Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Carline válasza ronin79 (#199) üzenetére


Carline
őstag

Nem is figyeltem az android főverzió váltásra csak hogy miui szám kisebb mint a régebbinél.
Köszi

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#202) Carline


Carline
őstag

Frissítés után vezetékes füles elfordításra bemondja az időt, meg fel vagy le veszi a hangerőt. Nem tudjátok hol lehet ezt kikapcsolni?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#203) Raul227


Raul227
aktív tag

Hi guys, hogy tudom kikapcsolni a Huawein intelligens kapcsolatnak, intelligens hálózat választásnak vagy ilyesminek nevezett opciót,( itt nem találom) miszerint átvált 4gre akár játék közben is, azaz kidob, ha úgy véli a 4g erősebb mint a wifi. És ezt csinálja, váltogat. Oké gyenge a wifi de annyira nem hogy állandóan le fel csatlakozzon..

[ Szerkesztve ]

(#204) BitRider


BitRider
aktív tag

Valamelyik nap útközben hirtelen feltette a kérdést a telefon, hogy szeretném-e, ha mozgás közben nem zárna le teljesen a teló. Valami Google funkció lehetett, de kesztyű volt rajtam és amikor kérte az ujjlenyomatomat megerősítésként, félrenyomtam és azóta se találom sehol a funkciót.

Előtte volt gondom az akku merítéssel, ezért 1-2 Google féle service-t reseteltem meg az update-jeik kaptak uninstall/reinstall-t (megoldotta a dolog), lehet ezért is bukkant fel a feature. Valami body lock vagy mifene lehetett, és nekem pont elég hasznos lenne, mert bringázás közben, a sál mögül nem az igazi az arcfelismerés. :D

Mi lehetett?

(#205) arpad5588


arpad5588
csendes tag

Sziasztok érdeklődni szeretnék hogy van esély hogy megkapjam az Android 12 fő verzióját ?mert 11 van rajta és nem nagyon akar frissülni.Miui Globál 13.0.10 Stabil (RKCEUXM)van most fent.Informmáciokat köszönöm szépen; :)

(#206) Viktor0610 válasza arpad5588 (#205) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Innen le tudod tölteni.
A Beállítások - Rendszerfrissítés oldalon kattints a jobb felső három pöttyre, itt a Frissítőcsomag kiválasztása menüpont alatt be tudod tallózni a fájlt, majd teleptheted.
(Amennyiben nincs Frissítőcsomag kiválasztása menüpontod, kattints többször a nagy MIUI verziószámos oldalon a számra.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#207) arpad5588 válasza Viktor0610 (#206) üzenetére


arpad5588
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget de ez a következő hiba üzenet fogadott mikor be taloztam a letöltött romot

[ Szerkesztve ]

(#208) Viktor0610 válasza arpad5588 (#207) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát ez fura. 🤔
Lehet, idővel engedni fogja, passz. :(

Samsung Galaxy A54

(#209) Alex Harley válasza arpad5588 (#207) üzenetére


Alex Harley
csendes tag

Én is pontosan így jártam...

Motorozni kell !!

(#210) Chrystyn


Chrystyn
tag

Sziasztok! Azt tudja valaki,hogy hol kell beállítani,hogy telefonálás közben ne nyomkodjak össze mindent a fülemmel.

(#211) BitRider válasza Chrystyn (#210) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ilyen beállítás nincs. Vagy működik a közelségérzékelés kamera alapon, vagy inkább kevésbé.

Érdemes BT fülest használni.

(#212) arpad5588 válasza Alex Harley (#209) üzenetére


arpad5588
csendes tag

Értem hát remélem hamarosan azért csak fog jelezni hogy elérhető a frissítés.

