Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Szép, de minek veszi meg valaki?! A hangulatért? :F Gyerekként nekem is volt, de ahogy kijött a walkman, váltottam, arról meg discman-re, majd mp3 lejátszóra, végül pedig beépült ez a funkció jó minőségben a mobilba. Szóval egyszerűen nem látom az értelmét, és nehezen tudom felfogni, hogy más meg erre veri; de szépnek azért szép, ad egy hangulatot -466k-ért.

(#2) macilaci78 válasza Fred23 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezek szerint nem neked találták ki. :P

Ma is vannak a hagyományos értelemben vett lemezlovasok, akik még ilyen technikán tolják és a lemezeladások sem szűntek meg.

A másik tényező maga a hangzás. Az 320 kbit-es mp3 egyszerűen steril egy bakelithez képest. Ennek az árát pedig a műszaki színvonal mellett a kis széria is magasan tartja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) daninet válasza Fred23 (#1) üzenetére


daninet
veterán

Ez egy DJ-knek es studioknak szant valtozat, a sebessegallito potmeter kialakitasabol kovetkeztetve.
Otthoni lejatszokon egy kis tekero van amivel 2-4% sebessegelterest lehet produkalni, a studio eszkozoknel ez 8-12 korul van aminel ugye a zene mar a hangszinet is elvaltoztatja de mixeleshez tokeletes.
Erre utal az eros direkt hajtas es a hatekony rezgescsillapitas is egyebkent, elobbi szinten nem jellemzo audiofil rendszerekre, mert elofordulhat, hogy a motor hangja megjelenik a zeneben is.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4) Dilikutya válasza Fred23 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt ugye tudod, hogy a mobilod zenelejátszós képességei sehol sincsenek ehhez képest? Amúgy a vinyl él és virul, már vidéki Media Markt-ban is lehet kapni régi és új kiadványt vegyesen. Én kipróbálnám, ha nem lenne drága hobbi. Volt alkalmam ugyanazt a lemezt vinyl, CD és mp3 formában meghallgatni, a vinyl nyert. Teltebb, szebb hangzású. Persze ehhez zene is kell, Justin Bieber-nek mindegy, min hallgatod. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Solar Eclips válasza Fred23 (#1) üzenetére


Solar Eclips
tag

Ez maga a Dj lemezjátszó.

(#6) Nelman válasza macilaci78 (#2) üzenetére


Nelman
tag

Na pont ezt akartam reagálni rá :D :K :C

(#7) elefant válasza Dilikutya (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Vannak egy csomóan, akik megszállott lemezgyűjtők, még mindig. Ez nyilván nem egy tömegtermék, nem is úgy kell kezelni, mint egy MP3 lejátszót vagy telefont.

Van aki teniszezni jár, meg focizni, esetleg meccsre, vagy sztriptízbárba, másnak meg az okoz örömöt, ha felrakhat egy lemezt, ha nézegetheti a borítóját, szagolgathatja, beszélgethet a többi lemezrajongóval, rendezgetheti a gyűjteményét stb.

teljesen okés ez szerintem.

(#8) zzola


zzola
félisten

Gyönyörű!

#1

Sajnos a CD/veszteségmentes tömörítés mellett kihalófélben van a bakelit, de aki egy kicsit is konyít hozzá és nem 20 éves, azt tudja, hogy mi fán terem.
Nekem éveken át volt szerencsém az 1200 MKII-vel dolgoznom, a valaha gyártott legjobb bakelit lemezjátszókról beszélhetünk!

[ Szerkesztve ]

(#9) MZperX75 válasza Fred23 (#1) üzenetére


MZperX75
addikt

(#10) Fred23 válasza MZperX75 (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Biztosan, látom, mások is utaltak még rá! Ettől függetlenül ez nem az én világom. :N

(#11) elefant válasza zzola (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

DJ voltál??

én tök sokáig csak röhögtem rajtuk, rocker voltam meg minden, aztán 1998 környékén elmentem a Trafóba egy modern tánc előadásra, ahol DJ Bootsie csinálta a zenét két lemezjátszóval, és ott azért nagyon megtanultam tisztelni őket. Vagy legalábbis azt, aki tényleg komolyan veszi ezt az egészet.

