Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Viktor0610 válasza amtibacsi (#550) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez így elég kevés infó.
Milyen VPN, mit tapasztalsz?
Ugyan más telefon, de szintén MIUI, mind az AdGuard, mind a most kipróbált NordVPN hibátlanul működik.

Samsung Galaxy A54

(#552) amtibacsi válasza Viktor0610 (#551) üzenetére


amtibacsi
aktív tag


Csak ezt a három tipust engedi kiválasztani, egyikkel sem működik. A 13-as rengeteg tipust engedett meg.

(#553) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Ezt hogyan lehet kikapcsolni?

(#554) Raul227


Raul227
aktív tag

Sziasztok, hihetetlen de már mióta megvettem a telefont egy éve ha benyomom a tisztítót, vegigfut, és bekapcsolt nettel állandó reklámot ad be. Hiába kapcsolom ki. Hulladék.

(#555) Manimaci


Manimaci
tag

Valaki esetleg tudja, hogy van-e mód a zseb érzékelés (véletlen érintés megakadályozása) funkció kikapcsolására.
Telepítenék értesítési led alkalmazást, de nem sok értelme van, ha a zsebemben vagy táskában van és ezért nem jelez, még utólag se.Az alkalmazáson belül ki van kapcsolva pedig a zseb mód.
Bármely más telefonban ki lehet kapcsolni menüből ezt, ebben meg nincs ilyen lehetőség. :F

(#556) Raul227


Raul227
aktív tag

Ez mit jelent? Rákeresek az első képen, azt írja nincs elérhető frissítés, viszont a második képen jobb felső sarokban lévő részre kattintok akkor leszed valamit, de állandóan a novemberit írja. Akkor ez a már rajta lévő androidot teszi fel újra?

[ Szerkesztve ]

(#557) Raul227


Raul227
aktív tag

(#558) Viktor0610 válasza Raul227 (#557) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, ha nem talál frissebbet, akkor az a menüpont a telón lévő verziót tölti le.

Samsung Galaxy A54

(#559) Raul227 válasza Viktor0610 (#558) üzenetére


Raul227
aktív tag

Köszi. Átállítottam belgára, lejött a 14. Ugyanaz mint ami volt. Csalódás a Xiaomi.

(#560) Heimdallr75 válasza Raul227 (#559) üzenetére


Heimdallr75
őstag

számomra is csalódás, első xiaomi telefonom, előtte samsung volt mindig, de az utolsó frissítés nálam múlt év aug... rákerestem nincs szerinte frissítés, ez így elkeserítő, lassan egy éve biztonságit sem kapott.

الغريبة في هذا الكوكب

(#561) Viktor0610 válasza Raul227 (#559) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sajnálom.
Nálam nem szokott ilyen gond lenni (igaz, más Xiaomi telóim vannak, voltak).
Úgy látszik, vannak olyan modellek a gyártónál, aminél egyes típusok beragadnak egy szoftververzión. :(

Samsung Galaxy A54

(#562) htc07 válasza Raul227 (#559) üzenetére


htc07
addikt

Nekem is valami hasonló gond volt a frissítésekkel.

Leszedtem kézzel innen a legfrissebbet, rámásoltam a telóra. Ha többször ráböksz a miui logóra ezen a képernyőn, lesz pár plusz menüpontod asszem, és köztük lesz, hogy 'válaszd ki a frissítési csomag helyét' vagy valami ilyesmi. Ott kitallóztam a fájlt, felfrissítette, azóta rendben jön az OTA is. Nem vagyok benne biztos, de úgy emlékszem, nekem is a tavaly novemberi security patch-nél akadt meg, és a 14.0.3.0 TKTEUXM-et telepítettem, előtte az SKTEUXM volt (passzolnia kell, leszámítva az első betűt, az S meg a T az android 12 és 13 főverziókat jelölik).

Illetve a 14.0.5.0-hoz nem adtak ki OTA-t úgy látom, csak a 14.0.4.0-hoz, azon vagyok most.

szerk. asszem a recovery verzió kell.

[ Szerkesztve ]

(#563) htc07


htc07
addikt

Update, most látom, hogy nekem nem teljesen ugyanez a telóm van mint ami a topik címe, hanem a redmi note 11 pro PLUS 5G. 21091116UG (zseniális elnevezések)

De a frissítési mechanizmus gondolom ugyanaz, csak másik romot kell letölteni.

