Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Dave-nél nem volt fagyasztott csirke. Mondtam én..: [link] :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Sefter


Sefter
veterán

Ez nyilván kibukott már az alma saját tesztfázisában...gyakorlatilag tuti lebukás.
Miért éri meg így kiadni, és leégetni a céget :F

Psn ID: sefter_hun

(#3) Dealer95 válasza Sefter (#2) üzenetére


Dealer95
őstag

Mert a sok hívő így is viszi :(

(#4) tuki2200 válasza Sefter (#2) üzenetére


tuki2200
senior tag

Neztem en is premier pro tesztet ahol a 2018 prot, 2017 prot meg a nagy iMac-et hasonlitottak ossze, es nem volt throttling es minden esetben verte a 2017-est... ez valami egyedi dolog lesz..

Tudjak a cikk irok is, ha irnak egy 'elcseszte az apple' cikket az garantaltan tobb ezer kattintas es tobb szaz komment...

[ Szerkesztve ]

(#5) Tikakukac válasza Sefter (#2) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt tudja a piac legtöbb gépe, sőt.

Az más kérdés, hogy ez így finoman szólva is... na ide találjon ki mindenki valamit.

tuki2200: A verte és a nincs throttling az nekem 2 külön dolog. Az én laptopomat is veri a kövi generáció, cserébe az is már elveszi a gázt 30 másodperc után. Ez így önmagában semmi. Azt meg el kell fogadni, hogy ez van másnál is, a nagy papírlaptop gyártónál ez főleg nem egyedi.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Pedig elvileg nem hülyéket foglalkoztatnak náluk, nem? Vagy csak az a lényeg, hogy legyen az alján egy CORE i9 inside matrica? Mondjuk ezt ki is nézném belőlük.

Kíváncsi vagyok, meddig fog még jól menni a szekerük! 2,5 milláért ilyet venni azért még a legnagyobb fanoknak se lehet túl nagy öröm.

[ Szerkesztve ]

(#7) TigerCat válasza Fred23 (#6) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs matrica, felesleges. De adnak egy nagy almásat, amit a kocsi hátuljára biggyeszthetsz...
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8) Tikakukac válasza Fred23 (#6) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt ügyfél akinek el lett mondva, hogy ne vegye meg i7-el, mert 5 perc játék után padlóba állnak az órajelek a gépen.
Nem érdekelte. Indok: kórájhét.

És ez egy elég nagy szeletét lefedi a népességnek sajnos. Innentől most mit vársz. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) Dtomka


Dtomka
veterán

Így sem érte meg az árát, na de ezek után...

(#10) opr válasza Fred23 (#6) üzenetére


opr
veterán

"Vagy csak az a lényeg, hogy legyen az alján egy CORE i9 inside matrica?"
Igen, de szerintem ez elso sorban nem az apple (es az osszes tobbi gyarto) hibaja. Szvsz amig a fizetokepes userek baromsagot varnak el, addig baromsagot fognak kapni. Az megint egy masik dolog, hogy ebben az apple abszolut az elen jar, de szerintem a tobbi gyarto se jobb, csak lassabb.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Sefter válasza tuki2200 (#4) üzenetére


Sefter
veterán

Akkor viszont sajnálatos lehozni egy cikket, beállítva az összeset sz@rnak..clickbait
Én is alma hívő vagyok, más kérdés, hogy nem veszélyeztet ez a kategória :B

Psn ID: sefter_hun

(#12) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ejjha, ki hitte volna...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) Tomkaa


Tomkaa
tag

Van ezeknek amúgy valami speckó hűtése? Vapor chamber vagy valami értelmes dolog ha már 1,5 centibe beletolnak egy kazánt? Vagy csak sima pici ventilátorok nyomják ki a levegőt belőle?
Nem egészen értem ezt a logikát hogy 45 w tdp procit és nem oldják meg a hűtést...

(#14) Robert07 válasza tuki2200 (#4) üzenetére


Robert07
aktív tag

Van, hogy a PP nem hasznalja ki 100%-ig a processzort, mint peldaul H265-nel. Akkor lehet, hogy nem throttlingol, mert annyi hot meg el tud vezetni a rendszer.

(#15) Medocsabi válasza -Skylake- (#12) üzenetére


Medocsabi
addikt

A fanok így sem hiszik el, hogy márpedig fos a gép :) egy szép,és drága notebook,de legalább a facebook alatt talán nem throttlingol...Talán...

(#16) HDR123


HDR123
tag

Az a szuper USB aljaz, imádjuk, ja nem....

