Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hajrá, foglalkozzon a sajtó az üggyel, remélhetőleg jobban oda fognak figyelni az UEFI és mikrokód szintű biztonságra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Mint szakmai lap, nem kellene "megszondáznotok" a népszerűbb alaplap gyártókat, hogy mikor szándékoznak frissítést kiadni a fenti hibával kapcsolatban?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3) Segal


Segal
veterán

Mar hogy ne lehetne vedekezni ellene. Le kell tiltani a netet a gepen vagy be sem kell kapcsolni:))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Abu85 válasza Tutu7030 (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Már kiadták sokan, de nem sokat ér, mert vissza lehet tölteni a támadáskor a lyukas firmware-t. Szóval erre nincs reális megoldás, csak a Management Engine letiltása. Utóbbira az a hivatalos válasz, hogy a gyártó dönti el mik a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Tin


Tin
veterán

nem értem az intelt. az emberek jó részének ez nem kell. kiad egy programot, lefuttatom, letiltom, és kész. soha nem fog kelleni. az nsa-t meg lesz.rom. ők is engem.

(#6) t72killer válasza Abu85 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, tehát ez az a semmi, amiért a dell még pénzt is kér...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) #06658560 válasza Tin (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez nem otthonra és nem NSA-nak kellett, hanem a pár tízezer gépparkos cégek IT részlegeinek.

(#8) Tin válasza #06658560 (#7) üzenetére


Tin
veterán

aha tudom

(#9) FLATRONW válasza t72killer (#6) üzenetére


FLATRONW
őstag

A frissítés nem ér semmit. A Dell a kikapcsolásért kér pénzt.

(#10) t72killer válasza FLATRONW (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De ezekszerint a kikapcsolás se ér semmit, ha a hacker vissza tudja kapcsolni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

"Ráadásul a támadás kivédhetetlen, jelen pillanatban csak imádkozni lehet ellene, de ez érthető módon nem segít."

Jó volt. :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Váltsál ájemdére. Volt probléma nincs probléma.

(#13) t72killer válasza Ivy.4.Ever (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Náluk majd később (vagy sose) derül ki, hol sebezhető a processzor...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) FLATRONW válasza t72killer (#10) üzenetére


FLATRONW
őstag

Lehet, hogy most nekem van értelmezési gondom, de a cikkben a kikapcsolt állapot a számítógépre vonatkozik.
Ha le van tiltva, akkor azt nem tudják visszakapcsolni.
A friss verziót tudják visszaállítani egy régebbi verzióra és ezt az Intel is tudja, ezért ad egy kiskaput a gyártóknak a letiltásra.

[ Szerkesztve ]

(#15) zseko válasza Segal (#3) üzenetére


zseko
veterán

Hát, net letiltással nem hinném, hogy sokra mész, lévén, hogy az IME-be a win nem tud beleszólni :) A mostani új lapomon a bios-t magából a biosból tudtam frissíteni, még oprendszer se volt a gépen, ez meg ha jól értelmezem, 'lentebb' fut mint maga a bios. Mondjuk routerben letiltani lehet működik.

(#10) t72killer Egyedül a kikapcsolás segít, benne van a cikkben.

HR24.hu

(#16) t72killer válasza FLATRONW (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Világos, Abu #4-es hsz-ét értettem félre:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) tecsu válasza t72killer (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Számomra hihetetlen, hogy egy Intel kaliberű cég egyszerűen sz@rt rá eddig. Senki nem csak nem tesztelte, de nem is gondolt a puffertúlcsordulásokra...
Dollármilliárdos pereket érdemelne.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) t72killer válasza tecsu (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elég egyértelmű, hogy szándékos Backdoor volt. Különben miért vacakoltak éveket egy bolhapiszoknyi OS "javításával"?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Manbal


Manbal
senior tag

Látom megint megy a szardobálás, de csak az egyik irányból... ahhoz képest csak egy hazug cég van a piacon és azt úgy hívják: AMD. Hitegetik az embert mindenféle állszent szöveggel cserébe meg szart sem kapunk. (RX Vega, / custom Vegák) Az Intel legalább nem a levegőbe beszél, és megvalósítja amit állít.