(#12) tomcat78 válasza daninet (#3) üzenetére


tomcat78
őstag

Ha minden igaz ez +- 16%-ot tud.
Az álltalad említett hangszín változást lehet korrigálni még analóg rendszereken is,potival,másrészt a digitális rendszerek javarésze ezt kb magától tudja.
Azért DJ-k sem csak bakelitről játszanak,sokan használnak timecode rendszereket,bakelit lemezjátszóval.Ezeknél szintén szoftveresen ki van küszöbölve az álltalad említett jelenség.
Ettől függetlenül nem tudom ér e ennyit a cumó.Régen a "teka" volt a csúcs a DJ piacon,volt is ára rendesen.Volt amit sikerült is belőle használnom,mégha időlegesen is,valóban a minőséget jelentették.
Mára az egész DJ világ felhigult,boldog-boldogtalan játszik otthon,rokon kocsmájába,rádióban,garázsban...stb.
Az igazán nagy nevek közül pedig elég kevesen játszanak már bakelitről,főleg,hogy azért eléggé visszaszorult a bakelit lemezek kiadása.
Mindenesetre tetszetős darab,bár normál körülmények között ennyiből már használható szettet lehet összeszedni zenélgetéshez.Kontrollerből pedig igen combos darabot...Így nem igazán tudom ki lehet a valódi célközönsége a cuccnak.De szerintem pont kevésbé a DJ-k.A stúdió még ok lehet,bár a "minek" kategória véleményem szerint.Inkáb audiofil barátainknak készülhetett,akiknek ez belefér a keretbe,és szeretik bakelitről élvezni a zenéiket.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#13) Dilikutya válasza zzola (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Épp ellenkezőleg. Nyilván sose fogy már úgy, meg szűkebb réteget érint, de van egy stabil piaca, ami még növekedni is képes. Az azért jelent valamit, ha pl. Media Markt-ban is újra lehet kapni vidéken is. Sok zenekar hozza ki vinyl-en is a lemezeit, sőt underground körökben eddig is sok EP, kislemez jelent így meg, sok olyan anyag, ami pl. CD-n se, vagy csak jóval később. Punk, hardcore színtérre jellemző elsősorban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Disznek megteszi, hasznalni mar ugyse fogja tul sok mindenki. A pio cd/dvd/usb ketyere mar lenyomott mindent.

(#15) mefistofeles

Marha jól néz ki és a gyerekkoromat juttatja az eszembe. Én sosem voltam valami hifi, vagy bakelit őrült de van haverom aki máig oda van a lemezekért és meg tudom érteni. Egészen hihetetlen milyen szeretettel bánik a lemezeivel. Ahogy kiveszi, megtörölgeti aztán felrakja. Brutál erősítője meg hangfalai is vannak és amikor a cucca megdörren, na az nekem laikusnak is beszarás. Ő pl. szerintem ölne is egy ilyenért.......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16) dementor


dementor
senior tag

Baromi szép a készülék és nyilván kitűnő a hangja is. Én azért vitatkoznék a kétkedőkkel, hogy nem kell már ilyen. Én biztos nem felejtem el a jó minőségű bakelit hangját. Utánozhatatlan.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#17) Horbal


Horbal
őstag

1értelműen kéne - ha valaki adna 1et ajándékba.

Használnám-e az már kétséges. A CD lejátszómat (nem xart) is eladtam kb 2 éve a CDk dobozokban pihennek. Vinyl lemezeim sose voltak - valahogy a "baxódás" faktor mindig vissza tartott tőle (méret, tárolás, tisztogatás, stb.).

Amióta vannak a lossless formátumok csak azt hallgatok amikor ráérek - ami szintén ritkább manapság.

Az biztos, hogy nagyon szép berendezés, nagyon sok pénzért.

Létjogosultsága van-e - szerintem van és nem baj, hogy nem hal ki ez a technika sem egyelőre.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#18) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Szobadísznek tényleg szép, csak annak meg drága. Inkább rendesen masterelt digitális forrás kell (amikből ugye már jó pár éve a vinyleket is csinálják), és akkor megmarad a dinamika - surrogás nélkül...

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#19) tomcat78 válasza hemaka (#14) üzenetére


tomcat78
őstag

A pioneer sok esetben sajnos csak a nevéből akar élni...A cdj100-asok nagyot szóltak,forradalmiak voltak,erre építettek egy komplett brandet később.Viszont azt nem illik elfelejteni,hogy nem a pioneer találta föl a DJ technikát.Sok nagy név volt/van azóta is az iparban.Gemini,Numark,Vestax,Denon...Hogy csak néhányat említsek.Ebből talán a Denon lóg ki,mert ugye nem csak ebben a szegmensben van jelen,ugyanúgy,mint a pio.
A cuccaik sok esetben sajna túlárazottak vagy használhatatlanok és túlárazottak.
Példa:a kb 25ezres "DJ fejesük" (hdj 500,vagy valami ilyesmi,ha jól emlékszem) egy siralom...sikítva válltam meg tőle,mert roppant divatos,ellenben használhatatlan arra amire ki lett találva...
Ezzel nem azt akarom sugallni,hogy a pio szar lenne,csupán annyit teszek hozzá,hogy sok esetben egyszerüen a hype ami viszi a hátán a cuccaikat,belbecs nélkül.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#20) 5150 válasza dementor (#16) üzenetére


