Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) BitRider válasza Raul227 (#299) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ha hosszan rányomsz, akkor az értesítés beállításaiban csak-csak ott lesz, hogy melyik programról van szó.

(#302) Raul227 válasza BitRider (#301) üzenetére


Raul227
aktív tag

Azt irja android rendszer.

(#303) Raul227


Raul227
aktív tag

(#304) Raul227 válasza Raul227 (#303) üzenetére


Raul227
aktív tag

A Xiaomi account volt. Hátha valakinek segít majd. Egyébként ez az android nem tudja a folyamatosan hangosodó ébresztést?

(#305) Viktor0610 válasza Raul227 (#304) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De. (Más teló, szintén MIUI.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#306) robi64


robi64
aktív tag

Üdv.
Ha valakit édrekel, itt egy téma amit magamnak készitettem Xiaomi.eu MIUI 13 Android 12 ROM-ra.
A téma Sötét módban működik.

(#307) HPAA


HPAA
őstag

Üdv, pár napja váltottam erre a készülékre
minden frissítve ami gyárilag lehet
mégis belefutok olyan a számomra érthetetlen dologra hogy beragadnak a képernyőn az üzenetek:

eltűnik magától is csak viszonylag hosszú idő után
de addig mindent kitakar, illetve nem is érzékel ha rányomok :F

************* censored

(#308) Viktor0610 válasza HPAA (#307) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Beállítások - További beállítások - Kisegítő lehetőségek - Fizikai fül - Művelet ideje (kisegítés időkorlátja) - Alapértelmezett.
Ha nem segít: A Beállítások - További beállítások - Kisegítő lehetőségek - Kisegítő lehetőségek menüje legyen kikapcsolva.
Ha ez sem, akkor a feljesztői menüben állíts alapra mindent, amit esetleg módosítottál.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#309) HPAA válasza Viktor0610 (#308) üzenetére


HPAA
őstag

nagyon köszönöm , az első opció bevált :R

************* censored

(#310) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Biztos volt már róla szó, de nem találom… Game közben felugró reklámok közül némelyik olyan hangerővel szólal meg, hogy majd kiugrik a szívem. Se hangerő, se néma mód nem segít, egyedül a lekapcsoló gombra reagál, de akkor csak megszakad a lejátszás, bekapcs után ott folytatja, ahol abbahagyta. Ahogy megfigyeltem, akkor csinálja csak, ha játékot reklámoz, politikai meg egyéb reklámnál nem csinálja. Van erre gyógymód?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#311) SárkánySzív válasza bigsee (#310) üzenetére


SárkánySzív
aktív tag

Szia!
Tekerj vissza a 277Viktor0610 -re, ott van róla videó is.

Az a feladatunk, hogy segítsük és támogassuk, nem pedig, hogy elítéljük egymást. / Danielle Steel /

(#312) Viktor0610 válasza SárkánySzív (#311) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez nem MIUI-féle reklám, hanem az adott app dobálja.

Samsung Galaxy A54

(#313) bigsee válasza Viktor0610 (#312) üzenetére


bigsee
addikt

Igen, nem reklám. Egész egyszerűen az appon belüli "büntetés" reklám üvölt... Full hangerő, halkíthatatlanul... Egy perc max, vagy csak 30 mp, de addig megőrülnek mellettem... :D Reprodukálni nem tudom, tök random.

Párom szerint hibás a telefon, vigyük vissza ... :D

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#314) HawerKing


HawerKing
őstag

Hali srácok, mi a legutolsó hivatalos android erre a telóra ? Hangszórók jól szólnak ?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#315) HawerKing


