Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Ideálisnak néz ki az a borda. :)

All Black...

(#2) Ősember válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


Ősember
őstag

hát még élöben :P

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3) Stalker-2572 válasza Ősember (#2) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Hogyé adod? ;]

All Black...

(#4) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Lassan annyit zabál egy memokit, mint a CPU :D
Amúgy Supertalent respect :R, most is azokkal nyomom

Where do you want to go today?

(#5) m4rc!


m4rc!
őstag

Nekem is most is SuperTalentjeim vannak es, ha majd DDR3-ra valtok, akkor is azok lesznek :) Lehet majd pont egy ilyen parocska...

We are analog players in a digital world

(#6) djtoomi


djtoomi
addikt

A cég leggyorsabb DDR3-as terméke szintén egy 2 gigabájtos csomag, mely 2000 MHz-en jár, CL 9-9-9-28 késleltetésekkel.

Szégyen.CL9 pff.....Egy ideig megmarad a crucial.... :K

:O :O :O

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#7) jasohn


jasohn
tag

Szép kis teljesítményt tudhat magának ez a kit.
Látom lassan, de biztosan kezdenek megjelenni és elterjedni a 4 gigás kitek, valszeg a Vistának köszönhetően.
És az a 499$-os ár sem annyira egetverő :DD

(#8) bteebi válasza djtoomi (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem egyáltalán nem szégyen :). A Crucialjaid nyilván nem effektíve 2 GHz-en járnak ;). Majd lesz még ez jobb is idővel, pláne ha tuningosokhoz kerülnek.

Szerintem az 1,9 V inkább szégyen (bár a tuningosokat ez nyilván nem érdekli).

Ha annyiba kerülne itthon is, mint amennyiért Amerikában fog (500 dollár, ami jelenleg kb. 80000 Ft) - az 2 gigára már csak 40000, ami már tűrhető, bár még mindig drágácska. De lesz még ez best buy :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) FehérHolló válasza H.O.D. (#4) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mennyit? 10-12 wattot? Egy Samsung 512MB-os DDR3-1333MHz 1.5V-on 2W-ot fogyaszt. Ugyanez a modul 1.9V-on (ha bírja) 3W körül eszik.

djtoomi: Valóban elég vacak. Végülis késleltetés szempontjából jobb, mint egy DDR2-800MHz CL4-en. (DDR2-1000MHz CL4.5-tel lenne egyenértékű, ha lenne ilyen.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#10) djtoomi válasza bteebi (#8) üzenetére


djtoomi
addikt

Kit érdekel a 2000?Cl9-ben megy annyit. :( 2000-en Cl6-ban azt mondom, hmmm, okés, még CL7-be is talán, de CL9-be nem. :(

#9: De nem jobb mint pl 1000CL4, vagy 1200CL5. :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#11) FehérHolló válasza djtoomi (#10) üzenetére


FehérHolló
veterán

CL6? CL7?
Ember, szállj le a földre!

Én CL1 felett el nem fogadnám. Mekkora egy híg trágya!

Skynet is real. It's called Google.

(#12) H.O.D. válasza FehérHolló (#9) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Mikor remeg a levegő a borda körül, az 10-12W? Persze lehet, csak hihetetlen...

Where do you want to go today?

(#13) FehérHolló válasza H.O.D. (#12) üzenetére


FehérHolló
veterán

Annyi. Kicsi a felület hozzá, ezért eléggé melegszik tőle.

Skynet is real. It's called Google.

(#14) Ősember válasza Stalker-2572 (#3) üzenetére


Ősember
őstag

2x2-es még nincs nálam, de 2x1 1800 ilyen project okosság 60 körül mozog :K szerintem ez a 4 gigás kit beleférne 100k-ba. de ez csak találgatás, pontos infom nincs :B :R

djtoomi: erös beállitások
800 cl3, 1000 cl4, 1200 cl5. ezt folytatva: 1400 cl6, 1600 cl7, 1800 cl8, 2000 cl9. :D
már van 1600 cl6 és 1800 cl7. mi kell még? :))
tudom, ez igy eléggé ferdités, de látni lehet a tendenciát :K

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#15) [CS]Blade2 válasza Ősember (#14) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Hogy lesz ez best buy? A memokat nem tudják már vissza vinni, mert akkor mindenki petárolna egy 4gb-t vagy 8gb-t a ddr2-ből, szóval ennek max 5K/gb-ra kellene kijönni, hogy best buy legyern, hisz nem gyorsabb a ddr2 társánál...