(#17) Eclips21


Eclips21
őstag

miért nem csinálnak egy új generációt igazi munkára, akkor mindenki megértené a gépek vastagságát és vennék is szerintem

(#18) 5150


5150
aktív tag

Meghalt Jobs, van helyette Cook. Jobs, amihez ért arannyá változott, Cook amihez ér sz@rrá változik, ennyi. Ugyanez van MS-nél, mióta Gates lefarolt tőlük, csak szoftveres fronton. Ha igy is viszi a lendület a szekért, minek törni magukat? Mondjuk MS-nél legalább észbekaptak és kitették a kopaszt ahová való, még mielőtt totálisan leamortizálta volna a céget. Viszont a "levét" mindmáig isszuk a (csodavárós/világmegváltó win8 helyett érkező) kényszerből, sebtiben összetákolt win10 "gyermekbetegségei" miatt.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#19) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez nem hiba. Tulajdonság.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20) tuki2200 válasza Robert07 (#14) üzenetére


tuki2200
senior tag

Igen csak vegig futottam az elso par oldal google keresest es mindenki ennek az egyetlen EGY embernek a tesztjere hivatkozik, vannak akik probaltak reprodukalni ezt a par perces throttlingot es nem tudtak.. a nepharag elott, egy ember beszamolojat azert illik fenttartasokkal kezelni a dolgot, amig megerosites vagy legalabb par alatamaszto eredmeny nincs..

[ Szerkesztve ]

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

Ezek szerint az M4800, M7510 még mindig jobb választás, főleg használtan.

Jól van, megnyugodtam... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) Tikakukac válasza tuki2200 (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem meglepő. Mikor az egyik itt is ismert brand termékénél 85% felett jelentkezett egy töréshiba az eladott gépekből, ott sem találtál a neten semmit. Utólag meg is tudtuk miért: privátban egy másik hasonló sztorira a válasz ügyvédi felszólítás volt egy tucat embernek, majd moderálás és törlés.

Így működik a 21. században egy termékvisszahívás és javítás :P Welcome to the internet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) peestee83


peestee83
aktív tag

A throttling nem tervezési hibából adódik.... A júzerek használják rosszul a gépet.... :)

Cor ne edito

(#24) Dtomka válasza tuki2200 (#20) üzenetére


Dtomka
veterán

Csúcs Mekbúk... nem szabadna ilyet produkálnia. Ha 1 eset már van, lesz több is csak Idő kérdése.

Lassan lehetne 1 negatív listát írni mennyi rossz\negatív hír érinti a céget csak az elmúlt 1-2 évet illetően.

(#25) moleculez


moleculez
veterán

Ennek így nagyon sok értelme van...
Ez a konfig egy iMacbe is necces, pedig ott van hely. Nahy teljesítményű gépeknek hely kell, és hűtés. Pont. Nem is értem, valós igény, hogy egy grafikus munkaállomást hordjak a táskámban?!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) #16939776


#16939776
törölt tag

Majd lesz egy FW. frissítés amivel rövidebb lesz a turbó és egyből 100% megy a hűtő amivel meglesz a 2.9-es alap órajel. Én simán elhiszem a 45W-os TDP-t kb.: onnantól amikor már a 2.2-t tartja a hűtés.
Konzultálhattak volna intel support-al, hogy mennyi az annyi amikor a turbó aktív, biztos nem 45, de 60W se :DD a hűtésből meg elforr a közeg mire 3-at számolok.

[ Szerkesztve ]

(#27) Raymond válasza tuki2200 (#20) üzenetére


Raymond
félisten

Ez nem egy ember beszamoloja mar, csak tegnapelott meg az volt. Mara viszont van egy rakat masik. Pl.:

Apple Insider
MobileTechReview (11:54-tol van a tema)

Plusz egy rakas ember aki a MacRumors forumban az eredeti videos diskuraban megerositette.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) Mr. Spock válasza tuki2200 (#20) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

Teljesen logikus! Egy-két oldalon divat manapság sarazni a piac vezető cégeit...

(#29) Samott válasza Sefter (#2) üzenetére


Samott
addikt

Nyugi, a rajongok majd megmagyarazzak hogy ez igazabol az intel hibaja. A tobbi meg nem erdekes. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Asszem az i7-5600u-s E7450-em nagyon sokáig ki fog szolgálni anélkül, hogy bármi gyakorlati hátrányom lenne a "csúcs-csilivili kórájkilenc" kacatokhoz képest...