(#213) arpad5588 válasza Viktor0610 (#208) üzenetére


arpad5588
csendes tag

Értem bízom benne hogy fogja engedni

(#214) Brndtt00 válasza BitRider (#211) üzenetére


Brndtt00
junior tag

Nem csak kamera alapon megy, a füledhez emelős kéz mozdulatot is figyeli. Volt, hogy vezetékes fülesen telefonáltam, és a zsebembe raktam a telefont, és össze vissza megnyitott mindent.
Ha csak simán le takarom a kamerát, akkor nem zár le.

Ha előtte megcsinálom azt a mozdulatot, mintha a fülemhez emelném, akkor lezár :W

Everything that lives is designed to end, we're perpetually trapped. In a never ending spiral of life and death. Is this a curse, or some kind of punishment?

(#215) Chrystyn válasza BitRider (#211) üzenetére


Chrystyn
tag

Az előző telóm Note 9 Pro volt ,ott sokaknál mertült fel ez a hiba. Ott volt valaki aki mondta hogy mit kell csinálni,de nem találom már mi volt pontosan...

(#216) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Az normális/mitől lehet hogy pl a telefonomat kikapcsolt állapotban felteszem töltőre, mikor kihúzom 95% ot mutat az akkumulator de amint bekapcsolom már csak 90% on van az akksi? Ugye nem akkumulátor probléma? :Y

Bekapcsolt töltéskor nem szokott ez előfordulni btw

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#217) perzeus


perzeus
tag

Sziasztok!

Az ujjlenyomatos feloldás nagyon nehézkesen működik nálam, sokszor nem is érzékel semmit. Másnál is van ilyen?

Próbáltam szervízre rákeresni, de többet is feldobott.

Melyik a hivatalos Xiaomi szervíz? Telekomos, garanciás készülék.
El szeretném küldeni javításra.

Köszi a segítséget

Frissítés: TMX-nek bejelentettem. Elvileg mobilfutár viszi-hozza majd.

[ Szerkesztve ]

Gábor

(#218) BitRider válasza perzeus (#217) üzenetére


BitRider
aktív tag

1. Te magad írtad, hogy Telekomos, akkor tehát garanciálisan ott foglalkoznak vele. Vagyis inkább nem.

2. Ha fogadják is ezt a problémát, minden törölni fognak a telefonról, amint leadtad a készüléket.

3. Erős a gyanúm, hogy user error. Olyat tudsz csinálni, hogy egyetlen ujjadat többször is felveszed, így elég alaposan körül lehet járni az ujjbegyed, és javul a felismerési arány.

4. Ha reszelős rinocérosz bőröd van, meg kell tanulni ápolni. Nekem is volt, hogy mikor vegyszertől félig szétment, nem volt jó a felismerés.

5. Az arcfelismerés sokat segít, az is beállítható pluszban.

6. A nem túl jó minősítésű TMX-nek nem tudom, mi köze a garanciához, szerintem leginkább semmi, és épp elbukod azt.

[ Szerkesztve ]

(#219) perzeus válasza BitRider (#218) üzenetére


perzeus
tag

Többször is felvittem egy ujjat, sőt volt, hogy mindet töröltem és újra felvettem.
Bőröm átlagos, nem durva. Többi telómon működik rendesen.
De nem is csak az a bajom, hogy nem ismeri fel, hanem nem is rezeg úgy, ahogy szokott, ha nem ismeri fel. Tehát semmit nem csinál. De ha épp olyanja van, akkor felold és rezeg is, ha nem jól teszem oda az ujjam, vagy nem ismeri fel.

Gábor

(#220) BitRider válasza perzeus (#219) üzenetére


BitRider
aktív tag

Hát, az nem tűnik jónak, valóban. :)

(#221) atosan válasza perzeus (#219) üzenetére


atosan
addikt

Ezt nekem is csinálta. Rájöttem, hogy a gyenge hardver a felelős. Wallet fizetésnél is hoszabb idő míg reagál az érintésre. Gyenge alatta a vas. Túl is adok rajta.