(#16) djtoomi válasza Ősember (#14) üzenetére


djtoomi
addikt

LOL.
Ezen röhögtem egy jót. :DDD :DDD :DDD
Amúgy az közel sem effektív érték.De egy ddr2@2000@cl9-et emgnélznék, mondom DDR2.... ;] :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#17) [CS]Blade2 válasza djtoomi (#16) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

effektiv értéke az. 1800Mhz-en mennek ezek.

(#18) Ősember válasza [CS]Blade2 (#15) üzenetére


Ősember
őstag

ugy lesz best buy, hogy megy le az ára, de én hol emlitettem ezt meg? :F bteebi volt :D
a többi mondandotad viszont marhára nem értem :B ki mit visz hova?

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#19) vfeco


vfeco
aktív tag

Odab@sz :DDD De az ára is! 500 dollár??? :Y Inkább kicsavarom a BallistiX-em :D
Meghagyjuk későbbre ezeket a NASA ramokat...

[ Szerkesztve ]

(#20) jasohn válasza vfeco (#19) üzenetére


jasohn
tag

Miért, ha azt nézed, hogy egy éve mibe kerültek a DDR3 ramok, akkor az az 500$-os ajánlat már nem is tűnik soknak(és nem szabad a DDR2-höz hasonlítani, mert anno annak is ennyi volt az ára mikor megjelent) :(

(#21) Ősember válasza jasohn (#20) üzenetére


Ősember
őstag

és nem szabad a DDR2-höz hasonlítani, mert anno annak is ennyi volt az ára mikor megjelent - ezt mindenki elfelejti. 1 éve milyen szép katonásan vették az emberek a legalább 30k-s ramokat :P

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#22) djtoomi válasza Ősember (#21) üzenetére


djtoomi
addikt

Én 70-ért vettem 2x1GB DDr2 667-es ramot anno, asszem corsairt.... :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#23) jasohn válasza djtoomi (#22) üzenetére


jasohn
tag

hát jam volt olyan amikor kiadott az ember 100k felett 2 giga DDR2 notiramért

#21: hát igen sajnos azok akik manapság beszólogatnak a DDR3 áraknak azok anno biztos nem vettek DDR2-t vagy még fiatalok ahhoz, nem mint ha én vén lennék :B

(#24) djtoomi válasza jasohn (#23) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem nem is az árakkal van a bajom, mert pl ha nagyon akarnám, tudnék venni valami jobb fajta ddr3 1800-as ramot, de nagyon gyenguszok.DDR2 1066-hoz képest. :(

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#25) Ősember válasza jasohn (#23) üzenetére


Ősember
őstag

ehhez nemm kell fiatalnak lenni, 1 éve volt :K az ilyen emberek csak arcoskodnak és azt hiszik mennyire értenek a piachoz, mert ok "tudnak szerezni" 5k/gb áron ddr2-t :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#26) jasohn válasza Ősember (#25) üzenetére


jasohn
tag

nem nagy cucc mert már lehet 2,5k-ért is de igen valszeg ez az oka amit írtál
jaja tényleg nem is volt olyan rég,még fiatalkorú voltam:D

(#27) jasohn válasza djtoomi (#24) üzenetére


jasohn
tag

Igen láttam neked inkább az időzítésekkel voltak a bajaid, de ha jól emlékszem kezdetben a DDR2-nek is voltak rákfenéi, jó volt nekünk akkor még egy darabig a DDR1 éslám most már a 2-t istenítjük:DD

(#28) FehérHolló válasza jasohn (#27) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mert a P4-es korszakban valamivel meg kellett etetni a memóriasávszélre éhező Netburst procikat. Erre jó volt DDR2 még akkor is, ha kicsit nagyobbak voltak a késleltetések.
DDR3-mal viszont most az a helyzet, hogy nincs olyan processzor, ami ki tudná használni az általa kínált hatalmas sávszélességet. Majd talán változni fog a dolog, ha kijönnek a hyperthreadinget is támogató Core2 architektúrájú procik.

Skynet is real. It's called Google.