5150
aktív tag

Érdekes. Én éppen ugyanigy vagyok a vinyl-el :D

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#21) fanti


fanti
addikt

Fél milla ezért?

Nekem van itthon Pioneer T4P rendszerű HiFi bakelitjátszóm, anno 25 éve vettem 8k-ért, és ugyanezt tudja hangminőségben.......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#22) dabadab válasza ericssonfan2 (#18) üzenetére


dabadab
titán

Ez olyan, mint a mechanikus órák: milliós árért lehet venni egy bonyolult, törődést igénylő szerkezetet, ami már nem sokkal pontatlanabb, mint egy tök közönséges kvarcóra - de van, aki erre izgul.

DRM is theft

(#23) daninet válasza tomcat78 (#12) üzenetére


daninet
veterán

A master tempo-ra gondolsz ugye? az azert nem egy kedvelt gomb, aki teheti nem hasznalja. Fura lesz tole a zene es rontja a hangminoseget. Illetve elegge kidobja ha mellemegy az utem. Lemezlejatszon nem szokott lenni csak digitalis formakhoz van, szamitasi teljesitmeny kell hozza ami ugye ezekben az eszkozokben nem all rendelkezesre.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#24) gianni85 válasza elefant (#11) üzenetére


gianni85
veterán

Zenei ízlésen lehet vitatkozni, de aki jól csinálja az semmivel se lenézendőbb egy akusztikus hangszeres zenésznél. Anno csak kerestem az állam amikor Andy C-t volt alkalmam élőben hallani, ahogy 3 deck-en tolta.

(#25) henrik1 válasza fanti (#21) üzenetére


henrik1
tag

az én Wartburgom pedig úgy gyorsul, mint egy Dodge Viper.

#24: Andy C utánozhatatlan. :-)

[ Szerkesztve ]

(#26) dementor válasza 5150 (#20) üzenetére


dementor
senior tag

Lehet, hogy vannak egy páran itt akik még sosem hallottak igazán jó minőségben bakelitet. És a mai árak mellett lehet, hogy már nem is fognak. Sajnos a lemezjátszó árak engem is visszatartanak attól, hogy újra pörgessem a régi korongokat.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#27) Lacok válasza fanti (#21) üzenetére


Lacok
őstag

Szerintem ezt gondold újra.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#28) elefant válasza gianni85 (#24) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Pont mostanában láttam valami régi DMC felvételt, ahol egy orosz gyerek két orsós magnóval nyomta. Na az se volt gyenge.

(#29) flashpointer


flashpointer
őstag

Csodakavicsot nem adnak melle?
Amugy viccesen hangzik a tomegnoveles es az aluminium egy mondatban.

(#30) #16939776


#16939776
törölt tag

Ne legyen semmiben sem rosszabb, mint a 1200-as volt :)

(#31) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon korrekt, az ára sem szállt el nagyon :)

Ennyiért baba.

Zenéltem bakelitről, a mai sync-gombos generáció azt sem tudja mi van terem a BPM...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) MZperX75 válasza fanti (#21) üzenetére


MZperX75
addikt

:U Aha ugyan azt ,persze.

(#33) tomcat78 válasza daninet (#23) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem,a master tempo kicsit más...Legalábbis amennyire tudom.Bár lehet cég,ahol így hívják,de sztem az nem erre való.Az is a modern kor vívmánya.
Timecode rendszernél mindegy hogy milyen lejátszóról kapja a jelet.Igaz,ott is szoftveres a dolog.
Az viszont igaz,hogy ilyesmi hagyományos értelemben nincs bakeliteken.Ott marad a kézimunka :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#34) MZperX75 válasza Graphics (#31) üzenetére


MZperX75
addikt

MK2-esek használtan 20-22 éve is 150 ezerért mentek,és akkor kerestem 30ezret. ;)

(#35) Runner_fxr válasza Fred23 (#1) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én örülök neki, hogy még ma is van aki ilyenen tolja. Hányingerem van a modern DJ technikától, mert amióta elterjedtek, azóta a DJ szó, kb egy szitokszó lett. Régen egy nagy tiszteletnek örvendő szakma volt, ma meg egy celeb sz@rság lett az egészből. Köszönhető az olyan eszközöknek, ahol csak elég megnyomni egy playt, meg a végén egy stop-ot.
És a hangzása a bakelitnek egész más. A mai napig semmi nem tudja überelni. Nem tudom jártál e régebben elektronikus zenei bulikba, ahol még kizárólag bakelitről játszottak? Egészen máshogy szólt mint manapság.