HawerKing
őstag

Olvasgatom itt a hszeket hát :F most akarom lecserélni a jó öreg Mi9 esemet, ugy gondolom a telefonhasználati szokásaimból hogy egy középkategóriás de mindenképp új teló elég lesz (ami fontos a fhd + amoled 120hz panel, nagy aksi, stereo hangzas ) de ahogy olvasom irtok olyanokat is hogy laggol a rendszer :Y wtf... ne őricsetek meg XD Mi9 mar 4éves 3lmult Miui 12.5 van rajta de ez még ugy hasit mint a villam (de mar torott, szar az aksija is)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#316) Sz_Imre válasza bigsee (#313) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Erre van egy egyszerű megoldás: méghozzá reklámblokkolót kell használni, ami a következő képpen zajlik: Beállítások-Kapcsolat és megosztás- Privát DNS és itt kiválasztod, ahol meglehet adni a címet. Ezután ezt kell beírni: "dns.adguard-dns.com".
Így a böngészőben és játékokban sem lesz reklám, vagy csak a helye.

[ Szerkesztve ]

(#317) bigsee válasza Sz_Imre (#316) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi, de ezzel pont a bónusztól estem el... :D nincs plusz arany, meg szuper pajzs... :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#318) BitRider válasza HawerKing (#314) üzenetére


BitRider
aktív tag

Most volt egy kis biztonsági frissítés sok hónap kihagyás után, de a 12-es Android verzió már marad. Nem igazán foglalkoznak a telefonnal. Így, hogy legyalultam pár MIUI-s szarságot, kikapcsoltam minden kínaji szinkronizációt, használható a telefon, és amíg megy, én nem fogok cserélni, de senkinek sem tudom javasolni újonnan megvételre, főképpenm azért, mert még ha végig is megy a gyomtalanításon, a kamera akkor sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#319) ktomcat válasza BitRider (#297) üzenetére


ktomcat
senior tag

Abszolút jogos, így nézve kihagytam a még most válaszolt hozzászólásnál is régebbi összehasonlításomból a telefon néhány további előnyét, az pedig még a kijelző és a dual hangszórók meg a gyorstöltés + akinek szüksége van rá, 5g :K Úgy tűnik ezekért kellett ennél a szériánál feladni a kamerát, az árkategóriát nem annyira növelve :U

Az akkori 1-1.5 hét használat után visszalaktam magam a joyeuse-ba és megcsináltam őket úgy, hogy a két telefon szimbiózisban él, így 5 percen belül tudok váltani, Ha úgy látom már stabil romom van. De ilyen eddig még nem nagyon volt. :B

Kamera tekintetében elég sokféle google camerát próbáltam az ajánlottokon kívül is, amit megemlítenék itt az az AGC verziók by BigKaka. Csak és kizárólag a fejlesztő neve miatt néztem meg :DDD Viszonylag normális méretű camera app, a képeknél AWB-t állítani kell hogy ne legyen zöld a kép (mint nagyjából az összes gcamnél), a slowmo nem működik, de a "rendes" videó megy. A képek meg nekem valahogy jónak tűnnek. :D

Ez lehet egy elég láma kérdés, de amióta több kamera van a telefonokon a képek nem úgy készülnek hogy ezen kamerák együttes képéből alkot fotót az adott telefon? Mert ennél a telefonnál tűnt fel igazán, hogy nem :F

Volt új crdroid frissítés múlthéten, felraktam és a hétvégén hasalt el, amikoris egy "klasszik" golf battle közben egyszerűen csak kifagyott (az app, nem a telefon). Úgyhogy jött a format.

Most épp a nem rég kijött PixelExtended van rajta, eddig meglepően fluid és reszponzív, meglátjuk a teljes szimbiózis után hogy viselkedik :K

Nehéz eldönteni olykor hogy az esetleges laggolások, fagyások hátterében mi áll, vagy ilyennek kell alapból lennie, és csak én vagyok "hozzászokva" a 9es széria snapdragon 720Gjéhez, a 695 meg ennyit tud. :F Vagy a forráskódok hiánya, bár ott meg azt nem értem hogy miért van akkor rá ennyi mókolt rom, mert ahhoz képest hogy nincs kiadva, lehet bogarászni.

