Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

"sajnálatos véletlen hiba" :)

igazából nem értek vele egyet, mert ilyen alapon win7 telepítés előtt a telepítő felajánlhatná valami linux disztró telepítését is. ez arra jó, hogy rekordmennyiségű pénzt szedjenek be a microsoft-tól büntetés jogcímén.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) floatr


floatr
veterán

Messze földről bazihíres QA-n valahogy csak átment az a hiba, és másfél évig észre sem vette senki. Szarnak ezek az EU-ra...
Aztán majd az lesz, hogy megdobják egy büntivel, és az ámerikai tenoristák listájára kerül az EU.

(#3) raper


raper
senior tag

Minden bizonnyal egy "kis" hiba okozta ezt a problémát. Nem lehet összefüggésben azzal, hogy az IE nimbusza az utobbi időben erősen megcsappant és.....

A bűntetés mértéke pedig igen tetemes lenne, ha kiszabják az MS-re.

(#4) rt06 válasza floatr (#2) üzenetére


rt06
veterán

"...másfél évig észre sem vette senki"
pontosan, a kutyanak sem tunt fel, senkinek nem hianyzott, nem tobb ez, mint nemi hiszti, hogy lehessen penzt beszedni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#5) floatr válasza rt06 (#4) üzenetére


floatr
veterán

Vállalta? Kihagyta? Akkor...?

Ha te kapsz pár év letöltendőt felfüggesztve, akkor nem gondosan ügyelsz h betartsd a szabályokat?

(#6) rt06 válasza floatr (#5) üzenetére


rt06
veterán

"Vállalta? Kihagyta?" erdekel barkit is a bongeszovalaszto? "Akkor...?"

(a hangulatkeltes meg nem kellene)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) tuser válasza rt06 (#4) üzenetére


tuser
aktív tag

Jaja ... "csak" ha bárki megemlítette a hiányát, rögtön trollnak lett kikiáltva. :C

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#8) rt06 válasza tuser (#7) üzenetére


rt06
veterán

semmi ilyen nem tortent
sot, epphogy azt tettem szova, hogy masfel evig senki sem emlitette meg a hianyat, senkinek sem tunt fel, foleg nem hianyzott a szoban forgo csodalatos ficsor (en anno win7 telepitesekor talalkoztam vele, termeszetesen nem jo opera verziot ajanlott fel....pontosabban lehet van akinek jo, de en inkabb azt mondtam neki, hogy haggya'beken, es utana letoltottem az opera bongeszomet, mint elotte es mint azota is, ha szuksegem van ra)

trollnak sem titulaltam senkit, viszont mar kezdodik a terroristazas, meg a letoltendos szarhasonlatozas, ami imho semmire nem jo hangulatkeltesen kivul (es floatr-t ismerve, pont ez is a celja)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9) Lenry


Lenry
félisten

én azért szeretnék látni egy kimutatást, hogy vajon hányan telepítettek a segítségével alternatív böngészőt.

bár az se lenne igazából pontos, mert simán lehet, hogy a t. felhasználó amúgyis Firefoxot rakott volna, csak ha már ez a xar úgyis előugrott, akkor innen nyitotta meg a mozilla.org-ot.

szóval azt sosem tudjuk meg, hogy hányan csapták homlokon magukat, hogy "húúúbazz, ha ez nem mondja, sose tudom meg, hogy nem csak a kék E-vel lehet internetezni"
de abban szinte biztos vagyok, hogy minimális csoportról van szó, legalábbis nem emlékszem egyetlen böngészőstatisztikai cikkre sem, ami kimutatta volna ennek az alternatív böngészőkre vonatkozó pozitív hatását.

marhaság ez úgy, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) anulu


anulu
félisten

Lol! hanyszor akarjak meg emiatt a szajtepes miatt keresztre fesziteni az MS-t??

