Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Kicsit a DELL U szériájára hajaz megjelenésben, de nem tudom, hogy miért választanám a Philips cuccát, ha nem sokkal olcsóbb.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#2) Kansas válasza Neurotoxin (#1) üzenetére


Kansas
addikt

Csak éppen sokkal olcsóbb... a Dell U-széria 80-90e környékén kezdődik amennyire látom. Az +50% alsó hangon. Ebben az árkategóriában S meg P szériának a tagjai vannak.
Szerintem ez egy korrekt monitor, nem szar, de nem is állejtős, korrekt áron.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#3) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

pont nemsokára szeretnék venni egy monitort, ami:
1. IPS
2. pivot módos

és kb ennyi számít, mert másodlagos monitornak fogom használni. használtan is szóba jöhetne, viszont ami normálisabb minőségű, az is ilyen 30-40 ezer forintnál kezdődik, és garancia nélküli.

szóval, ha veszek is monitort, fixen ilyet fogok, mert jónak tűnik.

ugyanitt, offtopicba: van más, IPS monitor, ami pivot módba is használható, vagy csak én vagyok lemaraadva, és az utóbbi 4 hónapban ez az egyedüli monitor, ami viszonylag még elérhető áron is van? :D

(#4) Solten


Solten
addikt

Tetszetos az ara, az extrak meg a csatlakozok miatt.

Saor Alba

(#5) thomeef


thomeef
őstag

Hát ez hogy sikerült, philips és még drága is? A Dell P2419H sem számít egy olcsó monitornak, de még az is 10k-val olcsóbb. 1000x inkább azt venném, még ha talán színekben ez egy hangyányit jobb is. Grafikai munkára így is úgy is komolyabb monitor fog kelleni. Mindegy hát gondolom kellett egy ilyen is :) .

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#6) dabadab válasza Neurotoxin (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ez inkább a P sorozathoz hasonlít, kb. egy árban is vannak, viszont a Philips mellett szól a szerény Freesync meg a (nyilván elég vacak) hangszórók.

DRM is theft

(#7) dabadab válasza tomiivagyok (#3) üzenetére


dabadab
titán

van más, IPS monitor, ami pivot módba is használható

Persze, hogy van, pl. a Dell P és U sorozat összes tagja ilyen, meg szerintem kb. az összes olyan monitor pivotozható, aminek rendes lába van (értsd: lehet magasságot is állítani rajta).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8) mad823 válasza dabadab (#6) üzenetére


mad823
őstag

Meg azért szerintem a power sensor/light sensor is jó cucc, főleg irodai jellegű felhasználásra.

(#9) zzola válasza thomeef (#5) üzenetére


zzola
félisten

Dell 60 Hz-es, ez meg 75.

(#10) Kansas válasza zzola (#9) üzenetére


Kansas
addikt

A Dell az tudtommal AdaptiveSync-et se támogat... nem mintha egy afféle irodai monitornak az olyan nagy hasznára lenne...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) Filtro


Filtro
csendes tag

Teljesen patent ez ennyiért.
Irodai környezetbe ma már egyre inkább indokolt az USB hub, mert a mai laptopokon jó, ha 1 db rendes USB port van... Usb 3 portok használhatatlanok.

Horror áron van a dokkoló, max a telefonod töltöd róla.
Logitech Unifying reciever pl nem is létezik usb3 formátumban

(#12) Kansas válasza Filtro (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Te az USB-C portot hívod USB3-nak? Csak mert USB 3(3.1, 3.2 - agyalágyult a verzió-átnevezősdijük) szabvánnyal létezik USB-A port is(tipikusan kék vagy piros színnel jelölve), ami teljesen visszafelé kompatibilis az USB 1.1 és USB2 A-portokkal, így a Logitech Unifying receiverrel is.
Ne keverjük az USB verziókat(1.1, 2, 3, 3.1 stb.) az USB port csatlakozó-formátumokkal(A, B, C, mini, micro, stb.)

Ezen a Philips monitoron USB 3.2-es portok vannak, egy upstream B-port a számítógéppel összekötéshez, és 4db USB-A port a csatlakoztatni kívánt eszközöknek, közte egy sárga gyorstöltő. Ahogy egyébként a cikk első oldalán írják is...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#13) dabadab válasza Filtro (#11) üzenetére


dabadab
titán

Igazából ha az ember laptophoz veszi, akkor sokkal inkább olyan monitor kell, ami USB-C dokkolóként működik, mint pl. a Dell U2422HE: beledugod a monitorba a billentyűt, az egeret, az ethernetet meg a kettőhuszat és rákötöd a laptopra egy szál USB-C kábellel: azon az egy kábelen a gép megkapja a tápot, az USB-s cuccokat, az ethernetet (igazából azt is USB-s hálókártyaként) és ott adja ki a videójelet is.