(#320) HawerKing válasza BitRider (#318) üzenetére


HawerKing
őstag

Hmmm... De akkor milyen telót vegyek amiben van stereo hangzas 5ks aksi 67watt min toltes, 120hz amoled, jack , memoria kartya, 5g es 300 euro alatt van?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#321) BitRider válasza HawerKing (#320) üzenetére


BitRider
aktív tag

Meg stock rendszer... Jó kérdés. De valóban, ezek nálam is a minimumok. Így, hogy nemrég kellett telefont vennem, nekem sem volt jobb megoldásom a témára.

Van még egy olyan verziója, hogy Redmi Note 11 Pro+ 5G, amiben gyárilag sincsenek úgy korlátozva a kamera funkciók. Esetleg az, ha az kapható valahol.

A Note 11 széria csúcsmodellje - Ezt a cikkírónak pont nem sikerült eltalálnia. :)

[ Szerkesztve ]

(#322) amtibacsi válasza HawerKing (#320) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

A 120Hz-et ti hol látjátok ? Átkapcsoltam, de semmi változás. Ilyen rossza a szemem ?

(#323) BitRider válasza amtibacsi (#322) üzenetére


BitRider
aktív tag

Simán a képernyőbeállításokban.

Egyből kell látni, amikor görgetsz, sokkal folyamatosabb lesz a mozgás. Máshol nem fog előjönni az előnye, csak ha a "hosszabb" appokon belül, vagy a beállításokban görgetsz, vagy amikor böngészés közben scrollozol. Nekem az asztali gépen is 165 Hz van, SOKKAL jobban látni a kurzort és mindent, amit mozgatsz a képernyőn. Anno még magyarázták ezt a baromságot, hogy dehát a szemnek nem kell több mint 60 Hz. A francokat nem. Ettől függetlenül van pár ember, aki ezeket nem nagyon veszi észre.

[ Szerkesztve ]

(#324) BitRider válasza BitRider (#323) üzenetére


BitRider
aktív tag

+ persze játék közben látszik még jól, ha a hardware ki tudja hajtani a 120 FPS-t. Aki gyengébb gépeken sokat szenvedett a kevés FPS-sel, az érzékenyebb a témára. A jelenlegi 120 / 165 Hz után én már nem tudnék visszaváltani kisebb frissítésre, és baromira vágyom a 240 Hz-re, mert tudom, hogy az egyenes arányosan növelné a kezelési élményt.

Ez ugyanolyan, mint nagyobb felbontásra váltani. Ha egyszer megtapasztalod, utána nem igazán akarsz visszaváltani. De mint minden érzékszervünk, a szemünk (illetve a begyűjtött információkat feldolgozó idegpályáink) is rohadtul különböznek, ezért nem mindenkinek okoz akkora katarktikus élményt.

[ Szerkesztve ]

(#325) amtibacsi válasza BitRider (#323) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Köszi, akkor a szemem rossz, játszani meg szoktam rajta :-)

(#326) BitRider válasza amtibacsi (#325) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az a legegyszerűbb, ha az átállítás után visszalépsz egyet a fő beállítások menübe és csak görgeted a tartalmat le-föl (nem túl gyorsan). Ha ott nem látod a különbséget, akkor nyugodtan rakd vissza 60 Hz-re, legalább egy kicsit kevesebbet eszik az akksi. :)

[ Szerkesztve ]

(#327) HawerKing válasza BitRider (#321) üzenetére


HawerKing
őstag

Ja ja.
Megnéztem itt Németországban a Redmi Note 11 Pro + 5gt es valami 100 euróval több mint a sima Pro5g (ez most mediamarktban 279) s nem ér meg nekem annyival többet mert ha jól olvastam csak a kamerája ami jobb, nekem meg pont az nemszámit :DDD hál istennek nemsokat kamerázok, ha meg igen akkor mind egy milyen a kamera merz szebb ugysem leszek :DD

