Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Parci válasza Kalandor (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) twollah válasza Parci (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Hazi modszerekkel is meg lehet csinalni.

Veszel szonyegtisztito cuccot, par kefet, ki az udvarra, valahova fellogatod a szonyeget, slaggal lelocsolod, majd jon a szonyegtisztito cucc, kefelsz, locsolsz, szaritasz es ha mindent jol csinaltal tiszta a szonyeg.

Sporoltal egy valag penzt es mozogtal.

(#4) lúzer válasza twollah (#3) üzenetére


lúzer
veterán

és milyen cucc jó?
vanish nem vált be

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5) twollah válasza lúzer (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Passzolok, jo par eve csinaltak anyanek.

(#6) Parci válasza twollah (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, de ha nem értesz hozzá, akkor könnyen kárt teszel a szőnyegben. elég sok ilyen foltos szőnyeget láttam már. másrészt, a profi helyeken 20+ bar nyomású vízzel mélymosnak, ami egyben atkátlanít is (használt, dohos szőnyeg esetében ez sem hátrány) stb.

a szőnyeg amúgy 12 négyzetméter és 30-40 kiló, kilógatni sem igazán tudom sehonnan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) bandus válasza Parci (#6) üzenetére


bandus
veterán

képet :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8) Parci válasza bandus (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

majd ha visszajött. de amúgy nem egy drága valami, gépi szövésű stb., csak egyszerűen normálisan néz ki, ennyi. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) twollah válasza Parci (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Ok!
Vegul is igazad van.
Termeszetosanyank irtozik a kiserletezok fejeben honolo urtol.

(#10) Parci válasza twollah (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehát: nem mindegy, hogy milyen anyagot mivel tisztítasz, bizonyos vegyszerek hazavághatnak bizonyos anyagokat. az sem evidens, hogy házi módszerekkel hogyan tisztítasz ki egy szakszerűtlen vegyi kezelés miatt foltos szőnyeget (ha egyáltalán ki lehet). egy "poros a szőnyeg, pucoljuk ki" dolgot nyilván én is be mernék vállalni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Azért én a perzsa szőnyeggel vigyáznék. Vidd el tisztítóba, ott értenek hozzá, pl. a linkelt helyre. Nem olcsó, de biztos a minőség.

(#12) alitak válasza Parci (#6) üzenetére


alitak
senior tag

12nm? Koliban kisebb a szobánk három emberre... :(

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#13) Parci válasza alitak (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mire akarsz kilyukadni?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) alitak válasza Parci (#13) üzenetére


alitak
senior tag

Én aztán sehova, csak megbokte a szemem a méret :) De tény, hogy abban a szobában nem férne be...
Koliban amúgy is a társaság számít, nem az, hogy mekkora lyukban lakik az ember.

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#15) kételkedem válasza Parci (#13) üzenetére


kételkedem
addikt

Arra, hogy a kollégiumi szobájukba a szőnyeged 1/6-a is elég lenne. ;]
Szerintem megkívánta a szőnyeged :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16) Parci válasza alitak (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálam sem az számít, hogy mekkora lyukban lakom. de azért egy 12 nm-nél nagyobb "nappali" ugye még nem tesz elnyomó burzsoává? ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) KrAt válasza Parci (#16) üzenetére


KrAt
veterán

Majd mindjárt jön twollah, hogy az ő és a látogatók kattintásos pénzéből vetted meg.. :DDD

(#18) aXXon válasza Parci (#16) üzenetére


aXXon
senior tag

DE!! ;] :P

Mindazonáltal hozzátenném, hogy egy átlag, házgyári panellakás nagyszobája általában 20nm körüli, úgyhogy egy 12nm-es szőnyeg egyáltalán nem kirívó darab. Az természetesen borítékolható, hogy még amennyiben beférne is egy kollégiumi szobába való :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#19) Parci válasza aXXon (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt is kitölti a "nappali" 90%-át. :)
de amúgy is, használtan, foltosan, 40e ft-ért engedhessem má' meg magamnak életem első szőnyegét elnyomó titulus nélkül! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) alitak válasza Parci (#19) üzenetére


alitak
senior tag

A koliszobánknak 120%-át tenné ki. Nyilván saját lakásban/házban az nem számít nagy nappalinak.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#21) talmida válasza Parci (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ingyen is ki lehet tisztítani, ha a piszok nem valami ragasztó, festék stb volt, ...és, ha van elég energiád és időd is hozzá. :D

KÉZI TISZTÍTÁS: (EGYBEN GARANTÁLT FOGYÁS :DDD )
1)
Nagyon jól kiporszivózni

2)
Valami nem hypós, nem bleaches mosószeres melegvizes keveréket készíteni. Ultra is jó (ha létezik még :DDD ) Plusz egy másik edényben meled vizet egy-két tiszta fehér törölközövel szintén kéznél tartani.