Nekem megmaradtak frissítés után az appok meg az adatok, de legyen biztonsági mentés természetesen mindenről, ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#564) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!
Xiaomi.eu rom van a telefonomon.
VEUXG 13.0.7-ről 14.0.2-re mehet sima OTA frissítés gyári beállítások vissza állítása nélkül? Nincs kedvem újra beállítani a telefont :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#565) robi64 válasza korcsi (#564) üzenetére


robi64
aktív tag

Van még VEUXG_V13.0.9.0.SKCMIXM_v13-12 majd VEUXG_V14.0.2.0.TKCMIXM_v14-13.
Lehet telepiteni adatvesztés nélkül csak nem úgy mint a gyári ROM-on.
Ha van telepitve TWRP,azon keresztül (nem tudom,hogy mennyire működik) vagy gépről fastboot-ból.
Letöltött kicsomagolt ROM-ban rákattintasz a windows_fastboot_update_rom.bat-ra.

(#566) korcsi válasza robi64 (#565) üzenetére


korcsi
veterán

Akkor magyarán hiába ajánlja fel OTA-n, azt csak TWRP-n lehet lehet telepíteni?
Ellenben fastboot-al felmegy.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#567) robi64 válasza korcsi (#566) üzenetére


robi64
aktív tag

Igen.

(#568) Viktor0610 válasza korcsi (#566) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minden update recovery-n megy.
Vagy a gyári vagy TWRP használatával.

Samsung Galaxy A54

(#569) robi64 válasza Viktor0610 (#568) üzenetére


robi64
aktív tag

A gyári recovery ROM megy a saját,gyári recovery-n mint az OTA is,mig a custom ROM-ok ami a Xiaomi.eu rom is megy TWRP-n vagy más leirt modon.
Most láttam az Xda és a 4Pda forumokon új TWRP-t meg Orange Fox TWRP-t,de még várok.

(#570) Manimaci válasza robi64 (#569) üzenetére


Manimaci
tag

Valaki esetleg leírná, hogy milyen előnnyel jár egy ilyen custom rom? Milyen szoftveres változások vannak bennük? Esetleg kevesebb szenny alkalmazás, reklám, bug? :F

(#571) robi64 válasza Manimaci (#570) üzenetére


robi64
aktív tag

A fő oka váltásra a MIUI tárcsázo és üzenetek,na de ez sokás kérdése,kevesebb szemét,reklám nincs (kivéve YouTube,MI Video) több állitási lehetőség,témák importálása (mivel készitek témákat),Super Icons (csak az alapértelmezett témán) meg még...
Nem tudom mennyi a gyárin a memóriabővitmény itt 2,3,5 GB.
Szerintem az aku tartalom jobb,egyedül az utolsó A13 frissitésnél (V14.0.2.0.) hijánzik a "zseb érzékelős" véletlen érintés elleni védelm,már sikerült zsebből Viber-en új csoportot csinálni.

(#572) stellaz


stellaz
addikt

Ha valakinek volna felesleges és nem (el)használt gyári szilkon tokja a telóhoz, akkor dobjon már rám egy privit.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#573) Manimaci válasza robi64 (#571) üzenetére


Manimaci
tag

Köszi! A zsebérzékelős opció eltünt tényleg és rendkivül zavaró is. Épp pár napja irtam kb 150 karaktert össze-vissza jegyzet widgetbe. :W A tárcsázót megoldottam már a True Phone-nal, ami szépen teszi a dolgát.
Memóriabővitmény itt is 2,3,5 már a 14-ben.
Illetve az AOD variálhatósága hiányzik. A sok felesleges akkuevő mélyen elrejtett alkalmazás se épp jó.
És ezek a romok tartalmaznak magyar nyelvet?

[ Szerkesztve ]

(#574) robi 64 válasza Manimaci (#573) üzenetére


robi 64
tag

Ez igen tartalmaz.

