Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Rendszámot rakatnék kb minden 30+-al mozgó dologra.

(#2) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Címben a válasz. De megnéztem volna! :DDD Egyébként a Simson papíron 50ccm, nem kell rá rendszám. De sisak, normális ruci azért kéne. Nem tudom, mivel könnyen beazonosítható az arca, így lehet, bekopogtatnak hozzá, vagy a legközelebbi közúti ellenőrzésen kibukik.

(#3) Jack Hunter válasza angyalpc2 (#1) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Kicsit magam ellen beszélek, mert nagy szabadságot ad, hogy nem kell műszaki vizsgára hordani a gépet, és szabad a ták, akár felrakhatnék egy 125-ös blokkot, kicsi az esélye a tökönrúgásnak.De ha szavazni lehetne, hétszentség hogy rakatnék rendszámot még a rollerre is.Ami olyan. Legalább redukálódna a száma a közveszélyes, teljesen szabálytalan, agyontuningolt gyöszöknek. A hócipőm teli van már a kipufogót csak nyomokban tartalmazó 50-es krosszmotoroknak, amik itt ralliznak nyélgázon 80-90 km/h val.

[ Szerkesztve ]

(#4) RawrrSoul válasza Jack Hunter (#3) üzenetére


RawrrSoul
csendes tag

Előzött már ki elektromos roller 50-nél... Majdnem kikaptam a kormányt magam elől... :DDD

n o p e !

(#5) Samus válasza Jack Hunter (#3) üzenetére


Samus
addikt

Kicsi az esélye egész addig, amig balesetet nem okozol. Onnan bukó van, és csengethetsz is, mert a biztosító is beint, mikor kiderül, hogy kávésbögre helyett teáskanna van a motor helyén. Egyébként én is rakatnék rendszámot minden robbanómotoros járműre. Nem a lehúzás miatt, hanem talán nehezebben lehetne őket lopni, na nem alkatrésznek, hanem hivatalos használatra.

Jó lenne, ha a B125 kiegészítő vizsga sem a lehúzásról szólna. Simán egy tízesból ki lehetne hozni. Megjelensz, prezentálod, hogy megfelelően tudod kezelni a gépet, megkapod a papírost és örömmel távozol. Egy jó 125 gép több, mint elég városba, és akár rövidebb ingázásra is. Keveset eszik, és elég jól megy.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) 8th


8th
addikt

"Megjelent egy kis srác, egy mérhetetlenül nagy füstöt okádó és indokolatlanul gyorsan közeledő Simpson-nal."

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) RawrrSoul válasza 8th (#6) üzenetére


RawrrSoul
csendes tag

Dejó, hogy felhívtad a figyemem, bagatel elírás volt... :DDD

n o p e !

(#8) Jack Hunter válasza 8th (#6) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Én is észrevettem az elírást, de erre nem is gondoltam! Qnagy! :DDD :DDD :DDD

(#9) icemad válasza angyalpc2 (#1) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Lassabbakra miért nem? Itt Hollandiában 50cm3 alatt kell a kék rendszám motorokra , afölött sárga. Mindkettőre kötelező a bukósisak, biztosítás. Elektromos rollerből meg kb 5-6 típus engedélyezett lakott területen. Az összes többi kitiltva.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#10) Hieronymus válasza icemad (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A németeknél nincs rendszám a kis motorokra. De az éves adó befizetését igazoló lapot, rendszám szerúen kell elhelyezni a motoron. :DD

Németországban sincs hiány a hasonló emberkékből.
Általában a sebességmérő kamerákat a forgalommal szemben helyezik el. A motoros látszólag előnyben van, mert nincs elöl rendszám.
Egy motoros napi rendszerességgel járt egy olyan alagútban, aminek vége felé fixen telepített mérőkamerák vannak. A sebesség jelentős túllépése mellet a középső ujját is bemutatta a felvételen.

A rendőrök nem siették el dolgot. Nagyjából a 80. alkalommal állították meg a motoros. Aki arra nem gondolt, hogy a forgalomfigyelő kamerák felvételei hátulról is mutatják a motort és természetesen a rendszámot. Nem probléma azonosítani.

Az illető személy bezsebelte azt a kb 80 feljelentést a gyorshajtás okán. És ugyanennyi feljelentést a mutogatás okán. Az újabb alagutakban immár hátulról mérő kamerát is kihelyeznek, a munkássága elismeréseként. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) weiss válasza Hieronymus (#10) üzenetére


weiss
addikt

A sebesség jelentős túllépése mellet a középső ujját is bemutatta a felvételen.

Na jó, de hát a rendőrök fa.....ók, csak ténymegállapítás volt.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#12) ricsi99


ricsi99
addikt

Ha sisak nélkül verette akkor full idióta volt.
Ruha meg majd lessz rajta ,ha egysze is 40-nél felnyalja az aszfaltot...

Valszeg se jogsi semmi ,csak tolta neki mert az jó :D

Eleve ,ha nincs rajtad minden sün ad egy szép csekket.