Érdekes hogy a managment engine állítólagos hibáját 3 év alatt nem használták ki, egyetlen egy támadásról nem tudunk, vagy kártékony kódról hogy létezne... de ez a szupi banda felhívja rá a figyelmet és ezzel fegyvert ad a hackerek kezébe, hátha összejön majd valami vírus... na én akkor perelném ki az Intel helyéb en a szart is az ilyen mocskokból! ezt az intel felé kellett volna közölniük, nem nyílvánosan! és ha az ő tesztkódjukat ellopják vagy kiszivárog (mert gondolom valamivel legalább saját maguknak bebizonyították hogy felhasználható a felvázolt eltérítésre), akkor majd mi lesz? a világon beszarik pár milliárd rendszer, hála ezeknek a faszoknak? az intel felé kellett volna ezt közölni, és mikrokód updattel el lenne intézve az ügy.

(#20) tecsu válasza Manbal (#19) üzenetére


tecsu
addikt

Inkább a marketingben hazudjon egy cég, mint a többi millió, de a kész termékkel legyen korrekt, mint fordítva.

Hogy nem lett nyilvános egy ilyen támadás sem, az nem jelent semmit. Valószínűleg nem a sarki kisboltot támadták ilyen úton, hanem célzottan üzleti, katonai stb. titkokra hajtottak vele, azt pedig nem fogják nagydobra verni, másrészt benne van a cikkben, hogy szinte nyoma sincs egy ilyen behatolásnak.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) nonsen5e válasza Manbal (#19) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ki tudja, hogy nem-e jelentették be a hibát az Intel felé már X ideje, csak az szart rá az egészre nagyból mint a bkk vagy a posta?

Bármikor inkább veszek olyan terméket, amiben hazudnak 20% teljesítményről, mint olyat, amiben biztonsági tényezőről.
:U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#22) zseko válasza Manbal (#19) üzenetére


zseko
veterán

Látom a ferdítés és részrehajlás az felsőszinten megy, az ész használata és tájékozódás az viszont annál kevésbé... :U

HR24.hu

(#23) Manbal válasza tecsu (#20) üzenetére


Manbal
senior tag

az AMD saját managment engine-vel mi a helyzet? biztos azon is van rés, csak azt még nem verik nagy dobra, mert most az Intel a csúnya bácsi, igaz egy kutya a kettő de ne zavarjon. NSA/CIA megrendelésre van benne ez a xar a procikban

a kész termékkel korrekt? a bődületes fogyasztásról beszélsz, és a készlethiányról mert nem képesek még annyit sem gyártatni ami lefedné a piaci szegmensüket? mert már jó ideje csak a freesync tartja életben az AMD GPU részlegét, meg a **** bányászok.... ha az NV úgy döntene hogy a freesyncet is támogatja, akkor konyec lenne, nem kicsit... Én is csak a freesync miatt várok egy strix vega 56-ot, de már nagyon fogytán a türelmem és lehet átmegyek NVhez...

(#24) #72042496


#72042496
törölt tag

Én sose tudtam mit csinál pontosan az ME, de úgy voltam vele, ártani legalább nem árt. Eddig. :D

Az ASUS lapomnál ráadásul az előző frissítést sem bírtam felrakni. Úgy néz ki, összeakad az egyik segédprogramjuk valami maradványával, ami azért volt egy kis ideig a gépemben, hogy lekapcsoljam az alaplap és a VGA világítását. :W

[ Szerkesztve ]

(#25) zetor2000 válasza Manbal (#19) üzenetére


zetor2000
senior tag

A probléma az, hogy az intel se nem dokumentálta (publikusan), se nem csinált vele semmit akkor, amikor rákérdeztek, hogy mi micsoda?. Azt mondták, jólvanazúgy, ahogy kiadtuk, ne piszkáld. Innen kezdve maradt az, hogy lelkes amatőrök nekiálltak, és elkezdték buzerálni, azt meg is lett az eredménye, Egy rakás biztonsági rés, lyuk, stb.