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) anulu válasza Lenry (#9) üzenetére


anulu
félisten

Pontosan. aki akart, mar elotte sem ie-t hasznalt.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Kasya


Kasya
nagyúr

Ez kb ugy hangzik szamomra, hogy veszek egy terméket (lsd. Win7), amiben benne van az integralt bongeszo is (Explorer), tehat tudom, hogy tudok vele netezni, netalantan ezt a termeket akartam. Akkor mi a fenenek ajanl fel nekem masik lehetoseg, mikor nem vagyok ra kivancsi? Tudatos vevo, tudatos felhasznalo. Office nem ajanlja fel az OpenOffice-t, hogy "hasznald azt, az ingyenes?".

(#13) fordfairlane válasza Kasya (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

Fölösleges előröl kezdeni ezeket a vitákat. A Microsoft vállalta, ennyi, tegyen eleget a vállalásának. Szerintem lehetne most az EU elnéző, és fogadja el a Microsofttól a hosszabbítást.

x gon' give it to ya

(#14) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

en nem vok egy nagy ms fan, de sztem az applet meg a linux distrokat is be kene perelni, mert nem ajanlanak fel alternativ bongeszoket a firefox / safari helyett ;] ;] ;]
az apple fizetne pár milliárd dollárt, a linux alapítvány meg összetenné a kezét, h kérem én nonprofit vok lol :C

windows7sins.org

(#15) Remus389 válasza Lenry (#9) üzenetére


Remus389
veterán

eleve nevetséges hogy a saját készítésű Windows -ukon, alternatív böngészők reklamozasara kotelezzek

vicc az egész, trollkodas

az a "hiba" sem véletlen

az EU a beteg ezúttal

vagy kötelezni fogják majd az Apple -t is hogy jelenjenek meg a takolt alternatívák a Safari helyett?

marhaság, akit érdekel letölti amit akar, az Explorer is használható böngésző, tehát semmilyen kár nem éri a felhasznalot

és még ezért kiszabnak mondjuk egy tíz milliárdos buntit, nettó szemetseg

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#16) #19617792 válasza Remus389 (#15) üzenetére


#19617792
törölt tag

retardáltak ülnek az EU bizottságnál, ez már régóta világos. :DDD

(#17) Remus389 válasza #19617792 (#16) üzenetére


Remus389
veterán

na végre valamiben egyetértünk

(taps )

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#18) Namelesske


Namelesske
addikt

Ezen gondolkodtam, már egy éve, hogy csak eddig tartott a nagy browser choice . EU

A Google bezzeg jót profitált, mert kirakta a Chrome -ot és aki tudott az alternative böngészők létezéséről valsz ott találkozott az elsővel és nem egy fair választó oldalon. ;-)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#19) galocza válasza anulu (#10) üzenetére


galocza
aktív tag

én pl még egyszer.
- a fenti, vállalták-nem teljesítették-fizessenek logikába nem könnyű belekötni (úgy néztem, nem is nagyon sikerül, csak a hozzászólóba, az euba és az eub-ba)
- ha fizetnek, kicsit több pénz európába, kicsit kevesebb az irs-nek. hol itt a hiba?
- ha fizetnek, az amcsi vállalatok esetleg komolyabban veszik az öreg kontinens rendelkezéseit. itt megint nem látok hátrányt. (kivéve, hogy megsértődik az ms és nem szállít több wint ajrópába - na persze.)

(#20) dajkopali válasza Lenry (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

nem igazán kísérte senki a folyamatot, egyszer írtunk róla, és abból az derült ki, hogy gyakorlatilag hatástalan volt a jogi lépés
ugyanakkor az EU akkor következetes, ha számon kéri a kötelezettség betartását
itt sztem nincs mese, bár nagyon úgy látom, hogy mindkét fél sáros: az MS megpróbált trükközni, az EU meg kissé eszementen erőszakos
de a jog, az jog, az elvek meg elvek, és a normális működés része, hogy idióta történetek ellenére is ragaszkodunk az elvekhez
muszáj erre alapoznunk, még akkor is, ha később kiderült, hogy egy konkrét szabályozásnak nem sok értelme vagy hatása volt (ilyenkor új szabályozást kell hozni), különben szétesünk :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#21) Canis rufus válasza MCBASSTION (#14) üzenetére


Canis rufus
tag

Az megvan, hogy a linux az csak a kernel és minden distro más és más böngészőt ad alapból nem ?