Ilyeneket kerüld, engedd el had menjen... valószínű azt se tudja ,mi a kressz ,biztosítás stb...ezzel incs gond ,az ő életet... de ha eltaposod véletlen ugyan annyit kapsz érte mint egy normális emberért.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13) Hieronymus válasza weiss (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Fixre épített kamerák esetében nincs rendőr a közelben. Amúgy meg nem siettek Nincs mennyiségi kedvezmény a büntetésre. A nagyobb összbüntetés, erősebb nevelő hatású. :DD

Ricsi99:
Autópálya kereszteződés, A tábla kitéve veszélyes útszakasz és sebesség korlátozás 70.
Viszonylag erős forgalomban a motoros rövidnadrágban lavírozott el mellettem gyorsan, mert időben kellett visszatérnie a sávban. Ha valami történik vele mire megáll, megnyúzza az aszfalt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) ricsi99 válasza Hieronymus (#13) üzenetére


ricsi99
addikt

50 vagyok 35 éve motorozom.
Én is voltam ilyen állat :D
Miutén fullrészegen felnyaltam az aszfaltot ,farmerben ,majd ugye jóvanazugy felkiáltással hanyagoltam 2 hétig... utánna a balesetin a doki érzéstelenítő nélkül tisztitotta ki a farmerdarabkákat a lábamból akkor tanultam meg 1-2 ilyen dolgot.. pl védőruha/kesztyű stb...

Szóval ha valaki rendszám nélkül megy azt engedd el... had menjen... vagy kerüld ki nagy ívben s oldja meg az életét...
Nagy töbség ,viszont az életét féltve szépen elzümmög az út jobb szélén.. mivel fel se tünnek ezért nem statisztikia adat :D

Kressz szabályok betartása kb az A-s jogsi után kezdődik... addigra gyűlik össze kb annyi bünti :D

Szeintem ha valaki rendszem nélkül bohockodik hát tegye azt amig nem veszélyezet másokat... amúgy ritka hülyeségnek tartom ,hogy kint /erdőn mezőn is bacogatják a népet a sünök... annó kimentünk és ott állatkodtunk... ha összetörtük magunkat az jóvanazúgy... így jártál... de mostmár ha kimész 1 órára ,valaki tuti rád hivja a sünöket ,hogy ott berregtetsz... szóval ezért csapatta a faluban.. ki kell röhögni és kész..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15) Devily


Devily
tag

Mellettem a német pályán ment el egy srác 160 körüli tempóval. Flip-flop, rövid nadrág és egy fehér asszonyverő volt rajta. Mentségére szóljon, hogy sisakot felvett. :DDD

Ezt megmutatnám mindenkinek, aki megfelelő felszerelés nélkül indul el motorozni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom le se sz*ják, nekik a bevétel volt parancsba adva :D

90-es években volt, hogy a kisváros főutcáján megállított minket a rendőr, középiskolások voltunk, és azt kérdezte, köztünk van-e valaki. Mondtuk, hogy neeeem. (Ott volt.)
Közben egy Zastava vagy nyolcvannal kétszer is elment a rendőr háta mögött, borzalmas lyukaskipuff-hanggal, az nem zavarta :D

@Devily : :K

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) vhw


vhw
addikt

Errefelé egy sötétkék Fabia kombi az undercover trafi, ugyanez a gen. :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#18) hcl válasza vhw (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amikor meglátod, rád tör a Skoda Fóbia? ;] (Nemsaját, mémoldalon láttam :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) thesound válasza Devily (#15) üzenetére


thesound
őstag

Az autós verziója.
Több, mint ütős!

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20) ncc1701 válasza Jack Hunter (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Előztek már jobbról rollerrel úgy, h valós 55km/h körül csorogtam nyugisan. Meglepődtem. Már nem azon, h tudnak annyival menni, hanem, h mekkora idióta, ha elesik, senki nem látja, és 10-en mennek át rajta, mire valaki észreveszi.

(#21) ncc1701 válasza Devily (#15) üzenetére


ncc1701
veterán

Konditerembe jár tűzoltó srác. Több motorost szedett már össze darabokból.

(#22) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Nem lesz ebből semmi.Itt a Totalcar -on olvastam asszem, hogy feldobták a minisztériumban az smkp-k rendszámozását.Rögtön meg lett torpedózva, mert állítólag túl nagy adminisztrációs terhet róna a hivatalokra.Ugyanmár... :U Adásvételi úgy is van, kevés az olyan hibbant,aki enélkül venne akármilyen gépet.A legtöbb robesznak van alvázszáma,még a Babettának is.Közlekedési hatóság kitűzne egy időpontot,hogy eddig lehet rendszám nélkül krúzolni.Utána bünti.Tulaj beviszi az adásvételit a kormányablakba, ahol felveszik a rendszerbe az adatokat, aztán adnak egy időpontot a műszaki vizsgára.Műszakin átnézik a vasat,ha minden oké, mehet vissza a kormányablakba az igazolással.Az alapján máris mehetne rá a rendszám,és mivel bizonyos mértékben speciális jármű, csak egy év műszakit adnék neki,állapottól,kortól függetlenül.De hát ez Magyarország.
Más.
Rendszeresen járok kocsival, csomószor meg is állítottak,elkérték a papírjaimat.Csomó hivatalos ügyet is sikerült intézni, ahol szintén szükség volt az okmányaimra.Nem volt semmi baj.Erre fel négy év után akartam egy előfizetést,és pont ott derült ki,hogy érvénytelen a lakcímkártyám,még ki sem adhatták volna? Ezek után csodálkozzak még bármin? :W