(#575) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Sziasztok, meguntam a frissítésre való várakozást.
segítene valaki, hogy pontosan mit kell letöltenem? kell bootloadert nyitni?
model: 220116SG
jelenleg 13.0.9.0 Stabil rom van fent
13.0.9.0(RKCEUXM)

الغريبة في هذا الكوكب

(#576) Manimaci válasza robi 64 (#574) üzenetére


Manimaci
tag

Értem. Esetleg tudsz linkelni leírást, hogy pontosan miként kell feltenni egy teljesen szűz (gyári romos, bootloaderes...) telóra egy ilyen Xiaomi.eu Romot? A fastbootos + számítógépes telepítést preferálnám usb-n, egy ahhoz való leírással? :K

(#577) Viktor0610 válasza Heimdallr75 (#575) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pl. innen letöltöd a 14.0.1.0.TKCEUXM recovery ROM-ot, felteszed a frissítő alatt betallózva.
(Rendszerfrissítéshez töltsd le a készülékre a ROM-ot, majd a Beállítások - Rendszerfrissítés oldalon kattints a jobb felső három pöttyre, itt a Frissítőcsomag kiválasztása menüpont alatt be tudod tallózni a fájlt, majd teleptheted.
Amennyiben nincs Frissítőcsomag kiválasztása menüpontod, kattint többször a nagy MIUI verziószámos oldalon a számra.)
Nem kell bl-t nyitni, azt szeded le, amit a Xiaomo is leküldene, ha leküldené. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#578) BitRider válasza Heimdallr75 (#575) üzenetére


BitRider
aktív tag

De mi olyan sürgős? Mit nyersz egy újabb rendszerrel?

(#579) Viktor0610 válasza BitRider (#578) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sokan szeretik, ha a lehető legfrissebb rendszer fut a telón.
Vagy azért, mert az az újabb biztonsági frissítések telepítését is jelenti, de én pl. csak azért szeretem, mert frissítésmániás vagyok. :D
"Sziasztok! Viktor vagyok, frissítésmániás. :DDD "

Samsung Galaxy A54

(#580) Heimdallr75 válasza BitRider (#578) üzenetére


Heimdallr75
őstag

mivel 1 éves a legutosó security patch is , remélem némi biztonságot. Bízom benne hogy lesz normális AOD ha már az értesítő led kimaradt, remélem hogy nem dobálja el a wifit, és számos más probléma javításra került.

#579Viktor0610: :D én erről már leszoktam, régebben még romot is készítettem, kernelt forgattam, de ma már csak simán szeretnék hibajavításokat :D

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#581) Heimdallr75 válasza Viktor0610 (#577) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ez nem működik :)

الغريبة في هذا الكوكب

(#582) Manimaci válasza Heimdallr75 (#581) üzenetére


Manimaci
tag

Először próbáld meg a 13.0.2.0 SKCEUXM romot letölteni és telepíteni, mert a Tied még nagyon régi rom. :K

Ui: ha esetleg azt se akarja feltenni, akkor válts régiót elötte pl: Svájc, Belgium, Csehország, Szlovákia... és utána próbáld újra.

[ Szerkesztve ]

(#583) Heimdallr75 válasza Manimaci (#582) üzenetére


Heimdallr75
őstag

köszi a tippet, a helyzet ugyanaz :)

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#584) Manimaci válasza Heimdallr75 (#583) üzenetére


Manimaci
tag

Azt látom, hoggy volt egy 13.0.10.0 RKCEUXM rom is. Miuirom.org-on fennt van, próba szerencse. :U

(#585) Heimdallr75 válasza Manimaci (#584) üzenetére


Heimdallr75
őstag

sajnos ez sem jön be. bár erre a hibaüzenet már : Other reason

الغريبة في هذا الكوكب

(#586) Manimaci válasza Heimdallr75 (#585) üzenetére


Manimaci
tag

Az other reason-nél segített sokaknál a régióváltás. Pl nálam is, igaz a legujabb frissitésnél, de ki tudja. Próbálj rá.
De amugy van egy olyan érzésem, hogy ha valaki nem frissiti manuálisan (amennyiben ota-n nem jön automatikusan) még időben a telót, az nem is lesz képes többet, mert a xiaomi valahogy letiltja a régebbi rom frissitéseket. :(( Elég sokaknál van gond a Te romodról való frissitéssel manapság már.

[ Szerkesztve ]

(#587) Heimdallr75 válasza Manimaci (#586) üzenetére


Heimdallr75
őstag

az nem jó hír.
Mi lenne a megoldás?

الغريبة في هذا الكوكب

(#588) Manimaci válasza Heimdallr75 (#587) üzenetére


Manimaci
tag

Sajnos nem tudom. :N
Én most kezdem a custom rom felrakást, mert reménykedem a kevesebb bug-ban annál. Csak ugye a bootloader nyitás 168 óra, igy 1 hét várakozással kezdődik. Szerintem, ha a telód már nem garis vagy nem érdekes a gari, akkor ezt megpróbálhatod. Én a xiaomi.eu romot próbálom majd feltenni, az Miui 14, Android 13 és friss biztonságis.

