Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shing


Shing
őstag

Fasza. Nem értem, hogy AMD-nél miért nincs legalább egy downsampling lehetőség. Lehet mondani, hogy ott van az SSAA, csak pl. ha egy játékban nem működik az AA (Payday 2 :W), akkor nincs lehetőség képjavításra.
Amúgy ha nagyon belejössz a játékfényképészetbe posztolj ilyen fórumokra képeket. Néha én is belelapozok ámulni és bámulni... :Y :DDD

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Feltalálták újra a kereket? Supersampling AA váriálható felbontással.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Amúgy sokat dob a játékélményen a 4k ?
Sajnos nem nagyon szoktam játszani , de azért érdekel a dolog :B

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#4) regener válasza Shing (#1) üzenetére


regener
veterán

Idővel gondolom majd őkis bevezetnek ehez hasonló megoldást vagy alternatívát mint írtaz az SSAA-t.
Azért ennyire nem vagyok elvetemült hogy regisztráljak képeket posztolni valahová :D

Viszont a PayDay2 fentvan de még sose indítottam el, majd csinálok azzalis pár ilyen képet.
Az Imgur album már frissült egy-egy NFS Rivals képpel, de nagyon keményen 3FPS volt és csodálkoztam is hogy nem fagy ki, nameg hogy kevesebb az FPS mint BF4-ben volt a majdnem teljesen megegyező motorral.

(#2) Dr. Romano
SuperSampling az átlátszó textúrákat javítja, míg ez a teljes képet. Legalábbis sok játékban azt hiába állítottam maxra még akkoris látahtóak voltak a pixelek egyes helyeken, ennél meg nem mégha jobban is megette a videókarit :D

(#3) merkucyo
A grafikát nagyon megdobja, máshogy rajzolódna ki a tárgyak a pálya és minden :K
De mint kiderült vas is kell alá és nálam a videókártya elis fogyott BF4 és Rivals közben, de néztem 2896*2172-ben is a játékokat és már ottis sokkal szebb volt minden.
Gyakorlatilag ez a fent a képeken is látható felbontás a 1,5x-ese a 4K-nak pixelszámban, de 16:9-edes monitorokkal persze sokkal szabványosabb felbontásoakt adna meg.

[ Szerkesztve ]

(#5) regener válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


regener
veterán

Illetve a Supersampling megtartja az alap felbontást és szűrőt tesz rá, míg itt konkrétan nagyobb felbontás jön létre, amelyet a játékbeállításoknál kikell választani.

(#6) Dr. Romano válasza regener (#4) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na mondjuk ezeket nem tudtam. :) Lehet letöltöm és megnézem, most látom Fermin is van. Ez akkor gondolom minden játéknál működik? Ott is ahol csődöt mond az FXAA és MSAA?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) regener válasza Dr. Romano (#6) üzenetére


regener
veterán

Igen, mivel a nagyobb felbontást nyomja össze a monitorodra, így olyan mintha egy 25centis dobozt néznél olyan távolból hogy csak 10centisnek látszódjon pl, de közbe mégis megmaradnak a részletes kidolgozás nyomai.

[ Szerkesztve ]

(#8) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Persze, pont Siege Of Shanghai maradt ki velem. :O

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9) regener válasza Bjørgersson (#8) üzenetére


regener
veterán

Mert felrobbant mögöttem a helikopter és kinyírt, ezután hiába mentem oda vissza nem tudtam ugyanúgy beállni, de am csinálhatunk a karekterről is, hogy azon változik-e valami, mivel magamat nem tudtam fotózni :D

(#10) Robert07


Robert07
aktív tag

Végre nem egy csak egy új parasztvakítás. :DDD

Kíváncsi lennék egy-két tesztre is, hogy mennyivel nyomja le az fps-t, mert ha annyival, amennyivel több pixel van, akkor az 10*-es csökkenés (10% marad). Ez pedig nem túl effektív.
Remélem, hogy ennél azért kicsit jobban skálázódik. :))

(#11) Bjørgersson válasza regener (#9) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kifogás, az. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12) VictorHUN válasza merkucyo (#3) üzenetére


VictorHUN
aktív tag

Sokat de ahhoz hogy évezd is legalább felsőkategóriás kártya kell SLIben,
A DSR sem a legújabb játékokra lett kitalálva

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#13) regener válasza Robert07 (#10) üzenetére


regener
veterán

Amint lesz szabadidőm igyekszem valamit méricskélni, de lényegében mint VictorHUN is írta ez nem a mai játékokra használható a legjobban szerintem, inkább olyanokban amikben nincs vagy gyenge az élsimítás és ha mondjuk valaki videózik akkor élsimítást helyett ezt kapcsolja be, így a felvett videó is nagyobb felbontás (és minőségű lesz).

Tegnap Sniper Elite V2-vel próbáltam ki, bár abban alapból van Supersampling 2,25X és 4X értékkel, de az 1,5X DSR valahogy elfogadhatóbb (fps számban - míg minőségben nem nagyon különbözik) :D

[ Szerkesztve ]

(#14) regener válasza regener (#13) üzenetére


regener
veterán

Ez a videózás dolog nem fog összejönni sajnos, de lényegében ahol az AA csődöt mond régebbi játékokban ott jól használható.

(#15) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Nem tudom, hogy azóta próbáltad-e használni a DSR-t ezen a monitoron újabb driverrel, de nem úgy működik ahogy itt le van írva. Én valami driver hibára gyanakszom.
A 4x DSR azt jelenti, hogy 4x több pixelt kell kiszámolnia a kártyának. Ezt pedig úgy éri el, hogy megduplázza a vízszintes és függőleges felbontást is. A te esetedben a natív felbontásból így egy 2560x1920 felbontás jött volna létre. A 4k (3840x2160) felbontást csak abban az esetben számol a kártya 4x DSR mellett , hogyha fullhd a natív felbontás.
Próbáltam egy 1360x768 felbontású tévén is és 2720x1536-os felbontást kaptam 4x DSR mellett.
Azonban lehet az is a "hiba" forrása, hogy nem 16:9-es a méretarány.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.