Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pjani


pjani
tag

a weboldalukról: "Full support of TDP 65W makes the BlackFrore a perfect solution for gamers and IT professionals."

vs (szintén a weboldalukról)

"All Ryzen (AM4)"

sok sikert!

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#2) burriebonz válasza pjani (#1) üzenetére


burriebonz
tag

Plusz szerintem az a 920g is tévedés, bakker a Dark Rock 4 annyi, és az mintha kissé nagyobb lenne! Persze lehet hogy réz, de azért inkább nem! :)

(#3) MasterDeeJay

Csak 65w? Szerintem csak elírták ahogyan azt a 920g is mert az meg túl sok.
Deepcool gamma archer 2eft-os full alap gagyi kategória 300g és 95w-ig jó hivatalosan, nálam az van a 120w-os xeonokon. Sőt most 24/7 megy egy 135w-os 2643v3-ason is (kínai 2011 to am2 kerettel). Rendes használatra azért 120w alattiakra ajánlom ha építek gépek. De volt tesztre 18 magos all core 3,5ghz-es procira is, nyilván azt már nem vitte el.
Egy gyári modern amd hűtőt nem cserélnék le vele.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4) pjani válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


pjani
tag

Lehet, hogy rosszul vettem észre, de (legalábbis mérvadó cégeknél) 3 hőcsővel vállalják a 120W-ot, ebben meg kettő van, a 65W így akár igaz is lehet. A 920g súly tényleg túl soknak tűnik.

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#5) Ixion77


Ixion77
őstag

Mitől ilyen nehéz egy ilyen pici hűtő?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Milyen jó, amikor komplett másolja valaki az adatlapot...

Ez nem lesz 920gr... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Talán halkabb mint valamelyik gyári. Kétséges.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#8) Chaser válasza burriebonz (#2) üzenetére


Chaser
titán

100% hogy tévedés ( :
ez dobozzal együtt sem fog annyit nyomni...
a ninja5 900+ g ventik nélkül, 120/25-ös venti kb 120-130g, ez a kisebb 100 sincs esélyesen
ez kb 350-50g ventivel együtt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ennyiért van pl ID-Cooling SE-213V2

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) Cefet


Cefet
aktív tag

Szemre tetszetős, 65W-nál biztosan többet el tud disszipálni magasabb proci hőmérsékletnél és az ára is jó. Nyilván, sokat fogyasztó CPU-ra nem ez a legjobb választás. A 920 grammos súlyon nem értem a hitetlenkedést, egy konyhai mérleget csak le tudnak olvasni?
Szerk.: ha meg könnyebb, az csak jó, nem? :B

[ Szerkesztve ]

(#11) Chaser válasza Cefet (#10) üzenetére


Chaser
titán

keress rá egy ninja 5-re ( :
mondtam az 900+ g magában, ventik és lefogató nélkül
térfogatra 3x akkora kb mint ez
szóval nem tudták leolvasni azt a mérleget...
a mugen 5 is 700g+, legalább kétszer akkora mint ez

ninja 5 + 5600xt pulse amire 5700 xt pulse hűtés került
a vga emlékeim szerint 918-920g volt, kb mint a ninja pőrén'
a ninját látod milyen "pici" jószág, találtam róla szűz képet is mérlegen
több vga-t, tápot, cpu hűtőt mértem már ezen amérlegen mint zöldséget
( : úh. erre a kis játékra 900g az zöldség :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Graphics válasza Cefet (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem lesz 920gr-os :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Chaser válasza Graphics (#12) üzenetére


Chaser
titán

nem tudom, hogy az enyhén szólva is megkérdőjelezhető tömeget mért közli le 1:1-ben a ph, legalább oda tennék hogy a gelid szerint 920g ( :
a scythe katana 5 ennél már nem sokkal nagyobb, de nagyobb, szintén 92-es ventivel 560g

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14) fatpingvin


fatpingvin
őstag

egyszerű, olcsó, praktikus. ha tudja amit ráírtak lehet befizetek egyre.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) nexplo


nexplo
őstag

2 hőcsővel csodát nem lehet tenni. Én 4 alatt már nem teszek gépbe hűtést (kompakt vizet használok már csak kb). Nincs akkora árkülönbség, hogy megérje alul méreteznem bármit is. A design még akár lehet szépnek is mondható, de a tech részletek miatt a cucc nagyon kicsi...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#16) PCProfessor válasza fatpingvin (#14) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Kíváncsi leszek rá. Túl szép, hogy igaz legyen.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#17) Chaser válasza PCProfessor (#16) üzenetére


Chaser
titán

link
mi ebben a hűtőben olyan nagy szám?
az biztos nem, hogy 920g ( :

az id cooling jókat gyárt
a linkelt kevésbé csecse'...de van 3 hőcsöve
és ez rímel...ami rímel az meg jó...hollárihollárihollári hóóóóóó!
( :
egyébként a v2 már nikkelezett csöves és van egy "kupak" is a tetején, csak nem jó képet raktak ki ák-n

