Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Forrás, DAC, sztereó vas esetleg a kábelek? Valamit megfigyeltél azok közül is?

(#2) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Örülök az élményednek, de kibújik belőlem a kukac, bocsi. :) A füles tényleg nem egy noname cucc, de csak egy szem a láncban. Ez az összehasonlítás hmm... eléggé gyengusz lábakon áll. Mi volt a forrásanyag? Milyen kábel? Milyen erősítő? DAC? Csupa olyan dolog, amely komponensek cserélgetésével akár majdnem ugyanarra a szintre hozható a két fejhallgató. Sarkalatos példa: Soltanus egy walkmanba dugva, bitto duóval, AT meg egy FIOO- val hajtva, Mozart-tal. Észveszejtő különbség, ugye? Plusz ott van nagyon helyesen feltüntetve a bejáratás. Némely audiokomponenset akár több száz órát is járatni kell, hogy elnyerje a végleges hangzását.
Félreértés ne essék, nem akarok trollkodni, okoskodni, meg hasonlók, csak úgy kikívánkozott belőlem, mert olyan "hirtelen" ez az írás. Ettől függetlenül jó, és személy szerint örülök is, hogy van még itt valaki aki hangcuccról ír, csak picit többet vártam. Mint a kupiban a legszebb nő, aki váratlanul felmegy veled szobára, de csak a bokáját mutatja meg :DDD

(#3) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Hoppá hoppá, megelőztek. :B

(#4) Remus389 válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


Remus389
veterán

Ez volt a forrás, de ez látszik is a További képek-ben.

[link]

Beírom, jogos.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#5) SirRasor


SirRasor
őstag

Köszönjük, jó volt olvasni :R
Kíváncsi volnék azokhoz a fejhallgatókhoz képest milyennek hallanád, amiket említettek ebben a videóban, mint a legjobbak, amiket valaha hallottak pl: Audeze LCD-4.

Make Love not war!

(#6) fehér_ember válasza Remus389 (#4) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy valószínű hogy jól ki volt szolgálva. Illetve elhiszem hogy abba a nem túl sok időbe csak a fejessel és a hangjával voltál elfoglalva. Szóval egyáltalán nincs gond azzal ha az említetteket nem figyeled meg. Csak kíváncsiságból kérdeztem.
Tök jó hogy te is meg tudtál fülelni egy ilyen, még jobb fejest.
Ezt is átfutottam

(#7) Remus389 válasza fehér_ember (#6) üzenetére


Remus389
veterán

Jó hát nem nagy ügy, holnap megkérdezem az úriembert, hogy mi volt a DAC és a kábelek is ha tudja.

A cikket még tudom javítgatni utólag is egy kicsit. ;)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#8) Remus389 válasza SirRasor (#5) üzenetére


Remus389
veterán

Jó kis video, csak azt mutatja be amit eddig is tudtunk, hogy ahány ember, annyi ízlés az anyagi lehetőségeik által megkötve.

Szerintem az LCD-4-et nem igazán érezném jobbnak, a Soltanusban az a különleges hogy teres és 3D-s mint a HD800S, de attól azért szebben szól. Igaz nem hallottam az LCD-4-et, de a jelenlegi tudásom szerint nem hinném hogy jobban tetszene az LCD-4.

Mindenesetre jó volt kipróbálni a Soltanus-t.

Ezek után már a Sennheiser HE-1-est szeretném kipróbálni (arról biztos írok), esetleg egy Stax-ot.

fehér_ember: írtam neki, majd ha válaszol, update-elem a cikket

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#9) Hieronymus válasza Remus389 (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Érdekes lenne m volt a zene forrása és formája.
Ha már a 3D hangzásnál tartunk Atmos vagy más Spatial audio forrás hangzástesztje is érdeke lenne.
További érdekesség a CD az Ultra HD (például 24bit/192KHz korrekt forrásból) minőség összehasonlítása.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) Remus389 válasza Hieronymus (#9) üzenetére


Remus389
veterán

Közbe meglett a válasz:

Electrocompaniet ECM 1 MK2 streamer
RCA összekötőkábel Way Cables Poetry+
Soltanus Acoustics Mezzoforte fejhallgató erősítő

Azt mondta amúgy ott, hogy ő elsősorban a bakelitet szereti, utána a CD-t aztán a Tidal-t.

