Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] Autók

Hozzászólások

(#51) EQMontoya válasza bambano (#50) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te se éreztél még ilyet, úgy látom :D

Same rules apply!

(#52) bambano válasza EQMontoya (#51) üzenetére


bambano
titán

Aszongya: kicsi, szűk. vezettem már trabantot, az is kicsi, szűk. Olyannyira, hogy én a trabantból nem kiszállok, hanem levetem. Kis köbcentis motor. Vezettem már kis köbcentis motorral szerelt autót. Olyat is vezettem, amelyiket pörgetni kellett, hogy megmozduljon. Gázadásra megindul a hátulja. A lada hátulja is megindul. Erős autókat is vezettem már, ennél erősebbeket is.

Azt is írja, hogy ilyet az vegyen, aki tudja, mit csinál meg ért is hozzá. Lehet, hogy én nem ilyen vagyok? Nekem nem jön be az az érzés, hogy bömbölő motorral driftelni a kanyarokban. A kabrióktól meg sikítófrászt kapok, az én autóm acélból van, nem rongyból.

De figyeld meg a megfogalmazást: nem azt írtam, hogy a kocsi globalice silány, hanem azt, hogy nekem nem kell.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53) EQMontoya válasza bambano (#52) üzenetére


EQMontoya
veterán

Értettem is. De sztem cabriot a feelingért vesz az ember. Mégis, pl mx5, 1.8as motorral több, mint 5 misi, 2 személyes, kis csomagtér, szal funkcionalitását tekintve elég szar vétel... de mégis szeretik a tulajok.

Egyébként az f14-ben is kicsi a hely, mégsem leveszed, sőt, valsz be fogsz benne szarni eléggé :D És ennek azért nem teljesen úgy indul meg a hátulja, mint egy ladának... van némi nyomatékbeli különbség... végülis minimális :D Amúgy, mint a cikk irója is emliti, hiába mész egy 300 lovas bmw-vel a pályán 250et, nem ugyanaz az élmény, amikor egy hegyi úton a szük kanyarokban mész lenyitott tetővel...

Same rules apply!

(#54) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Ha Lexus, akkor IS. és fehér
Ha Subaru, akkor Impreza és kék
Ha Toyota, akkor Corolla TS. fekete
Ha Skoda, akkor SuperB akár fehérben de mindenképp dizel.
Ha Audi, akkor A8 quatro ez elmegy fehérbe ha nagyon muszáj.:D
Ha Alfa Romeo azt sose:D
Ha Lancia mondom olasz sose.
Ha Honda akkor Accord type-S 2.4:)

Egy ismerősöm mondat egyénként amikor a mazda szalonba zöld és kék mazdát ajánlottak neki:
Az ég kék, a fű zöld, az alma piros, a virág sárga. Az ő autója pedig egyértelmüen a szürke valamely árnyalata. eztkövetően elment 2 sarokkal arébb és vett egy skoda superbet grafitmetál szinben

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#55) bambano válasza EQMontoya (#53) üzenetére


bambano
titán

''Amúgy, mint a cikk irója is emliti, hiába mész egy 300 lovas bmw-vel a pályán 250et, nem ugyanaz az élmény, amikor egy hegyi úton a szük kanyarokban mész lenyitott tetővel.'': ez a dolog lényege. Emberek (leendő vásárlók) különbözőek, nekem nem jön be se a kabrió feeling, se ez a kocsi. Neked meg bejön. Welcome.


Szegény nyugdíjast meg hagyjuk békén :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) bambano válasza EQMontoya (#53) üzenetére


bambano
titán

És persze természetesen szeretnék itt fanyalogni, hogy lyalyly amikor legutóbb végigdöngettem 250-nel a 300 lóerős bmw-mmel az autópályán, az mennyire szar volt... :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) EQMontoya válasza bambano (#56) üzenetére


EQMontoya
veterán

az is jó érzés, amikor 250nél még suttogni lehet az autóban, csak teljesen más. A nyugdijasos részt a cikk irójára értetted? :D

Same rules apply!