Most, hogy ezek után felnyílt a szem, kicsit össze kellett kani magukat. Kíváncsi vagyok, a régebbi rendszereken mit lehetne csinálni a ME-vel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26) #72042496 válasza Manbal (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

"az AMD saját managment engine-vel mi a helyzet? biztos azon is van rés, csak azt még nem verik nagy dobra"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27) Pete55555 válasza Manbal (#23) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem is igaz, mert az intel azonos teljesítmény mellett sokkal többet fogyaszt, meg amúgy is kihasználva a piaci helyzetét, kb ellehetetlenítette az AMD-t notebook fronton, szóval rohaGGGYon meg. Az AMD processzorok sokkal jobbak. Mert csak. A VEGA is körbehugyozza az intelt meg az nvidiát együtt is akár. Fogyasztásban is. És még olcsóbb is.
Az intel egy rakás f*s.

Remélem a legtöbben megértik a hsz-em lényegét...

(#28) t72killer
Az! Meg a Föld is lapos!

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#28) t72killer válasza Pete55555 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Különbenis, kemtrél ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Abu85 válasza Manbal (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - itt írtunk róla. Viszont zéró figyelmet kap, mert sokkal célszerűbb az Intel rendszerét támadni, hiszen a potenciálisan támadható rendszerek száma jóval nagyobb. Az AMD megoldására nem éri meg erőforrást fordítani, így a feltételezett biztonsági rések nem kerülnek felfedezésre.

(#19) Manbal: Jelezték az Intel felé a réseket. Az Intel még meg is köszönte nekik a munkájukat.

Igazából egy hacker a Positive Technologies dokumentációja nélkül is megtalálja a rést, csak nem kürtölik világgá. A Positive Technologies célja kierőszakolni azt, hogy legyen gyárilag olyan megoldás a felhasználók számára, hogy letilthassák az ME-t, vagy hozzák nyilvánosságra a forráskódját. Ezt úgy lehet elérni, ha a nyilvánosság előtt feltárják a biztonsági réseit.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Yodafon


Yodafon
senior tag

"jelen pillanatban csak imádkozni lehet ellene, de ez érthető módon nem segít"

A világvallások vezetői, a hívő enberek milliárdjai, a KDNP és külön Semjén Zsót egyszerre hördülnek fel e mondat láttán :V :Y

I'm gangsta!

(#31) pilóta


pilóta
nagyúr

Most ezt a kikapcsolt állapotot hogy kell érteni? Áramot is az oprendszer intéz közben magának vagy hogy?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#32) schawo válasza pilóta (#31) üzenetére


schawo
titán

Ha nincs bedugva a 230, és a lankábelt is kihúzták, akkor egy usb-luk és egy pedálos dinamó kell a hekkereknek. Múltkor láttad az utcán a srácot a bringával? Na, biztos ő volt a hekker.

Valószínűleg amíg megkapja az +5VSB-t a rendszer, tehát be van dugva a tápba a 230V, addig az IME szépen fut kikapcsolt gépnél is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) Puma K


Puma K
veterán

"Akár kikapcsolt állapotban is átvehető a gép felett az irányítás, és a támadás ellen még védekezni sem lehet."

How to unplug an ethernet cable

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) #06658560 válasza pilóta (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Wake on LAN funkciót illene ismerned, ennyi évvel a hátad mögött.

(#35) pilóta válasza #06658560 (#34) üzenetére


pilóta
nagyúr

Végül is igaz, bár még életemben nem használtam... ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36) schawo válasza Puma K (#33) üzenetére


schawo
titán

Nem az a gond, hogy távolról veszik át az irányítást, hanem az, hogy helyben, egy pendrive segítségével.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) b. válasza tecsu (#17) üzenetére


b.
félisten

Na persze eza tipikus ,"hogy nem vették észre eddig hisz tök egyszerű" hozzáállás. Az a helyzet, hogy a Hackerek nem kötik az Intel orrára a dolgokat, hogy csinálták a támadásokat, ráadásul itt semmiféle lenyomatot nem hagynak.
A mérnökök alapvetően más szemmel és célból készítik a hardvert, hisz ők nem egy lakatot készítenek, amit a tolvajnak fel kell törnie, hanem egy munkaeszközt, amivel a felhasználóknak dolgozniuk kell hálózatokban operációs rendszerekben.
jelenleg pont az volt a lényeg, hogy igazából még azt sem tudták, hogy történtek támadások, mert semmi nyoma nem maradt,pont ezért örültek, mikor a fent említett illetők ezt közölték.
A megoldás problémája már az ő dolguk lesz( ha lesz rá egyáltalán )