DRM is theft

(#14) Kansas válasza dabadab (#13) üzenetére


Kansas
addikt

És ki akadályoz meg abban, hogy az USB-B portba dugott kábel túloldalán egy USB-C portot dugj a laptopodba? Bár azt nem tudom, tud-e rajta Ethernet meg videó jelet fogadni... nem kell-e esetleg hozzá a laptop oldalán Thunderbolt vezérlő is(ami ugye AMD-s laptopokban nincs még)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) dabadab válasza Kansas (#14) üzenetére


dabadab
titán

És ki akadályoz meg abban, hogy az USB-B portba dugott kábel túloldalán egy USB-C portot dugj a laptopodba?

Semmi, viszont az csak egy sima USB hub lesz, a laptop tápellátását meg a videókimenetét még meg kell oldanod valahogy - és lehet, hogy elfogynak a portok.

nem kell-e esetleg hozzá a laptop oldalán Thunderbolt vezérlő is(ami ugye AMD-s laptopokban nincs még)

Nem kell (ezt a posztot egy ryzenes laptopról írom, ami az USB-C porton van rádugva a monitorra).

DRM is theft

(#16) Kansas válasza dabadab (#15) üzenetére


Kansas
addikt

OK, tudom, nekem a Lenovo T470-es céges notim meg a privát Legion Y540-em ma már anakronisztikus, de mindkettőnek van tápcsatlakozója és HDMI kimenete is(sőt, RJ45 is), egyik se szorul rá az USB-C-re ezen funkciókra.
Én egyébként nem vagyok nagy híve annak, hogy a laptop gyártók 1-2 USB-C csatival elintézettnek tekintik az I/O portokat, ehhez még túl sok USB-C-t nem támogató eszköz van a piacon, a port replikátorok/dokkolók meg olyan árban vannak, hogy már egyikből se kaptam cégeset a mostani laposom mellé, pedig régebben alap volt...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) Filtro válasza Kansas (#12) üzenetére


Filtro
csendes tag

Jogos, elírtam. Type C-re gondoltam.

(#18) Yany


Yany
addikt

Nem látom a létjogosultságát a kiváló 245E1S mellett. Az a kijelző gyakorlatilag mindenben jobb, csak ugye aki pivot miatt venne, talán egyedül azoknak az nem opció.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19) mad823 válasza Yany (#18) üzenetére


mad823
őstag

USB portok, light sensor? Kinek a pap, kinek a papné.

(#20) Neurotoxin válasza dabadab (#6) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Teljesen igaz, inkább P sorozat a belbecs, a külső a vékony káva miatt U-ra emlékeztet.

Kansas #2: Ha már kb 20e Ft a különbség, inkább a Dell-t venném, ha nem is a drágább U, de a P szériát a Dell hozzápakolt elektronikája miatt. Nekem itthon egy kalibrált U2414H teljesít szolgálatot lassan több, mint 6 éve (Jesus!). Ezen dolgozok, játszok (Xbox One S) és filmet is nézek. Költözés miatt veszek majd mellé a közeljövőben egy TV-t, de még mindig nem nyugdíjazom.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#21) Kansas válasza Neurotoxin (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Nálam nagyon sokáig egy Dell 2408WFP teljesített szolgálatot mindenes monitorként(soundbar-ral), de annak sajnos megpusztult a vezérlője, utána egy jó ideig EIZO-k követték egymást(S2100, 2233W), de ezek mind használtan kerültek hozzám, mert újonnan nem számomra megfizethető árkategória. A mostani 2 monitorom pár év eltéréssel vettem ugyan, de mindketten úgy 90e-t kóstáltak erős magyar forintban, annyiért úgy Dell minr EIZO esetében erős kompromisszumok kötendőek...
Philips monitorom speciel még nem volt soha, nem tudom, nem szolgálna-e ki ugyanolyan minőségben és időtartamban...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#22) Neurotoxin válasza Kansas (#21) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Szegeden az egyetemen használtam utoljára egy EIZO 2433W-t, egy konfokális mikroszkóp feldolgozó egységéhez kapcsolva. Akkor ~2010 környékén nekünk az egy atomvillanással ért fel. Dellből elég sokat néztem, elég sokáig, mindegyikkel volt valami kompromisszum, de sosem volt velük semmi garanciális probléma. Nem úgy , mint a Samsungokkal, 2-3 év után elkezdett valami dögledezni bennük. Egyetlen egyben sem a panel ment tönkre, nem úgy mint az elektronika...A Philips-től is ezért félnék, manapság már ők is "3 évre" terveznek.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#23) Novver válasza Neurotoxin (#1) üzenetére


Novver
senior tag

Nekem is teljesen Dell vibe volt.

