Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Undoroid


Undoroid
őstag

Sok évvel ezelőtt (Békés Megye, 2008 környékén) nálam is hasonlóan kezdődött ez az egész...az amúgy is halványka sávszélességem (5/1) elkezdett akadozni - szakadozni. Majd pár nappal később a sávszélességem a leglassabb "betárcsázós" időszaknak megfelelő kapcsolatot sem érte már el.
Zanzásítva az a huzavona, amit ők szolgáltatás javítása során értenek, mert túl hosszú lenne leírni: Szolgáltató felé jeleztem a hibát, mert nagy nehezen fel tudtam Őket hívni...megbeszéltünk mindent, restartoltak és megjavult...néhány nappal később ismét hiba, 0/0 sávszél...szolgáltató hibabejelentője felhív, ami cseng-cseng-cseng, de senki nem vette fel...hívás napközben - kb.40perc próba után valaki felveszi, elmondom a gondom, hiba bejegyezve...eltelt egy hét, NET sehol, technikus azóta sem jött...akkoriban még multiztam (volna) és az egyik társ rákérdezett, hogy merre vagyok, hogy nem jövök?! Elmondtam a nyűgömet és nem hitte el, hogy ilyen létezik! Ott, előtte próbáltam hívni a hibabejelentőt egészen addig, míg lemerült a mobilom! Ő nem hagyta annyiban és vezetékes telefonról próbálkozott...senki nem vette fel...nem adta fel és egészen addig csengette a hibabejelentő számát, míg az 45perccel később autómatikusan elbontott...majd még párszor megismételte ezt, de semmi válasz...otthon közben meglepetés fogadott, megérkezett a szolgáltatás számlája, NET persze sehol...újabb próbálkozások a hibabejelentő felé, sikertelenül...az ismerősöm ellenőrizte a számot (jó volt a szám) és hívni próbálta, majd taktikát váltottunk - az új előfizetéses számot bepötyögve próbálkoztunk! Ott már az első kicsengés közben felvette valaki...elmondtam az egész történetet és rákérdeztem, hogy akkor most mi van?! A válasza 'nem ő az illetékes, de jelzi a problémát a kollégák felé' amiből az lett, hogy pár nappal később érkezett egy új levél, amiben pontosítani szerették volna az új előfizetésemet (NET, telefon, kábelTV, stb...) viszont szó sem esett a meglévő kijavításáról...itt fogyott el a türelmem és összepakoltam minden cuccot, amit régen felszereltek és elindultam a helyi Postára, ahol kiderült, hogy sokak jártak így és a szolgáltató már díjmentes, megcímzett dobozt is biztosított ilyen célra! :F A csomagfelvevő srác az ismerősöm volt és mondta, hogy sok ilyen eset volt már és csak küldeni kell a cuccot és nincs több feladatom...a csomag útnak indult a szolgáltató felé...szerencsém volt, mert pár napon belül megérkezett az új szolgáltató technikusa és bekötötte az új (optikai) hálózatot, ami azon kívül, hogy NET, TV és telefon csomagot is tartalmazott (nem úgy, mint a korábbi) a sávszélessége többszöröse volt a réginek és még így is sokkal olcsóbb volt! Ezen kívül két hónappal később -ingyenesen- megduplázták a sávszélességet, majd fél év után ismét dupláztak! Az ár maradt ugyanaz!!! De ezzel még nem ért véget a történet...egy hónappal a régi cuccok feladása után jött egy újabb számla a régi szolgáltatótól...többszöri próbálkozás után sikerült elérnem valakit telefonon, akivel közöltem, hogy lassan két hónapja ott van már náluk minden olyan eszköz, amivel igénybe tudnám venni a "szolgáltatásukat" ha az éppen működne...a válasza azért elég érdekes és bicskanyitogató volt: " igen, már látom a rendszeren, hogy régen beérkezett, de ezt így szoktuk csinálni " Miiiiiiiiiiiiii? :Y Fizessek a semmiért, ami már nem is működött és ezt Ön is tudja?

Több ismerősömet is megkérdeztem, akik hamarabb leléptek onnan...náluk is ugyanezt játszották el a végén!

Részemről örültem, hogy ennyivel ki tudtam szállni ebből az egészből, mert más megoldásom nem látszott! :U Évekig voltam az előfizetőjük, pontosan fizettem és ez lett...azóta az új emelt ugyan valamennyi árat, de nem volt semmi hiba azóta sem! Azóta a sávszél emelése harmadszor is megtörtént és ez bőven kárpótolt az áremelkedés miatt. Eleinte 20/10 volt, de mára már mérés közben szinte kiakad a Speedtest! Kissé zavaros lett a postom és elég hosszú is, ezért elnézéseteket kérem!

Szolgáltató neveket direkt nem írok, ne is kérdezzétek! Ennyi infóból szerintem teljesen világos lesz...

Az írás megjelentetőjének kitartást kívánok! Ha ennyire nem törekednek a helyzet megoldására, akkor -ahogy teheted- válts! Ha vitázni támad kedved, akkor legyen valami kézzel fogható, (alá)írt doksid mindenről, ahogyan itt írta Lenry! bambano írása is megszívlelendő! :K

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.