Maine coon

(#222) lacora5


lacora5
tag

Sziasztok, google camera-hoz melyik verziot erdemes letolteni es honnan biztonsagos? Esetleg mas kamera portolast erdemes hasznalni a telefonhoz, vagy még mindig az a legjobb?
elore is koszonom

(#223) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Általánosan milyen minőségű ez a készülék, ti vennétek ezt újra, vagy érdemes inkább hasonló áron valami mást nézni?

Köszi!

https://tinyurl.com/rasoapro

(#224) BitRider válasza rasotamas (#223) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igazából minden oké. Az ár-érték miatt ugyanez lenne, ha nem fontos az előlapi kamera minősége. Az akku problémákat 1-1 service resetelésével meg lehetett oldani, jól bírja nagyon, a gyorstöltés nekem meg azóta kötelező - nehéz lenne 65 W-ról visszaváltani. Kapott kemény Nillkin tokot meg üveget is.

Ami zavaró, hogy a mobilnetet látszólag nem tudom telefonálás közben használni (akármelyik szolgáltató SIM-jét is választom forrásul), de ez lehet általános Xiaomi vagy egyedi faszság, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#225) Viktor0610 válasza BitRider (#224) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyeztess a szolgáltatóddal.
A VoLTE nem aktív az előfizetéseden, esetleg a telefon nem támogatott adott szolgáltatónál VoLTE tekintetében.

Samsung Galaxy A54

(#226) BitRider válasza Viktor0610 (#225) üzenetére


BitRider
aktív tag

Hm, ok, köszi!
.

[ Szerkesztve ]

(#227) BitRider válasza BitRider (#224) üzenetére


BitRider
aktív tag

Azt még igazából hozzátenném, hogy soha többet nem vennék nem stock telefont, ha tehetném. Amennyi szívás van a sok baromságával, amiket ki kell kapcsolgatni, meg ADB nemtommilyen eszközökkel törölni a fölösleges programjait, amik minden áron futni akarnának máskülönben. Nagy kár, hogy a Nokia G400 nem jelent meg itthon, különben biztosan azt, vagy közvetlenül Google Pixel-t vettem volna.

Szóval rendberakható, meg van aki észre se veszi ezeket, de engem végtelenül felháborít a sok bloatware. Egyedül az óra alkalmazásuk kicsit jobb fej a Google-éhez képest, de az is biztosan pótolható 3rd party cuccal. De ilyenek pl., hogy még a Ringtones mappát se veszi alapul, mint ahogyan minden más telefon: egyesével kell a szaros csengőhang appján keresztül importálni a hangfájlokat, ha egyedi hangokat szeretnél beállítani. Stb.

[ Szerkesztve ]

(#228) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ezt a telefont néztem ki a mostani redmi note 8 pro helyett. Mennyivel jobb tőle?Mert azt láttam, hogy a kamera nem lett annyival jobb , de a kijelzője mindenképpen jobbnak tűnik nála. Az árakat tekintve a sima 4g féle változatot néztem 120 ezer ft körüli áron.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#229) BitRider válasza Jégkokó (#228) üzenetére


BitRider
aktív tag

A lényeg: 65 W-os töltés és 120 Hz-es kijelző alá nem adnám. Azt most hirtelen nem tudom megnézni, hogy a 4G változat hogy áll ezekben, de az 5G-nek sem csak az amúgy kikapcsolandó 5G miatt, hanem az újabb lapkakészlet miatt van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#230) Dr. Gonzο válasza Jégkokó (#228) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

A kamera rosszabb mint a 8 pro kamerája.