Life is a game... The game is my life!

(#24) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Elnézést a "kirohanásért", de ne használjatok ilyen kicsi monitort napi sok sok órában...

A szem arra lett kitalálva, hogy közelre, távolra fókuszáljon, és ide-oda járjon, pásztázzon. Ha ilyen kicsi monitort közelről nézel, azért rossz, ha meg messziről, akkor az a rossz (nem mozog ide-oda a szem).
Egy nagy monitort viszonylag messziről ha nézel, akkor legalább jobbra balra mozgatod a szemed, az is jó ha mögötte ablak van, ahova rendszeresen ki tudsz nézni, így a fókuszálást is változtatod.

(#25) Kansas válasza Yoshida (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Elnézést a "kirohanásért", de a büdös nagy lóf@szt!
1. a szem nem "kitalálva lett", az evolúció nem úgy működik
2. a szem "célja"(inkább haszna) a fejünkön kívüli világ észlelése a látható fény tartományába eső hullámhosszú elektromágneses hullámok által
3. a 24" az messze nem "kicsi", nagyon sznobnak kell lenni egy ilyen kijelentéshez, nagyon sokan használnak 19-22" monitorokat FHD-ben is, a rengeteg laptoposról nem is beszélve
4. az, hogy mennyit mozog a szemed, baromira nem monitor méret függvénye, hanem hogy egyrészt mekkora(hány foknyi) szöget takar ki a látóteredből a monitor, másrészt hogy hányszor nézel mellé(vakon gépelni nem tudók előnyben :) ). Egy nagy monitort messziről nézve pont annyira nem mozog a szemed, mint egy kisebbet közelről nézve. Annak hogy van-e mögötte ablak vagy bármi más, megint semmi köze a monitor méretéhez.
5. a monitorbámulás legnagyobb problémája, hogy sokáig azonos távolságra fókuszálva valamiért kevesebbet pislogunk, és így a szemünk hajlamos kiszáradni(van még több kisebb is, persze, pl. kék fény problémaköre)

Szóval hátrébb az agarakkal...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#26) sb válasza Kansas (#25) üzenetére


sb
veterán

Nem mondom, hogy igaza van, mert szvsz nem sokat segít a fókuszváltáson a nagy monitor sem. De a fókusztávolságon biztosan hiszen távolabb fodog nézni jó eséllyel mint a kicsit.
De ettől még amit írsz annak egy jó része is hülyeség. Másik monitoros topicban is sikerült már vitáznunk hasonlókról, szerintem, hogy a szemnek (vagy épp a szervezetnek a szemen túl) mi a jó: távolság, távolságváltás, kék fény (talán erről vitáztunk anno) annak érdemes lenne utánaolvasnod.
Én sem vagyok orvos, de pár orvosi cikk ill. azok által végzett konkrétabb, akár klinikai kísérletek alapján van ami nem úgy működik mint ahogy te sejted/leírod.

ON: A monitor szerintem korrekt. Nagyon kevés ami minden feature-t egyben ad és ott megszalad a ceruza mindig. Így lesz a sima FHD 35k-s monitorból 60k-s "ez is csak" FHD.
De után hosszú lesz a lista mit adtak még hozzá...

(#27) Kansas válasza sb (#26) üzenetére


Kansas
addikt

"Én sem vagyok orvos, de pár orvosi cikk ill. azok által végzett konkrétabb, akár klinikai kísérletek alapján van ami nem úgy működik mint ahogy te sejted/leírod."

Miért, szerinted én honnan veszem, amit írok, a hátsómból, vagy saját kutatás?
Dehogy, a monitor-ergonómia kapcsán publikált kutatási eredményekből...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#28) Yoshida válasza Kansas (#25) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Olvasd el légyszi még egyszer

(#29) Kansas válasza Yoshida (#28) üzenetére


Kansas
addikt

Elolvastam. Többször.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) sb válasza Kansas (#27) üzenetére


sb
veterán

Akkor kicsit konkrétabban:
1. A kék fény hatásáról biztos nem olvastál (eleget) mert anno ezen vitatkoztunk és ott voltak tényezők amikről nem tudtál/dontcare volt számodra. (Már nem emlékszem, talán a hullámhossz hatása ill. a maradandó hatások kérdése...)
2. A fenti hsz-edből ami szintén ilyen:
a monitorbámulás legnagyobb problémája, hogy sokáig azonos távolságra fókuszálva valamiért kevesebbet pislogunk, és így a szemünk hajlamos kiszáradni

A távolság fő gondként bőven nem erről szól. A fix és a közeli (nem fix) fókusz konkrétan ami rontja a szemet és pl. rövidlátást okoz. Könyv, de még úgy általában egy szobán belüli távolság is. Jóval messzebbre is kéne fókuszálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.