(#36) Gainka


Gainka
őstag

Nem èrtem miről beszèlnek itt egyesek, ez nem Pistikenek keszult, djnek gyujtoknek stb. Elèg csak megnèzni mennyibe kerül egy studio hangfal pàr, vagy egy cd lejatszo vagy egy keverő pult. Marmint amiket a bulik partikon hasznàlnak vagy èpp a studioba.

(#37) twollah1976


twollah1976
őstag

Micsoda veszekedes kerekedett ebbol a lemezjatszobol.

Nekem tetszik, csak nem vennem meg, mert nincs mit hallgatnom rajta.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#38) Fred23 válasza Runner_fxr (#35) üzenetére


Fred23
nagyúr

Régen, mikor a bulizós korszakomat éltem, nem figyeltem a DJ-ket, mit használnak, valahogy nem ők kötöttek le tánc közben! :D Otthon viszont gyerekként ha szépen is szólt a lemez, gyakran sercegett mellette, illetve 50-60 lejátszást követően általában már ugrott is valahol a tű. Jó volt nézni, ahogy forog a nagy, fekete lemez, szépen is szólt, szóval kellemes emlékeket idéz fel, de én inkább az vagyok, aki szeret haladni a korral!

(#39) Kisgépkezelő válasza fanti (#21) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mondjuk akkoriban 8k az majd egy havi átlagfizetés volt.

(#40) mekker válasza tomcat78 (#12) üzenetére


mekker
őstag

"Az igazán nagy nevek közül pedig elég kevesen játszanak már bakelitről,főleg,hogy azért eléggé visszaszorult a bakelit lemezek kiadása."

Szoktam néha interjúkat nézni, és többen is arra panaszkodnak, hogy nagy átlagban eléggé lelakott a klubok lemezes szettje, így még az elhivatott vinylisták is kétszer meggondolnak egy ilyen produkciót. Tehát még ha fán is teremnének a friss lemezek, akkor sem egyszerű a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#41) tomcat78 válasza mekker (#40) üzenetére


tomcat78
őstag

Bizonyos fokig ez az "előadóknak" köszönhető.A javarészük gyorsan akar sztár lenni a digitális világban.Digitális eszközökkel,digitális formátumban...Kevés és hiányos tudással.Így a kluboknak sem igazán érdeke a hagyományos technikák fent/megtartása.Azért sokakat láttam,hallottam bakelitről zenélni,volt egy hangulata,ma már ez kevésbé erről szól.A "dj"-k slágereket játszanak,nincs stílusuk,ritkán értenek a keveréshez,maguktól sztem sokan még ütemet sem találnának.A lényeg csak az,hogy az adott helynek forgalmat generáljanak.A klub tulajnak meg csak jó,hogy nem kell vagyonokat kicsengetni valódi fellépők egy-egy órás(minőségi) szettjeiért.Erre van igénye a mai közönségnek....Belemehetnénk az úgynevezett klub-kúltúrába,amit az hoz magával a mai tizenéveseknél.Még egyszer sem hallottam,hogy voltunk pl egy Budain,mekkora királyság volt...Azt viszont igen,hogy piáltunk,b@sztunk a retyón,nyócat eccccerre,meg jószétkűdtük magunkat.A zene egyre inkább csak körités vagy ürügy ehez,és sokszor tök mindegy ki,mi szól.
Aki valódi fellépőket,minőségi zenéket akar,az fesztiválokra jár igényeinek megfelelően.
Ezzel nem azt mondom,hogy valami köze is legyen a témához,hogy a fejlődés rossz,-nekem is van itthon egy elég alap kontrollerem,barátoknak,vagy csak úgy magamnak szórakozni épp elég-hanem azt,hogy ilyen viszonyok mellett tényleg max otthonra a megszállottaknak van értelme beruházni ebbe a cuccba.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#42) -Ben- válasza Fred23 (#1) üzenetére


-Ben-
veterán

Kiskoromban tönkre vágtam egyet teljesen. A nosztalgia kedvéért nem lenne rossz egy ilyen... :D Persze nem tenném tönkre. :U

(#43) cacasz02


cacasz02
aktív tag

Sírok amikor a bakelit szóba kerül, mert mindig jönnek a "minekez" vs. "merezkellaranykábellel" pedig csak mert jó feltenni néha egy lemezt és meghalgatni nem pedig csak benyomni valamit a hátérzajnak. Sírok mert nincs helyem a lemezjátszómnak és a sufniban senyved egy halom fóliába tekerve.

