Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qru


Qru
MODERÁTOR

Végre egész szép grafikonokat sikerült gyártanom... :C

#nincsbennetarcsi

(#2) Dr. Romano válasza Qru (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jah... alap Office 2000-res grafok ;] (csak viccelek :D ) Jó kis írás! :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) Qru válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

Nekem már ez is nagy szó, nézd meg a korábbi tesztjeimben milyen csálék... :D

#nincsbennetarcsi

(#4) v.tom


v.tom
őstag

Jó teszt! Hasznos információkat lehet belőle leszűrni. :K

(#5) old gray


old gray
addikt

UT3-al még érdemes lett volna tesztelni egyet mint physx-et támogató játék. Amúgy ez az egész physx-dolog már nem temetendő? Van vajon jövője? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#6) littlelion21


littlelion21
addikt

Max. a hozzám hasonlóaknak érné meg társkártyába fektetni...

(#7) Qru válasza old gray (#5) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy elnézem nem nagyon, legalábbis játékos vonalon biztos nem.

#nincsbennetarcsi

(#8) Furky


Furky
őstag

És vajon mennyi teljesítménytöbblet születik, ha GTX260 mellé egy viszonylag olcsón megszerezhető 8600GT-t teszünk külön a fizikai számításokra? Tehát aki mondjuk bővíteni szeretne, és nem akarja eladni a régi, akkori középkategóriás kártyáját(8600GT), az hasznosan tudja felhasználni még, vagy annyira elenyésző a többlet, hogy nem érdemes? :) Ez lehet a következő teszted témája, és a 3 írást összegezhetnéd, összekapcsolhatnád valahogy. ;) Vaaaaaagy mekkora a különbség, ha GTX260+8600GT verseng a GTX260+8800GTS-sel. A második kártya mindig csak a fizikai számításokat végzi. Ez esetben vajon van előnye a GTX260+8800GTS párosnak? El lehet ilyen kombinációkkal szórakozni, érdekességnek jó, de vajon hasznos összehasonlítani az utolsó ötletemben szereplő módon a kártyákat? :U

(#9) Navaze


Navaze
tag

Ismét egy tényekre rávilágítós hasznos teszt, kösz. Ha ez így megy tovább fanatikus olvasód leszek. :R

A physx-nek van jövője, ezt bizonyítja az a tény is hogy konzoloknál is kezd be jönni.
Most hogy nekem már nem g200-am van tudom milyen nélküle. :F

(............(o)...............(o)..............)

(#10) TheDragon007 válasza Furky (#8) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Hát igen, érdekes lenne vajon egy jó öreg 8800ultra mellé egy modern g200as kari?

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#11) Johni5


Johni5
őstag

Most egy kicsit padlón vagyok.
CF lapba két NV?
Hogy műxik ez pontosan?
Nem vagyok hülye,csak bután nézek:)Ha valamit nem ismerek,akkor kérdezek.

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó kis teszt, lényegre törő, érthető. :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#13) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

GTX260 216 unified shader egysége van. Jóhogy gyorsabb a 128+32-os 8800GTS+8600GT-nél. :F Ebben mi a meglepő?

(#14) Sanyix válasza Navaze (#9) üzenetére


Sanyix
őstag

max pár végső próbálkozás. Bejött az opencl, bejön a compute shader, physix 100% bukta lesz.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#15) zolynet


zolynet
addikt

Szép, jó, hasznos teszt, gratula! :C :R

Life is too short to stay stock!

(#16) joi29 válasza zolynet (#15) üzenetére


joi29
őstag

-Csatlakozom Qru szakértője a témának. :C

(#17) Navaze válasza Sanyix (#14) üzenetére


Navaze
tag

Lehetséges mondjuk tényleg amíg 60k-s Ageia Physx – kártyák kezelték a fizikát addig a csapból is az fojt. Most hogy, rongyos +10k-ért dobsz a gépedbe egy 8600-t, erre a célra
lapítás van ezerrel. :)
De szerintem csak idő kell a dolognak a mostanság megjelenő játékok 70-80%-a támogatja a Physx- et, és egyre többször kerül feltüntetésre az ati havoc is. Erre rájön az hogy a konzol játékokban is alkalmazzák akkor már csak lesz belőle valami. :U

(............(o)...............(o)..............)

(#18) Taranti


Taranti
senior tag

Ez vajon támogatja az ati vga-kat is? Csak azért kérdezem, mert egy játékom nem volt hajlandó települni, csak PhysX-el együtt...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#19) Qru válasza Taranti (#18) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, csak Geforce kártyákon fut. Némelyik játék magától felpakolja a PhysX drivert függetlenül, hogy milyen vga-d van.

zolynet + joi29 + Navaze + D1Rect: :R

Jól esik a pozitív visszacsatolás, ilyenkor látom, hogy van értelme ezeket megcsinálni. :)

TheDragon007: Attól függ, milyen a lapod. Nálam pl nem, mert ugye a másik PCI-E slotom elektromosan 8x és csak PCI-E 1.1-es, tehát már kb egy 9600GT-t is visszafogna. Ugye a slot lenne a szűk keresztmetszet.

Hakuoro: Nem lehet így összeadni őket igazság szerint. Adott esetben gyorsabb lehet a 128+32 SP-s felállás, nézd meg Warmongert eredményeket. Néztem tesztet 3,6GHz-es procival a különbség tovább nőtt 1280x1024-ben a G92+G84 javára ahogy egyre távolabb kerültem a proci limittől. Ráadásul a második vga a déli hidat használja ami által tehermentesítődik az északi.

#nincsbennetarcsi

(#20) mmdms válasza Johni5 (#11) üzenetére


mmdms
addikt

Az hogy lap CF-et támogat, az nem jelenti azt, hogy 2 nvidia nem megy benne külön-külön. Csak akkor nem lenne jó, ha sli hidat is használna, de a fizikához nem kell a két kártyát összekötni.

Szerk: Jah és majdnem elfelejtettem, tetszett az írás! Szeretem a tesztjeidet, mert általában ugyanazok a kártyák között szoktam hezitálni mint te. Eddig segítettél jól dönteni. :D

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.