Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sajnos a tagolásom nem jegyezte meg így elég ömlesztett az írás.
Nos észrevettem,hogy ezt az írást is "Nos"-al kezdtem :D

(#2) Juniper


Juniper
tag

Rendif végzettséggel bolti eladó.

Muhaha.

(#3) DJ.Gróf válasza Juniper (#2) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Mindenüt informatikusok vannak! :D Itt bent is van vagy négy ember akinek info végzettsége van.

(#4) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az ebből az írásodból nem derült ki, a másikat pedig nem olvastam, hogy ez a rendszerinformatikus most középfokú végzettség vagy főiskola?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) DJ.Gróf válasza philoxenia (#4) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Sajnos középfokú.

(#6) philoxenia válasza DJ.Gróf (#5) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az unokaöcsém is hasonló cipőben járt, Ő is informatikus képzésben vett részt, de valójában informatikusokat komoly cég csak főiskolai végzettséggel és nyelvtudással keres.
Ő járt egy tanfolyamra szerencsére ötödév alatt /CNC/ és most abban a szakmában dolgozik.
Viszont, ha komolyan érdekel az informatika még járhatsz főiskolára :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) DJ.Gróf válasza philoxenia (#6) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Nem igazán erőltetném a fősülit. Érdekel az info,sajnos nagyon lusta vagyok. Most megpróbálok nyelvvizsgát,és aprób vizsgákat tenni. Pl cisco. Vagy szerinted ha nincs fősulis végzettség akkor nem is érdemes ezeket megszerezni?
Látod el tudtam volna helyezekedni,csak a nyelv miatt nem. De most van munkám így tudok tervezni.

(#8) philoxenia válasza DJ.Gróf (#7) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az unokaöcsém elkezdte a fősulit. Persze azt nem mondom, hogy kötelező.
A nyelvismeret viszont igen. Arra gondolj, a munkaerőpiacon hol tudsz elhelyezkedni, mielőtt bármilyen tanfolyamot elkezdesz. Persze bármit csak úgy érdemes elkezdeni, ha be is fogod fejezni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) DJ.Gróf válasza philoxenia (#8) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Sok infóst nem keresnek az tény. A szakmunkásokat jobban keresik. De amúgy sehol nem kérték eddig a bizimet,értettségimet. Dolgozz azt kész ennyi. Szóval ennyit ért a tanulás. Szomorú. Főleg a sok protekcióval papír nélkül dolgozó embernek szól ez.

(#10) philoxenia válasza DJ.Gróf (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annak idején, kimondva is régen, 83'-ban amikor végeztem mint távközléstechnikai műszerész -vezetékes- kies kis városkánk telefonközpontjában nem tudtam elhelyezkedni, mert minden állás be volt töltve már.
Mivel az a suli ahol végeztem mindössze két éve indult, nem a szakmabeliek voltak sokan...
Senkinek sem volt szakirányú végzettsége, de ők már ott dolgoztak :((
Szóval nem újkeletű dolog ez. Azóta sem dolgoztam a szakmámban.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Én is nézegettem álláshirdetéseket (még csak úgymond poénból, most kezdtem el a fősulit), ami tényleg infós állás, ott szinte mindenhol felsőfokú végzettség+nyelvtudás.

Amit megérne csinálnod tanfolyamot CISCO mellett, azok a hivatalos Microsoft tanfolyamok. Hátrányuk, h iszonyat drágák (hacsak nincs ismerős, aki be tud juttatni) és a vizsga angol, illetve a könyv is angol. Viszont egy MCSA, MCSE-vel már lehet kezdeni valamit fősuli nélkül is. Ahogy hallottam egy komoly cégnél, ahol tudják h mi az h MCSE, ott az többet ér, mint valami gyenge suli diplomája.
M$ tanfolyamokról infó: http://tisza.szamalk.hu/

Sok szerencsét a munkádhoz és mielőbbi továbblépést! :)

CsodaPOK

(#12) Neck


Neck
veterán

Bocsi, de nem bírom ki.

Hasta La Vista...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#13) Kantorpe


Kantorpe
tag

SOS UPS jo ceg.

