Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) papi77 válasza Graphics (#99) üzenetére


papi77
addikt

Mondjuk az sem most volt...
A samukról a tesztek már a megjelenés napján kijönnek! :)

Az első: NOKIA 1611

(#102) CactuS válasza lowzor (#87) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

OP6 4/64Gb verzió 170 körül kezdődik sufni GSMben, azaz pont 1,5x drágább, egy kicsit barokkos túlzás az a "valamivel drágább"...

A cikkhez:

Unbox Therapy is elmondta, hogy kb. semmit nem számít az 540p stream egy ekkora kijelzőn, szóval az nem egy dealbreaker. NFC aki eddig használta, annak az az lehet, az infra szintén, bár annak vannak alternatívái.

A kijelző viszont gyári hibás darab, a többsége nem ilyen, a neten nemrég kezdette el terjedni a Poco F1 screen bleeding issue.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#103) grosy


grosy
senior tag

Miért van az az érzésem, hogy sok embernek itt savanyú a szőlő? ;] :P

(#104) joey04 válasza retroid (#93) üzenetére


joey04
titán

passzolom, de gondolom erre írta azt amit. valamit támogat amúgy (The NFC variant of the Xiaomi’s new third-generation activity tracker comes with support for contactless payments using Mi Pay.), de én nem élek ilyenekkel. Amikor nfc képes cuccom volt, akkor sem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#105) retroid


retroid
senior tag

Azt mondjátok megéri a felárat az MI 8?
Abba van NFC is mondjuk.... Meg jobb kijelző minőségibb anyagok...

Vegyem meg inkább azt?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#106) lenzso válasza retroid (#105) üzenetére


lenzso
tag

Sztem,igen.Persze csak ha van rá + 30 e ft-od.Ha nincs akkor ez is jó döntés.

(#107) doooo


doooo
veterán

Érdekes dolog ez a teljesen közepes gépezet, a csúcs SoC-vel... kihasználni senki nem tudja (vagy inkább úgy mondom, hogy kevesen, és kevés dologra)... minden más pedig erősen elveszi az ember kedvét a készüléktől. Jó az akku... de -és itt a lényeg-, akkor már egy kevésbé erős SoC, és az akku még tovább is bírja (és még az árból is lehet tovább faragni). És még mindig pörgős lenne, és dukálna az SoC-n kívüli tudásához is. Felesleges az S845. Ennyi. Kivéve ha valaki annyira hardcore gamer, hogy a lehető legolcsóbb, legerősebb gép kell neki. De ilyenből nincs sok. Az meg, hogy a Mi8, meg az OP6 is szinte ilyen áron vannak, még inkább árnyalja a képet. Marketing fogásnak jó lenne... ha nem csak az SoC lenne kiemelkedő. Bár nyilván így sem éri meg a Xiaominak gyártania és forgalmaznia ezt, úgy pedig még kevésbé érné meg. De ha már eleve a hírnév a fontos és nem a profit hiánya... akkor nem lehetett volna másképp megoldani? Na mindegy. Aki ezt választja, használja egészséggel. :R (Csak közben kezelje helyén is a dolgokat.)

[ Szerkesztve ]

(#108) CactuS válasza retroid (#105) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Neked kell eldönteni megér-e annyit az Amoled, NFC (már ha használod és nem csak azért kell, mert ciki ha nincs benne), plusz a jobb kamera OISsel. A minőségibb ház meg megint egy érdekes kérdés, az emberek 90%-a akkor látja a házat, ha éppen megvette a telefont vagy eladja, esetleg takarítja, egyébként tokban van.

doooo: Mutasd már meg, hogy hol van az OP6 szinte ilyen áron, kérlek. A Mi8 is cirka 35kval drágább, az op6 meg másfélszerese az F1nek.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#109) alexandrosz válasza retroid (#105) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

A maga kategóriájában mindkét készülék ár/érték bajnok és erős ajánlat.
Hogy mi éri meg és miért, azt viszont Te döntöd el.
Ha kell NFC, Amoled, egy picivel jobb kamera, minőségibb külső és megteheted, akkor a MI8 szerintem épp annyival nyújt többet, amennyivel magasabb az ára.