[ Szerkesztve ]

(#22) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Nem tisztem a MS-t védeni, de az EU elmehet a fenébe... :W

(#15) Remusz911: Pont ez jutott eszembe, bár csak 1-2% az Apple részesedése a desktop piacon, simán őket is lehetne kötelezni erre a böngészőválasztó baromságra, hiszen miért is legyenek egyesek kivételek....

[ Szerkesztve ]

(#23) hyperman25


hyperman25
tag

Én csak azt nem értem, hogy ez miért csak a böngészőkre vonatkozik? Hány alap program van még az IE-n kívül? Vírusírtó+tűzfal, képszerkesztő, törezedettség-mentesítő, stb... ezekre miért nem?

(#24) kokyt válasza Canis rufus (#21) üzenetére


kokyt
senior tag

Persze, megvan Neki, ezért írta azt, hogy:
"sztem az applet meg a linux distrokat is be kene perelni"

De a mondandója lényegén ez nem változtat semmit, általában csak egyet adnak.

(#23) hyperman25:
Pontosan! És ha már itt vagyunk kernelt miért nem választhatunk??!!444 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Kasya válasza fordfairlane (#13) üzenetére


Kasya
nagyúr

Vallalta, vallalta, stimm. Nem vitat akartam kelteni, de szemely szerint baromsagnak tartom minden szempontbol a MS reszerol.

(#26) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Sajnalatos, hogy az EU ilyet megtehet.

(#27) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nevetséges. Ismét csak gratulálni tudok az EU-nak. Nagyon kell nekik a pénz.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#28) Simivok


Simivok
senior tag

Akinek helyén van az esze automatikusan átvált IE-ről, nem kell neki böngészőválasztó.

Galaxy S23 256GB Cream

(#29) Glenda válasza Simivok (#28) üzenetére


Glenda
addikt

Jaja! 9gagen is ezt írja!

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#30) tuser válasza kokyt (#24) üzenetére


tuser
aktív tag

Linux alatt választhatsz kernelt. Ki akadályoz ? Sőt ... Debian, Gentoo, ... telepítésekor neked kell megmondanod melyiket szeretnéd (verzió, architektúra, PAE/SMP/ForcePreempt/...).

Windows telepítő eddig még nem nagyon kérdezett milyen kernellel kérem. :DDD

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#31) csibe1 válasza Lenry (#9) üzenetére


csibe1
addikt

Az a kimutatás engem is érdekelne.

Rendszertelepítés után megy-ment fel a szokásos böngészőcsapat(mostanában inkább a portable verziókat használom),ChromePlus,Firefox,Opera.A Win7 alá végre sikerült egy normálisabb IE verziót összehozni,bár még vannak hiányosságai az előbb említettekhez képest.A választó képernyő nem igazán hiányzott,meg ha van sem befolyásolt volna,mert az IE-t akkor használom ha gyorsan megnézek egy oldalt vagy a maileket.
Legalább most megint van min csemegézni egy darabig.

Esetleg mi felhasználók nem kapunk részesedést büntiből,ha már ekkora kár ért minket? :D

"szóval azt sosem tudjuk meg, hogy hányan csapták homlokon magukat, hogy "húúúbazz, ha ez nem mondja, sose tudom meg, hogy nem csak a kék E-vel lehet internetezni""

Pedig egy ismerősöm ismerőse szerint vannak olyan oldalak amik csak az IE-ben vannak bent. :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#32) #40553216 válasza MCBASSTION (#14) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezt a "poént" is mindig elsüti valaki. Te használtál valaha is Linuxot? Tudod, hogy csak a nagyobb disztrók közül melyik telepíti csak és kizárólag a Firefoxot? Vagy egyetlen egy böngészőt melyik telepít? De egy kérdés: ha neked alapból van telepítve egy, akkor miért akarnál másikat? (Rengetegen nem telepítenek, nem is jut eszükbe.) Mikor a Windowson a böngészőválasztóig csak és kizárólag egy már telepített böngészőn keresztül tudtál letölteni akármit a netről.