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#328) HawerKing


HawerKing
őstag

A németországi mediamarktban eddig 279 euró volt a Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G (128/6) ma néztem már 315 euró.... Ma voltam és megnéztem a felhozatalt.... Hát ár/érték/tudás szempontjából nincs jobb, de még olyansem ami megközelitené a tudását 300euróért... (Nekem fontos hogy nagy amoledes 120herces kijelzője legyen, a memória kártya befogadás nekem nélkülözhetetlen, nagy és gyorsan tölthető aksi, stereó difuzorok s mivel hogy 4éve egy Mi9 et használok már mondhatni nálam az android csakis miuival kell :DDD , na meg persze a 300-350 euró a lélektani határ)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#329) ktomcat


ktomcat
senior tag

Eheti híreink a custom romok világából:
Evolution X official április securityvel
Lineage OS unofficial
Pixel Expreience official áprilisi sercurity patchel

Érdekesség:
MIUI Mind miui alapú rom (nem portolt)

Általam preferált:
PixelExtended - legutóbbi hivatalos post
Háttérben készülő buildek - én innen szedtem le a tegnapit, elég jónak tűnik, a QS laggokon is javítottak
Topic

(#330) ktomcat válasza ktomcat (#329) üzenetére


ktomcat
senior tag

A PeX official linjkei közben meg is szűntek (szerencsém volt hogy abban a 2 órában néztem rá amikor elérhetőek voltak még :DDD ), elvileg vizsgázni ment a fejlesztő, devalószínűleg csak az official részét érinti. A háttérben készülő buildek link továbbra is elérhető maradt

[ Szerkesztve ]

(#331) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e... Olyan kérdésem lenne, hogy a feleségemnek vettem egy redmi note 11 pro -t, ha készülék használva volt és lerakjuk lezárás nélkül, akkor a kijelző világit és magától nem zár vissza le. Nekem egy redmi note 10 pro van, azt ha így félreteszem, akkor először leveszi a fényerőt majd teljesen elsötétült automatikusan. Ezt hol lehetne beállítani, hogy a 11 pro is így működjön? A masik hogy a note 10 pro-ra van miui 14, de a 11 pro-n nem frissül csak 13-ra, nincs még hozzá 14?

Köszönöm! :R

(#332) ktomcat válasza Gtaati (#331) üzenetére


ktomcat
senior tag

Szia!

MIUI 14 erre a készülékre még nincs :(

A másik problémára nem sok ötletem van, miui nélkül használom a telefont. Talán a kijelző beállításoknál / kijelzőidőtartamnál

[ Szerkesztve ]

(#333) BitRider válasza ktomcat (#332) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nem is hiszem, hogy lenne újítás innentől fogva.

Nemrég volt egy kis verzió csere a 13-as MIUI-n belül, illetve a Google Play system update felajánl újabb biztonsági frissítést (külön rá kell bökni manuálisan). A Bluetooth service még az, ami szintén külön, csak manuálisan frissül a BT beállításokon belül. De nagyjából ennyi, és itt megragadt a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#334) dm1970 válasza BitRider (#333) üzenetére


dm1970
tag

Szia!
Lehet kicsit láma vagyok, de ezt a gp system updatet pontosan hogy lehet elérni? Nekem pro+ van, s 22 11. havi a biztonsági frissítésem.

Köszi!

(#335) BitRider válasza dm1970 (#334) üzenetére


BitRider
aktív tag

Nálam ez a 3.beállítások pont: Security status. Azon belül van.

(#336) BitRider válasza BitRider (#335) üzenetére


BitRider
aktív tag

(#337) dm1970 válasza BitRider (#335) üzenetére


dm1970
tag

Köszi, megtaláltam. Én a play áruházban kerestem. :))
Csak sajna ez nem segít rajtam. Ez csak a gplay rendszer frissítése. Én felette kettővel a biztonsági frissítésre várok.

(#338) dm1970 válasza BitRider (#336) üzenetére


dm1970
tag

Így még érdekesebb. Nálam a biztonsági maradt tavaly novemberi, a gplay frissült 03.31-re :((
A családban van sima rn11, azon 23.04.01 a biztonsági frissítés, nálad ugye 03.01, nem értem a rn11p+ miért nem frissítik?