(#110) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Mi az az NFC? Hátha nekem is fontos lesz..

(#111) alexandrosz válasza Gempas 70 (#110) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Near Field Communication. Egy olyan szabvány, ami elektronikus eszközök közti közeli ( max 3-4 cm) kommunikációt tesz lehetővé, pl. "érintős" kártyás fizetés helyett mobilosat, vagy belépőkártyaként történő használatot, stb.

[ Szerkesztve ]

(#112) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Na ez durva, köszi a tesztet :R

"Annyira jó a pocós összkép, hogy felvetődhet: hogy a fenébe nem veszít a Xiaomi pénzt minden eladott készüléken? A választ mi sem tudjuk, de simán lehet, hogy egyszerűen bevállalja a negatív nyereséget, csak hogy fiatal vásárlóbázisát bővítse."

Azért jó, hogy már annyira elhitette velünk a közgondolkodás, hogy tök normális ha egy csúcstelefon 300 ezerbe kerül, de minőségi kínait legalább meg lehet venni okosban 150-200 - ért.
~8 éve ennek feléért mentek (mármint a 300 ezernek) a csúcstelefonok, még az iphone is. Az infláció meg nem duplázódott azóta :))

Én speciel nagyon nem pattanok a fém/üveg hájpért, fémből legyen csak a szívósor, a szelepfedél, vagy az olajpálca :D , személyes kedvencem a Note 4 volt, fém kerettel és puha tapintású érdes műanyag hátlappal :)

(#113) grosy válasza doooo (#107) üzenetére


grosy
senior tag

Akkor jelentkezem. Nekem pont a teljesítmény számít, mert nagyon jó érzés ultra beállításokkal nyomni a PUBG-t, vagy a legjobb grafikával az Asphalt 9-et. Nekem pont a többi csicsás külső extra felesleges, hiszen mindig tokban tartom a telót.

(#114) lenzso válasza CactuS (#108) üzenetére


lenzso
tag

Na jó,de ezzel az erővel sz@rból is lehet a telefon, úgyis tokban van :D Mondjuk nekem is abban van,de jó tudni,hogy minőségi anyagból készült. Amikor meg jön a takarítás, micsoda élvezet. :DDD Dehát kinek mi...

[ Szerkesztve ]

(#115) CactuS válasza lenzso (#114) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Sarkítani lehet, de a tény az tény, amíg műanyag vagy bumfordi szilikon tokot tesz az ember egy kerámia, fém vagy üveg házra, addig szerintem ez csak placebo. Én pl: az üveget gyűlölöm, volt olyan telefonon és agyrém volt a használata, úgy csúszott. A fém meg tök királyul át tud forrósodni, ha épp hajtva van a SOC, szóval mindennek van előnye és hátránya is. Akinek meg ez a presztízs kérdés, nos, nekik ott a mix2s és a mi8 ettől a gyártótól.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#116) #80439296


#80439296
törölt tag

Persze az F1-nek elsőre nem jöhetett össze minden, ám szerencséjére van, amit szoftveresen orvosolni lehet. A legsúlyosabb kétségtelenül a régiósan blokkolt, és a kollégám által simán átvert, infrás arcalapú azonosítás. Hiába gyors, ha nem biztonságos, ha meg nem biztonságos, hiába foglalja a széles szenzorszigeten a helyet, kevés teret hagyva az állapotikonoknak. Érdemes tehát a sokkal gyorsabb és biztonságosabb ujjlenyomat-olvasó mellett dönteni. Illene ránézni a kamera eltévelyedő fehéregyensúlyára vagy a néha pontatlan fókuszra - ezek nem jelentős hibák, de jelen vannak. Kétségtelenül elmarad a sztereó hangszórópár a P20 Pro, a Note9 vagy az U12+ magasabb minőségétől, a beszélgetési modul ráadásul túl halk multimédiás feladatokra. A szenzorsziget körüli, enyhe fényszivárgás pedig olyan költségcsökkentésre utal, amit illett volna nem bevállalni, a Mi 8 OLED panelje simán megér valamekkora ráfizetést.