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) PCProfessor válasza Chaser (#17) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nem tudom mi a nagy szenzáció a hűtővel kapcsolatban. Valszeg olyan mint alap hűtő csak más formában.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#19) Chaser válasza PCProfessor (#18) üzenetére


Chaser
titán

de ennyiért jobb is akad, ezért nem értem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) burriebonz válasza Chaser (#19) üzenetére


burriebonz
tag

Hát ha már annyira nézem akkor ennyiért akad deepcool gammaxx 200T, 120-as ventivel, bár az más kérdés hogy egy ilyen csirke bordán mennyit segít... De ha csak nem szűk a hely meg a buksza akkor inkább ezt venném... De őszintén szólva én nem vagyok meggyőződve hogy ezek a megoldások a stock hűtőknél sokkal jobbak lennének! :N

(#21) burriebonz válasza nexplo (#15) üzenetére


burriebonz
tag

Hát a kompakt víz az egészen odáig jó, amíg nem baszódik el a szivattyú... Hat-hét év alatt három volt, és abból kettő nem az alsó polcról! Most meguntam aztán vettem egy tornyot mert azon ha a venti megdöglik, akkor is felső hangon költök 7k- pénzt... Persze megértem hogy valaki egy teljesítmény centrikus minigépet akar, akkor annak nem nagyon akad más, de én mindenesetre normál atx méretbe leszámoltam a kompakt vízzel!

(#22) nexplo válasza burriebonz (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Én eleve egy két évente hűtést cserélek, és gépet is nagy részt. Ezért nagy bajom nincs a kompaktakkal. Az alsó polcon is vannak olcsó és jó hűtések. ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) Graphics válasza burriebonz (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amit szivattyúnak gondol az ember, az egy kis motor rajta egy lapátkerékkel.

7 éve használok egy Asetek LCLC-t, 4 éve 0-24-ben. Még mindig bírja. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) nexplo válasza Graphics (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Van nekem is CM legolcsóbb kompakt vizem egy gépben ami vagy 8-9 éves lassan és semmi baja. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#25) Chaser válasza burriebonz (#20) üzenetére


Chaser
titán

az se 213 is 120-as ventivel van
stock hűtőnél biztos jobb/halkabb megoldás
az amd-nél nagyon kis pöttömnyi bordával szerelik már a hűtőket, réz sem nagyon jut már az aljukra -talán a 2700-emhez olyan hűtőt kaptam már -
intel oldalon nem tudom mi a stock kínálat, de valahogy sejtem ( :

vízre nem visz rá a lélek :N ami nem hangos és tényleg kraftos az már 80e+ kategória - ugye kinek mi a hangos -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) nexplo válasza Chaser (#25) üzenetére


nexplo
őstag

A stock-ot én már lassan el is hagynám. 10-ből 10-en cserélik. Legalábbis körülöttem ez az arány. A hang és kraft pedig nyilván egyéni mérlegelés kérdése, nekem pl 36-as rendszerem van de game alatt fel is csavarom amikor már van hangja. Cserében 55 fok környékén tart egy 10900K procit. Terhelés nélkül természetesen kb venti nélkül is lehűtené :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#27) #55525888 válasza nexplo (#26) üzenetére


#55525888
törölt tag

Azért cseréli mindenki a stock hűtőt, mert olyan környezetben vagy, ahol mindenki hardverszexuális.
Tökéletesen elég gyári specifikációhoz, a nagyokhoz pedig már nem is adnak :)

(#28) Graphics válasza #55525888 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nagyon nem elég a stock.

Az Intelnél ki van könnyítve teljesen, és az AMD alap stocknál is csak a műanyag körítés a nagy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) nexplo válasza #55525888 (#27) üzenetére


nexplo
őstag

Ne hidd hogy tele vagyok szerelgető haverral. Legtöbb esetben már a boltban felteszik a komolyabb hűtést a gyári helyett. És ez így van jól. A gyári nem igazán hosszú távú megoldás. Egy kis porosodás esetén már drasztikusan alig tud hűteni és hangossá válik. Egy kis alap torony esetén már majdnem passzívan el tud menni a cucc.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) #55525888


#55525888
törölt tag

Két mentalitás van, a tiétek a másik. :)
Amennyi pénzt én már 25 év alatt elköltöttem hűtőkre, annyiból lehet, hogy kapnék egy 3090-et mai árfolyamon.
Felesleges volt minden fillér.

(#31) Graphics válasza #55525888 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyszer kell jó hűtőt venni. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) nexplo válasza #55525888 (#30) üzenetére


nexplo
őstag

Megneznem hogy pl az en 10900k procimat mivel hutened le. Ez most olyan mintha en azt mondanam hogy amennyi penzt mar elkoltottem eletemben auto mosasra abbol vennek egy Suzukit. Ez igy is van de van amire sajnos kell kolteni. Arrol nem is beszelve hogy ha nincs hutve megfeleloen a gep akkor hiaba mukodik, a teljesitmenyt pl visszaveszi a rendszer... :)

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#33) Chaser válasza nexplo (#26) üzenetére


Chaser
titán

az amd is efelé tendál, új genes cpu-hoz már alig van hűtő

Anachronix
vagy mert sokszor ha elég is a gyári de hangos
amd-nél a prisme azért elég jó, de nagy fordulaton qrva hangos az is
most pl 3800x-en 3,6g-re fixálva van fenn, így már kvázi némán megoldja, de max 65w amit ki tudok így sajtolni a cpu-ból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) PCProfessor válasza Graphics (#28) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Így van. A stock hűtő csak szenvedés. Hangos és rosszul is hűt.