(#589) Heimdallr75 válasza Manimaci (#588) üzenetére


Heimdallr75
őstag

semmi gond, remélem valakinek lesz ötlete :D

bár ahogy most kicsit volt időm olvasgatni nem fogom megúszni a fastboot módszert, pedig jó lett volna elkerülni a wipeokat, utálom "belakni" :D

ezt a bootloader nyitást nem teljen értem még, valami kínai nyelvű appot húzott le :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#590) Godimodi válasza Heimdallr75 (#589) üzenetére


Godimodi
tag

Szia,

Üdv a klubban (ugyanaz a készülék, ugyanaz a verzió...)
A 8. régiónál tartok, illetve az összes eddigi régió alatt megpróbáltam az összes frissítést telepíteni, eddig siker nélkül :/ :O

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#591) Manimaci


Manimaci
tag

Valaki esetleg tudja, hogy mit kell kikapcsolni, hogy amikor valamiféle AOD appot használok, akkor ha kikapcsolt kijelzőn rátenyerelek (megdogom a telót a kijelzős oldalon vagy 3 ujjal érintem meg, akkor bekapcsol a kijelző. :F Minden appan kikapcsolok minden érintéses bekapcsolást, bekapcsolom a zseb módot, de mindig ugyanaz. Kisefítő lehetőségeknél is minden ki van kapcsolva ami érintéses dolog. Rendszer aod nem csinálja. Esetleg ötlet?

(#592) robi64 válasza Manimaci (#591) üzenetére


robi64
aktív tag

Van ilyesmi
Xiaomi.eu-n
Beállitások/Always-on-disp/Koppintson duplan...kikapcsolva,azóta nem ébred fel a zsebben.

[ Szerkesztve ]

(#593) Raul227


Raul227
aktív tag

Mi a fene van már megint ezzel a telefonnal.... Tekertem a Facebookot, lite appon vagy chromon, és ha épp nem nyúlok hozzá akkor is mintha rányomtam volna valamire és elkezd tölteni egy adott oldalt, ami nincs is a képernyőn, hanem lejjebb van akár egy két sorral. Ghost tap? Vagy mi? Random napi 2x nyom így magától bármire

(#594) Manimaci válasza robi64 (#592) üzenetére


Manimaci
tag

Köszi. És ha az be van kapcsolva, akkor ujjlenyomatos oldásnál is kell a dupla kattintás neki pluszba?

(#595) robi 64 válasza Manimaci (#594) üzenetére


robi 64
tag

Nem kell,én csak azért használtam,hogy ne kelljen ujjal célozgatni.

(#596) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok. Ma került hozzám egy ilyen készülék. Van valami varázs módszer, hogy a messenger üzenetekről kapnak valami értesítés? Egyszer egy megjött már, szóval menni fog neki! :DDD Az email úgyszintén. Sem hangjelzés, sem az értesítési sávban semmi.

[ Szerkesztve ]

(#597) Viktor0610 válasza Sungoo (#596) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

MIUI kanossza, ha nincs beállítva.
Automata indulás legyen bekapcsolva, a MIUI akkukímélő legyen kikapcsolva, plusz le is lakatolhatod az alkalmazásváltóban.
Mondjuk, pl. a Messengernél és a Gmailnél más gyártó esetén is olvastam hibákat, szóval nem biztos, hogy ez ilyen egyszerű. :( :D

Samsung Galaxy A54

(#598) Sungoo válasza Viktor0610 (#597) üzenetére


Sungoo
addikt

Uhh…A lakatnak akkor zárva kell lennie? Most nyitva van, így úgy néz ki, átjönnek az értesítések?

(#599) Viktor0610 válasza Sungoo (#598) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az app neve mellett kell legyen egy lakat ikon:

Samsung Galaxy A54

(#600) Sungoo válasza Viktor0610 (#599) üzenetére


Sungoo
addikt

Elengedtem, megy is a portáról. Nem való ez nekem, hogy 2023-ban bújni kell a netet, hogy megkapjak egy értesítést. Kipróbáltam, 24 óra pont elég volt belőle. Neked köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.