Valakinek esetleg erről infója?

Köszi!

(#339) BitRider válasza dm1970 (#338) üzenetére


BitRider
aktív tag

Meg ugye van a bluetooth service is külön. Szóval jah, ez ilyen katyvasz, szerintem azt se tudják, hogy mit csinálnak a Xiaominál.

(#340) ktomcat válasza dm1970 (#338) üzenetére


ktomcat
senior tag

Mi a rom verziód ami most fentvan?

(#341) dm1970 válasza ktomcat (#340) üzenetére


dm1970
tag

Sziasztok!

Valószínű azért nem jött frissítés, mert már kijött a 14-es miui, s majd azzal jött volna, csak még nem kerültem be az otás listába. Utána olvasva, megoldottam, hogy felajánlja a frissítést, elég volt hozzá régiót váltani (Indonésia). Remélem nem kapkodtam el.

Üdv dm

(#342) Gregor37


Gregor37
csendes tag

Sziasztok, nemrég sikerült vásárolnom egy Note 11 Pro + telefont, és fotózás közben észrevettem,hogy az ujjammal véletlen letakartam a 108 megapixeles kamerát, és nem sötétült el a kép! Az a lencse nem is a 108 megapixeles, ami körbe van kerítve, hanem az ultraszéles, remélem nem valami hakni telefont vettem. Vagy ezen meg se lepődjek,hogy az nem az?!...

(#343) Gregor37


Gregor37
csendes tag

(#344) Viktor0610 válasza Gregor37 (#342) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a kamerában vagy, akkor az alsó részen lévő számokkal válthatsz a kamerák között.
A 0,6 a széles látószögű, az 1-es a sima. (Más teló, de szintén MIUI.)

Samsung Galaxy A54

(#345) Manimaci


Manimaci
tag

Sziasztok! Nagyon kérlek ne savazzatok, hamár volt kérdés, de én nem találtam választ. :B
Vettem egy Note 11 Pro 5g-t kb két hete. Független, magyar (Aqua-ból vettem). A ROM Miui 13.0.9.0 RKCEUXM. Android 11-en és 2022.08. havi biztonsági csomaggal. Nagyon zavar, hogy már van 2023.04. havi ROM, ráadásul Androi 12-vel, de nekem nem ajánlja fel a frissitést. MiTool-lal és kb 10 másik módon is letöltöttem a friss EU-s Recovery Rom-ot, próbáltam betölteni manuálisan a csomagot, de minden alkalommal a "Bocs, de ez a stabil verzió nem telepithető!" választ kapok folyton. :F Látom itt van, akinek fent van a friss ROM, tehát valami nálam nem stimm. Esetleg valaki tapasztalt ilyet és talált is megoldást!? Nagyon köszönöm a segítő válaszokat! :R

(#346) Viktor0610 válasza Manimaci (#345) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt próbálod felfenni? V13.0.5.0.SKCEUXM
Ez a legfrissebb a telódra.

Samsung Galaxy A54

(#347) Manimaci válasza Viktor0610 (#346) üzenetére


Manimaci
tag

Igen, ezt. :K Illetve próbáltam egyel régebbit is, de ugyanaz a hibakód.

(#348) BitRider válasza Viktor0610 (#346) üzenetére


BitRider
aktív tag

A szolgáltatós verzió (Yettel): 13.0.7.0

(#349) Manimaci válasza BitRider (#348) üzenetére


Manimaci
tag

Nekem kártyafüggetlen a telefon. Igaz Yettel kártya van benne, de gondolom ez nem számít ilyenkor.

(#350) Peterhappy válasza Manimaci (#349) üzenetére


Peterhappy
őstag

Probald esetleg a 13.0.4.0-t. az volt az android verziovaltas.
Ha az felmegy, utana arra a 13.0.5.0. Az elvileg fel megy magatol majd.

RKCEUXM a romod? (Global?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.