(#24) kokyt
"általában csak egyet adnak"
Lófütty!

[ Szerkesztve ]

(#33) Canis rufus válasza kokyt (#24) üzenetére


Canis rufus
tag

Akkor másképp mondom.

Linux alatt olyan distrot választasz amit akarsz, azaz ott a szabadság lehetősége. Ezen felül ingyenes (kivéve RedHat, OpenSuse, meg mittom én még mi)

(#34) kispx válasza Canis rufus (#33) üzenetére


kispx
addikt

OpenSUSE az ingyenes. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Canis rufus válasza kispx (#34) üzenetére


Canis rufus
tag

Az enterpráááájz nem! :DDD

(#36) kispx válasza Canis rufus (#35) üzenetére


kispx
addikt

De annak nem SUSE a neve? open nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#37) #40553216 válasza Canis rufus (#35) üzenetére


#40553216
törölt tag

De az nem openSUSE, hanem SUSE Linux Exterprise. ;)

(#38) Canis rufus válasza #40553216 (#37) üzenetére


Canis rufus
tag

(#39) szeky81


szeky81
tag

vicc az egész! csak a pénz mindenhol... a mai világban számos böngésző elérhető és kb 3 évvel ezelőtt is elérhető volt. aki akart váltott...
mellesleg az almásokat is meg lehetne bírságolni, mert miért nem kínálja fel ő is pl. a mozillát operát stb-t a saját oprendszere mellé..

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

(#40) whiteman0524 válasza Narasim (#1) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Az EU-nak a liberalizmus az alapelve. Biztos ők is észrevették hogy az IE csak feltartja az egész webnek a fejlődését, miközben sokkal jobb megoldások is léteznek. A másik dolog meg az hogy ki akar a gépén IE-t használni ha van FF, Chrome, stb? Hát nem sokan.

#39 - Igen lehet váltani, csak ezzel a gond, hogy a userek nagyon nagy részének fogalma sincs hogy hogyan kell törölni, vagy felrakni egy új programot.

[ Szerkesztve ]

(#41) Canis rufus válasza whiteman0524 (#40) üzenetére


Canis rufus
tag

Aki szerint az IE egy oprendszer.

Én az internethasználatot minimum egy 2-3 hetes intenzív infós alapismereti oktatáshoz kötném

[ Szerkesztve ]

(#42) sh4d0w válasza MCBASSTION (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kéne tájékozódnod, mielőtt ezt az egymillió alkalommal leírt marhaságot leírod még egy alkalommal. Hint: a cikkben linkelt korábbi írás és a kapcsolódó írások topicjaiban nézz körül.

https://www.coreinfinity.tech

(#43) tDr1v3r válasza szeky81 (#39) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csakhát a piaci részesedésük...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#44) hemaka


hemaka
nagyúr

Most telepítettem pár hete az új gépemre Win7prof-ot és megmondom őszintén, ha most nem olvasom el a cikket eszembe sem jut, hogy tényleg nem ajánlotta fel a böngészőket.
De mivel a IE-t addig használtam, amíg letöltöttem az MSE-t, meg a Chrome-ot, így ez engem nagyon nem is hatott meg...

Szóval ennyit erről a cirkuszról. (megint) :U

(#45) Petyyyyy válasza Lenry (#9) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezzel így ahogy van egyet értek. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#46) VS461


VS461
tag

Amikor 2 hónapja ezt a laptopot telepítettem a hozzáadott W7HP64-gyel, meg a saját kis programjaimmal, elkezdte leszedegetni a frissítéseket, és nekem, ha jól emlékszem (mert egyből ki is nyomtam), fel is ajánlotta, hogy most választhatok böngészőt. Kis butus, Chrome már rég fenn volt...