3)
gumikesztyű, térdvédő föl :D

4)
nem hulló szőrű :DDD kefével fölhordani a tisztítószert és finoman, de módszeresen beledörzsölni illetve kidörzsölni vele a koszt. Majd azonnal tiszta meleg (nem tűzforró, csak kézmeleg vagy langyos :F ) vizes törölközővel ugyanazon a mosószerrel kezelt felületen átmenni néhányszor. Kiöblíteni a koszos lés törölközőt, kicsavarni, újra átmenni, fölitatni, fölszívatni a koszos lét..újra és újra és újra...mindaddig, amíg tiszta nem lesz.

5)
Ne csak a piszkos területet tisztítsd ki, mert akkor előfordulhat, hogy sokkal világosabb lesz a kitisztított rész, mint a többi, hanem az egész szőnyeget végig kell pásztázni.
(Ezért ajánlottam a térdvédőt, ami valami puha, szivacsos és tiszta valami legyen)

6)
Minimum egy nap kell a teljes kiszáradáshoz, és addig tilos rálépni.

A gépi tisztítás egy fokkal egyszerűbb, de azzal is elmehet egy fél nap...plusz a száradás.

Sok sikert! ;)

Ui.:
Ha a piszok okozója festék, akkor a tisztítás és száradás után az újrafestés is szóbajöhet. :D Komolyan.
Kis ecset kell csak hozzá, meg megfelelő színű acryl festékek. Gyönyörűen helyre lehet hozni bármit, csak türelem kell hozzá. :DDD

Ha a piszkot valami komoly ragasztó okozta, akkor a karburátor cleanert ajánlom!! Nem vicc! Az mindent kiszed!! :DD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22) talmida


talmida
Közösségépítő

Bocs, lejárt az időm az előbb :U
Erről beszéltem az utolsó bekezdésben:

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#23) aXXon válasza aXXon (#18) üzenetére


aXXon
senior tag

Ööööö, azt akartam írni, hogy NEM kollégiumi szobába való, csak a nem szócska valahogy lemaradt....

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#24) aXXon válasza talmida (#21) üzenetére


aXXon
senior tag

Nem lenne az az isten a földön, akinek a kedvéért ennek a folyamatnak én neki állnék, még akkor sem, ha valamivel több affinitást éreznék magamban a házi munka iránt :DD ;]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#25) talmida válasza aXXon (#24) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, nem leányálom, az biztos! Viszont majdnem ingyen van.. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#26) Gergő_


Gergő_
őstag

én a szalmiákszeszt tudom ajánlani erősen vízzel hígítva,különben kiszedi a színét :)

(#27) talmida


talmida
Közösségépítő

Na, mi van a szőnyeggel?? Várjuk a képeket. :K

IN GOD WE TRUST!

(#28) Parci válasza alitak (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

albérlet, nem saját lakás/ház. és a koliszoba ugyan kicsi, de annyival olcsóbb is. pont annyiba kerülne az albérlet neked/nektek is, mint nekem vagy másnak. talán zárjuk már le ezt a vonalat... :(((. igen, egy előszobába sem fér be, sőt, egy autóba sem, sőt, még egy 50-es vitorlásba sem, pedig az aztán 120m ft+.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) Parci válasza talmida (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz a tippeket, inkább a profikra bíztam. 20 baros mélymosással meg minden nyavalyával csinálták. a komolyabb elszíneződéseket nem tudták kiszedni, tehát a szőnyegen most is látszik, hogy nem új. de legalább tutira atkamentes, dohos szag helyett normális illata van, tiszta stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) alitak válasza Parci (#28) üzenetére


alitak
senior tag

Sry, nem személyeskedésnek és nem is ellenségeskedésnek szántam az egészet. Elnézést kérek, hogy ez lett a vége.
Sok sikert a szőnyeghez :R

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.