(#58) bambano válasza EQMontoya (#57) üzenetére


bambano
titán

Bennem bujkál egy olyan megérzés, hogyha volna kivel beszélgetni, azaz nem egyedül megyek 250-et, akkor a suttogásomat valószínűleg elnyomná a sikítása...

Idézet a wikipediaból: ''The last flight of the F-14 Tomcat in US service took place October 4, 2006, ''. 34 év szolgálat után nyugdíjazták. We miss you. :O

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) tkazmer válasza bambano (#58) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem olyan biztos az....lehet, észre sem venné:) Anyukámmal gyakran előfordul, hogy nem veszi észre, hogy bizony már nem 130-al, vagy 150-el megy, hanem jóval többel, akaratlanul..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#60) bambano válasza tkazmer (#59) üzenetére


bambano
titán

A magyar autópályákon fizikailag sem lehet 250-nel menni, mégha a kresztől el is tekintünk. Azt nem biztos, hogy észreveszi, hogy felgyorsul az autó (szerintem de), de azt biztosan, hogy satuzok egy mamlasz miatt, aki kicammogott a kocsi elé vagy elfelejtette, hogy jobbratartási kötelezettség van. 250-nél már majdnem 70 métert tesz meg a kocsi másodpercenként, ezt nagyon sok mindenki képtelen felfogni ésszel és lekezelni rendesen.

Ennél már csak az a jobb, aki utolér, és attól kezdve másolja, amit csinálsz. Nem szabadulsz tőle 150 km-en át se. Csak ha sokkal lomhább a kocsija és meglépsz előle, akkor keres más szerencsétlent.

szerk: úgy értem, tartósan nem lehet 250-nel menni

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) anaqer válasza bambano (#58) üzenetére


anaqer
veterán

Kettőötvenet csak egyedül szabad menni, ott már mindenki más csak zavaró tényező.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#62) blunt válasza EQMontoya (#29) üzenetére


blunt
aktív tag

sztm is így helyes :P

(#63) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A kabrió témára visszatérve: nem volt még szerencsém kabriózni, pedig sok autóban ültem már, sok erős autóban is, de kabrióban még nem utaztam.

Bogár nem repülhet a szemembe kabriózás közben?:F A légáramlatok ''kilöknék'' őket?
Amúgy, ha kabrió: BMW Z4, Mercedes W124.

Ha kupé: Nissan 350Z
Ha középkategória: Nissan Primera
Ha német: valamelyik a fenti kettő közül
Ha francia: Peugeot 406 coupé
Ha olasz: nem kéne olasz verda
Ha japó: Nissan
Ha terepjáró: hmmm, talán egy Range Rover

(#64) tkazmer válasza bambano (#60) üzenetére


tkazmer
addikt

Én mondtam neki, hogy annyival ment, ő azt hitte, h csak olyan 150, esetleg 160-al megy.. . Amúgy ez csak olyankor van, amikor apám autójával megy, az sajátja sokkal lomhább, nem is ment még 197-nél gyorsabban.
Az ilyen mamlaszok meg ált. azért eltünnek, szerencsére olyan autóról van szó, amely elől azért elmegy a nép. Régebben elég volt a xenon is, de sajna mostmár azoknak az időknek vége.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#65) #53246592 válasza tkazmer (#64) üzenetére


#53246592
törölt tag

Milyen auto az amelyik elöl elmegy a nep? :F

(#66) Bibby válasza tkazmer (#64) üzenetére


Bibby
addikt

Ez aztán gyönyörű mentalitást tükröz.

Ελευθερια η θανατος

(#67) tkazmer válasza #53246592 (#65) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez konkrétan egy volvo...de ált igaz az összes felső kategóriás autóra..