Amúgy az elmúlt másfél évben sok embernek telepítettem Wint (magamnak is), és senkit nem zavart ennek a választásnak a hiánya (én sem vettem észre). Általában megmondták, hogy mit telepítsek a Win mellé ("Moddzillát" rakjál! :)) ) , és nem volt kérdés a többi opció. Vagy azért, mert megszokta, vagy azért, mert nem ismert másikat, vagy azért, mert lexarta.

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#47) trolglodita


trolglodita
csendes tag

Most ezt a böngészőválasztást már felesleges erőltetni, anno az ie6 idejében kellett volna.
Esetleg vehetjük ezt a büntetést az ms múltbéli teljesítményének elismerésként, és akkor rendben is van a dolog, azért megérdemelnék.

(#48) Lacces


Lacces
őstag

Nekem másfél éve is felajánlotta a Win7 a böngésző választott. És én kifejezettem örültem neki. Bár én az IE9-et is szeretem használni (kell a kaland a gép előtt).

Szerintem az legyen a kisebb probléma, hogy a MS nem tartotta be, amit a szerződésben leírt és most neki megy az EU. Ez inkább csak elvi kérdés. Ha egy amcsi cégnek enged (magyarul nem várja el tőle, hogy betartja a szerződést, akkor a többi minek tegye?)

Örüljünk annak, hogy szerintem a nyugati társadalmak közül, az EU még normálisabb, mint a többi. Európában még mindig jobban van védve a felhasználó, mint az USA-ban, Ausztráliába etc. (lásd ACTA egyezmény).

Szerintem meg az informatikai társadalom (rendszergazdák, programozók) rosszabb, mint a vallás, itt annyi szekta van, hogy hihetetlen (fúj windows, fúj ubuntu, fúj opensuse, fúj gnome-shell, fúj unity, fúj Need for Speed stb.)

Most ezzel lehetne vitatkozni, hogy jó-e ez a böngésző választó vagy nem? Nekem nem. De apámnak viszont igen, aki hetente ül le 1-szer a géphez, és ECDL tanfolyamon is mindig mutatták neki, hogy jó lesz az IE is, vagy Firefox... Ő neki csak egy böngésző kell, a többi aztán hidegen hagyja. Sokszor elfelejtik, hogy a sz.gép olyan, mint az autó, sok odafigyelést igényel...

Az MS-nek meg jobb marketing kellene az IE-re. Az IE10-nek olyan felhasználót védő biztonsági cucca is volt/lesz, ami a többinek nem. (nevét nem tudom, de a lényeg, hogy a w3c alapítvány is berágott az MS-re, mert szerintük "káros az internetre", hogy nem lehet a felhasználókat nyomon követni. Magyarul belerakott egy olyan védelmet az IE-be, ami eddig a leghatékonyabban tudja biztosítani a privát böngészést)

[ Szerkesztve ]

(#49) L Balázs


L Balázs
tag

Az Apple-t nem az OS X miatt kéne beperelni, hanem az iOS miatt, mert annak még piaci részesedése is van. Ja hogy az Apple nem engedi alternatív böngészők telepítését? És ha a Microsoft is megtiltaná mondván, hogy a Windows "nem alkalmas ilyen szoftverek futtatására"? Akkor őket is békénhagynák? ;]

(#50) #40553216 válasza L Balázs (#49) üzenetére


#40553216
törölt tag

Apró különbség, hogy az MS a monopolhelyzetével 30 éve él vissza minden lehető módon és alkalommal, míg az iOS alig 5 éve van a piacon, ráadásul viszonylag hamar jelentős konkurenciája is lett, minthogy androidos telót többet adnak el, mint iPhone-t. Igaz, nem mind az iPhone kategóriája, de ez a piaci részesedés szempontjából mellékes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.