(#44) section9 válasza tomcat78 (#41) üzenetére


section9
őstag

Azért mielőtt kikiáltanánk a digitális technológiákat az ördög játékszerének, azért azt megemlíteném, hogy a zenék 99.5%-a digitálisan készül, sokszor kimondottan amatőr körülmények között, szóval ezt azért kár túl romanticizálni.

(#45) tomcat78 válasza section9 (#44) üzenetére


tomcat78
őstag

Írtam is,hogy a fejlődés nem rossz dolog.Mint írtam volt én is használok kontrollert.Egyszerübb egy Cubase,Ableton vagy bármi hasonló,mint egy stúdiót összerakni.A különböző midi képes eszközök is elérhető áron vannak.Nem erről szólt amit írtam!

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#46) moleculez


moleculez
veterán

Anno mikor DJ-ztünk, csak álmodni mertünk egy 1200esről, jó volt a Numark is...
Ez még eléggé overkill, bár nem egy DJ-t ismerek, aki szinte biztos, hogy lecsap rá.
Drága? Nem, kb mint a millás objektív, vagy váz, egy olyan fotósnak akinek már arra van szüksége, nem drága. Ha lenne klubbom, biztos beszereznék hármat is. Szerencsésebb történelmű országokban, pár hónap spórolás, és egy tehetséges kezdő is megveheti a kisszobába.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#47) Graphics válasza moleculez (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bakelit fronton Reloop meg Numark. Ezek voltak az elérhető klónok, némelyik nem is direktes volt...

Cd vonalon meg
Axis 2-4-9 :D mennyit kinlodtam azokkal.. Jog-juk rettenet volt.

Aztán jött a Pio 600-800-1000

Most beértem egy DDJ-RB-vel, hobbi szinten elég.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) section9 válasza tomcat78 (#45) üzenetére


section9
őstag

Akkor félreértettelek, bocsi. :R

(#49) tomcat78 válasza Graphics (#47) üzenetére


tomcat78
őstag

Mondjuk annak a jogja sem épp egetverő ;] Legalábbis kipróbáltam,de nekem nem jött be,gyakorlatilag szinte semmivel nem jobb,mint bármelyik konkurens hasonló és valamivel olcsóbb cucca.Bár az árát indokolja,hogy ha jól tudom a rekordbox alapból jár hozzá.
Amúgy jópofa cucc :C

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#50) Runner_fxr válasza tomcat78 (#41) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hasonlóan gondolom én is. Sajnos már nincs igény a minőségi zenére. Mondjuk a 90-es években sem kellett félteni a bulizókat, akkor is odavágtak a nózinak rendesen. :) Meg kapkodták az MDMA tablettákat kettesével (bár hozzáteszem ma már a drog is sz@rabb, veszélyesebb a dizájner korszak óta), de azért a jó zene akkor is szerves része volt a bulinak. Fontos volt, hogy a DJ értsen a munkájához, akkor ez vonzotta a klubokba a fiatalokat. Manapság meg az megy amit mondtál, elég ha üvölt az aktuális rádiós sláger aztán kész. Klubtulaj szempontjából meg a profit a lényeg, ha erre van igény, erre mennek be a mai fiatalok, akkor minek hívjon tapasztalt lemezlovászokat? Inkább elhív egy pumpaszájú, celeb kurv@t, aztán a sok kis ecsethajú csápol arra, hogy elindít egy mp3 lejátszót, a buli végén meg leállítja. És az összes zene ugyan olyan, semmi egyéniség sehol.

Hol van már ez az időszak: [link]

(#38) Fred23: Azért más egy otthoni bakelit lemezjátszó, meg egész más egy ilyen. Nyilván nem mindenki egyforma, de nekem számított akkoriban, hogy milyen bulira megyek, kik a fellépők. Zsigerből utáltam a gagyi rádiós slágereket. És úgy vettem észre minden ismerősömnek számított akikkel bulizni mentünk akkoriban, és ezek nem kis társaságok voltak (25-30 fő).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.