Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) fatpingvin


fatpingvin
őstag

KRESZ vizsga elsőre ment, még a járvány elején.

nem tudom autósiskolával hogy állsz, de az ismerősi körben általános tapasztalat alapján a legolcsóbb óradíjasakat sürgősen felejtsd el ugyanis előre borítékolhatóan drágább lesz mint egy normális, de magasabb óradíjjal olgozó sulinál, cserébe rohadtul nem fogsz megtanulni vezetni sem.

az igazán nagy lehúzás talán nem is a vizsgán van, hanem előtte (tudom, másik ember...). a vizsgabiztos orosz rulett öt tölténnyel, ritka az aki normális, nekem hatalmas mázlim volt, kifogtam egy kedvesnek éppen nem mondható de nagyon korrekt és végülis engedékeny alakot, 9 ponttal átengedett, én15nél abbahagytam fejben a számolást csak azt nem értettem miért nem hívta ki oldalra a kocsit.

vissza a vezetési gyakorlatra: ugye 580km 30 óra a követelmény... na ezzel a legtöbb helyen szeretnek sumákolni. ebben ugyebár benne van autópályás meg éjszakai vezetés is. ha visszaosztod, városi forgalom és a manőverezés összesített átlagsebességével egyszerűen ez nem jön ki. Arról nem beszélve, hogy ugyancsak a fent említett kategóriából hallottam többször a sztorit hogy több gyakorlaton keresztül lényegében ugyanazt csináltatta az okattó, ami persze nem vizsgaútvonal volt hanem mondjuk kertvárosban jobbkezes utcákban keringés... ezzel elment egy csomó óra, aztán 30 után közölte hogy hát így nem mehet a tanuló vizsgázni mert mondjuk az éjszakai vezetés meg a pálya még nincs meg, és hát az ugye kell. aztán a negyvenvalahányadik óra után bemondta hogy jó akkor beírja teljesítettnek. persze azután hogy random kifogásokkal szerveztek le órákat természetesen nem éjszakai idősávba.

hogy ne csak ezt az oldalát mondjam, és most csinálok egy kis ingyenreklámot Laci bácsiéknak, nekem sikerült egy nagyon jó iskolánál megtanulnom vezetni. mind az elmélet, mind a gyakorlat tényleg nagyon profin lett leadva, 30 órában benne volt aminek kellett, tényleg mindent az alapoktól kezdtünk, mindennek el lett magyarázva a miértje és hogyanja, sumákolás soha semmivel nem volt, az anyagiakkal végtelenül rugalmasak voltak, minden fillérről számla... és mindezekkel együtt még mindig lényegesen olcsóbbal jöttem ki mint a párom, aki egy másik autósiskolánál kezdte, de egy ponton kénytelen volt váltani mert ami történt az lényegében tényleg csak a pénz beszedése volt. átjött a jogsikovácshoz és jé, onnantól számítva minden időben és rendben lement. szerintem elég beszédes, hogy egy kedves cimborám konkrétan Budakesziről járt le Kispestre csak azért hogy itt tanulhasson vezetni a beszámolóink alapján (ő is ugyanennél a már említett autósiskolánál kezdte: 5 hónapon keresztül nem voltak képesek oktatót biztosítani neki. Laci bácsiéknál a páromat váltotta kb 2 héttel a bejelentkezés után.) és mai napig hangoztatja hogy az utolsó fillérig megérte az utazási költséggel és idővel együtt is.

ami az eü oktatást és vizsgát illeti, vicc. pár best practice-ről konkrétan én homályosítottam fel az oktató srácot, a legrosszabb hogy nem is tudom őt kárhoztatni ezért. tök nyitott volt és szerintem ő volt a legjobban kiakadva azon hogy nem kaptak szakmai továbbképzést (a vegyszermarás kapcsán még mindig ezt a száraz ronggyal letörlős baromságot oktatják, a szemmosásra meg a közömbösítő oldatokat...) ami a vizsgán volt, az alapján kezelhetjük úgy hogy akinek a kresz miatt van eü vizsgája az konkrétan alkalmatlan elsősegélynyújtásra. de ez már egy másik kérdés :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.