(#231) tothandras80


tothandras80
tag

Hát ez a készülék egy borzalom. Kamera egy trágya. OTA nem frissül, kézzel a 13.0.10 verziót sikerült feltenni, 12 android nem akaródzik sehogy felmenni. Sajnos Note 10 Pro-m totál elhalálozott, helyette kellett gyorsan valami másik. Bánom hogy ezt választottam. :(
Hogyan sikerült frissíteni bárkinek is android 12-re??? /ami ráadásul alacsonyabb verziószámú?!?/

(#232) zsukica


zsukica
friss újonc

Sziasztok!
Jelenleg a Redmi note 9 pro telefonom használom. Alapjában véve nem volt különösebb bajom vele, csak nagyjából az első perctől a hang, kihangosítva alig lehetett használni. (A családban van több is ebből a szériából, és nagyjából mindenkinél ez a gond vele.) Szeretnék egy Redmi note 11 pro telefont, és azt szeretném tudni, hogy mi az általános tapasztalat a készülékkel kapcsolatosan. Van-e valami hasonló, vagy mármi más gyakori hiba, gyenge pontja egy általános felhasználás mellett?

(#233) Manka76 válasza tothandras80 (#231) üzenetére


Manka76
senior tag

Első bekpcsolás után egyből jelezte és fel is telepítette.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#234) Peterhappy válasza zsukica (#232) üzenetére


Peterhappy
őstag

Csak gyenge pontja van. Egy bughalmaz a telefon.
Szeretnem azt hinni, hogy en fogtam ki rossz peldanyt, de kotve hiszem. Hardveresen nem rossz, de szoftveresen szerintem katasztrofa.
Persze lehet, hogy idovel valtozik a helyzet -bar nem vagyok optimista, de remeljuk...

A hangero korlatozast azt hiszem ki lehet jatszani azzal, ha non-eu regiora valtasz (vagy mas regios romot raksz fel?), ugy tovabb lehet hangositani, mint alapjaraton.
Note 9 topicban kerdezz ra, nagyon segitokesz es hozzaerto Sracok vannak ott.

Note9-rol valtottam, minden nap banom.
Ha mas gond nincs a Note 9-cel, oldd/oldjatok meg a hangero gondot es hasznaljatok meg egy-ket evig azt nagy orommel :K

(#235) Manka76 válasza Peterhappy (#234) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem ezek szerint szerencsém van vele mert a Note 10 után sokkal jobb. A hangerőt bármelyik nem EU-s régióra állítva lehet feljebb vinni (nekem Új-Zéland van)

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#236) dilajoska1


dilajoska1
őstag

A hengerőt ezzel is lehet állítani és nem kell átállítani a régiót.

[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#237) tothandras80


tothandras80
tag

Üdv! Aki ROM-ot cserélt bootloader nyitás után, recoveryt is cserélt? Melyiket lehet könnyen flashelni?

(#238) Maist


Maist
senior tag

Aki Android 12 xiaomi.eu rom-on van, meg tudná nekem nézni, hogy a hidden settings for miui alkalmazásban (play áruházban van fent) a modem test tools-ra bökve előjön-e a modem teszt, vagy sem? Én most még csak az Android 11 alapú xiaomi.eu romot tettem fel, de ezen nem jön elő a kérdéses menü, így viszont (könnyen) nem tudom beállítani a normális VoLTE, VoWifi profilokat, csak számítógéppel lehetne rászenvedni, ahhoz viszont semmi kedvem! Nézze meg kérem valaki a fentebb leírtakat, aki xiaomi.eu romon van! Köszönöm.

(#239) tothandras80 válasza Maist (#238) üzenetére


tothandras80
tag

Nem jön elő.
"This activity cannot be opened"

[ Szerkesztve ]

(#240) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok,

barátnőm szeretne magának ilyen telefont. Elolvastam a tesztjét,majd benéztem a kommentek közé és kicsit ellentmondásba keveredtem. Tényleg ilyen szar lenne out of box?
Nincsenek nagy igényei (jelenleg egy tízezer éves sony M4et nyúz,amitől már én kaparom az arcom), ezt szeretnénk leváltani. Fotózás,zenehallgatás,net,telefonálás, kb ennyi az igény, 0 játék. Ezt tudja gond nélkül ez a telefon? Nem nagy fotómágus, de azért a mostani telefonjánál nem árt,ha jobb képeket csinál... :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#241) tothandras80 válasza storm3 (#240) üzenetére


tothandras80
tag

Fotó terén elvérzik a telefon, véleményem szerint arra egy Note 10 pro megfelelőbb. Ha van lehetőség, próbáljátok ki vásárlás előtt, hasonlitsátok össze más készülékekkel, ne a puszta specifikációk alapján döntsetek.