Ezek szerintem már olyan finomságok, amik nem annyira mérvadóak, úgy értem már nincs olyan orbitális különbség, legalábbis nem hinném, hogy gyökeresen más konklúzióval írtam volna meg a cikket, szerintem én azt már nem hallom ki.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#11) Hieronymus válasza Remus389 (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ezek szerintem már olyan finomságok, amik nem annyira mérvadóak, úgy értem már nincs olyan orbitális különbség, legalábbis nem hinném, hogy gyökeresen más konklúzióval írtam volna meg a cikket, szerintem én azt már nem hallom ki."

Ezen padlót fogtam.
Két okból is.

1. A forrás hangminőségénél jobb hangzást nem lehet kihozni a rendszerből. A vinyl, főleg az LP esetében nagyon korlátozott az átvihető sávszélesség. A mély hangokat monoban kell rögzíteni a barázda átszakadás megelőzése okán. A magas hangokat a kezdő sávokban elég jól lehet rögzíteni, de. Minden lejátszás gyilkolja a magas hangokat. Ráadásul az utolsó számok rögzítésének kerületi sebessége már alacsony, a magas hangok rögzítése már problémás. Azért, hogy ne legyen észrevehetően rosszabb az utolsó számok hangminősége, az első dalok minőségénél legyen rosszabb. Erőteljes kompromisszum a hanglemez.
Lehet szeretni, ma újra divat. Mióta a mesterlemezt közvetlenül a digitális hanganyagból tudjuk vágni, nem is drága az előállítása. De a korlátait megtartotta.

A CD nagyjából hozza az LP hangminőségét. De az átvihető hangtartomány mégis magasabb. A SACD felülmúlta a CD hangzását, de nem lett tömegigény rá-.

Ma több stream szolgáltató nyújt a CD-t meghaladó hangminőséget és/vagy térben kiterjesztett hangzást.

2. Aki kerekítve 4 ezer eurós RCA kábelpárt használ tesztelésre, ami maximálisan 1 százalékkal biztosít jobb hangzást, mint amit a hibátlan 10 eurós kábelpár biztosít, legalább a tesztelés forrására legyen igényes.

+1
Szerintem korrekt volt az elképzelésed a tesztelésről. A saját fejhallgatódat akartad használni kontrollnak. Azt nagyon sajnálom, hogy nem így sikerült tesztelni. Összehasonlító teszt helyett, egy szubjektív tesztet sikerült készíteni.

Szerintem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) Remus389 válasza Hieronymus (#11) üzenetére


Remus389
veterán

1. Azt akartam mondani, hogy nincsen nekem annyira kifinomult hallásom, hogy a (szerintem) eleve jó minőségű forrás és az attól leheletnyivel jobb minőségű forrás közti különbséget én kihalljam, vagy különbséget véljek felfedezni.

A forrás ez volt:

Electrocompaniet ECM 1 MK2 streamer
Way Cables Poetry+ RCA összekötőkábel
Soltanus Acoustics Mezzoforte fejhallgató erősítő

Úgy emlékszem említette a Tidal-t is, de én azt egyáltalán nem ismerem, biztos az volt.
Mi a gond ezzel? Mi lett volna szerinted még ettől is jobb forrás?

2. Aki kerekítve 4 ezer eurós RCA kábelpárt használ tesztelésre, ami maximálisan 1 százalékkal biztosít jobb hangzást, mint amit a hibátlan 10 eurós kábelpár biztosít, legalább a tesztelés forrására legyen igényes.

Az a kábel tényleg durva áron van, de azért ilyen rendszerre a 10 eurós kábel a másik véglet. Én valahol a kettő között nézegetnék RCA kábelt.

3. Összehasonlító teszt helyett, egy szubjektív tesztet sikerült készíteni.

Miért? Azért mert nem dugtam rá a Soltanus Acoustics Mezzoforte fejhallgató erősítőre az Audio-Technicát?
Gondoltam rá, de aztán úgy gondoltam, a Soltanus Acoustics Mezzoforte a Soltanus Euridiche fejhallgatóra lett kifejlesztve, nem pedig az ADX5000-re. Az Audio-Technica másképp szólt volna mint nálam otthon, lehet jobban de még az is lehet hogy rosszabbul, így szerintem megkavarta volna a dolgokat.

Azért döntöttem úgy, hogy teljes mértékben a Soltanus-ra koncentrálok ott. Illetve először úgy tudtam, hogy csak 1 órám van, nem akartam időt veszíteni. Bennem volt az Audio-Technica hangzása a fejemben, illetve ha hazaérek, akkor annyit tesztelem amennyit jólesik. Ezen okok miatt emlékezetből csináltam.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#13) Hieronymus válasza Remus389 (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tudom mi volt a teszt setup. kerekítve 15 ezer euró, kedvezmény nélkül.