Anachronix: mégis mennyi hűtőt vettél 25 év alatt, hogy kidobott pénznek gondolod?

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#35) #55525888


#55525888
törölt tag

Nem fogom győzködni a többséget, hűtsetek jó sokat.

:R

Csak az elmúlt 12 hónapban alapáron 150 ezer értékben forogtak nálam Noctua bordák+ventilátorok. Előtte 6 különböző AIO vizes bohócság. 2017 óta körülbelül 30 darab gépház fordult meg, 7-8 alaplappal.
Valahol megérte, mert hobbi volt az építgetés-cserebere, de őszintén, hogy SZÜKSÉG volt-e huszonpár évig erre a rengeteg variálásra?
Dehogy.

Sőt megsúgom, hogy 10900K szintű processzorra se sok van. Egy mai i5 a júzerek 95%-ának elég lenne ;) A hobbi az hobbi, csak ne állítsuk be az extremitásokat normálisnak. Egy rettenet szűk kör számára az, és ennyi.

Ja, a vége az lett, hogy vettem egy HP egybegépet, raktam bele 1 ramot, és azóta csak bekapcsolom. Besokalltam.

[ Szerkesztve ]

(#36) Graphics válasza #55525888 (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát ez végülis a saját szórakoztatásod volt, amit most úgy állítasz be, hogy felesleges volt :D

Végülis meglett a megfejtése a dolognak. Az extrémitás az, amit Te csináltál. ÉS nincs ezzel baj, csak ne bánd.

Neked ez okozott örömöt, most már nincs kedved építgetni, és ennyi. De ez nem a hűtő sara. Ezek a te döntéseid voltak.

Ennek a "kifakadásnak" nem sok köze van a cikk tárgyához. A HP egybegépedben sem egy stock hűtő van, hanem egy annál azért többet tudó megoldás.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) nexplo válasza #55525888 (#35) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt:
""Csak az elmúlt 12 hónapban alapáron 150 ezer értékben forogtak nálam Noctua bordák+ventilátorok. Előtte 6 különböző AIO vizes bohócság. 2017 óta körülbelül 30 darab gépház fordult meg, 7-8 alaplappal.
Valahol megérte, mert hobbi volt az építgetés-cserebere, de őszintén, hogy SZÜKSÉG volt-e huszonpár évig erre a rengeteg variálásra?
Dehogy.""
hobbinak hívják.
Ezzel nincs is gond, de ennek semmi köze ahhoz, hogy bizonyos dolgoknak kell hűtés. Én sem egy egymagos cerkára teszek hűtést, hanem egy normális kis CPU-ra. Nálam is jártak I5-I7 procik és mind igényelte a hűtést. (főleg jó sz@r zárt házban mekkora előnye van egy normális hűtésnek..) Azt nem vitatom, hogy felesleges egy 100K-s hűtés egy I5 konfigba, de szerintem kevesen vesznek vagy állítanak össze ilyen gépet. Mármint olyat, ahol a hűtésre költenének irracionális pénzt. Nem meggyőzni akarlak, csak nem értem a problémádat a hűtésekkel kapcsolatban :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#38) Chaser válasza #55525888 (#35) üzenetére


Chaser
titán

vannak költői túlzások és vannak valójában jó megvalósítások
ma már egy i5 az sok mindent takar ( : 6c/12t legtöbb emberkének simán elég, vkinek meg nem
nem kell brutál hűtő kb semmilyen cpu-hoz, ha az ember nem akarja kinyomni a szemit is'
nem a középkorban élkünk ( :
na most hogy 4,5 ghz vagy 4,9, 4,7 vs 5,1, stb....%-osan ezek annyira kevesek már, de oda viszont már durván kell hűtőre költeni
egyébként pedig egy 20e ft-os ninja5 kb mindenre elég, halkan
az egy másik dolog, hogy a mai pc-k atx szabványa már sok sebből vérzik
kis 2-300w-os étvágyú vga pl betolja a hőt a zárt gépházba, hogy átmenjen a cpu hűtőjén is meg mindenen, és akkor csodálkozunk hogy minden meleg meg brutál hűtők kellenek ( :
meg felforr az nvme ssd a vga alatt, és ilyen apróságok - felette meg azért, mert a fém backplte felfűti, bár jól néz ki -
sok mindenre költöttem már, de gép házakra nem nagyon, open air-nél ezek a baromságok nagyrészt eltűnnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) nexplo válasza Chaser (#38) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem ezért lett full nyitott házam :K Thermaltake CORE P5. Minden távol van egymástól és nincs "összefűtés". Télen ráadásul extrán hűvös a cucc és a lakásban sem kell fűtés ;]

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.