Összegzés: nem baj, ha csomó baja van; ha támogatásos, akkor

:U :U :U

(#117) retroid


retroid
senior tag

Akinek megvan már a Pocophone írna nekem egy privát üzenetet?

Egy fontos kérdésem lenne hozzá tapasztalattal kapcsolatba nagyon nagy segítség lenne

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#118) Graphics válasza #80439296 (#116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Támogatásos? :U

Erős ez , nem? Vagy ez nálad mit jelent?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119) #80439296 válasza Graphics (#118) üzenetére


#80439296
törölt tag

KAPTÁK a telefont, rengeteget HIRDET itt a ksziaomi - ???

Ha én is itt hagynék x milliót, én is szép lennék... :P

(#120) bostone


bostone
addikt

A készülék kapcsán nem is a készülék maga az érdekes számomra, hiszen a kedves közönség bőven kibeszélte az előnyöket és hátrányokat, hanem a tény, hogy a vállalat európa keleti felébe ÉS indiába szánja ezt a példányt.
Jó tudni, hol tartunk.
A xiaomi beépítette, ami feltétlenül szükséges volt és spórolt, ahol lehetett. Ennyi a történet. Ezért kerül ennyibe.

(#121) dime27


dime27
őstag

Nem szoktam az ilyen telefontesztekhez hozzászólni mert sosem tartottam magamat akkora hozzáértő szakinak a témához, de most vhogy kikívánkozott belőlem ahogy olvastam a sorokat mintha savanyú lenne a szőlő és folyamatosan minden mondatban le akarták volna huzni ezt a telefont....mintha akkora baj lenne h a Xiaomi ki tudott hozni 110-120e-ből egy ilyen telefont... :N

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#122) ollie válasza papi77 (#101) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert a Samsung korábban odaadja a tesztkészüléket.

A Xiaomi meg nem is ad, hanem általában valamelyik shop küldi el a telefonjaikat.

[ Szerkesztve ]

***

(#123) Saccco válasza dime27 (#121) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pontosan ezt éreztem én is. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#124) ollie válasza #80439296 (#119) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

lol

A Samsung többet hirdet, és ők küldenek is teszttelefont, a Xiaomi viszont nem küld. Talán ez az első ami félig-meddig hivatalos forrásból van. És ha nem tűnt fel, nagyon olcsó ez a telefon ennyiért, és azért ajánlott.

***

(#125) Sinesol


Sinesol
veterán

"jobb fogni egy fém/üveg mobilt, csak nem az üzleti szférát célozta meg a Xiaomi, és nem is az öltönyre szabta a küllemet: az F1 a fiatalok telefonja, akik a remek hardverrel és üzemidővel rengeteget játszatnak két töltés közöt"

Már nem azért de éppúgy nagyrészt fiatalok használják a konkurrens gyártók csúcsgépeit is, főleg a Galaxy-k és az Iphone-ok elég divatosak. Főleg ez a csilivili Galaxy üvegdizájn nagyon megy a tinik körében..

[ Szerkesztve ]

(#126) Viktor0610 válasza Graphics (#118) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudod, a nokiás doboz, ami időnként samsungos, az most ksziaomis. ;]

Samsung Galaxy A54

(#127) Saccco válasza Viktor0610 (#126) üzenetére


Saccco
nagyúr

is

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#128) #80439296 válasza ollie (#124) üzenetére


#80439296
törölt tag

LOL

Azok is agyondícsértek (és nem, lexarom a szőlőt, nem savanyú), viszont HA OLED (akármelyik verzió) lenne, HA nem lenne fényszivárgás, HA... HA..., akkor rögtön ez is 50-60-nal drágább lenne.
Túl sok a HA...
Csak ez a bajom. Meg a sok HA-ra a plecsni...