(#66) Bibby
Néhány helyre azért odaképzelhetsz smiley-t annak ellenére is, hogy nem tettem. elég ritkán használok smiley-kat, de ha nem tetszik, legközelebb szólj előre, és majd teszek.

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#68) (Kolombusz) válasza tkazmer (#67) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szerintem ez igy hülyeség. Az elől húzódnak le, aki valóban nagy sebességgel jön, bármilyen autója is legyen, valamint azok elől, aki már kilóméterekkel előtte villognak, meg a seggedbe másznak, mert akkora tahók, hogy nem képesek kivárni, mig 1 autót megelőzöl.

Sajnos a magyarokból alapvetően hiányzik a közlekedési kultúra, példát vehetnénk a németektől, vagy az osztrákoktól.

(#69) tkazmer válasza (Kolombusz) (#68) üzenetére


tkazmer
addikt

A hsz-ed második részével teljesen egyetértek. Az elsővel kapcsolatban viszont más megfigyeléseket végeztem, amiket mondtam, mint azokon alapszanak. Ha a másik autónkkal, ami egy renault, megyünk gyorsan, azelé kijön nagyjából akármi, nemigen érdekli, hogy esetleg több 10km/h-s sebességkülönbség van az ő, és a mi autónk között, mégpedig a mi javunkra. A volvo esetében ilyen még nem fordult elő(ált. m3-ason, és m7-esen közlekedünk)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#70) EQMontoya válasza (Kolombusz) (#63) üzenetére


EQMontoya
veterán

ma is kabrióztunk, nem repül a szemedbe semmi, csak a hajadat kavarja a levegő, lejjebb véd a szélvédő :) annyi, h az mx5-öt nem 180 fölötti embereknek tervezték vala.

Same rules apply!

(#71) Bigya


Bigya
őstag

Ha Volkswagen, akkor???

(#72) dabadab válasza Bigya (#71) üzenetére


dabadab
titán

Akkor reszvetunk ;-)

DRM is theft

(#73) Bigya válasza dabadab (#72) üzenetére


Bigya
őstag

Ezt hogy érted?

(#74) dabadab válasza Bigya (#73) üzenetére


dabadab
titán

Viccelodve annak a szubjektiv meglatasomnak adtam hangot, hogy a WV-k egyaltalan nem olyan autok, amikre vagynek.

DRM is theft

(#75) Bigya válasza dabadab (#74) üzenetére


Bigya
őstag

Értem.
Nos a családban jó régen, az első skoda után nem sokkal egy Volkswagen léghűtéses, boxer motoros transzporter következett. Azóta is van fauvénk, gyakorlatilat a kisbusz és a Passat vonalból volt mindegyik.

Szerintem nagyon faja kis autók. És van összehasonlítási alapom.
Az árukat jól tartják, most már nem is lopják őket annyira, jók a dízel motorjaik.
Nem nagyon feltűnő autók, de ugyanakkor elegánsak

És egy már megmentette harmadmagam életét...

(#76) trassher válasza Bigya (#71) üzenetére


trassher
addikt

ha volkswagen akkor corrado vortech feltöltővel, 19-es barracuda epos felnivel, 2 tónusú fényezéssel. a töbit nem írom inkább :D

Redmi Note 7

(#77) tkazmer válasza Bigya (#75) üzenetére


tkazmer
addikt

Esetleg phateon, de azzal meg az a baj, hogy amennyibe kerül, annyiért kapok nagyobb presztízsű bmw-t, audi-t, mercedes-t, stb...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#78) Memphysto


Memphysto
tag

Na akkor az én elképzeléseim:
Ha Volvó, akkor S60 R
ha kevesebb a pénz új S40
Ha lanchia akkor Thesis
ha élményre akkor Delta HF Integrale
Ha Skoda akkor egyértelmű hogy új Octavia RS
Ha Audi akkor RS4 4.2 V8 :C :DD

Ezek az autók amik nekem nem lesznek de ha vki megdob eggyel nem utasítom vissza! :D

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] Autók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.