A következő lépés az AMD-é szerintem, mert egyelőre ők viszik a prímet fogyasztás/teljesítmény téren, csak nem divat AMD procira mobil munkagépet építeni:(.

#29: bár általában almagyűlölőként tartanak számon, sztem is az intel hibája, hogy ilyen gány procit adnak ki 2018-ban. Az intelnél semmit sem fejlődött a teljesítmény/fogyasztás arány a Broadwell cuccok óta, azaz adott laptopdizájnba ugyanakkora teljesítményt tehetsz bele intelből, mint 2015ben. Minden mikroflops extra teljesítményt kemény wattokkal kell megfizetni (akksi, hő). Vagy ugyebár körül lehene nézni AMD fronton, csak kérdés, hogy az AMD le tud-e gyártatni annyi procit, amennyi az almának kell.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#31) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Most ezen meg kell lepődni? Nem csak MacBooknál, hanem gyakorlatilag az átlagos notebookok 100%-ánál.
Kb. ezt az egyedüli konfigot tudom elképzelni egy ilyen processzor hűtésére.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#32) JKJ420 válasza tuki2200 (#20) üzenetére


JKJ420
tag

Az ilyesmi arra jó, hogy azonnal kiderül kik a buták. Olyan buták, hogy végkövetkeztetést vonnak le egy darab forrásból származó információ alapján, amikor a forrás minden csak nem pártatlan. Részben megértem a sok weboldalt, akik lehozták a sztorit, hiszen ők ebből élnek, de it a fórumon tényleg csak azok hőzöngenek, akiknek csak az számít, hogy hőzönghessenek, Magyarul buták.

(#33) Tomkaa válasza Bluesummers (#31) üzenetére


Tomkaa
tag

Csak emlékeim vannak ezzel a termékkel kapcsolatban, de ebben a gépben véletlenül nem rendes asztali gpu van és kiegészítőként lehet rátenni ezt a kompakt vízhűtést?

(#34) t72killer válasza Bluesummers (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

17"-ba azért már lehet emberes hűtést szerelni, de a fizika az fizika, 6mag@3GHz alá kell fél kiló réz, pont. (+a mellé rakott mobil GTX 1060 alá meg a másik fél kiló). A többit arányosan lehet számolgatni, de ultrabook méretben a 4mag@2.5GHz-nél vagy 2mag@3.5GHz-nél semmilyen csoda se fog tartósan üzemelni.

Más: a kulisszák mögé nem látunk be, el tudom képzelni, hogy az apple rendkívül kedvezményes áron kapta ezeket a procikat (ugye ő nem 1000db-ot rendel...). Így már elgondolkodtató nekik, hogy a csúcsprocival tudnak 3perces rövid taskoknak brutál erőt biztosítani (pl egy darab kép manuális leápolása photoshopban), és persze ezt el lehet adni, vastag prémiumáron. Kérdés még, hogy laptophűtővel mennyire lehet kitolni a throttlingmentes időt, mindenesetre az almáék bakot lőttek azzal, hogy nyáron adták ki ezt a szörnyet ;].

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) satz18 válasza tuki2200 (#20) üzenetére


satz18
őstag

Talán rossz helyen kerestél....
The new MacBook Pro 15 is just slightly faster than the MBP 15 2017 and clearly beaten by the XPS 15

Almáék szimplán kiadták az új gépeket megerősített hűtés nélkül, mert szarnak a fejedre.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#36) Madwe válasza JKJ420 (#32) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nyilván az egyéb helyeken is megjelent források, amikről már korábban is volt szó, az nem releváns. Ahogy az sem, h Dave mindig is apple fan volt, tehát nyilván elfogult ellenük. És nyilván mi vagyunk a buták, nem a szemellenzős az apple érinthetetlen s hibátlan tábor. Akik egy két és félmilliós gépet megvédenek, ha percek alatt throttlingol :D Értem.

(#37) Dr. Romano válasza Mr. Spock (#28) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Piacvezető cég az apple? Miben?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) bazsi83vp válasza t72killer (#34) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nem véletlen, hogy egy E6540 bő 3 kiló, pedig csak 15,6" laposról beszélünk... a 47 wattos TDP nem vicc.

[ Szerkesztve ]

(#39) macilaci78 válasza Fred23 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A dolgozók egyik fele nem hülye, a másik fele pedig marketinges.