Persze HA ezeket nem vesszük figyelembe, megéri az árát...

(#129) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Kellene egy kicsomagoló videó legközelebb.
Hátha meglátjuk, hogy hullanak ki belőle a 20000 forintosok... :))

Samsung Galaxy A54

(#130) #40359168 válasza #80439296 (#128) üzenetére


#40359168
törölt tag

Fentebb írták, hogy a fényszivárgás nem általános, egyébként pedig hiába a sok “ha”, ennyiért ez bizony igen jó ajánlat, mondom ezt úgy, hogy engem személy szerint tökéletesen hidegen hagy. Konteózásra amúgy ott van Tiboru oldala a blogrepublikon.

(#131) tihibaby válasza #80439296 (#128) üzenetére


tihibaby
senior tag

A fényszivárgás pont egyedi eset lehet,ilyet abszolúte nem tapasztalok.
Igazából nem is értelek...
Te magad írod: ha ez,ha az benne lenne,nem is ennyi lenne az ára,akkor meg már az lenne a baj.
Van rajta sapka,nincs rajta sapka tipikus esete forog fenn? :U

[ Szerkesztve ]

(#132) #96302336


#96302336
törölt tag

Ebben a kategóriában alapnak kéne lennie a por és cseppállóság. Ez így kuka.

(#133) Viktor0610 válasza #96302336 (#132) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudom, és az AMOLED-nek, NFC-nek, infrának.
Viccesek vagytok. ;]

Samsung Galaxy A54

(#134) DeathAdder válasza #80439296 (#116) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az MA!-nál mindig fontos szempont volt az árazás. Nyilván én sem értettem egyet a múltban minden plecsnivel, ahogy PH!-n sem, de tény hogy ez egy enyhén kompromisszumos csúcshardverrel felvértezett telefon pofátlanul olcsón.

Ár/érték arányban szerintem is ez egy ajánlott készülék :) (bár nekem se kéne, de ez már az én bajom)

[ Szerkesztve ]

(#135) ates válasza ace05 (#22) üzenetére


ates
aktív tag

Majdnem egyetértek veled, DE csak Redmi-je, mert ahhoz, hogy a Note-hoz hasonlitsd különösn ajánlott minősités kellett volna. :D

(#136) grosy válasza Viktor0610 (#133) üzenetére


grosy
senior tag

Szerinted nem jön le mindenkinek a személyes sértettséged? ;)

(#137) Saccco válasza #96302336 (#132) üzenetére


Saccco
nagyúr

Melyik kategóriában?
Ez nem zászlóshajó, csak a specifikáció közelíti azt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#138) neoforce válasza #96302336 (#132) üzenetére


neoforce
aktív tag

Ezt nem nagyon értem ez por és vizállóságot? Milyen helyzetben hasznos ez csak kérdezem úszni ,fürdeni egyikkel sem lehet ! Mi az a por mennyiség ami árt ezeknek a telefonoknak, elásod a föld alá? Egy élethelyzet sem hallottam még senkitől amiért ezek létfontosságúak lennének! 3.5 fél éves a fiam a telefonjaink mindent kaptak ( kakaót ,teát vajas kenyeret,homokozót) ezek miatt sosem károsodott egyik készülék sem!

[ Szerkesztve ]

(#139) Viktor0610 válasza grosy (#136) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem foglalkozom vele, ha nem baj. :D
Ahogy a "másik oldal" sem foglalkozik azzal, hogy megpróbálja a készüléket a helyén kezelni.

Egyébként már tök régen írtam le, szóval ügyes voltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#140) NGA válasza Gempas 70 (#110) üzenetére


NGA
addikt

Azért 2018-ban előadni, hogy nem tudom mi az NFC egészen mókás.

