Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Racionális válasza proci985 (#50) üzenetére


Racionális
csendes tag

előfordulhat hogy durván le lehet romolva a hallásod, valószínűleg érdemes lenne elmenned hallás vizsgálatra

(#52) ricinus13


ricinus13
senior tag

Érzem ahogy pusztulnak az agysejtjeim ahogy ezeket a sorokat olvasom, de sajnos túl jót röhögök rajta hogy abba hagyjam. Biztos pl. egy Hifiman HE-1000 azért kerül 3000 dollárba mert kevesebben veszik és ritka, ha mindenki venné akkor szarért-húgyért vágnák utánad. Ember te ön és közveszélyes vagy.

(#53) lezso6 válasza Racionális (#51) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért lenne leromolva a hallása? :DD Magyarázd már meg.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54) Racionális válasza ricinus13 (#52) üzenetére


Racionális
csendes tag

rengeteg olyan eszköz van a boltokban amiből ha nem gyártanának millió darabokat hatalmas gépsorokon, ráépített nagy gyárakkal akkor nem 10 ezer forintért tudnád megvenni hanem 200 ezerbe vagy 1 millió forintba kerülne, azzal az alapvető dologgal sem vagy tisztábban hogy a gyártó sorok mekkora gyártási költséget tudnak lefaragni

(#55) dabadab válasza ricinus13 (#52) üzenetére


dabadab
titán

"Biztos pl. egy Hifiman HE-1000 azért kerül 3000 dollárba mert kevesebben veszik és ritka, ha mindenki venné akkor szarért-húgyért vágnák utánad."

Ez most pont rossz példa volt, az ilyen high-end cuccoknak sincs olyan vészes anyagköltségük, hogy amiatt lenne ilyen drága, az alacsony példányszám itt tényleg nagyot dob az áron.

DRM is theft

(#56) Polllen válasza dabadab (#55) üzenetére


Polllen
nagyúr

Abból a szempontból nem, hogy ha azonos darabszámban gyártanák egy belépő szintű termékkel, akkor sem lenne egy árban. És nem csak azért, mert high end felárat kérnek, hanem azért mert lényegesen nagyobb egyéb költségek rakódnak rá.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57) lezso6 válasza dabadab (#55) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De létezik olyan is, hogy fejlesztési költség, ezt valahogy nagyon sokan elfelejtik. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58) dabadab válasza lezso6 (#57) üzenetére


dabadab
titán

Igen, meg úgy általában a "fix költségek" kategória, és ez az, ami az alacsony példányszámú cuccok árát az égbe lövi, mert nem húszmillió darabra oszlik el, hanem kétszázra.

DRM is theft

(#59) Polllen válasza dabadab (#58) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mint korábban is említettem, azok a költségek eltérőek a két termékkategóriánál.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#60) bambano válasza dabadab (#58) üzenetére


bambano
titán

leírhatnád, hogy pontosan mit is értesz fix költség alatt, mert amire elsőre az ember asszociál, az pont nem emeli a cuccok árát, pláne nem oszlik el sehova.

ami a hifi cuccok árát az égbe emeli az az, hogy van rajtuk egyfajta luxus tétel, márkajel használati költség, piaci hírnév költség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) proci985 válasza bambano (#60) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

meg neha az alkatreszek.

pl ott volt a xonar one muses, aminel 300USDbe kerultek csak az opampok (6x muses02). tapoknal se veletlenul csak a 150usd+os kategoriaban hasznalnak san ace ventiket.

alu unibody is elterjedt es eleg szepen tudja tolni felfele az arat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#62) lezso6 válasza bambano (#60) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amire te gondolsz az a placebo / ezoterikus audio kategória, de azt inkább hagyjuk, mert semmi értelme róla beszélni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#63) bambano válasza lezso6 (#62) üzenetére


bambano
titán

nem nem, amire én gondolok, arra én gondolok és nem más mondja meg, hogy ő mire gondolt, hogy majd én gondolni fogok.

ez ugyanaz, mint a fatality alaplapok, van rajta pár jobb alkatrész, ami kicsit emel az áron, meg a név, ami sokat.

(#61) proci985: alkatrészek... mikor először kicsomagoltam a nad 3020i-met, és rádöbbentem, hogy 2n3055-ből van, meg 2n2955-ből, ami már akkor ócska volt egy bd249c-hez képest, amikor én még a csattogós lepkét tologattam, majdnem elsírtam magam...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) proci985 válasza bambano (#63) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

oke, de emlitett nad 3020i a nad 3020 utodja volt, ami 135 USD koruli msrpvel a hetvenes evek vegen jelent meg es az olcsosagaval is kitunt ahogy nezem. az i update volt, de az is a 90es evek elejen jott 250 USD msrp korul.

persze vannak zsenialis ar/ertek aranyu cuccok, de az ezoterikus-audiofil cuccokat (amik nem mennek at Russel teaskanna tesztjen jellemzoen) leszamitva azert a minoseg es az ar kozott azert van kapcsolat. egyebkent hulye lenne barki is megvenni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65) bambano válasza proci985 (#64) üzenetére


bambano
titán

én meg komolyan hiszek benne, hogy minél magasabbra pozicionáltak egy hifi cuccot, annál több olyan felár van az árában, ami csak márkanév vagy hírnév alapú.
mondjuk kapsz egy 2x jobb cuccot, aminek a valós gyártási költsége 2-4x annyi, 10x áron.

lásd pl. vertu mobil.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) proci985 válasza bambano (#65) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

persze, de egy ido utan megjelenik az ezoterikus kategoria.

vakteszteken a Sennheiser Orpheust se tudtak megkulonboztetni a HD800tol jellemzoen. otthonra nem kene, 30.000USDt nem er valszeg, de ettol fuggetlenul egy gyonyoru termek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67) dabadab válasza bambano (#60) üzenetére


dabadab
titán

"leírhatnád, hogy pontosan mit is értesz fix költség alatt"

A szokásos közgazdasági értelmben használtam: vagyis azok a költségek, amik nagyjából függetlenek a darabszámtól (tervezés, ilyenek).

"ami a hifi cuccok árát az égbe emeli az az, hogy van rajtuk egyfajta luxus tétel"

Ebben kétségtelenül van valami, de enélkül is nagyon-nagyon drágák tudnak lenni a kisszériás dolgok.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.