok." -> ezt kifejtenéd kérlek? Tudtommal visszakereshető minden egyes adásvétel itt PH-n, amihez piros pontot adtak. Nyilván nem releváns, ha 100-as anyákat adtak pirospontért cserébe, de ez akkor látszik is. Vagy mire gondoltál? :F

Az utolsó bekezdésedből meg úgy tűnik, nem sok kereskedelmi ismereted van arról, hogy miként tudnak egymástól távoli ismeretlenek ma is biztonsággal üzletet kötni. Én magam is írtam tippeket, de a "nagyoknak" is van nem egy jól működő módszere erre.

Ahogy nézem, te ilyen "megmondóember" vagy; 1 év alatt őstaggá lettél. Mit is mondhatnék...? Bravó... Mint ahogy az aláírásod is sokat elárul az egódról. :U De talán jobb lenne más, nálad bőven több valós tapasztalattal bíró emberek véleményét is meghallgatnod. Sokat tanulhatnál belőle. ;)

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#45) Vincent_ válasza SpongyaBob (#37) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Fent leírtam az utánvétes küldés szerintem mindkét fél részéről működő módszerét (max. a csomagfeladás díját bukhatja a vevő, az eladó meg még annyit sem).

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#46) cinkoxid válasza Vincent_ (#44) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Egyetértek veled. Megfelelő tapasztalattal igenis minimalizálható a rizikó. Inkább veszek ismertebb ph-s tagtól picit drágábban hardvert, mintsem egy újonctól, áron alul. Régebben sajnos engem is átvertek, de tanultam a hibámból. A felhasználói fiók feltörése meg elég ritka ha jól tudom.

(#47) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mentem én már 180km-t potyára meg vágtak át sok-sok éves reggel is, ez van. Itt tényleg kell egy kis mákfaktor, hogy ne szívd meg tuti receptet én sem tudok pedig a fél életemet apróról vásároltam össze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) #09819904 válasza Vincent_ (#44) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nem ár alatti iPhoneról van szó!

A piros ponttal nem a tiedre utaltam. Nem tudom ezt miből szülted?
Arra utaltam, hogy simán lehet szerezni piros pontot, ha valaki nagyon arra akar gyúrni. Ha nagyon kell megsúgom privátban a technikát. Akkora "KIS"kapu, hogy üvölt!

Ha megkérem, hogy vegyen fel, attól még a profil lehet fiktív! Ha gondolod ezt is el tudom regélni privátban, hogy hogyan lehet hihető profilt kreálni kamu dolgokkal.

Az aláírásom egy filmből lévő idézet. Biztos elmés dolog párhuzamot vonnod...
Az is baromi jó, hogy annyira tudod a dolgokat, aztán a tények után lesnél. De, mivel ennyire magabiztos vagy a dolgokban, élj is csak ebben a tudatban. Aztán amikor majd jön valaki és dörzsöltebb, akkor azért megdobhatsz egy priváttal, hogy milyen ügyin elszúrtad! :)

(#49) Ed3r_X_ válasza #09819904 (#40) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Lehet, de ez a tendencia, ne legyünk ennyire szűk látókörűek. A hirdetések 90%-ban ott a mondat, hogy posta csak előreutalás után.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#50) Jeanne d'Arc válasza #09819904 (#48) üzenetére

Mi ez a kis kapu? Es ha olyan a ph miert nem foglalkozik vele?
Az internet jo dolog, de nagyon- nagyon sok a csalás.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.