Egyébként a leghíresebb vírusok viszonylag egyszerű elven működtek és pont ezzel okoztak fejtörést.
Volt már anno egy túlcsordulásos eset , a híres Code Red, hasonló elven működött. Szinte az összes ilyen jellegű vírus MS rendszeren belül tudott tevékenykedni...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) tecsu válasza b. (#37) üzenetére


tecsu
addikt

Oké, de egy ilyen távoli menedzsmentnél az első kérdés a biztonság, amit illene tesztelni is.
A legalapvetőbb teszt esetén felmerült volna a túlcsordulás ötlete - szerintem. Ez elmaradt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#39) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ezeknek a hekkereknek állandóan fázik a fejük hogy mindig símaszkban dolgoznak?
:D

(#40) sh4d0w válasza Manbal (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyetlen hszben ennyi marhaságot leírni... már-már művészi. Nem mellesleg tökéletes példája annak, miért kapsz állandóan büntit a fórumon.

https://www.coreinfinity.tech

(#41) t72killer válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szibériában dolgoznak, nincs kizárva:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) b. válasza tecsu (#38) üzenetére


b.
félisten

túlcsordulás védelem van, hisz ez alapvető dolog már több éve, Valószínűleg a menedzsmentet rázta át a program, ezért működhetett úgy, hogy nem maradt utána nyom. Ez okozhatott problémát itt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) #06658560 válasza tecsu (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel az IME 2008 óta létezik, a probléma pedig 2015 óta gyártott procikat érint, el tudom képzelni, hogy valami változott a mikroarchitektúrában vagy az és a kód egymásra hatása okozta, úgy, hogy külön-külön tesztelve minden jó volt, vagy a kód változatlansága mellett esetleg úgy kezelték, eddig nem volt vele gond, nem változott, így jó lesz, spórolunk vele rengeteg időt, nem kell letesztelni stb. Vagy azóta valamelyik hacker kreatívan talált új utat a hiba tesztelésére. Hisz azóta két év eltelt.

(#44) Psychopeti válasza #06658560 (#43) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Management Engine letiltása

És ezt hol tudom letiltani? Vagy az átlagos felhasználók nincsenek olyan nagy veszélyben mint a nagyobb cégek és vállalatok?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#45) Cs1csó válasza Psychopeti (#44) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mielőtt letiltanád futtasd le ezt: [link]

Ez egy DETECTION TOOL amit az Intel adott ki, ezzel felmérheted, hogy a te rendszered érintett vagy sem, én lefuttattam és az enyémet nem érinti, Z97K alaplapom van, i5 4690 procival. (fentebb olvastam 2015 előtti procikat nem érinti az enyém korábbi)

Ajánlom a GUI-s futtatást és ha azt írja ki hogy NOT VULNERABLE akkor minden okés, ha pedig, hogy VULNERABLE akkor ha le akarod tiltani - szerintem nem fontos jön jár majd valami patch - akkor itt megteheted:

Vezérlőpult - Eszközkezelő - Rendszereszközök - Intel Management Engine Interface - (ezen a soron jobbklikk majd eszköz letiltása

NEM tudom, hogy ezzel okozol e valami egyéb galibát max összeomlik a rendszer és csökkentett módban vissza lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#46) Execᵀʰᵀˢ válasza Cs1csó (#45) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

itt megteheted:

Vezérlőpult - Eszközkezelő - Rendszereszközök - Intel Management Engine Interface - (ezen a soron jobbklikk majd eszköz letiltása

:)) Annyival nem fog menni, BIOS alatti rétegben fut ez

(#47) t72killer válasza Cs1csó (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nagyon érdekes, a 4770k-ra azt írja, hogy "not vulnerable". Nem arról van szó, hogy évtizedes probléma?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) PandaMonium válasza Ivy.4.Ever (#12) üzenetére


PandaMonium
őstag

Persze, mert ott nincs ugyanilyen probléma... Ja de.

What I cannot create, I do not understand

(#49) Gifos


Gifos
tag

Üdv ! Az Asus Z270F-hez is kijött a patch ,de nem tudom telepíteni ,Milyen úton-módon kellene felrakni ?
Köszönöm

(#50) Ghard válasza t72killer (#47) üzenetére


Ghard
őstag

6xxx és felette, eddig erről volt szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.