"Gondoltam rá, de aztán úgy gondoltam, a Soltanus Acoustics Mezzoforte a Soltanus Euridiche fejhallgatóra lett kifejlesztve, nem pedig az ADX5000-re."
Hát kb. De ez estben felmerül a kérdés. Miért nem a a Soltanus setruprea rendszerre masterelt zenét hallgattál?

"Bennem volt az Audio-Technica hangzása a fejemben,"

Azt hiszem ez mindent megmagyaráz. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) fehér_ember válasza Hieronymus (#13) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor csak zenészek tesztelhetnek, de azok közül is csak olyanok akik se fülest se fejest nem viseltek még.

(#15) Remus389 válasza Hieronymus (#13) üzenetére


Remus389
veterán

Jobbnak gondoltam emlékezetből, a korábban leírtak miatt. Erre volt lehetőségem, nulla forintomba kerult, akkor mit panaszkodjak.

Amúgy meg ez egy inkább kissé szubjektív beszámoló, nem pedig egy komoly cikk.
Én így éreztem, azt ennyi. Aki nem hiszi, járjon utána.

Ajándék Ingyen lónak ne nézd a fogát.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#16) Remus389 válasza Hieronymus (#13) üzenetére


Remus389
veterán

Amúgy meg nem igazán vagyok képben a több millió forintos DAC-ok, erősítők és kábelek világában.

Mivel eladásra szánják, feltételezem optimális setup-on volt, hogy a lehető legjobban szóljon, ez a logikus.

De ha te úgy mész oda, hogy nem ezen az 5 millás cuccon, hanem inkább azon a 6 millás cuccon keresztül szeretnéd hallgatni biztos megoldható. De az is lehet, a 6 millás cuccon nem lesz olyan jó, mint az 5 milláson, mert kipróbálták.

Eladásra szánják, tehát biztos optimális cucc volt alatta.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#17) Hieronymus válasza fehér_ember (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Logikai hiba az nem következik a hozzászólásomból, hogy csak a zenészek tesztelhet.
Leginkább azért sem, mert náluk munkahelyi ártalom a halláskárosodás.

Nekem két problémám volt.
A teszt összehasonlító tesztnek indult, de nem lett az.
Illetve a zene forrásának minősége nem volt érdekes, mivel HIFI eszközök voltak a lejátszási láncban. Nyilvánvalóan a gyenge forrásból nem lehet kiváló minőségű hangzást produkálni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) Remus389 válasza Hieronymus (#17) üzenetére


Remus389
veterán

Azért két ilyen kategóriájú fejhallgató összehasonlítása nem annyira könnyű, kábé olyan mint összevetni egy Ferrarit egy Aston Martin-nal, akkor most miben térnek el melyik a jobb, ha mindkettő igen jó. Vagy miben és mennyire marad alul az Aston Martin. :)

De nem is értem a kritikád, hisz van ott egy bekezdés, amiben pont összehasonlítom a kettőt. Sokkal többet nem tudok írni erről, mindent leírtam amit gondoltam. Esetleg kiegészítem a gyári kábeles meglátásaimmal. De ezek néhány százalékok ide vagy oda, nehéz ezt bővebben kifejteni.

Visszatértem az Ali-s kábelről [link] (amit egy hónapja vettem) a gyárira és azt kell mondjam, így jobban tetszik az Audio-Technika, visszatért, javult a szinergia és a balansz, a kifinomultság. De nem bánom az Ali-s kábel megvételét, ki kellett hogy próbáljam, legfeljebb ha hosszabb távon is ez marad a véleményem, eladom.

A gyári kábellal azt mondanám, hogy a vokálok kicsit természetesebbek, szerintem jobbak és előrébb vannak, de minden másban ha kismértékben is, de alulmarad a Soltanus-hoz képest. De nem olyan mértékben marad alul, hogy ne lehessen visszaszokni az ADX5000-re.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19) Remus389 válasza Remus389 (#18) üzenetére


Remus389
veterán

Talán az a jó kifejezés, hogy valamivel nyersebb hangzású az ADX5000.

Nyersebben adja át a vokálokat, olyan mintha beleénekelne a füledbe, nincs leöntve cukormázzal. :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.