(#242) ronin79 válasza tothandras80 (#237) üzenetére


ronin79
őstag

"fastboot flash boot boot.img
fastboot flash vendor_boot vendor_boot.img"
Nem tudom ezen mi lehet egyszerű vagy bonyolult. Xiaomi.eu-nál nem cseréltem recoveryt mert minek, Project Elixirhez viszont kellett mivel nem fastboot rom.
Úgyhogy recovery csere rajtad áll, attól függően milyen romot akarsz feltenni. Twrp más téma lenne ha lenne hivatalos támogatás és használható verzió belőle.

(#243) lacora5


lacora5
tag

Elég sok panaszt látok de őszintén nekem semmi gondom a telefonnal a kamerán kívül. Gyorsan és jól teszi a dolgát, párszor akadt be valami a kijelzőn ami nyilván szoftver bug és későbbi verziókkal javulhat. A kamera kérdésben úgy hiszem, ameddig nem jön rá egy rendes gcam mod, addig nem lesz nagy változás. Anno a Poco F1-emen hatalmas különbség volt a gcam és a stock kamera közt, itt is ebben reménykedem egyszer. Jelenleg sajna nincs rászabott verzió, ahogy itt nézem: https://www.celsoazevedo.com

[ Szerkesztve ]

(#244) feketedini


feketedini
tag

Android 12-es rom verziót fel lehet rakni boooader nyitás nélkül is? Ha igen, hogyan? MIUI 13.0.9.0.RKCEUXM van rajta jelenleg.

(#245) ktomcat válasza lacora5 (#243) üzenetére


ktomcat
senior tag

Esetleg itt?
https://forum.xda-developers.com/t/gcam-discussion-thread.4439723/
Még nem vagyok Redmi note 11 pro felhasználó, de lassan ha minden igaz kapok cégesként egy ilyet.. Tesztelni még nem tudom a dolgokat de már olvasgatok ezerrel.
Amint látom még nem adtak ki hozzá forrás kódot, pedig elég jó lenne hogy lehessen váltani a bugos miuit (személy szerint xiaomit csak a hardver miatt veszek, a miui általában egyből repül).
Amit kipróbálnék előbb utóbb majd:
Evolution-x
RiceDroid
Ezekről van tapasztalat? Ha jól sejtem a peux név alatt fut a redmi note 11 pro. Gondolom kompatibilis a veux-al, csak annyi hogy nem lesz NFC veux romok esetében

Redmi Note 11 Pro eladó

(#246) tothandras80 válasza feketedini (#244) üzenetére


tothandras80
tag

Nem lehet. Csak bootloader nyitás után

(#247) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Ültök?
Most dobta fel a 13.0.4.0-t a MIUI :Y
Épp mászik lefelé. Kíváncsi vagyok, minden rendben lesz-e.

Változásnak csak januári biztonsági patch-et írt, de ez elvileg már a 12-es droid!

(#248) Adama123 válasza Peterhappy (#247) üzenetére


Adama123
tag

Nálam 13.0.5 van.

(#249) Peterhappy válasza Adama123 (#248) üzenetére


Peterhappy
őstag

Höhh. Nemrég néztem, akkor még csak .4 volt.
Na mindegy, ez is valami. Rootolatlan a telefon, ezért lepődtem meg.

Egyelőre semmi változást nem észlelek. Egy wipe cache/dalvik jó lenne, de gyári recovery-m van. Még nem laktam be teljesen a telefont, lehet hogy ráeresztek egy factory resetet.

(#250) Peterhappy válasza Adama123 (#248) üzenetére


Peterhappy
őstag

SKCEUXM romom van, abból ez a legutóbbi.

SKCMIXM-d van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.