Én pl ezzel fizetek, és a fényképezőről (Canon EOS) ennek segítségével szedem le a képeket a telefonra. Nem kell baszkurálni a wifi kapcsolgatással. Másik telóra is ezzel kapcsolódom stb. Ha van, baromi jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#141) #40359168 válasza neoforce (#138) üzenetére


#40359168
törölt tag

Volt már telefonom, amit vízbe ejtettem és szépen elfüstölt az alaplapja, persze az ilyen esetekre nem vonatkozik a garancia, jogosan. Szóval jó az, ha masszív egy kütyü és van valamiféle vízállósága. A magam részéről amúgy pont az ilyen gikszerek miatt utálok 4” fölé menni telefonnál, 4S, 5c, 5s soha nem fordult ki a kezemből, 4,7-5”-es egyebek számtalanszor (ezt nem vitaindítónak szántam).

(#142) doooo válasza Viktor0610 (#139) üzenetére


doooo
veterán

Majd amikor a rajongók is helyén kezelik, és nem ferdítenek akkorát, mint "egy enyhén kompromisszumos csúcshardverrel felvértezett telefon pofátlanul olcsón", akkor majd beszélhetünk a "másik oldalról is". ;) Egyébként ha már ennyi ellentétes vélemény és vita van a telefon létjogosultságáról, meg a helyén kezeléséről, akkor valószínűleg mégsem sikerült olyan tökéletesre a Xiaomi terve. Persze a negatív reklám is reklám, de nem hiszem, hogy hosszú távon arra törekednének.

[ Szerkesztve ]

(#143) novinyul válasza #80439296 (#119) üzenetére


novinyul
veterán

Te jó isten :U Nem semmi vagy :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#144) NGA válasza #40359168 (#141) üzenetére


NGA
addikt

1998 óta van saját mobilom. Lehet ügyesebb vagyok, de soha semmilyen telefonom nem ázott be, vagy esett vízbe.

(#145) ates


ates
aktív tag

Ha kimondva v. kimondatlanul a fiatalok a célközönség akkor az NFC kihagyása hiba volt sajnos.
Nekem egy icipicit csalódás a készülék (műa hátlap, fényszivárgás) első olvasatra.
+ 1 szavazat a MI8-ra

(#146) Viktor0610 válasza doooo (#142) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tök jó, hogy sosem az válaszol, akinek írok. :P
De jó, hogy ennyien vagytok. ;]

Én nem írtam ilyet, szóval nekem ne.

Samsung Galaxy A54

(#147) neoforce válasza #40359168 (#141) üzenetére


neoforce
aktív tag

Balesetek előfordulnak én is ejtettem már le telefont 4m magas oszlopról ,kis odafigyelés!😃 Ettöl függetlenül létfontosságúnak még mindig nem tudnám elkönyvelni.

(#148) doooo válasza Viktor0610 (#146) üzenetére


doooo
veterán

Tök jó? A fórum már csak ilyen. Privátban tárgyalj, majd akkor mindig csak az ír neked, akit kiválasztasz (bár Jómunkásemberként ezt nyilván pontosan tudod (csak akkor minek írsz ilyet?))

(#149) novinyul


novinyul
veterán

Ezt a telefont a Xiaominak el kellett helyeznie a MIX 2S ès MI8 közè, de pont emiatt van amit kihagytak, mert nem lehetett ráhúzni a zászlóshajókra az F1-t. Viszont mèg így is kapott olyan dolgokat amik viszont azokban nincsenek(nagy akkumulátor, jack csatlakozó, folyadék hűtès, fm rádió, bővíthető memória, infrás arcfelismerès, stereo hangszóró) igaz nincs NFC, OIS, QI töltès. De adott a lehetőség hogy kinek mi a fontos. De ha nem kell a nyers erő, akkor meg ott a Note 5 fele árban.
Ja ès fènyszivárgás egyedi eset lehet, de a nagyszámok törvènye miatt lehetnek hibás darabok.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#150) retroid válasza novinyul (#149) üzenetére


retroid
senior tag

Arcfelismerés nincs letiltva? Vagy most azzal mivan?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.