Csinálják meg fél-egy centivel vastagabbra, fér bele hűtés, akku, esetleg extra háttértár és ram. Ha azzal nyavalyognak, hogy ez nem divatos 2018-ban, akkor találjanak valami évfordulót és adják ki a korábbi téglatest dizájnnal, toljanak mögé marketinget, hogy ezzel retró géppel tisztelegnek a korábbi csúcsmodell előtt és kész.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40) t72killer válasza bazsi83vp (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy bizony. Ha tényleg 47W TDP-nek megfelelő teljesítményt akarsz kivenni belőle, akkor ahhoz olyan hűtő is kell. Soványítani persze bizonyos korlátok közt lehet, de akkor meg úgy fog visítani, mint marketinges malac herélés előtt.

#39: az nemjó, akkor hogyafrancba adják el az új modellt 2020ban, ha a 2018-asoknak se az akksija nem hal be a főzéstől, se a teljesítményük nem kuka?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41) Youri


Youri
veterán

fail

RTX ON

(#42) Teaway válasza Dr. Romano (#37) üzenetére


Teaway
veterán

Márkaértékben.

Nincs itthon csokid??

(#43) Hopkins95 válasza macilaci78 (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pontosan, csinálják meg akkor vastagabbra a régi dizájnnal és normális hűtéssel, biztos vagyok benne hogy akkor is nagyon vennék az emberek.

Mert ez így nagyon gáz! ;]
Egyszerűen még mindig nem hiszem el, hogy egy ilyen drága gépnek ilyen rossz hűtése van. Éppen nekik kéne bevetni mindenféle modern hűtési technológiát vagy valami új hűtési rendszert fejleszteni, vaper chamber, dual fan meg minden...ha már az Applet az innovációval és a jövőbe tekintéssel összefüggésben emlegetik sokszor(legalábbis magukról ezt állítják). Erre egy Dell XPS vagy Razer Blade jobb hűtést kap és lepipálja teljesítményben a Macbookot...kész röhej :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#44) Dtomka válasza JKJ420 (#32) üzenetére


Dtomka
veterán

Rendben OKOSKA, viszlát. Itt nem 1más pocskondiázása a cél...

Hanem 1 drága terméket igencsak "alul méreteztek" ezért használat közben teljesítményvesztésre számíthat a tulajdonosa.

2018 MacBook Pro i9 Thermal Throttling CONFIRMED!

De biztos Ö is buta...

(#45) Fotonhámozó válasza macilaci78 (#39) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Elég lenne bevezetni az iOven, esetleg iPan feature-t az alábbi a marketingszöveggel: míg dolgozol, melegen tartja a kávédat, csak tedd rá a Macbookra. World's first smart oven for iDiots Apple fans. :DDD

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#46) Mr. Spock válasza Dr. Romano (#37) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

Igazad van ez így félreérthető. Nem az Apple-ra gondoltam, hanem a proci gyártójára, az Intelre. Mivel a cikkben is nagyon ki van emelve az i9, ezért az áthallás meg van, azaz sokan rögtön arra gondolnak azért van throttling és nem az elégtelen hűtés (és design) miatt. :R

Logikus és egyben bámulatos (marketing), mivel az Apple tényleg az i9 matricával akarja eladni a "slim" designos MacBook-ot, noha ez a 2 dolog maximum 7-10nm-en működhetne hibátlanul (a jelenlegi órajelekkel értem alacsonyabb fogyasztás mellett). Így nem megfelelő környezeti hőmérséklet hatására és többszálas közel 100%os terhetlés mellett természetesen előfordul a throttling.

[ Szerkesztve ]

(#47) t72killer válasza Mr. Spock (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugye a kettő együtt. Persze, 2018-ban nem kéne, hogy egy 6magos proci 2GHz alá fossa magát egy laptopban, amikor 4magos XPS-ek már 10éve is voltak, de aki a procit beszereli, tudja mit vesz, és hogy az mennyit fűt. Ergo az ő dolga lenne a procihoz igazítani a hűtést, vagy ha csak annyi hűtés fér el, akkor egy takarékosabb procit venni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48) Bluesummers válasza t72killer (#34) üzenetére


Bluesummers
őstag

Csak példának küldtem a képet, hogy milyen egy igazi hardcore hűtés. A lényeg, ahogy írtad, a fél kiló réz + sok tangabugyis ventillátor, amibe ha belenyúlsz, leszedi az ujjaid.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#49) hemaka


hemaka
nagyúr

(#50) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szokták ezek tesztelni is a cuccaikat, mielőtt kilapátolják őket a pláza polcaira? Utóbbi időben nagy lett az elkanászodás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.