Ismerem a cipodet, jartam benne par eve enis :DDD

A diploma meg tulertekelt, nehany spec vegzettseggel, + szakmai tapasztalattal jobb vagy.
Ahol meg a papirt nezik csak, oda nemerdemes menni.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#14) Tomics


Tomics
addikt

Grat, hogy találtál munkát, ahol jól is érzed magad. Ilyen tapasztalatokat olvasgatva felmerül bennem a kérdés, hogy van-e értelme ennyi pénzt beleölni a továbbtanulásba :F Jövőre szeretnék menni egyetemre, de már nem akkora a lelkesedés, mint régen volt. Gimis érettségivel pedig kitörölhetem... Külföldön biztosan jobb a helyzet, de ott élni számomra idegen lenne.

PH! addikt since 2004

(#15) kraftxld válasza CsodaPOK (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tanfolyás nélkül is meg lehet csinálni a Cisco és az MS cuccokat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16) DJ.Gróf válasza Neck (#12) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Köszi! Nem tudtam,hogy kell írni! Terminator powa!

Kantorpe[B]
[/B] csak nem dolgoztál te is az Sos ups-nél?

(#17) DJ.Gróf válasza Tomics (#14) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Igen én ezért sem tanultam tovább,a pénz. Bár ha nagyon akartam volna szülők támogatnak,de nagyon dárga a fősulis élet is. De nem is akartam már tanulni. Azért ha megteheted akkor irány az egyetem,ki tudja mi adódik még. Külföldön gondolkodom én is. Elöbb nyelvet kell tanulnom. De tényleg messze van. Viszont itt összespórólni egy kis panellakásra is,hát nem 2 év! Lassan költözök majd albiba,dobom ki az ablakon a pénzt,de közbe rakok félre majd kecóra.

(#18) DJ.Gróf válasza kraftxld (#15) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Ezt,hogy érted? Semmi gyakorlat? Tudsz ehhez valami segédanyagot esetleg? köszi

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

A pesti lányok aranyosak!

O RLY? :F
Biztos, hogy ugyanabban a városban élünk? :DDD

(#20) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egyrészt rengeteg, másrészt van ismerősöm, aki kurrens diplomával is csak 3 év alatt talált állást...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

A szerviz rövid "i" :)

(#22) CsodaPOK válasza kraftxld (#15) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igaz, viszont azért úgy elég necces. Főleg a CISCO, ahol gyakorlat is van. (Gondolom ahhoz is van valami szimulátor, de azért egyszer kétszer jó megcsinálni élőben is) :S

(#23) CsodaPOK válasza DJ.Gróf (#18) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

MS és CISCO vizsgáknak se felétele a tanfolyamon való részvétel. Szóval ha gondolod, megveszed a szükséges könyveket, és magadtól megtanulhatod. Nem kell kifizess sok x ezer ft-ot tanfolyamra.

(#24) kraftxld válasza DJ.Gróf (#18) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az, hogy nem jársz tanfolyamra nem azt jelenti, hogy nincs gyakorlat. Otthonra is lehet venni pár gépet (5-10K-s P2-3-akon már elballag a win2k3) meg switchet aztán lehet bütykölni ezerrel a hálózatot, tesztelni, próbálni, gyakorolni, mellette meg tanulni, vizsgákra készülődni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25) kraftxld válasza CsodaPOK (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2501-es Cisco routert már lehet kapni 10K-től felfele, azon szinte mindent lehet gyakorolni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) DJ.Gróf válasza kraftxld (#25) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Hálózatot már csináltam,ez volt e kedvenc szerver gépen.

Durcán nézett ki :DD link

Utánaolvasok majd akkor kicsit. Könyveket netről tán be lehet szerezni olcsóbban.

(#27) DJ.Gróf válasza jerry311 (#19) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Én eddig más városban éltem, szal elhiheted ;)

(#28) kraftxld válasza DJ.Gróf (#26) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez tényleg elég beteg gép :)
Jópár könyv fentvan "itt-ott" pdf-ben is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.