(#29) Ste


Ste
addikt

még jó hogy kevesebb feszültség kell a ddr3-as moduloknak ;]

(#30) rauschie válasza jasohn (#27) üzenetére


rauschie
senior tag

Persze, mos'má' az az occsó :K

(#31) FehérHolló válasza Ste (#29) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az még nem is annyira probléma, de azonos feszültségen többet fogyasztanak ~20%-kal, mint a DDR2-es társaik. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#32) Ősember válasza Ste (#29) üzenetére


Ősember
őstag

azt azért vedd figyelembe, hogy ez egy erösen tuningos ram :B ddr2-nél vannak 2.3v-nál indulo ramok is ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#33) jasohn válasza rauschie (#30) üzenetére


jasohn
tag

Igen és majd 2 év múlva majd a DDR3 lesz az olcsó és a bevált szabvány.
De hisz az újat mindig szokni kell :DDD

(#34) #65675776 válasza djtoomi (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha ennyire sötét vagy a témában, inkább nem LOL-ozz.

(#35) anulu


anulu
félisten

kis aranyos, de részemről lehet kihagyom egy ideig a DDR3-at. a mostani gépembe egyelőre nem látom értelmét több RAM belepakolásának, és amúgyis az 2x DHX 2X4096 lenne, by Corsair :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) Bundás22 válasza anulu (#35) üzenetére


Bundás22
őstag

jah majd ha szépen lemegy az ára a nehalemnek meg a ddr3-nak, és tudom melyik lap támogatja majd a 32/30nm-es új nehalemet(kábé 2009 ősze), akkor beújítok, addig jók lesznek a 2X1 gigás corsairjeim, melléje 45nmes kétmagost majd négymagost veszek, szal addig sztem korszerű gépem lesz, a videókártyát persze cserélgetem
3.2 ghzes e2160 kihajtja a 3850-esem, bőven
wolfdale kihajtja a 4850-est, bőven
C2Q négymagos meg az azutána következőt ;)
és utána jöhet a nehalem az új videókártyával remélem olcsón, addig nincs értelme a ddr3-nak nekem

sztem ddr3-nál nemtudom talán a 2000mhz-es már egyértelműen gyorsabb mint bármelyik ddr2, reméljük lesz még 2600mhz-es is ;)
én nem adok ki 80-100K-t rohadt memóriákért max 20-at addigra meg annyi lesz(egy jobbfajta) :R

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#37) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

végre, egy 4gigás ddr3. vista alá kell annyi, és minimum annyi. tuningnál meg ugye két darab setnél már négy mem lehet, ami nem bírja az adott feszt, meg macerásabb is a dolog. és a 4gigás ddr3 kit a lassabb órajele miatt már ara engedtet következtetni, hogy a ddr3 memóriákat végre nem csak a tuningosoknak gyártják.

a ddr2-2000 baromság. jelenleg a legjobb ddr2es lapok bírnak olyan 600as FSBt. tavaly még az 540 (asus commando pl) is eszméletlen komoly teljesítmény volt. egyszerűen lehetetlen kihajtani. 1600@cl9 pedig tényleg gyorsabb a 800@cl5nél. aki nem hiszi, járjon utánna, hogy mi a fenét is jelent a clX;>

no mind1, a 4gigás ddr2 800 cl5 kit éppen a negyedébe kerül... ha ma jó lesz a vista64sp1, meglátom, h profitálhatok e a több memből:D platformot nem akarok váltani még egy ideig, a memória sebessége meg mostanában nem túlzottan szűk keresztmetszet. bár én semmiképpen se vagyok a ddr3 célközönsége, early adopternek lenni meg az idő nagyrészében amúgy is szívás.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) robekri válasza Bundás22 (#36) üzenetére


robekri
addikt

Olyan jól el vagy! ;] :DDD

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#39) Bundás22 válasza robekri (#38) üzenetére


Bundás22
őstag

Bundi tudja mi a jó ;)
ddr3 ennyi pénzért semmiképp, de az is jó(lesz) ;)

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#40) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Mire én ddr3-at veszek ezek az értékek már sehol sem lesznek. ;]:D Azért az 1,9V nem gyenge majdnem 30% fesz+

[ Szerkesztve ]

''Öregember nem gyorsvonat!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.