(#23) icemad válasza Jack Hunter (#22) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk meg tudod mennyi ügyintézéssel jár egy autó vásárlás? Kifizeted a kocsit, kapsz érte egy kódot, azzal ott a helyszínen megkötöd rá a biztosítást online, az átírás meg ugyanúgy online megy kóddal. Kb 10 perc az egész, meg 20 euró költség az átírás. És viheted a kocsit. Postán meg elküldik a forgalmit 3 napon belül, meg a te új kódodat, ha majd valamikor elakarod adni. Soha semmilyen irodába/ügyfélszolgálatra nem kell elmenni,mert minek? 2023 van.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#24) Hieronymus válasza Jack Hunter (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Túl van bonyolítva.
Az éves biztosítás díját kifizeted. Kapsz egy táblát, amit a sárkánygép hátulján kell jól láthatóan kihelyezni.
A táblán van biztosítás azonosítója. Például AZP 123.
Minden évben más a tábla színe. Azonosítható a motor üzemben tartója. Nem érvényes a biztosítás az adott évre, büntet a rend őre.

Üzembentartó neve, biztosítás száma, kiadott tábla azonosítója.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) ricsi99 válasza Jack Hunter (#22) üzenetére


ricsi99
addikt

Műszaki???? a robik 90% élből menne a bontóba...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#26) ricsi99 válasza icemad (#23) üzenetére


ricsi99
addikt

Én megvettem a mocim ,aztán vihettem eredetvizsgára élből...tök jó hogy azért is fizetthettem + időpontfoglalás + út oda vissza

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#27) Egon válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként a Simson papíron 50ccm, nem kell rá rendszám.

Közkeletű tévedés. Papíron kellene rá. A definíció:
A segédmotoros kerékpár (röviden segédmotor, más néven kismotor) olyan két- vagy háromkerekű jármű, aminek legnagyobb tervezett sebessége 45km/h, belsőégésű motorjának hengerűrtartalma legfeljebb 50 cm³, valamint motorjának folyamatos névleges teljesítménye 300 W és 4 kW közé esik.

A fenti feltételeknél ÉS kapcsolat áll fenn. Viszont a kutya se foglalkozik fele, hogy a Simson nem felel meg a feltételeknek.
Egyébként vannak akik szabályosan játszanak: [link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Hieronymus:
Akkor mi a szitu,ha apu köt nekem biztosítást,de én használom a gépet?
Ricsi99: valóban így lenne,ha autós mércéhez próbálnánk igazítani a robikat.
Ahogy a jogsinál,úgy a műszaki vizsgán is kissé könnyített eljárást vezetnék be: működjön a világító,irányjelző és hangjelzés,fogjon rendesen a fék, alap a jó, nem túl öreg a gumi,erőforráson csak gyári alkatrészek,ne folyjon belőle semmi, illetve megfelelő méretű, állapotú legyen a bukósisak.Sacc/kb.

(#29) ricsi99 válasza Jack Hunter (#28) üzenetére


ricsi99
addikt

Angliában ,ott a robikra is ugyan úgy kötelező a biztositás/ műszaki vizsga... elfogadott közlekedési eszköz. Nálunk meg a csórik sportja ,nekem is van bevallom. Ha ingyenes lenne akkor oké ,de hogy lehuzzanak évi 50-re egy kb ennyi értékű robogóra az nonszesz.
Én is sokszor mennék kocsival de annak a fentartása a sok... 100-200k ért már lehet lőni egy roncs suzukit... de ,hogy ennyit ráköltenék évente sulyadó/műszaki/gumik/egyebek az ziher... amúgy is közúton még 80-nál is betaposnak az aszfaltba. Szóval semmilyen papir /szabályzás nem oldaná meg a problémát... amíg ilyen a közlekedési morál addig ez van. Pont könnyíteni kellene ezeken és akkor nem volna állandóan tele az utak... + az idióták hamar végignyalnák az aszfaltot aztán vagy magukhoz térnek vagy sem... de az se megoldás ,hogy vezeti sem tanulnak meg mivel a full automatizált verda kisegíti minden helyzetböl... ha meg nem akkor rögtön 3-10 egymásba is csattan.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#30) Hieronymus válasza Jack Hunter (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Akkor mi a szitu,ha apu köt nekem biztosítást,de én használom a gépet?"

Pontosan az, mint többi jármű esetében. A gép tulajdonosa kapja meg például a gyorshajtásért járó csekket. Eldönti hogy kifizeti vagy tovább passzolja az üzembentartónak és az fizet.

Az osztrák testvéreink anonim csekket küldözgetnek. Ha kifizetik, akkor nincs pontlevonás vagy más következmény. Érvényes a következő szlogen. Gyere máskor is és vezess gyorsabban!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.