Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Feketelaszlo válasza Doze (#16) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Ez helyes gondolat, de sajnos elég kevés példa van a sikeres alkalmazására, Mr. Külföldinek ugyanis Budapesttel gyakran véget ér a magyarországi turistáskodás. Lehet, hogy az országimázs a hibás, lehet, hogy a vidéki idegenforgalom van elmaradva - nem tudom. De ami van is, sajnos az is a fentebb leírt kórképpel küzd - Hollókőn is csak azért nincsennek kínai bazárok, mert a világörökség része. Ennek ellenére mégsem lett belőle példaértékű vállalkozás és ahogy kiöregednek az eredeti lakosok és mennek a "fejlesztések", az ottani légkör is inkább idéz egy szabadtéri folklór-színházt, mintsem egy hagyományos magyar falut.
Bár én egyébként a nagy lóvé = infrastruktúra felfogással sem értek egyet. Jól kiépített infrastruktúra a tömegturizmushoz kell, ami szerintem nem feltétlenül kívánatos egy kis közösség életében. Megrögzött vadászok pl. milliókat hajlandóak fizetni egy jó kis civilizációtól távoli szafariért (de a német vendégvadász fogalma itthon sem ismeretlen). Rengeteg hasonló apró rétegigény létezik, ami már esetleg ott hever az emberek előtt. Én ezekben több fantáziát látok, mint a kisvasutak, bob-pályák és ugrálóvárak (majdnem stadiont írtam) tömeges telepítésében.

(#17) potyautas : A falu lovagolja meg a turizmust, vagy a turizmus a falut? Az én szülőfalum is mondhatni klasszikus "üdülőtelepülés" volt, de valahogy úgy látom, hogy már nem a hely unikuma - a természet, muzeális épületek hozza lázba az idelátogatókat. Inkább csak bojonganak a faluban, megesznek egy gyrost vagy pizzát a "tájjellegű" büfében, elkészül a kötelező selfie, esetleg megnéznek egy kilátot (amihez lehetőleg nem kell 500 méternél többet burkolatlan útfelületen gyalogolni), beülnek az autóba és hazamennek. Túrázóval nem is nagyon találkozik már az ember az erdőben, de sajnos a múzeum is pang - pedig alapvetően nem lett kevesebb turista (sőt, hétvégente kész közlekedési káosz van). Lennének persze új igények, mert pl. évről-évre nő a kerékpárosok vagy futóbolondok száma, de vagy lassan reagálnak a vendéglátosok, vagy csak "trendek" után kapkodnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.